Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, War_MachinE napisał:

Akurat teraz to raczej słaby moment był na sprzedaż kart. Teraz trzeba było kupować ;) 

no jutro kupie albo pojutrze  :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam kilka debilnych pytań, ale po prostu nigdy kopaniem się nie interesowałem, nigdy o tym nawet nie myślałem, no ale teraz planuję kupno 3090 a z racji że nieźle kopie to:

- czy karta może sobie kopać, a ja w tle np. oglądać film? nie mówię o graniu wymagające gry, tylko internet czy coś

- gdzieś mi przeleciało przed oczami, że do kopania podkręca się wyłącznie pamięci, a rdzeń można olać + zrobić UV żeby jak najmniej na prąd szło - zgadza się czy nie?

- czy na chwilę obecną jest sens kopania na 3090?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU na kopanie i Integra na pulpit to powinno kopać pełną mocą.

GPU na kopanie i przeglądarka to minus 10-20% mocy kopania.

GPU na kopanie i film to minus 30-50% mocy kopania.

 

Pamięć się kręci, rdzeń ciągnie w dół na UV.

 

Czy jest sens kopać 3090? A to zależy już od punktu siedzenia. Możemy np założyć że Elon Musk ma w swoim komputerku RTX 3090. Może nawet ma je w SLI. Czyli teoretycznie może kopać tyle, co cała koparka ze średnich GPU. Ze 230 haszy spokojnie by było. I jak, jest sens żeby Elon kopał na swoich 3090 w SLI  https://whattomine.com/gpus/49-nvidia-geforce-rtx-3090 ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kopie w dualu ETH + ALPH lub ETH + TON ?

Warto się w to bawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądnij film z linku. Wszystko zależy jak zachowa się drugi coin. Ale niewiele tracisz jak byś stracił wszystko ns Alephium bo tylko około 5%. NA dwóch walutach kopiesz ETH okolo 68% przy LHR lock około 72-73%.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukibossss napisał:

Panowie mam kilka debilnych pytań, ale po prostu nigdy kopaniem się nie interesowałem, nigdy o tym nawet nie myślałem, no ale teraz planuję kupno 3090 a z racji że nieźle kopie to:

- czy karta może sobie kopać, a ja w tle np. oglądać film? nie mówię o graniu wymagające gry, tylko internet czy coś

- gdzieś mi przeleciało przed oczami, że do kopania podkręca się wyłącznie pamięci, a rdzeń można olać + zrobić UV żeby jak najmniej na prąd szło - zgadza się czy nie?

- czy na chwilę obecną jest sens kopania na 3090?

1. mozesz ogladac filmy i nawet bez problemu grac w wymagajace gry podczas kopania. W serii 30xx glowny nacisk idzie na gry, wiec im mniejsze masz wymagania odnosnie FPSow tym wiecej bedzie kopalo w tle

2. Zalezy co kopiesz - zgaduje ze Ethereum wiec tylko pamieci sie licza, Mozna tez zjechac z Power Limit w okolice 70% ale to juz sam musisz potestowac (tak - grac tez mozna spokojnie z obnizonym PL:P)

3. Kokosow nie ma, ale ukopiesz wiecej niz wydasz za prad:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Rafalxxx napisał:

..3. Kokosow nie ma, ale ukopiesz wiecej niz wydasz za prad:)

Warto dodać, że kalkulator zazwyczaj trochę naciąga realia. 

Do tego cene za prąd trzeba sobie wbić z palca. Standardowo jest tam wrzucone 0,10usd, czyli jakieś 40groszy za 1kwh. Na dziś dzień cena energii w Polsce to jakieś 80groszy, więc obowiązkowo trzeba wrzucić tam 0,20usd. Ale to tak na teraz.. a patrząc na poniższe wykresy, to warto w kalkulatorze wyrobić sobie nawyk wpisywania ceny energii 0,25usd. Bo jak odpalisz koparkę to prawie na pewno wbijesz się w opłatę mocową >2800kWh rocznie, czyli w przyszłym roku przyjdzie Ci dopłacić 12x co najmniej 5zl nawet jak porzucisz kopanie. Nie wiem jaka będzie opłata mocowa za rok ;) 

https://www.ure.gov.pl/ftp/pliki/1712_rys1.jpg 
https://www.ure.gov.pl/ftp/pliki/1712rys2.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co wy dalej kopiecie jak tam wszedzie wychodzi 1-2-3$ /24h? 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wbije sie do was do tematu, chce zacząć kopać na 3060ti lhr + 1060 6gb. Póki co testowo, mam troche darmowej energii.

Czy pulpit/youtube/office w miedzy czasie podpiety do 3060ti bedzie mocno obniżał jej wydobycie? Wyżej są dwie troche sprzeczne wypowiedzi odnośnie 3090.

