Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, ramen997 napisał:

witam wszystkich,

do tej pory przeglądałem forum (od 2012) i ten temat (od 2021) pasywnie- pora na pierwsze pytanie :)

Mam Asrocka na 7 GPU (510 Pro BTC+),  siedzi w nim 8gb ram i proc i3, do tego zasilacz serwerowy 1800W- dostałem w rozliczeniu więc nie przejmowałem się ceną, bo wyszło mnie to poniżej 500zł. Na tym sprzęcie do tej pory hulały 4 karty (3060x2, 3060 Ti, 3080 LHR). Jako, że wpadły w moje ręce dwie karty 3080 bez LHR to postanowiłem troszkę zmodernizować koparkę- zamontowanie dodatkowych kart spowoduje, że nie będzie między nimi praktycznie przerwy, więc muszę kupić nową (czyt. inną) płytę, do której podepnę 6 riserów- pytania:

- jaka płyta obsłuży mi na już 6 GPU (docelowo 8)?

- jakie risery 009S czy nowsze?

- dokupię zasilacz, pewnie używka 850W Corsaira-  tylko jaki, RM czy TX?

Z góry dziękuję za rady

rm850x outlet  są 399zł 
komplet  z kablami

nic innego w tej chwili sie nie oplaca chyba

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, duniek napisał:

TAK, kazdy jest mądry jak patrzy wstecz

Przecież to ci chciałem powiedzieć.

2 godziny temu, duniek napisał:

ja we wrzesniu jak je kupowalem to wiesz co? zakladalem ze jak minie sezon to je sprzedam z lekką stratą i sprzedam krypto i sumarycznie bede 5-6k do przodu

Pokaż mi jak te twoje wyliczenia wyglądały na konkretnym przykładzie. Bo ja to widze tak, że jak by krypto spadły, a mogły spaść to generalnie byłbyś mnóstwo kasy w plecy na prądzie to raz. O zmarnowanym czasie już pisałem. Byłbyś w plecy na osprzęcie do podłączenia tych 40 superów. Poza tym wychodziły nowe karty nvidi w cenach msrp bardzo dobrych. Więc twoje karty za 50tyś byłyby warte 25tyś. Więc jesteś w plecy sumarycznie na kartach 25tyś, na prądzie 10tyś, na osprzęcie też pewnie kilka tyś. Nie wiem za ile byś tych BTC ukopał, ale zawsze była możliwość że nawet wartość ich by spadła do zera. I teraz jeszcze zostaje ci to wszystko sprzedać, bo karty zawsze taniały do tej pory.

I wszystko to jeden wielki fuks i zbieg wielu czynników. Wojna handlowa usa-china a z niej kryzys półprzewodnikó i covid, do tego wielki dodruk pieniądze w każdym kraju. Generalnie tłumaczenie sobie postfaktum, jaki to genialny plan się miało.

Edytowane przez qrek1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w ogóle całe nasze życie nie polega na "jednym, wielkim fuksie"? To, że znajdziesz się w danym momencie w odpowiednim miejscu może wywrócić twoje życie o 180 stopni. Szczęście też jest potrzebne - i to nie tylko w krypto. Zakładasz biznes i co - wiesz na 100%, że po kilku latach nie padnie , bo ktoś zmieni prawo na przykład? 

Edytowane przez foxymf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, duniek napisał:

rm850x outlet  są 399zł 
komplet  z kablami

nic innego w tej chwili sie nie oplaca chyba

 

Gdzie te rm można znaleźć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, duniek napisał:

pałace to głupota, jak ktos ma kase to lepiej kupic polane w lesie + 30kWp PV + 300kW baterii + starlink i jestes wirelss ofgrid :D

Miałem na myśli ilość generowanego ciepła :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, qrek1 napisał:

A teraz policzmy. 40 superów to koszt powiedzmy 50 tyś. Jak byś we wrześniu kupił BTC za 50 tyś, to dziś miałbyś 4x tyle kasy, czyli 200tyś. I to wszystko bez kiwnięcia palcem, czyli podłączania tych superów, dokupowania do nich reszty osprzętu, serwisowania tego, martwienia się że któryś padnie, potem babrania się z gwarancją. Czyli jak widzisz duniek u ciebie z myśleniem biznesowym chyba nie jest najlepiej.

