Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Oni serio mieli ponad 300 refurbów? To tak pada ? :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, novi napisał:

Kupiłeś i przyszedł sam zasilator ? Bo słyszałem że kable modularne są w zestawie. Z gwarancją się dowiaduje właśnie jak jest . 

 

6 minut temu, djcargo napisał:

Napisz do nich, szybko odpowiadają. Ja pytałem czy są przewody w zestawie i wszystko jest. Jak już się dowiesz, to możesz tu też napisać :)

Pisałem do nich i odpisali że jest zasilacz + przewód zasilania, śrubki i opaski. 12m gwary

Jak by były w komplecie przewody to po co dodają osobno od zasilania ?

Edytowane przez BoloX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz kupiłem outlet Corsair 850W z  xkom  tylko nie pamiętam czy to ten sam model z aukcji .Wytrzymał do drugiego uruchomienia aż wystrzelił ten duży kondensator. Kasę oddali ale niesmak pozostał.

Edytowane przez allas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, BoloX napisał:

 

Pisałem do nich i odpisali że jest zasilacz + przewód zasilania, śrubki i opaski. 12m gwary

A mi odpisali tak:
 

xkom.jpg

Edytowane przez djcargo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już napisałem o tą gwarancję. 

Też pisałem o przewody, to dostałem taką dwuznaczna odpowiedz, ale wskazującą że kable są w zestawie. 

@duniek pewnie parę tych zasilaczy przytulił, to wie, że przewody są w zestawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyślą zasilacz bez kabli, to można go za darmo zwrócić. Co to jest przejść się 2 razy do paczkomatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Experts about the prospects of cryptocurrencies in Russia: they will not be completely banned, it will be difficult to buy, and miners will have a hard time (3dnews.ru)

Chcą ruskie wprowadzić cyfrowego rubla. " It is for 2022 that the first stage of testing the digital ruble is scheduled..."

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-KAM ma to genialne, że otworzysz, przetestujesz i idziesz nie do paczkomata tylko do salonu pędzisz i otrzymujesz należną Tobie całą kasę : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, nawet lepiej. W mediaexpert też tak jest.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można się rozejść, 12m gwarancji mają te zasilacze z xkom ...

Dzień dobry,

 

wybrany produkt posiada tylko 12 miesięcy gwarancji.

proxy?sig=bc38357c6233ac6756320a962290dfbfc8fda2b52f56a3b7af53653f3ab0dcbc&url=aHR0cHM6Ly9scGsueC1rb20ucGwvc3RvcGthL2FsdG9fbGluZS5naWY=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Zużycie energii (elektrycznej) za którą się, zakładam, płaci lub pozyskuje z PV za który się też zapłaciło niemało… - a na co? A co komu do tego? Możesz napierd..ć elektryczną mieszarką do zaprawy/betonu/gipsu i robić rzeźby z np. betonu madonny z wielkim cycem...
Lub zużywać energię elektryczną na np. galwanizowanie lichtarzy do kościołów... Lub mining... Lub ogladanie M jak milosc...
Lub założyć działalność/spółkę IT, kupić serwer z dofinansowania UP i korzystać z IP-Box-u (5% tylko dlatego, że udało ci się wykreować (papierologia i radosna twórczość/kreatywność w tym księgowa też)  wrażenie, że będzie to B+R... A "januszek-spec-cfaniaczek" moj facec, "nową appkę do podcierania" ujmuje jako B+R... Przecia bada i testuje i pacza czy działa lepiej/jest czyściej/mniej brązu na d... Albo analizuje logi z czujników ww. serwera czegokolwiek (na którym zarabia) i bada stosunek jego obciążenia/zuzycia prundu w krajowych warunkach do stopnia czystości powietrza w zakopanem w czasie trwania mszy...Oraz szybkość zapychania filtrów kurzem/pyłem... Jak dla mnie wyraz bezczelności mojego "januszka-speca" i idiotyzmu przepisów/urzędów - sorki ale póki nie współtworzysz języka programowania komputerów kwantowych oraz oprogramowania hardware-u towarzyszącego,  softu dla nowej formy badania dna, oprogramowania dla poprawnego działania tokamaka czy np. w  NASA dla prototypowego teleskopu ultrafioletu, to to jest hu... a nie B+R... Ale co ja tam wiem. Kobieta przecie tylko ma rozkladac nogi i sprzatac/gotowac... Zdenerwowal mnie dzisiaj tym...