Wg. calculatorów powinienem kopac eth czyli rdzen w dol pamieci w gore, aby osiagnac wydobycie w okolicach tych z kalkulatorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2022 o 02:13, toolpusher napisał:

Ja mam dwie RTX 3060LHR w kompie. Główna Gigabyte OC na NH kopie 31MH/s a poboczna Zotac 35MH/s na sterach  47.12. UV zrobiony tak samo. Pomijając loterię silikonową jakieś 10% różnicy.  Mam jeszcze starą 1660s od Gigabyte'a  kupiona w dobrych czasach za 800zł i kopie 30MH/s i w tej chwili jest bardziej opłacalna po dzisiejszych cenach niż RTX 3060LHR. Mając 6k PLN lepiej kupić 3x 1660S niż 2x RTX3060LHR.

Tu moje doświadczenia.

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, shovvany napisał:

Panowie wbije sie do was do tematu, chce zacząć kopać na 3060ti lhr + 1060 6gb. Póki co testowo, mam troche darmowej energii.

Czy pulpit/youtube/office w miedzy czasie podpiety do 3060ti bedzie mocno obniżał jej wydobycie? Wyżej są dwie troche sprzeczne wypowiedzi odnośnie 3090.

Wg. calculatorów powinienem kopac eth czyli rdzen w dol pamieci w gore, aby osiagnac wydobycie w okolicach tych z kalkulatorów?

Dla 3060ti rdzeń i pamięć ustaw na sztywno 1450 / 1300 i powinno być 45-46MH/s Jak się przegląda internet/YT to spada nawet do 28 - testowane na własnych 4 literach na T-rexie

A tu masz filmik jak zacząć zabawę:

 

Edytowane przez BoloX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BoloX napisał:

Ktoś kopie w dualu ETH + ALPH lub ETH + TON ?

Warto się w to bawić ?

Odką koparka przez 3 miesiące nie wymagała żadnej ingerencji z mojej strony (na W10!, na hiveos wiecznie musiałem grzebać przy niej) to przestałem patrzeć nawet co się dzieje w otoczeniu :) 

Ale dzisiaj pierwsze testy ETH + ALPH i wygląda to naprawdę obiecująco, strata wydajności praktycznie niezauważalna, niestety w domu gdzie mam 3070 nie mam miernika prądu, jutro może sprawdzę na całej koparce to dam znać przy większej skali jak to wygląda, póki co:

NCnVCX8.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zacząć zabawę w dual mining w T-rex ale jestem początkujący i mam tylko 2 karty z LHR, pozostałe to AMD + noLHR. Jak dopisać linijkę kodu w pliku .bat aby kopać na tych konkretnych kartach o numerach 0 i 2.

  -d, --devices                  Comma separated list of CUDA devices to use.
                                   Device IDs start counting from 0.

Czy poniższy dopisek i cała linijka linijka będzie poprawna?

--devices 0,2

Oryginał:

t-rex.exe -a ethash --lhr-algo blake3 -o stratum+tcp://eth.2miners.com:2020 -u 0x1f75eccd8fbddf057495b96669ac15f8e296c2cd -p x -w rig0 --url2 stratum+tcp://de.alephium.herominers.com:1199 --user2 1qUuxVuXN2Pk4nnYTbL4qihjLWyRkVMQVYQDAajCcuPq --pass2 x
pause

Po dodaniu:

t-rex.exe -a ethash --lhr-algo blake3 -o stratum+tcp://eth.2miners.com:2020 -u 0x1f75eccd8fbddf057495b96669ac15f8e296c2cd -p x -w rig0 --url2 stratum+tcp://de.alephium.herominers.com:1199 --user2 1qUuxVuXN2Pk4nnYTbL4qihjLWyRkVMQVYQDAajCcuPq --pass2 --devices 0,2 x pause

 

Edit: Znalazłem w necie i działa:

t-rex.exe --devices 0,2 -a ethash --lhr-algo blake3 -o stratum+tcp://eth.2miners.com:2020 -u 0x1f75eccd8fbddf057495b96669ac15f8e296c2cd -p x -w rig0 --url2 stratum+tcp://de.alephium.herominers.com:1199 --user2 1qUuxVuXN2Pk4nnYTbL4qihjLWyRkVMQVYQDAajCcuPq --pass2 x pause

Dodatkowo korzystając z własnej strony localhost http://127.0.0.1:4067/trex  jest pogląd pracy minera i można kontrolować Trexa i zmieniać wszystkie jego ustawienia, coiny, algo, poole, ustawienia GPU a nawet zaznaczać które karty mają pracować bez bawienia się w edytowanie pliku .bat.

