Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, leven napisał:

No dokładnie taki wygląd. Nie ma co szaleć z droższymi.

Edytowane przez BoloX
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, BoloX napisał:

No dokładnie taki wygląd. Nie ma co szaleć z droższymi.

Ok zamawiam.

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, BoloX napisał:

No dokładnie taki wygląd. Nie ma co szaleć z droższymi.

też mam taki działą idealnie ponad  pół roku.

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że cena ktypto stabilna jak skała... tocząca się w kierunku przepaści.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, leven napisał:

Watomierz potrzebuję, jaki polecacie ?

 

z tuya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny miernik energii, upierdliwe w nim jest to, że do działania potrzebuje nietypowych bateryjek, które po jakimś czasie od zakupu musiałem wymienić.

Potem kupiłem sobie coś tego typu: https://allegro.pl/listing?string=tapo p110&order=p

Nie wymaga żadnego zasilania (poza 230V), a i w razie czego mogę zdalnie zrestartować komputer. Tylko uwaga, bo to gniazdko jest dostępne też w wersji P100 bez miernika energii.

Edytowane przez djcargo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, leven napisał:

 

Watomierz potrzebuję, jaki polecacie ?

 

kup se tuya gniazdko wifi
45-50zł w PL kosztuje na allegro

oprocz poboru masz zsumowane kWh kazdego dnia/miesiaca itp

img_28507njqz.png

 

ja osobiscie mam w prawie kazdej koparce, musze zamowic zeby bylo do wszysktich, brakuje mi jedynie tego ze na org oprogramowaniu nie da sie sumowac poszczegolnych gniazdek, byloby to fajne bo mozna by wyliczyc ile kwh wziely same koparki, chociaz jak ktos ma malo ich to poprostu zsumuje recznie i tyle

 

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, duniek napisał:

kup se tuya gniazdko wifi
45-50zł w PL kosztuje na allegro
 

 

Przy zanikach prądu gniazdko jest domyślnie włączone? np. g-homa po zaniku i powrocie prądu trzeba samemu włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Prezes000 napisał:

Przy zanikach prądu gniazdko jest domyślnie włączone? np. g-homa po zaniku i powrocie prądu trzeba samemu włączyć.

mozesz ustawic jak chcesz, domyslnie jest na last status 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Krauziak napisał:

Panowie jakies opinie o zasilaczach qoltec? Znajomy chce zakupić taki wynalazek i poprosil mnie o pomoc (nie mowi po naszemu) 

https://www.qoltec.com/product/qoltec-atx-power-supply-smart-1600w#!where-to-buy

glosne i mało kabli 

za 800zł masz w tech chwili 2x 850W corsair gold z outletu czyli łacznie 1700W
napewno cichsze i łacznie masz łacznie wiecej złacz/gniazd czyli bezpiecznie mozesz rozbudowac okablowanie bez watpliwej jakosci splitterow

do tego 1 dzien przestoju przy takiej mocy (1000-1200W to jakies 60zł) wiec jest sens ryzykowac

dodatkowo te corsairy za 5 lat nawet odsprzedasz bez problemu

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oplaca sie waszym zdaniem brac dotacje z pup na koparke? Moge wziac do 30k i myslalem nad 3060ti. Z kosztow bede mial na pewno skladki do oplacenia, lecz przez dwa lata mam maly ZUS, oraz ze wzgledu na niepelnosprawnosc przez PFRON beda one obnizone o 30% miesiecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, madridista011 napisał:

Czy oplaca sie waszym zdaniem brac dotacje z pup na koparke? Moge wziac do 30k i myslalem nad 3060ti. Z kosztow bede mial na pewno skladki do oplacenia, lecz przez dwa lata mam maly ZUS, oraz ze wzgledu na niepelnosprawnosc przez PFRON beda one obnizone o 30% miesiecznie

z 7 3060ti będziesz mieć 1200zł miesięcznie przy obecnym kursie - sam sobie policz - wkalkuluj ryzyko spadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, madridista011 napisał:

Czy oplaca sie waszym zdaniem brac dotacje z pup na koparke? Moge wziac do 30k i myslalem nad 3060ti. Z kosztow bede mial na pewno skladki do oplacenia, lecz przez dwa lata mam maly ZUS, oraz ze wzgledu na niepelnosprawnosc przez PFRON beda one obnizone o 30% miesiecznie

Nie za późno na wsiadanie do pociągu który za kilka miesięcy się zatrzyma/wykolei (koniec kopania ETH) ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurs w góre - populacja januszy kopania zwieksza sie

Edytowane przez duniek
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, BoloX napisał:

Nie za późno na wsiadanie do pociągu który za kilka miesięcy się zatrzyma/wykolei (koniec kopania ETH) ?

