Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, duniek napisał:

JEST MOC

img_30961dbjdq.jpeg

 

 

zeby nie bylo to nie moja wina, kable bezposrednio ze słupa które są pod zaplombowaną pokrywką, prawdopodobnie pracownik energetyki słabo dokręcił sruby

działa i jutro maja naprawiac, auta juz nie ładuje dzis 

Jaki masz obecnie sumaryczny pobór prądu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zienio napisał:

Jaki masz obecnie sumaryczny pobór prądu ?

24kW leciało w szczycie
grzałka do wody, piekarnik kuchenka, auto, koparki -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawosci zapytam, jaki jest aktualny zarobek przy kopaniu na czysto na jednej karcie (w przyblizeniu miesiecznie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, djcargo napisał:

Wejdź na: https://whattomine.com/

Tam zaznaczasz jakie karty Cię interesują, wpisujesz koszt prądu w dolarach i będziesz miał wszystko jak na tacy.

Dziękuje Bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana trendu, górki nieco wyższe niż dołki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, JDM napisał:

tak, ale te kable nie działają :(

Szukam czegoś co wpinam bezpośrednio w zasilacz (w BQ to się nazywa 8P) i da mi to 2x8pin

@duniek jesteś w stanie zrobić coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktoś poleci jakis teni zestaw (   plyta główna + procesor)   ktory obsłuży  2 sztuki rtx3060 v1 oraz jedna 3060ti v1? . Tylko cos dostępnego od ręki w pl, bez ali. 

Edytowane przez War_MachinE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Azakiel napisał:

Dziękuje Bardzo

na jednej karcie jest taka lipa ze musisz doliczyc sprzet caly - minimum extra 25W

przy np 12 kartach sprzet pobierajacy 30W to masz 3W na karte nie cale wiec karte np 1660s liczysz 75+3 W, jesli masz jedną to 75+25, i to jeszcze zalezy od platroformy bo OLD jakies albo HEDT potrafią 80-90W w idlu brac

3 godziny temu, grzech1991 napisał:

tak, ale te kable nie działają :(

Szukam czegoś co wpinam bezpośrednio w zasilacz (w BQ to się nazywa 8P) i da mi to 2x8pin

@duniek jesteś w stanie zrobić coś takiego?

zalezy jaki jaki model bequieta bo wiekszosc ma teraz 12pin złacza, chyba ze to ten starszy ktory miał zielonei i czerwone wyjscia - w tym drugim przypadku kabel bezposrednio 2x8pin 39zl na 4zylach - z tym ze łaczna obciązalosc to 270W max, i wiecej niz 230W bym tam nie puszczał 24/7 czyli odpada do 1080ti/2080ti/3070ti/3080 itp
 

Godzinę temu, War_MachinE napisał:

Moze ktoś poleci jakis teni zestaw (   plyta główna + procesor)   ktory obsłuży  2 sztuki rtx3060 v1 oraz jedna 3060ti v1? . Tylko cos dostępnego od ręki w pl, bez ali. 

wnioskuje ze windows bedzie, wiec szukaj dowolnej mobo z SLI ze slotami 3.0 (czyli 3gen minimum) SLI ma wymóg slotow x8 minimum 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka jest teraz sensowna cena za A2000 z opcja fv ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, duniek napisał:

wnioskuje ze windows bedzie, wiec szukaj dowolnej mobo z SLI ze slotami 3.0 (czyli 3gen minimum) SLI ma wymóg slotow x8 minimum 
 

Ok tylko pytanie moje brzmi:  czy dowolna płyta z SLI posiadająca 2 x 16 gen 3 ( czyli przykładowo praktycznie wszystkie płyty na x370/x470)  pozwoli na odpalenie 3 kart w tym dwóch 3060v1? Czy na takich płytach będą działać tylko dwie 3060v1 ponieważ zużyją wszystkie dostępnie linie pci i zabraknie ich dla jeszcze jednej karty typu 3060Ti przez riser ?

Czy może muszę szukać czegoś z 3way sli i większą liczbą linii PCI. Przykładowo coś na X79 , X99

 

Istnieją też takie wynalazki na z270 które niby obsługują  4 way sli przy 8x ? 

https://www.asrock.com/mb/intel/Z270 SuperCarrier/index.pl.asp#Specification

Edytowane przez War_MachinE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, koneser napisał:

Panowie jaka jest teraz sensowna cena za A2000 z opcja fv ?

Na forach sprzedają za 3400zł z FV z tego co widziałem. Czy to dobra cena? Niech się ktoś inny wypowie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, koneser napisał:

Panowie jaka jest teraz sensowna cena za A2000 z opcja fv ?

Quadro - bez faktury na firmę nikt nie odkupi do domowej zabawy w gierki. Traktuj to trochę jak takiego GTX1060 3GB za czasów kopania pascalami. Czyli dzisiaj płacisz krocie a jak karta ledwo na prąd będzie zarabiać, to oddasz za psie pieniądze i jeszcze będziesz się cieszył, jak ktoś ją wpisze w wyszukiwarkę. 