  (ze strony IP Box - Ministerstwo Rozwoju i Technologii - Portal Gov.pl (www.gov.pl)
Preferencja IP Box jest rozwiązaniem, z którego podatnik może skorzystać po zakończeniu roku podatkowego w zeznaniu rocznym.
W trakcie roku podatkowego podatnicy płacą zaliczki na podatek według stawki ogólnej (9% lub 19 % - podatnicy CIT, 17%/32% -skala podatkowa albo 19% - podatnicy PIT ).
Podatnik, który spełnia warunki określone w przepisach o IP Box, deklaruje w zeznaniu rocznym  wysokość dochodu z kwalifikowanego IP wyodrębnionego z ogólnego dochodu osiągniętego w ciągu roku podatkowego.  Następnie do kwalifikowanego dochodu z kwalifikowanego IP podatnik stosuje 5% stawkę podatku zamiast stawki ogólnej." - ogólnie kolejne pole do przekrętów na wyższym szczeblu, zwłaszcza jak się uda jeszcze częściowo wbić do specjalnej strefy ekonomicznej... tam dopiero wały idą ale to dla wybranych - zostań Inwestorem w takiej strefie ? ...  - czasami mali się załapią na IP-Box chociaż strasznie kombinują fiskalnie).


 
Płacę podatki (wielostopniowe, ukryte i jawne), płacę podatek od sprzedaży krypto (mam mala kopareczke, kupilam za kase odlozona z pensji). A i tak zawsze komuś będzie przeszkadzać, że drugi człek zarobił. Najlepiej jakby stracił bo poczuje się ten pierwszy lepiej... A jeszcze jak uczciwie to jak to. Na pewno ukradł.
Poza tym praca umysłowa to nie praca co nie? No bo jak przełożyć np. nakładanie tynku na kilometry kodu... Wbijanie na kasie ceny kiełbasy do malowania obrazów/portretów na zamówienie. Projektowanie i składanie (ekonomicznie, bezpiecznie i prawidłowo technicznie/elektrycznie) koparek do bycia (niekompetentnym pasożytem, bez wymaganego doświadczenia i wykształcenia) członkiem zarządu/kierownikiem bez przypisanego działu i obowiązków/10tym zastępcą prezesa spółki skarbu państwa dlatego tylko że jest się powinowatym posła/ministra partii tej czy sramtej?
Mamy teraz modę na wycieranie sobie "frontu"  hasełkami jaki to eko się nie jest. I zbieranie bateryjek... Jeszcze często z punktu widzenia osoby majętnej, to to "bydło/biedota niewykształcona" truje/marnuje prund/wodę/powietrze/jedzenie/przestrzeń do życia/miejsce w przedszkolu dla jego/jej dzieci... A on/ona - taki motylek - potrzebuje przecież czystego powietrza, czystej wody, czystej energii, czystej przestrzeni... I przecież taki motylek nie brudzi, nie zanieczyszcza, nie truje, nawet kupki nie robi... Dzięki pensji przykładowo z ww. pozycji wice-prezesa funduszu oczyszczania narodu stal się prawdziwym szlachcicem. Inną rasą wprost.

 

Edytowane przez Janusia
  • Like 2
  • Haha 2
  • Confused 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JDM napisał:

No widzisz, nawet lepiej. W mediaexpert też tak jest.