OD 4 lat jest ta sama spiewka

przytaczam real story 2 znajomych - wygladalo mniej wiecej tak, opieram ceny na karcie 1660 super ale mozna wstawic dowolną i ceny podstawic procentowo

sierpien wrzesien 2020 - 1660super 1000zł nowy - profit z kopania 40-60zł miesiecznie  - nie oplaca sie
listopad grudzien styczen - 1660super 1600zł - nie oplaca sie po 3 miesiace temu byly po 1000, czekam na spadek cen
luty marzec kwiecen - 1660 super po 2100-2300 - TOTALNIE sie nie oplaca bo jest mega banka
maj - 1660 super 2899-3k - O PANIE JAK TO WALNIE ?
czerwiec lipiec 2021 - 1660 super - PANIKA spadki, supery 1500 znowu - nie kupuje bo pocekam na dołek i odkupie po 1000
sierpien - karty po 2k znowu ale to tylko chwilowe odbicie za miesiac kupie
llistopad karty 2400 - znowu banka, tym razem juz napewno walnie
grudzien styczen - spadki - zaraz PoS - nie oplaca sie

tymczasem 40 superow kupionych we wrzesniu 2020
wykopalo w PLN na czysto jakies 100k pln ;)
do tego są warte 2x tyle jak kupione, i super dogrzewaja dom


edit/ nie zlicze ludzi co jak kupowali koparki na 1660s w kwietniu maju bo profit (zwrot wychodził 6mcy) po 120-130zł za mhash sprzedawali w lipcu w panice za pol ceny ;) zeby tylko sie pozbyc bo koniec krypto itp

 



 

Edytowane przez duniek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duniek w pełni się z Tobą zgadzam. Nic dodać, nic ująć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duniek Ty chyba już możesz pałac dogrzewać a nie dom.. dom to Ty pewnie dawno byś przegrzał gdyby nie okna otwarte XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Minciu napisał:

Duniek Ty chyba już możesz pałac dogrzewać a nie dom.. dom to Ty pewnie dawno byś przegrzał gdyby nie okna otwarte XD

pałace to głupota, jak ktos ma kase to lepiej kupic polane w lesie + 30kWp PV + 300kW baterii + starlink i jestes wirelss ofgrid :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, duniek napisał:

tymczasem 40 superow kupionych we wrzesniu 2020

A teraz policzmy. 40 superów to koszt powiedzmy 50 tyś. Jak byś we wrześniu kupił BTC za 50 tyś, to dziś miałbyś 4x tyle kasy, czyli 200tyś. I to wszystko bez kiwnięcia palcem, czyli podłączania tych superów, dokupowania do nich reszty osprzętu, serwisowania tego, martwienia się że któryś padnie, potem babrania się z gwarancją. Czyli jak widzisz duniek u ciebie z myśleniem biznesowym chyba nie jest najlepiej.

A i jeszcze teraz borykaj się z opchnięciem tych superów póki w cenie... Ile to czasu wszystko ci zajmie?

ps: Jeszcze prościej było wziąć kredyt na 300tyś pod zastaw mieszkania.

Edytowane przez qrek1
  • Haha 1
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, qrek1 napisał:

A teraz policzmy. 40 superów to koszt powiedzmy 50 tyś. Jak byś we wrześniu kupił BTC za 50 tyś, to dziś miałbyś 4x tyle kasy, czyli 200tyś. I to wszystko bez kiwnięcia palcem, czyli podłączania tych superów, dokupowania do nich reszty osprzętu, serwisowania tego, martwienia się że któryś padnie, potem pieprzenia się z gwarancją. Czyli jak widzisz duniek u ciebie z myśleniem biznesowym chyba nie jest najlepiej.

A i jeszcze teraz borykaj się z opchnięciem tych superów póki w cenie... Ile to czasu wszystko ci zajmie?

ps: Jeszcze prościej było wziąć kredyt na 300tyś pod zastaw mieszkania.

TAK, kazdy jest mądry jak patrzy wstecz

ja we wrzesniu jak je kupowalem to wiesz co? zakladalem ze jak minie sezon to je sprzedam z lekką stratą i sprzedam krypto i sumarycznie bede 5-6k do przodu + dodatkowy profit w postaci braku właczania pieca na ekogroszek 


zamiast tego zarobiłem 30x tyle ;)

edit///

plus kopania masz taki ze nawet jak ktos mega przepłacił nagórce w maju 2021 (czyli suyper po 3k, 3080 po 11-12k) to teraz ma strate na kartach ,ale w pol roku spokojnie wykopał ponad te strate, a nawet jesli wyszedlby na zero to jest na zero i trudno - no risk no fun

ale jak by kupił wtedy krypto zamiast kart to straciłby 30%
 

Edytowane przez duniek
  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

do tej pory przeglądałem forum (od 2012) i ten temat (od 2021) pasywnie- pora na pierwsze pytanie :)

Mam Asrocka na 7 GPU (510 Pro BTC+),  siedzi w nim 8gb ram i proc i3, do tego zasilacz serwerowy 1800W- dostałem w rozliczeniu więc nie przejmowałem się ceną, bo wyszło mnie to poniżej 500zł. Na tym sprzęcie do tej pory hulały 4 karty (3060x2, 3060 Ti, 3080 LHR). Jako, że wpadły w moje ręce dwie karty 3080 bez LHR to postanowiłem troszkę zmodernizować koparkę- zamontowanie dodatkowych kart spowoduje, że nie będzie między nimi praktycznie przerwy, więc muszę kupić nową (czyt. inną) płytę, do której podepnę 6 riserów- pytania:

- jaka płyta obsłuży mi na już 6 GPU (docelowo 8)?

- jakie risery 009S czy nowsze?

- dokupię zasilacz, pewnie używka 850W Corsaira-  tylko jaki, RM czy TX?

Z góry dziękuję za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...