Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

No ja wlasnie sie tak zastanawiam nad kupnem gpu jakiegos uzywanego na allegro, chodzi mi po glowie 3080 bez lhr. Ale jak mam wydac 7-8k na gpu ktory zarabia 3.5$ dziennie to jakos tak krotko troche.

Edytowane przez Jundori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co bez LHR ? Lepiej kupić z LHR za 6k , ETH się skończy i będziemy miec równość a nie nadrobisz tych 2k w ciągu kilku miesięcy ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy sie skonczy czy nie za pare miesiecy, nie jest wcale takie pewne jak pokazuje ich tradycja przekladania. Ale dopoki lhr nie odstaje tak mocno w kopaniu, a cenowo tak, to lepiej chyba brac lhry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 7k i mniej idzie już dostać 3080 bez LHra z gwarancja ale z historią po koparce.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, z3z3linio napisał:

Normalne giełdy są na dużym minusie, jest pełna korelacja zjawisk i globalne spadki odbijają się na BTC.

Rosja postraszyła banem krypto, bo  USA się na nie otworzyło ( a samo naprodukowało  tyle $ ile w hisotii nie było, to mają inflację i stopy w górę....)  + w sieci non stop złe informacje o krypto.

Odbije ponad 40 i będziemy mówić o poprawie.

 

Może zacznij się dokształcać w tych kwestiach,a potem się wypowiadaj. Wcale USA jako państwo się na krypto nie otworzyło,jedynie administracja państwowa z prezydentem na czele coś tam bełkotali o regulacjach podatkowych,ale jeszcze konkretnych rozwiązań nie ujawnili na światło dzienne. Jedynie na krypto w tym państwie się otworzyły zewnętrzne firmy,tj.MicroStrategy czy Tesla,gdzie ich właścicielami są ludzie,którzy mają bzika na punkcie krypto oraz posiadają podejście oderwane od rzeczywistości wraz z wiarą że BTC to lek na wszystko :E (akurat Elonek Musk bardziej upatruje Dogecoina niż BTC,ale on lubi pieseły xD).

Z kolei za masowy dodruk $ w USA jest odpowiedzialny amerykański odpowiednik NBP,czyli Rezerwa Federalna (Fed w skrócie),gdzie do inflacji Powell miał przez długi czas podejście podobnie do Glapy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Spl97 napisał:

Może zacznij się dokształcać w tych kwestiach,a potem się wypowiadaj. 

Wow, klasa... owacje na stojąco ?

Zwróć uwagę raczej na kontrast stanowisk Rosji i USA ws krypto. 

To było sensem tej wypowiedzi. 

Kto jest im bliższy? Autorytarny wschód czy liberalny zachód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Jaką podstawę pod 1-2 karty polecacie? (CPU + MOBO) Chcę zrobić osobno kopareczkę na 2x 3070 albo 1x 3080Ti.

Albo może ktoś ma do sprzedania w dobrych pieniążkach? :)

Przy okazji zapytam czy to prawda, że lepiej nie wrzucać karty bezpośrednio w PCI-E bez risera do starej płyty głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2 graf wrzucam tylko na płytę - przy większej ilości na risery .. Wszystko zależy w czym chcesz to trzymać .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta sobie poleży na razie bez obudowy. Słyszałem po prostu, że stara płyta może nie podołać podawania prądu do nowoczesnej (prądożernej) karty graficznej 24/7 i się może port PCI-E spalić :) Ale to pewnie bzdury :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, PlesniakPL napisał:

Płyta sobie poleży na razie bez obudowy. Słyszałem po prostu, że stara płyta może nie podołać podawania prądu do nowoczesnej (prądożernej) karty graficznej 24/7 i się może port PCI-E spalić :) Ale to pewnie bzdury :)

Gwarancji nikt ci nie da na starą płytę. Natomiast czy lepiej czy gorzej zbudowana (jakość komponentów, montażu, QC, bios) to można się zdziwić jak "dawne" konstrukcje jeszcze "żyją" i działają znakomicie i jeszcze pociągną, gdzie nowe... Kreatywny marketing i kreatywna księgowość tam gdzie powinni się wypowiadać tylko inżynierowie... i wszechobecny outsourcing do najbiedniejszych regionów. Ma Być Taniej... W skutek czego obecnie nawet półka premium często tylko cenowo premium... 