 

To samo w MM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, duniek napisał:

kurs w góre - populacja januszy kopania zwieksza sie

chyba coś nie pykło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz tu wpadam, więc jak było takie pytanie to proszę nie bijcie, ale 567 stron do przeglądnięcia to troszkę sporo :)

 

Jak obecnie wygląda kwestia LHR? Dalej jedyna opcja na wykorzystanie 100% mocy gpu to kopanie dwóch krypto przez T-Rex czy coś poszło jeszcze do przodu w tej kwestii? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś ogarnięty się wypowie... mam do kupienia komplet z rtx 3070 non LHR, gdzie kartę bym miał za obecnie 4k zł, czy  to jest obecnie dobry deal? (karta z 2l. fabrycznej gwary w polskim sklepie, pudło fabryczne)

Mam już od kilku miesięcy wymagany światłowód i przymierzałem się do uruchomienia jakiejś niedużej kopary (karty były by za darmo (lub prawie za darmo) mozna powiedzieć) aczkolwiek zrezygnowałem - wolałem zrobić szybki zysk czyli sprzedać.

Czy kupno teraz takiej grafy pod koparę to szaleństwo? Do niedzieli powinienem się zdecydować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tornado3 napisał:

chyba coś nie pykło :D

dobrze żarło i zdechło :E

img_2878n2jlq.jpeg

 

img_2879mljtq.jpeg

 

img_288087jno.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mój pierwszy post w tym temacie więc nie liczę na wiele bo nieraz pytania widze weteranów zostają bez odpowiedzi.

Dziś ruszyło moje kopanie więc problemów co niemiara. Oczywiście traktuje to bez napinki jako hobby. Jako zielony korzystam z NiceHasha a mój rig to PC na Ryzen 5600X, płyta MSI X570 (PCIe16x1+PCie4x1+PCIe1x-3szt. Zasilacz to Corsair HX1200. W tej chwili mam 3 karty podpięte - na płycie RTX 3060LHR+ GTX 1660S a na riserze mam dodatkowo RX 6600XT podpięte do PCIex1. Mam jeszcze jednego RTX 3060, ale nie podpinam na razie. Mam problem z tym RX6600Xt na riserze. O ile karta wpięta w płytę kopie tak jak powinna - tak do 30MH/s to na riserze na KAWPOW średnio 8-9MH/S. Karta jest po UV prawie o połowę 1200MHz/760mV ale w slocie na płycie PCIEx16 na takich samych ustawieniach kopała 3-4x więcej.
Druga sprawa co mnie wkurzyła to zasilanie risera. Wymieniłem Seasonica 550 na tego Corsaira i przez cały dzień się głowiłem dlaczego komp nie startuje. Odpinając wtyczki po kolei stwierdziłem że podpięcie zasilania do risera molexem powoduje że zasilacz nie startuje. Musiałem podpinać wtyczkami 6/8 które miałem przeznaczone do drugiej karty. Tak jak by było zwarcie na tym riserze na molexie. Kable zastosowałem oryginalne te od zasilacza. Nie wiem czym to jest spowodowane.
W załączeniu zdjęcie z BIOS może tam gdzieś jest źle ustawione na slotach PCIe. Będę wdzięczny za rzucenie okiem.
cd0500ae37e5cf9a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, toolpusher napisał:

Druga sprawa co mnie wkurzyła to zasilanie risera. Wymieniłem Seasonica 550 na tego Corsaira i przez cały dzień się głowiłem dlaczego komp nie startuje. Odpinając wtyczki po kolei stwierdziłem że podpięcie zasilania do risera molexem powoduje że zasilacz nie startuje. Musiałem podpinać wtyczkami 6/8 które miałem przeznaczone do drugiej karty. Tak jak by było zwarcie na tym riserze na molexie. Kable zastosowałem oryginalne te od zasilacza. Nie wiem czym to jest spowodowane.

Risera się nie podłącza molexem tylko 6 pin albo spiltterem 2x8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przebije 2137$ to będzie koniec ?