Pewnie 99% bedzie wystawiana jako NIE RTX3050 bo inaczej nikt nawet na to nie splunie na allegro :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając oferty kart na Allegro widziałem karty NV nowe bez LHR kupione pod koniec grudnia np. w Morele. Z tego wynika, że są jeszcze rzuty kart w wersji 1.0? Czy to był jakiś pojedynczy przypadek? Jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, War_MachinE napisał:

Ok tylko pytanie moje brzmi:  czy dowolna płyta z SLI posiadająca 2 x 16 gen 3 ( czyli przykładowo praktycznie wszystkie płyty na x370/x470)  pozwoli na odpalenie 3 kart w tym dwóch 3060v1? Czy na takich płytach będą działać tylko dwie 3060v1 ponieważ zużyją wszystkie dostępnie linie pci i zabraknie ich dla jeszcze jednej karty typu 3060Ti przez riser ?

Czy może muszę szukać czegoś z 3way sli i większą liczbą linii PCI. Przykładowo coś na X79 , X99

 

Istnieją też takie wynalazki na z270 które niby obsługują  4 way sli przy 8x ? 

https://www.asrock.com/mb/intel/Z270 SuperCarrier/index.pl.asp#Specification

nie, bo są jeszcze linie chipsetu

poza tym mialobyc tanio podobno - a ten z270 to blizej 1k jesli wogole go znajdziesz
tak są z87.z97 4 way nawet bo maja mostki NF/PLX ktore daja dodatkowe linie


x79h61 na ali 400zł + 20prock + 30zł ram
na allegro wczoraj byla z77 WS asrocka ktora ma 5x x8 3.0 nawet i jeden 2.0 i jeszcze jeden x1

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany potrzebuje porady, mam dziwny problem.

Dodałem sobie do koparki z kartami Nvidia 1 radeona  i teraz mam jakieś jaja w odczycie danych na kopalni.

Łącznie powinienem mieć teraz  około 575 mh/s, a w widoku mam inne dane.

Może coś źle w HiveOS ustawiłem, ktoś coś help?

Nie bardzo wiem co zrobiłem źle, coś jest nie tak z koparką lub ustawieniami z HiveOS tam jest nvidia 140 + 29 AMD i z tym się coś pierdzieli.

 

Wychodzi mi na to że z łączonej MIX kart to widzi i zlicza na poolu albo samego radeona a czasem łączone nvidia. Obecnie na poolu mimo że kopią 4 karty odczyt mam z 1 AMD

obraz.thumb.png.40ed75320f4de7482388a5d3374aacbb.png

 

oraz Widok z Minera HiveOS ( tylko teraz dodać 2 fotę :D)

 

 

obraz.png.9b8e63744c3ac6d21c9816b22f9a43c5.png

obraz.png.a69a203ad9f2c11744b4e7f56e7b5288.png

Edytowane przez zienio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oraz Widok łącznie niby z HiveOS, karty mix amd+nvidia

 

Może ktoś kopie na Mixie kart i podpowie co robię źle w ustawieniach czy, cuś ?

obraz.png.c0f97137f9db867a65d22c5dc49f4bc9.png

Edytowane przez zienio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, konkuter napisał:

Pewnie stwierdził, że z ETH to się mu już chyba nigdy nie uda, to spróbuje z meme-coinem :v

 

1 godzinę temu, xm700 napisał:

https://bithub.pl/wiadomosci/vitalik-buterin-uczestniczy-w-pracach-nad-dogecoinem/

-chyba dość istotna wiadomość, jeśli chodzi o przyszłość górnictwa. 

Ktoś wytłumaczy mi o co chodzi ze stakowaniem? 

Nie zgłębiałem tematu, ale na szybko to wygląda mi to tak.

Dam komuś (pewnie poolowi) umowne 5zł w  formie krypto do łapy, a On za pewien czas odda mi 5,5? :D

JAK TO ?

Edytowane przez kogut199109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zienio napisał:

Oraz Widok łącznie niby z HiveOS, karty mix amd+nvidia

 

Może ktoś kopie na Mixie kart i podpowie co robię źle w ustawieniach czy, cuś ?

obraz.png.c0f97137f9db867a65d22c5dc49f4bc9.png

jak byś prześledził wątek zamiast pytać, to byś wiedział. Masz dwa minery które raportują pod tym samym ID koparki. Raz leci z jednego info o raportowanym hashrate, a raz z drugiego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, grzech1991 napisał:

jak byś prześledził wątek zamiast pytać, to byś wiedział. Masz dwa minery które raportują pod tym samym ID koparki. Raz leci z jednego info o raportowanym hashrate, a raz z drugiego.

 

Chyba ogarnąłem, dałem inne nazwy i widzę w raportowaniu odzielnie amd oddzielnie nvidia a hashrate się zgadza

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, toolpusher napisał:

Przeglądając oferty kart na Allegro widziałem karty NV nowe bez LHR kupione pod koniec grudnia np. w Morele. Z tego wynika, że są jeszcze rzuty kart w wersji 1.0? Czy to był jakiś pojedynczy przypadek? Jak to wygląda?

Ja kiedyś czytałem, że wersje LHR są dla graczy a bez LHR pchają na kopalnie ;) 

Niby normalnie tylko LHR są dostępne, ale to nie dla tego, że nie ma tych bez LHR, tylko one nie są dostępne w detalu.

 

W skrócie, oficjalnie Nvidia płacze nad ciężkim losem graczy i stara się im niebo uchylić ( bijcie się o LHRki w MSRPx3), ale z drugiej strony pcha w opór karty górnikom nie koniecznie LHR :) 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z Twoich słów wynika, że  Nvidia równolegle produkuje 2 rodzaje tych samych kart. Pecunia non olet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...