I tak jak było/jest z 3080 termopadami - skur..syny no musieli cent czy dwa ale mieć qrna taniej i dali gównopady do top kart... 

 

Co do zabezpieczenia/zwalczania ewentualnego pożaru instalacji elektrycznej /podłączonych urządzeń elektronicznych, to dobrze mieć -> Urządzenie gaszące sprzęt elektroniczny 2kg GSE-2X | FireTech (sklep-firetech.waw.pl)

"Zawiera skroplony CO2 eliminujący efekt  szoku termicznego w gaszonych urządzeniach elektronicznych. Nie pozostawia śladów po użyciu. "

Oraz chociażby ogarnąć podstawowe zasady BHP, przykładowo Podstawy BHP - Elektronika, Arduino, kursy (elektronika24.pl)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z gatunku: Cuda, Wianki i Mecyje

Mam używany RTX 3080 Gigaszajs Gaming OC Rev. 1.0 od kogoś, ktoś twierdzi że to nie kopało a ja widzę podczas Furmarka że temp. pamięci na poziomie 84 stopnie, cow  przypadku nominalnego Gigabajta w teorii jest mało bardzo prawdopodobne (aczkolwiek się nie znam)

Jeżeli kopała i miała zmieniane pady to będzie widać wizualnie czy pady sa oryginalnie bez rozkręcania ?

Za wszelakie możliwe teorie z góry dziękuje i wynagradzam : ]

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, marian666666 napisał:

Pytanie z gatunku: Cuda, Wianki i Mecyje

Mam używany RTX 3080 Gigaszajs Gaming OC Rev. 1.0 od kogoś, ktoś twierdzi że to nie kopało a ja widzę podczas Furmarka że temp. pamięci na poziomie 84 stopnie, cow  przypadku nominalnego Gigabajta w teorii jest mało bardzo prawdopodobne (aczkolwiek się nie znam)

Jeżeli kopała i miała zmieniane pady to będzie widać wizualnie czy pady sa oryginalnie bez rozkręcania ?

Za wszelakie możliwe teorie z góry dziękuje i wynagradzam : ]

Na 51% nie kłamał. Miałem gigusa ale 3070ti. ETH: Temperatura rdzenia 43  a pamięć aż 102 stopnie ze śmigłami na 100% + dodatkowe chłodzenie 2x 140 Arctic. Zwrot na sklep poleciał. Gigagunwo.

------------------------------------

Znalazłem stare foto jak to wyglądało:

gigaszrot.jpg

Edytowane przez BoloX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś kopie na 3070Ti to ile wam prądu bierze?  Tak jak wyżej aż 176W przy 59Mhs ? ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To duzo ??? Patrząc ze to LHR zachowuje się prawie jak 3070 non LHR ale żre trochę więcej (bo ma GDDR6X)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, War_MachinE napisał:

Jak ktoś kopie na 3070Ti to ile wam prądu bierze?  Tak jak wyżej aż 176W przy 59Mhs ? ? 

Mi nawet wincyj, zależy od wersji, MSI Suprim X  60-61 mh/s ale  190W,

Wole swojego Palita dual 3060 ti, robi 63.4 Mh/s  na 129 W.

 

Edytowane przez zienio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważny news dnia: Putin przeciwny zbanowaniu krypto. cytat: "Pomysł całkowitego zbanowania krypto skrytykował również Władimir Putin. W dzisiejszej wideokonferencji przekazał urzędnikom, aby przyjrzeli się kryptowalutom i przeprowadzili rozmowy z bankiem centralnym. Prezydent przyznał, że jest świadomy ryzyka wynikającego z dużej zmienności kryptowalut, co może zagrażać obywatelom. Z drugiej strony chce wykorzystać przewagę Rosji, która wynika z nadwyżek energii elektrycznej i zespołów doświadczonych w kopaniu kryptowalut".

-już BTC idzie w górę...