Edytowane przez koneser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

22 minuty temu, grzech1991 napisał:

Risera się nie podłącza molexem tylko 6 pin albo spiltterem 2x8

Mimo wszystko nie powinno się tak dziać. Bardzo dużo czasu zajęło mi dojście do rozwiązania. Czy jednym kablem PCIe rozgałęzionym można zasilać i risera i RTX 3060 po UV bez obawy o przegrzanie. Wracajac do 6600XT - o ile pozostałe karty idą na 100% obciążenie non stop ta na riserze skacze co chwila obciążnie randomowo w zakresie 0-100%

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, koneser napisał:

Jak przebije 2137$ to będzie koniec ?

Będziesz panikował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, koneser napisał:

Jak przebije 2137$ to będzie koniec ?

W takim tempie to do rana Hamburgery zjadą na 1900$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypominam ze maj czerwiec z 4400 spadlo na 16xx :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Doamdor napisał:

Będziesz panikował ?

Nie no na spokojnie , na rachunek mam jeszcze luźna kasę, a następny dopiero za 2 miesiące. Dam radę. 
 

Ale jakby trochę odbił to bym się nie obraził, mam już sporo wykopanego eth a wydatki planowałem na wiosnę .

Edytowane przez koneser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Akurat nie podkręcam za bardzo podzespołów więc dzięki za podrzucenie tańszej wersji. Pomyślę i wybiorę co mi podpasuje.  Dzięki wam. 
    • Największa różnica w wydajności jest między 4070, a 4070 Super i tu najbardziej opłaca się dopłacić. Miedzy 4070 Super, a 4070Ti różnica jest znacznie mniejsza i dołożyć trzeba kolejne kilkaset zł. To samo między 4070Ti, a 4070Ti Super. Największe różnice są w rozdzielczości 4K gdzie dodatkowy vram w 4070Ti Super pozwala mu na lepsze osiągi względem 4070Ti.  Jak zapatrujesz się na mocniejsze karty to radziłbym od razu myśleć o zasilaczu. Teoretycznie zasilacz 550W powinien wystarczyć jednak CPU u Ciebie ma 150W poboru w trybie turbo, RTX 4070Ti obciążona w grach średnio ciągnie ponad 260 W, jednak w pikach (karta nie ma liniowego poboru prądu) potrafi przekroczyć 400W. Do tego dochodzą wszelkie peryferia z płytą i może się zdarzyć że chwilowy pobór znacznie przekroczy możliwości zasilacza. W przypadku 4070Ti Super i 7900XT wartości są jeszcze większe. Problem może nigdy nie wystąpić ale sam musisz zdecydować czy "chuchać na zimne" i dla pewności od razu brać mocniejszy zasilacz. Przy RTX 4070/Super pobór (i piki poboru) jest sporo mniejszy więc przy obecnym zasilaczu nie powinno być żadnych problemów. Śmiem twierdzić że się nie mylę. Po pierwsze to odnosiłem się do wydajności kart które mieszczą się w kwocie jaką początkowo Autor zasugerował czyli do ok. 3000 zł. Tu nie ma RX 7900XT, a jest 7800XT i 7900 GRE. Obie te karty z włączonym RT wypadają słabiej od RTX 4070, a lepiej tylko w standardowym rasterze. Dokładnie taka sama sytuacja jest w przypadku droższych kart czyli 4070Ti/Super vs 7900XT. W rasterze górą jest Radeon, w RT RTX-y. Nie znam żadnego solidnego portalu robiącego testy kart na którym 7900XT maiłby przewagę nad 4070Ti/Super w Hogwart Legacy przy włączonych wszystkich opcjach RT.
    • Jak Ksiądz robił grube wałki to nie ma taryfy ulgowej , do celi z  ''długim Józkiem'' i sprawa załatwiona .
    • Modowanie - nie ma większego frajerstwa niż pracowanie za darmo żeby naprawić grę, bo korporacji która za nią wzięła pieniądze się nie chciało
    • Strona Voice of Europe już usunięta. https://voice-of-europe.eu/ https://www.voiceofeurope.com       Ksiądz "Salceson" idzie pierdzieć w pasiaki:    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...