Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

palit 3090 - wymiana padów
po stanie karty - sądze ze nigdy nie czyszczona
pasta wyschnieta, pady o dziwo nie spocone ale spieczone, z drugiej strony bardziej niz kolo rdzenia
Wymiana pasty, wymiana padow kolo rdzenia, wymiana padow pod backplate + blaszki 0,2mm, dolozenie radiatora i wentylatora
 
USTAWIENIA:
corelock 1200 memclock 1300 fan 100 w minerze
 
jak przyszla - 123,5mhash mhash 316W --> spadek po 5min 118mhash 306W temp po 15-20minutach 48/110*C
 
po zmiane padów - 123.5 mhash bez spadków 307W temp po 30min 46/88*C
 
po dolozeniu radiatora na tył - temp po 30min - 44/80*C
 
po dolozeniu wentylatora na radiator na backplate 92mm bequiet 12V(0.15A) temp po 15min 43/72*C
 
 
img_3206h1jig.jpeg img_3204fskup.jpeg img_32071nkw6.jpeg img_32056qkuw.jpeg img_3208l0j16.jpeg img_320325j9k.jpeg img_3210tqj0z.jpeg img_32132fjb0.jpeg img_3209hdj6z.jpeg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co sie napalac

BR (blok reward jest po EIP1559 -  2.05-2.15 srednio)

jak skoczy tak jak dzis (akurat nie sledzilem ile bylo ale max widzialem 16.0 kiedys - to zwykle jest to kilkanascie/dziesiąt minut

nawet jak sie utrzyma 2-3h w co watpie to i tak tak niewiele zmieni - dlatego wlasnie duzo januszow popłyneło bo jak skladalo sie koparke przed EIP 1559 to BR vo pare dni był 3-4 a nawet kolo6 srednio ponad 3 lekko sie utrzymywał
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, duniek napisał:

nie ma co sie napalac

BR (blok reward jest po EIP1559 -  2.05-2.15 srednio)

jak skoczy tak jak dzis (akurat nie sledzilem ile bylo ale max widzialem 16.0 kiedys - to zwykle jest to kilkanascie/dziesiąt minut

nawet jak sie utrzyma 2-3h w co watpie to i tak tak niewiele zmieni - dlatego wlasnie duzo januszow popłyneło bo jak skladalo sie koparke przed EIP 1559 to BR vo pare dni był 3-4 a nawet kolo6 srednio ponad 3 lekko sie utrzymywał
 

 

Teraz było 28, rekordowo dużo. Tak patrzę na urobek w kopalni i zastanawiam się o co chodzi ze tyle przybyło. A to bloki po 600 eth zaczeli kopać.
 

Ostatnio słabo z urobkiem wiec taki wystrzal fajna sprawa, co ciekawe mimo takich spadków total hashrate w ogóle nie spadł, chyba musielibyśmy zejść w okolice 1500$ i by coś ruszyło .

Edytowane przez koneser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, koneser napisał:

Teraz było 28, rekordowo dużo. Tak patrzę na urobek w kopalni i zastanawiam się o co chodzi ze tyle przybyło. A to bloki po 600 eth zaczeli kopać.
 

Ostatnio słabo z urobkiem wiec taki wystrzal fajna sprawa, co ciekawe mimo takich spadków total hashrate w ogóle nie spadł, chyba musielibyśmy zejść w okolice 1500$ i by coś ruszyło .

WTF
dziwne bo nikt nie spamował do mnie co sie dzieje

16 -18 widzialem max maxow to 28 to pogrom

jaki GWEI był?

 

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, duniek napisał:

WTF
dziwne bo nikt nie spamował do mnie co sie dzieje

16 -18 widzialem max maxow to 28 to pogrom

jaki GWEI był?

 

Właśnie nie duży, chyba z 250 max, wyżej masz screena to największe bloki wchodziły przy ok 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, duniek napisał:

WTF
dziwne bo nikt nie spamował do mnie co sie dzieje

16 -18 widzialem max maxow to 28 to pogrom

jaki GWEI był?

 

takie wczoraj skromne bloki wpadły :D
q2jYj6f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zienio napisał:

Szukam małego przenośnego kompresora do czyszczenia koparek(GPU) jak i użytku domowego tak do 5 stówek .

Co polecacie?

Zastanawiam się nad czymś takim przykładowo:

https://allegro.pl/oferta/kompresor-bezolejowy-c6bb34stn039-6-l-stanley-11132416293 

Może ktoś ma coś takiego i opisze jak się to sprawuje?

Polecam taki:

https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/urzadzenia-pneumatyczne/kompresory/kompresory/kompresor-008334?gclid=Cj0KCQiAgP6PBhDmARIsAPWMq6k9trZptRAn3g1s3LmZdlZFWIEhkwBQybCIp0n8ZOzTnx9mEl-T_JwaAqHyEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Widzę że ostatnio trochę drogi. Rok temu dałem 340PLN i jest rewelacyjny. Jak nie przeszkadza ci hałas to ten Twój też powinien być spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam coś troche większego.  Mam 24l i jest w sam raz. Zakładam że w domu i tak nie będziesz dmuchał tylko gdzies na dworze/balkonie? Wiekszy możesz naładować i nie musi się ciagle włączać. Duzo sprzetu masz do czyszczenia?

