Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, D3Fcon napisał:

Hej chłopaki czy górnicy jeszcze płacą dobrze za karty bez lhr?  Trochę żal wciskać 3080 do mojego 6700k :D i myślę o wymianie na 3060ti. Ma to sens ?

Wydaje mi się, że powinieneś poczekać. Jest wysyp na OLX koparek i kart z koparek. Jeżeli będzie mocne odbicie kursu w górę to wtedy dawaj do sprzedaży chyba najlepiej na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ZetMcKey94 napisał:

Wymień proca ? Nie żal ci 3080? ?

Dopłacę ci 300 ojro i robimy wymiane, bo mam nowego FE3060ti?

 

Wymieniłbym 6700k z chęcią ale mojego maximusa IX extreme kupionego za 280PLN w morele mi szkoda tym bardziej że go już zwodowałem :D A 9900k to cenowy kosmos więc muszę się zadowolić tym co mam.:D Zaś za 3060ti FE podziękuję bo miałem już 3 i obecnie zasilają jakąś górniczą farmę ? Myślę o strixie tylko wciąż nie wiem czy wejdzie (pionowy montaż) a nie chcę też robić chamówy z kupnem dla przymiarki. Nie zamierzam kopać więc zero pożytku z braku LHR a i te 200+fps w FHD na 3060ti mi spokojnie styknie (tym bardziej że monitor to 60hz antyk).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, D3Fcon napisał:

Wymieniłbym 6700k z chęcią ale mojego maximusa IX extreme kupionego za 280PLN w morele mi szkoda tym bardziej że go już zwodowałem :D A 9900k to cenowy kosmos więc muszę się zadowolić tym co mam.:D Zaś za 3060ti FE podziękuję bo miałem już 3 i obecnie zasilają jakąś górniczą farmę ? Myślę o strixie tylko wciąż nie wiem czy wejdzie (pionowy montaż) a nie chcę też robić chamówy z kupnem dla przymiarki. Nie zamierzam kopać więc zero pożytku z braku LHR a i te 200+fps w FHD na 3060ti mi spokojnie styknie (tym bardziej że monitor to 60hz antyk).

Myśle że za 8,5k byś opylił nawet teraz tego 3080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3060ti lhr robi 45 eth przy 146 watach a
3070    lhr robi 45 eth przy 107 watach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QUAD PSU SYNC (corsair) ale do wiekszosci psu da sie dorobic podobne



img_2759pckx0.jpeg

 

img_2760h2jfk.jpeg

Edytowane przez duniek
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.01.2022 o 22:07, zenono napisał:

Mam problem z 1060 6GB. Kopała długi czas bez problemów na UV (800mV), a od jakiegoś miesiąca losowo po paru minutach/godzinach przechodzi w jakiś słabszy tryb, w którym zużywa mniej energii niż ustawiam i ma zaledwie nieco ponad 18 MH/s na eth. W tym momencie karta nie reaguje na żadne zmiany w afterburnerze, łącznie z resetem, pomaga dopiero restart kompa, ale na krótko. 

Miał ktoś taki przypadek?  

Nikt nie pomógł, chyba pora na reddita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, zenono napisał:

Nikt nie pomógł, chyba pora na reddita

Co tu można napisać... sprawdź zasilacz, sterowniki NV, może winda się zaktualizowała itd itp

3 godziny temu, pablo-8511 napisał:

Urobek podskoczyl. Oby byla to juz tylko tendencja wzrostowa :)

BTC już podskoczyło do 4,400 $

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, foxymf napisał:

Nie wiecie może jakie termopady są w karcie Asus RTX 2070 super 8G EVO? Muszę się zabrać za ich wymianę powoli.

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-dual-geforce-rtx-2070-super-evo-oc-8gb-gddr6-dual-rtx2070s-o8g-evo-5938883/

Nikt nic? Jest podobno jakaś stronka z grubościami termopadów dla poszczególnych kart, ale nie mogę tego znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, duniek napisał:

QUAD PSU SYNC (corsair) ale do wiekszosci psu da sie dorobic podobne

Absurdalny pomysł. Serwerowy platinum 3kW kosztuje niecałe 300zł szczególnie że sam robisz kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

względnie cichy jak na 4-8k rpm ? Ile tam będzie? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BoloX napisał:

Co tu można napisać... sprawdź zasilacz, sterowniki NV, może winda się zaktualizowała itd itp

BTC już podskoczyło do 4,400 $

dzięki za zainteresowanie

na tym kompie pracuje też 3060 i działa bez problemu, nic nie było zmieniane, jestem przeczulony na aktualizacje, wszystkie wyłączone 

trex, nbminer, phoenix, bez zmian

1060 mam od długiego czasu zawsze było ok, a teraz nagle zrobił się dziwny problem. Temperatury niskie, no prawie idle. Proszę pomóżcie.