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

28 minut temu, Yedi napisał:

To duzo ??? Patrząc ze to LHR zachowuje się prawie jak 3070 non LHR ale żre trochę więcej (bo ma GDDR6X)

 

Nie takie trochę  :P  Jakieś 50% więcej prądu zużywa . Zwykła 3060Ti/3070 bez lhr robi do 62MHs przy prądzie od 110 do 130W . Kwestia jeszcze ceny karty ale 3070Ti teraz i tak chyba droższe od 3060Ti bez lhr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xm700 napisał:

Ważny news dnia: Putin przeciwny zbanowaniu krypto. cytat: "Pomysł całkowitego zbanowania krypto skrytykował również Władimir Putin. W dzisiejszej wideokonferencji przekazał urzędnikom, aby przyjrzeli się kryptowalutom i przeprowadzili rozmowy z bankiem centralnym. Prezydent przyznał, że jest świadomy ryzyka wynikającego z dużej zmienności kryptowalut, co może zagrażać obywatelom. Z drugiej strony chce wykorzystać przewagę Rosji, która wynika z nadwyżek energii elektrycznej i zespołów doświadczonych w kopaniu kryptowalut".

-już BTC idzie w górę...

Rosyjscy Oligarchowie jak dostali ostro po kieszeniach -  przez to Info swojego Banku Centralnego (spadek) to porozmawiali sobie z Naczelnym Wodzem, że jego kolejną wojenkę (znaczy... pokojową interwencję/przeciwstawienie się agresji Kapitalistycznego Zachodu) ktoś przecież finansuje. Crypto bez większych ograniczeń to dopiero im jest na rękę.

Heh - jest to w sumie ciekawe że u nas partyjni trzymają za m.o.r.d.ę ostro kukiełkę-szefa bankstera (robi i mówi co każą - jak nie ma instrukcji to nie udziela się, nawet jak się wali/pali - posłuszny i potulny - będzie za to tłusty bonusik...), a tam doszło do rozjechania się poleceń/interesu partii i działań kukiełek. Ostra zadyma tam musiała być przez to. Heh - jeden z oddziałów udzielających pomocy poszkodowanym w najbliższej agresji zachodu to będą menagerowie/śmietanka kukiełek ruskiego banku centralnego. Pójdą w szpicy z widelcami w dłoniach...

  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wam też Discord leży?

EDIT: już działa

Edytowane przez shoque88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalujecie aktualizacje HiveOS na bieżąco? Czy zasada - działa nie dotykać!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mariuszgs napisał:

Instalujecie aktualizacje HiveOS na bieżąco? Czy zasada - działa nie dotykać!!

Nie ma co ruszać chyba że masz np LHR karty i są lepsze algorytmy pod LHR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp! A może ktoś podpowie dlaczego jednej koparki nie jestem w stanie wyłączyć z konsoli zdalnej a z drugą nie ma problemu? Dwie dokładnie te same płyty z tym samym bios i nastawami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Mariuszgs napisał:

Instalujecie aktualizacje HiveOS na bieżąco? Czy zasada - działa nie dotykać!!

jeżeli  jest luka w zabezpieczaniu  minera to tak, normalnie nie.

Czasami można tylko popsuć coś co  działa świetnie ;)

W okresie zimoym nie ingeruje w kopary praktycznie wcale...

Edytowane przez z3z3linio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu problemów z moją koparką, na 99% winny był zasilacz.

Przed: 3070 11.29V

Dołożyłem jeden kablel 2x8pin w miejsce drugiego EPS (nie wiedziałem, że tak się da, gdyby się tak dało zrobiłbym od razu).