Kupiłem cos takieg, tylko na promo i jestem zadowolony. 
https://allegro.pl/oferta/sprezarka-kompresor-bezolejowy-24l-cichy-18w1-10b-10915510508

Ewentualnie jest dużo chińczyków które wygladaja tak samo,a pewnie działają identycznie i mozna trafić taniej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, War_MachinE napisał:

Ja polecam coś troche większego.  Mam 24l i jest w sam raz. Zakładam że w domu i tak nie będziesz dmuchał tylko gdzies na dworze/balkonie? Wiekszy możesz naładować i nie musi się ciagle włączać. Duzo sprzetu masz do czyszczenia?

Kupiłem cos takieg, tylko na promo i jestem zadowolony. 
https://allegro.pl/oferta/sprezarka-kompresor-bezolejowy-24l-cichy-18w1-10b-10915510508

Ewentualnie jest dużo chińczyków które wygladaja tak samo,a pewnie działają identycznie i mozna trafić taniej 

Mieszkam w domu z 0.5h działką - miejsca pod dostatkiem, zapewne będzie docelowo w garażu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten mały i sobie chwale, jak masz duzo rigow kazdy na innej kondygnacji to nie zabardzo sie chce to wszystko znosic, a ja czyszcze co miesiac okolo

ale jak masz w jednym miejscu to bier wiekszy bo go nabijesz i tymi 24L spokojnie dmuchniesz na raz
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, duniek napisał:

ja mam ten mały i sobie chwale, jak masz duzo rigow kazdy na innej kondygnacji to nie zabardzo sie chce to wszystko znosic, a ja czyszcze co miesiac okolo

ale jak masz w jednym miejscu to bier wiekszy bo go nabijesz i tymi 24L spokojnie dmuchniesz na raz
 

No właśnie się zastanawiam muszę poczytac czy ten większy nada się do okazjonalnego malowania np. bramy, ściany :)

Koparki i tak wynoszę zazwyczaj przed dom do dmuchania :D

Edytowane przez zienio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zienio napisał:

No właśnie się zastanawiam muszę poczytac czy ten większy nada się do okazjonalnego malowania np. bramy, ściany :)

Koparki i tak wynoszę zazwyczaj przed dom do dmuchania :D

Lepiej takie 24l trzymać tylko do czyszczenia sprzętu. Jak zaczniesz ja męczyć robótkami to się wody nazbiera w zbiorniku.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, kacpi278 napisał:

sell rtx 3070 suprim bez lhr z gwarancją z xkomu 5500zl

Niektórzy ludzie dostają małpiego rozumu słysząc "non LHR". Praktycznie te pieniądze kupi się nową RTX 3080 LHR! na FV, która dużo więcej wykopie, a gdy kopiemy co innego to już w ogóle kosmos.

Oczywiście nic mi do tego jaką ofertę przedstawiasz, ale pisząc to tutaj, a nie na forum tiktoka, to tu każdy raczej umie dodać 2+2...

Edytowane przez Mariuszgs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Mariuszgs napisał:

Niektórzy ludzie dostają małpiego rozumu słysząc "non LHR". Praktycznie te pieniądze kupi się nową RTX 3080 LHR! na FV, która dużo więcej wykopie, a gdy kopiemy co innego to już w ogóle kosmos.

Oczywiście nic mi do tego jaką ofertę przedstawiasz, ale pisząc to tutaj, a nie na forum tiktoka, to tu każdy raczej umie dodać 2+2...

za prąd też się płaci, a 3080 zjada 2x więcej W przy nieznaczniej lepszym mhs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz okazję. Ja bym tego za 4500 nie kupił, bo wiem ile to jest 2+2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kacpi278 napisał:

sell rtx 3070 suprim bez lhr z gwarancją z xkomu 5500zl

dam 4500 :), chyba ze wystawiasz FV :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze janusze co mieli 1660s/ti po 2300-2400, dawałem 2200 to NIE,  - za tyle sie nie oplaca, a duzo nawet nie mialo gw albo kupowane 2,5 roku temu , po spadku ceny obnizyli o 100zł co i tak jest smieszne jak ceny spadly o 300-400zł

jeden gosc miał mega pecha bo 2250 mu dawalem, a doslownie 1 dzien pozniej zaczelo wszysktoleciec, 3 dni pozniej napisał ze moze mi jednak sprzedac za 2250 :E - THIS SHIP HAS SAILED MY FRIEND

2 dni temu powiadomienie z olxa ze cena obnizona - 1999 :E
 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak chore ceny.. trend spadkowy się chyba zatrzyma, chyba że polecimy na 30k. 

Czy warto zbroić się dalej ? Sam nieco GPU wyprzedałem, w sumie 3060Ti bez LHR, rok pokopały a i za 2,5x tyle poszły :E. Tylko to takie uzależnienie, że po co hajsy jak trzeba GPU teraz kupić ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat teraz to raczej słaby moment był na sprzedaż kart. Teraz trzeba było kupować ;) 

Edytowane przez War_MachinE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...