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wrzuciłeś czasem nowych sterów? podobny problem miałem z 3080 i ktoś tu jeszcze miał . pomógł powrót do starszych sterowników , co ciekawe u mnie tak się działo jak 3080 kopał w parze z 6800xt , a jak kopał sam było ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zenono napisał:

dzięki za zainteresowanie

na tym kompie pracuje też 3060 i działa bez problemu, nic nie było zmieniane, jestem przeczulony na aktualizacje, wszystkie wyłączone 

trex, nbminer, phoenix, bez zmian

1060 mam od długiego czasu zawsze było ok, a teraz nagle zrobił się dziwny problem. Temperatury niskie, no prawie idle. Proszę pomóżcie.

  

Spróbuj zamienić karty miejscami, zostawić samą 1060. Jak zamiana i inne kombinacje nie pomogą to wypadało by jeszcze sprawdzić na innym PC (może karta się kończyć)

Jak kopiesz ETH to testowo przeskocz na Ravena bez podkręcania pamięci. Sprawdź też wtyczkę zasilającą kartę. Odpal Gpu-z i zobacz podczas kopania ile prądu ciągnie z pci-e a ile leci przewodem z zasilacza.

Na koniec dodam że nie jestem żadnym ekspertem ale tak bym kombinował żeby to posprawdzać.

Edytowane przez BoloX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, D3Fcon napisał:

Wymieniłbym 6700k z chęcią ale mojego maximusa IX extreme kupionego za 280PLN w morele mi szkoda tym bardziej że go już zwodowałem :D A 9900k to cenowy kosmos więc muszę się zadowolić tym co mam.

Do tej płyty max co włożysz to 7700K. Procesory z 9. serii mają inną podstawkę.

3 godziny temu, foxymf napisał:

Nikt nic? Jest podobno jakaś stronka z grubościami termopadów dla poszczególnych kart, ale nie mogę tego znaleźć.

https://thermalpad.eu/database/

https://www.nicehash.com/blog/post/thermal-pad-thickness-for-rtx-3080-and-3090-gpus

Ale nie znajdziesz tam info o 2070. Najszybciej będzie jak rozkręcisz kartę i sam zmierzysz pady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, djcargo napisał:

Do tej płyty max co włożysz to 7700K. Procesory z 9. serii mają inną podstawkę.

https://thermalpad.eu/database/

https://www.nicehash.com/blog/post/thermal-pad-thickness-for-rtx-3080-and-3090-gpus

Ale nie znajdziesz tam info o 2070. Najszybciej będzie jak rozkręcisz kartę i sam zmierzysz pady.

Są na forum osoby wkładającej 9900 więc odpowiedź brzmi nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, djcargo napisał:

Do tej płyty max co włożysz to 7700K. Procesory z 9. serii mają inną podstawkę.

https://thermalpad.eu/database/

https://www.nicehash.com/blog/post/thermal-pad-thickness-for-rtx-3080-and-3090-gpus

Ale nie znajdziesz tam info o 2070. Najszybciej będzie jak rozkręcisz kartę i sam zmierzysz pady.

Dziękuję bardzo za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu drop na NBB czyzby za duzo anulowali ostatnio zamowien hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, adaloo napisał:

3060ti lhr robi 45 eth przy 146 watach a
3070    lhr robi 45 eth przy 107 watach

Wielkie dzięki za ten wpis!

A 3070ti jak się ma do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co oni robia na tym NBB, w grudniu moglem kupic karte na starym koncie, a od tych 2 rzutow w styczniu info ze juz skorzystalem z promocji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być okrutnie ciężko jako że Zołzolek od miesiąca nic nie pisze żeby nie stymulować dodatkowego ruchu : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...