A i jeszcze teraz borykaj się z opchnięciem tych superów póki w cenie... Ile to czasu wszystko ci zajmie?

ps: Jeszcze prościej było wziąć kredyt na 300tyś pod zastaw mieszkania.

Nie ma nic głupszego niż twierdzenie "po co kopać trzeba było kupić btc eth czy cokolwiek". Kupiłeś sam BTC? Najlepszy sposób na zarobek to jest myślenie biznesowe! Pięknie to wygląda patrząc wstecz. Zaczęło się mocno opłacać kopać sprzęt mu się zwrócił ogrzał mieszkanie i zarabia nadal. Jak kiedyś wejdzie POS o ile w ogóle wejdzie będzie mógł te karty równie dobrze na śmietnik wyrzucić, wystarczająco zarobiły na siebie. Pomysłu z kredytem nawet nie skomentuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, foxymf napisał:

na alle...

No właśnie nie ma. Najtansze za 488,88 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto to wspominał tą granicę psychologiczną? Bo ja Kijów widzę, Kijów!!!

A poważnie - co to tak poleciało? Reakcja na propozycję Bank of Russia? 

Bank of Russia: citizens will not be banned from owning cryptocurrency, but for its use will be fined (3dnews.ru)

Czy takiego jednego z Euro (ESMA)...?

The European regulator called for a ban on energy-intensive cryptocurrency mining regimes (3dnews.ru)

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, qrek1 napisał:

A teraz policzmy. 40 superów to koszt powiedzmy 50 tyś. Jak byś we wrześniu kupił BTC za 50 tyś, to dziś miałbyś 4x tyle kasy, czyli 200tyś. I to wszystko bez kiwnięcia palcem, czyli podłączania tych superów, dokupowania do nich reszty osprzętu, serwisowania tego, martwienia się że któryś padnie, potem babrania się z gwarancją. Czyli jak widzisz duniek u ciebie z myśleniem biznesowym chyba nie jest najlepiej.

A i jeszcze teraz borykaj się z opchnięciem tych superów póki w cenie... Ile to czasu wszystko ci zajmie?

ps: Jeszcze prościej było wziąć kredyt na 300tyś pod zastaw mieszkania.

Kupić btc we wrześniu, sprzedać w marcu, nakupić kart itd wsteczna analiza zawsze skuteczna

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kurs ETH nie zatrzyma się na ~2770$ to biada.... Spadki prawdopodobnie będą wtedy możliwe aż do poziomu z lipca zeszłego roku czyli do okolic 1800$

Mam na oku kilka zestawów z kartami a teraz nie wiadomo czy ewentualnie brać.

Edytowane przez Diesel_Wawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, wrobel_krk napisał:

Kupić btc we wrześniu, sprzedać w marcu, nakupić kart itd wsteczna analiza zawsze skuteczna

Ale przecież ja o tym mówię. że mówienie że zakup 40 superów we wrześniu to był dobry pomysł to jest analiza wsteczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia kołem się toczy, tutaj od dekady . .

Spada, rośnie i tak w kółko - pytanie, czy potrzebujemy na dziś mieć tą gotówkę? . Gdy w momencie 4500+ daliśmy HODL :)

Przynajmniej zgodnie z tym co pisałem, na spadkach można GPU wyrwać.

 

 

Edytowane przez aleXIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, duniek napisał:

rm850x outlet  są 399zł 
komplet  z kablami

nic innego w tej chwili sie nie oplaca chyba

 

dzięki- poszukam, ewentualnie masz jakiś inny- który byłby nr 2 na liście?A  jakie masz propozycje dot. płyt? czytałem, że testowałeś na prawdę dużo sprzętu, dużo miałeś w rękach i prawdopodobnie na tym forum posiadasz największą wiedzę pod tym względem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nas panikarze w USiA nieźle wyleszczyły. Teraz EU i reszta świata będzie odrabiać straty.

Edytowane przez BoloX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosja szykuje się do bana na krypto. Robi się (nie)ciekawie. Chiny, Rosja i kto następny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a co w tym dziwnego.
No nie oszukujmy się, po co kraj ma produkowac te kilka procent więcej energii dla kryptowariatów, którzy śnią we własnym śnie ? 