Po: 3070 11.89V

Póki co jest ok, ale i tak spadki napięć wydają się ogromne. Z tego co widzę, serwis corsair wstępnie uznał wymianę zasilacza. Czy to jego wina? Nie wiem, ale w sumie przez 3 miesiące wszystko działało ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka Panowie :D
Korzystał ktoś może z wypłaty przez Kangę w bankomacie ? Nie mam nigdzie w pobliżu kantoru a nie bardzo jest przebieg procedury opisany.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W większość te skriny robione w przerywnikach filmowych a w prawdziwym gameplayu ta gra już tak cudnie nie wygląda 🥲
    • Odnośnie hałasu: Kupiłem na próbę "odnawiany" (refurbished) dysk enterprise Toshiba z serii MD i... spodziewałem się, że będzie gorzej. Ja osobiście do PC bym czegoś takiego nie włożył (od prawie 10 lat mam tylko dyski SSD), ale w NASie pracującym w tym samym pomieszczeniu, ale ok. 4m od moich uszu nie sprawia to problemów. Na pewno nie jest to tragedia w stylu opisów, że "takie dyski można używać jedynie w serwerowni albo w piwnicy".
    • Widzę że trafiło na operatora drona i jak już napisane że czegoś nie wolno to emocje biorą górę... - pilota Emocje to biorą u mnie górę jak widzę jak ktoś lata totalnie bez głowy i poszanowania innych - a takich jest 90% użytkowników dronów. Co do licencji to ok, użyłem niewłaściwego określenia, (...) myślałem, że to ogarniesz. - skoro mnie łapiesz za słówka, to cóż: taste your own medicine Nie, nie pisałeś i wiem o strefach, ale podałem po prostu dosadny przykład by zobrazować jak wygląda Twoje myślenie w tym temacie, że jak coś nie jest wprost zakazane to jest dozwolone. Nie, to tak nie działa, bo to co robisz musi być wykonywane z poszanowaniem praw innych osób czy Ci się to podoba czy nie. - widocznie nie wiesz jak działa moje myślenie w tym temacie. Latam z poszanowaniem prawa i prywatności. Jeżeli podczas nalotu, ktoś do mnie podejdzie i poprosi o nie publikowanie wizerunku, to postaram się mu wytłumaczyć, że charakterystyka mojej pracy nie polega na nagrywaniu wizerunku. Jeżeli to nie poskutkuje to pewnie skończy się na policji i sądzie. Ale ochrona i poszanowanie prywatności nie zabrania mi wykonywania swojej pracy. I zaklinanie przez was rzeczywistości tego nie zmieni. To co jest przerażające w dronowaniu to nieświadomość ludzi. Kupuje sobie jeden z drugim drona. Lata i dopiero po jakimś czasie dociera do niego, że są jakieś przepisy regulujące loty. a cała dyskusja zaczęła się od tego, że ja to napisałem, ale uwaga! w odniesieniu do nagrania z drona jakie pokazała TV Republika z przeszukania domu Ziobry, gdzie: - a jak by kręcili z chodnika kamerą to byłoby ok?
    • To też nie jest tak, że gra jest słaba, bo nie jest. To nadal dobra, a w niektórych aspektach bardzo dobra gra. Zadań pobocznych ogólnie jest niewiele w porównaniu z innymi Sandboxami i moim zdaniem dobrze, są zadanie, słabe, średnie i dobre. Jestem w 10 rozdziale i póki co nie spotkałem zadania pobocznego, które zapadałoby mi na tyle w pamięć, że mógłbym je nazwać bardzo dobrym. Ot, takie typowe jrpg-owe poboczniaki, jeżeli ktoś oczekuje tego typu zadań to się nie zawiedzie. Mimo wszystko podobało mi się zadanie z Johnnym (nawet pomimo zbieractwa, które trzeba było dla niego zrobić).  Fabuła główna jest spoko, jeżeli człowiek się głównie na niej skupia to naprawdę da się zaangażować "emocjonalnie", problem w tym, że jest jednak sporo rozpraszaczy i sama fabuła jest rozciągnięta względem oryginału. Już nie będę pisał o zmianach, które w niej nastąpiły, bo to każdy sobie oceni osobiście (każdy, który grał w oryginał oczywiście). Fajne też są relacje między bohaterami, ich komentarze i rozmowy, a tak jak już ktoś pisał, zdecydowanie relacja Tifa-Aearith (i to jak to wpływa na Clouda) robi tu robotę.  Ja zdecydowałem, że po 10 rozdziale skupiam się już praktycznie tylko na głównej fabule, 57 godzin za mną, myślę, że dobije do 70.
    • Do kupienia u jednego sprzedawcy jak wejdziesz w nowy teren po wyjściu z bazy jak popchniesz fabułe to siedzi na poludniu. Normalnie Gromoszczęki czy inne dziadostwa strąca bez problemu, tego brakowało bo ten łuk startowy to szrot jakich mało. PS. Do jego kupna jest wymagany worek nadymiacza więc jak już takie spotkamy to nie rozwalamy mu baku na plecach bo rozsadzi worek i nici z zakupu -trzeba ubić tak aby nie eksplodował wtedy wyleci na 100%
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...