 

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, manuelos napisał:

Odką koparka przez 3 miesiące nie wymagała żadnej ingerencji z mojej strony (na W10!, na hiveos wiecznie musiałem grzebać przy niej) to przestałem patrzeć nawet co się dzieje w otoczeniu :) 

Ale dzisiaj pierwsze testy ETH + ALPH i wygląda to naprawdę obiecująco, strata wydajności praktycznie niezauważalna, niestety w domu gdzie mam 3070 nie mam miernika prądu, jutro może sprawdzę na całej koparce to dam znać przy większej skali jak to wygląda, póki co:

NCnVCX8.jpeg

3060ti: Z 46MH/s spadło do 40 :  -0,20$/24h . Alph ~330MH/s : +0,30$/24h  3060ti robi 10 centów więcej. Czy to warte zachodu a może coś źle obliczyłem ? Gdzie się później pozbyć ALPH bez rejestracji po giełdach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BoloX napisał:

Dla 3060ti rdzeń i pamięć ustaw na sztywno 1450 / 1300 i powinno być 45-46MH/s Jak się przegląda internet/YT to spada nawet do 28 - testowane na własnych 4 literach na T-rexie

u mnie na WIN 10 rtx2060s oglądanie YT / internet i spada tylko o 2-3mhs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, g00dMan napisał:

u mnie na WIN 10 rtx2060s oglądanie YT / internet i spada tylko o 2-3mhs

Pomyliłem cyfry... miało być 38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, BoloX napisał:

3060ti: Z 46MH/s spadło do 40 :  -0,20$/24h . Alph ~330MH/s : +0,30$/24h  3060ti robi 10 centów więcej. Czy to warte zachodu a może coś źle obliczyłem ? Gdzie się później pozbyć ALPH bez rejestracji po giełdach ?

U mnie spadku praktycznie nie ma, ale mega dużo zależy od ustawień, ja dodałem z 5% do PL i puściłem rdzeń trochę szybciej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Minciu napisał:

GPU na kopanie i przeglądarka to minus 10-20% mocy kopania.

 

yep, ok 3-4MH/s. Natomiast można wynik poprawić, zwłaszcza przy oglądaniu video w przeglądarce poprzez wyłączenie akceleracji sprzętowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, BoloX napisał:

3060ti: Z 46MH/s spadło do 40 :  -0,20$/24h . Alph ~330MH/s : +0,30$/24h  3060ti robi 10 centów więcej. Czy to warte zachodu a może coś źle obliczyłem ? Gdzie się później pozbyć ALPH bez rejestracji po giełdach ?

U mnie na ETH prawie nie ma różnicy.  Różnica jest na Alph. Karty to 2x 3060LHR. Karta główna to Gigabyte. Obydwie na mobo.

566bdef3c0d92fc3gen.jpg

f0dcfe6ef6258ef0gen.jpg

 

 

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, BoloX napisał:

Dla 3060ti rdzeń i pamięć ustaw na sztywno 1450 / 1300 i powinno być 45-46MH/s Jak się przegląda internet/YT to spada nawet do 28 - testowane na własnych 4 literach na T-rexie

A tu masz filmik jak zacząć zabawę:

 

Dzięki za odpowiedź, do 3060ti dobiore sie w weekend, teraz skonfigurowałem 1060 6gb zgodnie z Twoim filmem tj. t-rex, ethermine i wallet na polygonie.

w msiafterburner clock +150, mem +900, PL 80%

tak to wygląda w ethermine

image.thumb.png.14bb3763da054625167bd744c9e63f93.png

a tak w trexie

image.png.cbe58a945f8932379edeb3beb9d519fd.png

ze ściany nie wiem ile bierze - ale aktualnie to nie jest priorytetem - priorytetem jest wysoki mhash przy zachowaniu żywotności karty/pamięci, a wiem ze to już koncówka możliwości 1060. Wersja karty to MSI Armor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, toolpusher napisał:

U mnie na ETH prawie nie ma różnicy.  Różnica jest na Alph. Karty to 2x 3060LHR. Karta główna to Gigabyte. Obydwie na mobo.

566bdef3c0d92fc3gen.jpg

 

 

 

A jakie wydobycie masz na samym Alephium ?

Ten algorytm siedzi tylko na GPU - Vram można zrzucić do 450MHZ i jest to samo wydobycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisałem w poście ale chyba nie zatwierdziłem. Karta kopie 2 monety na raz w dualu aby ominąć LHR więc nie mogę obniżyć taktowania Vramu bo co by się stało na Ethashu? Przyjmując 0 zł za prąd optymistycznie (nadwyżka z PV) kart dają 2,90$ na ethash i 0,79$ na Aleph dziennie.

 

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, toolpusher napisał:

Dopisałem w poście ale chyba nie zatwierdziłem. Karta kopie 2 monety na raz w dualu aby ominąć LHR więc nie mogę obniżyć taktowania Vramu bo co by się stało na Ethashu? Przyjmując 0 zł za prąd optymistycznie (nadwyżka z PV) kart dają 2,90$ na ethash i 0,79$ na Aleph dziennie.

 

To by się zgadzało.

ETH musi mieć wyżyłowane memki Vram, a Black3 siedzi w 99% na GPU.

Gdyby kopać jedną kartą tylko ETH, a drugą tylko ALPH, to byłoby lepiej dla ETH i dla ALPH.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz? Mogę się pobawić i tak poustawiać karty. Mam jeszcze GTX 1660S i ta mógłbym puścić na samym ALPH w Trexie i pobawić się zegarami. Ale nie jestem specjalistą w coinach. Czy ALPH jest bezpieczne? Kopiąc w w dualu nic nie trace bo wydajność na ETH mam prawie taką samą co na Nicehashu nawet jak ALPH padnie.

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...