Krypto kopanie to jest fakt faktem najgłupsza rzecz na świecie i to pozostaje od zawsze niezmienne : ] .. ale nie dlatego że karty graficzne, prąd itd, tylko dlatego iż to kopanie niczego nie daje światu ... i tak nikt nie korzysta ani z BTC ani z ETH , nikt czytaj: 0.000000001% ludzi ,,, jest to kuriozum kuriozlne ale jest bo być musi, sporo rzeczy jest kuriozalnokuriozalne i sobie tak są... najczęściej do czasu : ] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to ci ludzie, którzy mają koparki za xxx$ i dokupują kolejne karty, a także płacą xxx$ za XXX kilowatogodzin robią to dla samej przyjemności kopania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, JDM napisał:

Kurcze, to ci ludzie, którzy mają koparki za xxx$ i dokupują kolejne karty, a także płacą xxx$ za XXX kilowatogodzin robią to dla samej przyjemności kopania?

Dokładnie , ja to robię z pasji. Lubię patrzeć na wysokie rachunki za prąd .

  • Like 2
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, djcargo napisał:

 

X-Kom zrobił błąd w tytule, dlatego nie mogłeś znaleźć:

https://allegro.pl/oferta/outlet-zasilacz-corsair-rmx-850w-80-plus-gold-11617878257#

Wszystko oki, ale jak w końcu jest z gwarancją ? W opisie na górze jest 12 i 24m , a na dole w opisie że ma pełną gwarancję . Więc w końcu jak z tym jest? Sam bym wziął tego RMX dla siebie, pod warunkiem że ma 10l gwarancji, z roczną czy tam 2l to leje na ten temat . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

Kto to wspominał tą granicę psychologiczną? Bo ja Kijów widzę, Kijów!!!

A poważnie - co to tak poleciało? Reakcja na propozycję Bank of Russia? 

Bank of Russia: citizens will not be banned from owning cryptocurrency, but for its use will be fined (3dnews.ru)

 

 

46 minut temu, xm700 napisał:

Rosja szykuje się do bana na krypto. Robi się (nie)ciekawie. Chiny, Rosja i kto następny?

Putin zrozumiał,że prawda o krypto jest zupełnie inna i nie chce mieć kryptowalut u siebie :E
A tak spoglądając na spadki BTC pon. 40k$ oraz ETH pon. 3k $ to mówię i to po raz kolejny - Chwilo Trwaj !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, novi napisał:

Wszystko oki, ale jak w końcu jest z gwarancją ? W opisie na górze jest 12 i 24m , a na dole w opisie że ma pełną gwarancję . Więc w końcu jak z tym jest? Sam bym wziął tego RMX dla siebie, pod warunkiem że ma 10l gwarancji, z roczną czy tam 2l to leje na ten temat . 

Jest tylko 12 miesięcy gwarancji. Goły zasilacz - bez pudełka i przewodów ! Dodają przewód zasilający i 4 śrubki. Super oferta, tylko brać

Edytowane przez BoloX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BoloX napisał:

Jest tylko 12 miesięcy gwarancji. Goły zasilacz - bez pudełka i przewodów ! Przewód zasilający i śrubki. Super oferta, tylko brać

Kupiłeś i przyszedł sam zasilator ? Bo słyszałem że kable modularne są w zestawie. Z gwarancją się dowiaduje właśnie jak jest . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, novi napisał:

Wszystko oki, ale jak w końcu jest z gwarancją ? W opisie na górze jest 12 i 24m , a na dole w opisie że ma pełną gwarancję . Więc w końcu jak z tym jest? Sam bym wziął tego RMX dla siebie, pod warunkiem że ma 10l gwarancji, z roczną czy tam 2l to leje na ten temat . 

Napisz do nich, szybko odpowiadają. Ja pytałem czy są przewody w zestawie i wszystko jest. Jak już się dowiesz, to możesz tu też napisać :)

5 minut temu, BoloX napisał:

Jest tylko 12 miesięcy gwarancji. Goły zasilacz - bez pudełka i przewodów ! Dodają przewód zasilający i 4 śrubki. Super oferta, tylko brać

Jesteś pewny? Mi X-Kom odpisał, że w zestawie są wszystkie przewody. Inaczej to by była bez sensu oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...