Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś wie czego może być przyczyną spadek hr z 59 na 37 ? 

Od jakiegoś czasu zauważyłem że po koło 1:15h spada wydobycie i pobór mocy :/

Przeinstalowałem sterowniki , nic się nie zmieniło  . Po restarcie kompa wraca do normy i po około 1:15h znowu spada ?‍♂️

Używam NiceHash

 

[17:41:56] INFO - ===================== [nbminer v40.1] Summary 2022-02-08 17:41:56 =====================
[17:41:56] INFO - |ID|Device|Hashrate| LHR|Accept|Reject|Inv|Powr|CTmp|MTmp|Fan|CClk|GMClk|MUtl|Eff/Watt|
[17:41:56] INFO - | 0|3060ti| 37.08 M|    |     0|     0|  0|  88|  42|    | 80| 780| 5000| 100| 421.4 K|
[17:41:56] INFO - |------------------+----+------+------+---+----+--------------------------------------|
[17:41:56] INFO - |    Total: 37.08 M|    |     0|     0|  0|  88| Uptime:  0D 00:01:00        CPU:  6% |
[17:41:56] INFO - =======================================================================================

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukibossss napisał:

Fajnie że napisałeś jaki to model karty... 3070/3080 mamy się domyślić?

Sorry, pośpiech, 3060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3060 od premiery mialy LHR chyba?

Troche jak GPU od górnika wykozystywane do obliczeń (krypto)graficznych. Nie kopala XD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Minciu napisał:

3060 od premiery mialy LHR chyba?

Troche jak GPU od górnika wykozystywane do obliczeń (krypto)graficznych. Nie kopala XD 

Nie, jedyne modele które miały LHR od premiery to 3070 Ti i 3080 Ti

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wersje 3060 czyli v1 lub bez oznaczeń miały "soft" LHR czyli działały z pełną prędkością na sterowniku 470,05 oraz musiały mieć podpięty monitor lub dummy hdmi. Do tego musi być jeszcze warunek odpowiedniego portu PCIE /Płyty głównej przy więcej niż jednej sztuce.  Dopiero kolejne wersje 3060 miały już klasyczny LHR. 

4 godziny temu, Pudzi Pudzi napisał:

Cześć,

Jest ktoś zainteresowany kupnem katy gaming oc  w pierwszej rewizji, bez LHR? Zapraszam na priv.

Taka karta teraz warta ok 3k pln.  Na allegro są po 3200zł i się nie sprzedają ;)

Edytowane przez War_MachinE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany kolejne z dupy głupie pytanie, właśnie odratowałem piekarnikiem radka 7970 3GB jest w ogóle sens na tym kopać? Z tego co widzę to nawet dolara dziennie to nie wykopie...

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekarnik wylaczyles? Moze niedlugo znowu sie przydac XD

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Minciu napisał:

Piekarnik wylaczyles? Moze niedlugo znowu sie przydac XD

Nie no tak se myślę po prostu, może będę siedział na tym 7970 póki działa a 3090 będzie kopać sobie, jeszcze nie jestem pewny co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Minciu napisał:

Tak czy siak, kopanie 20-30haszy na jednym GPU w domu nie ma sensu. A jak przyjdą cieplejsze dni to sensu będzie jeszcze mniej. Bo tylko przegrzewać chatę będzie taki komputer.

A jesteś w stanie rzucić jakąś przybliżoną liczbą w MH/s która wg. Twojej opinii stanowiłaby granicę opłacalności przy kopaniu na własnym PC na dzień dzisiejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopanie na jednym 3080 bez LHR z moca okolo 100hasza coraz bardziej traci sens. Jedyne co jeszcze to broni, to zima. Ale na wiosne - lato totalnie straci to sens jesli nie wystrzeli kurs.

Moim zdaniem kopanie jednym 3070 pozwoli jeszcze zarobic na waciki. Ale to bez szalu. Profit z kopania ciagle spada. A prad przeciwnie. Jesli od wiosny, lata bedzie trzeba jeszcze wspomagać klimat w mieszkaniu klimatyzacja, to nawet ta 3080 ledwo na waciki dociagnie. 

A bez klimy za śmieszny profit szkoda sie smażyć w chacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, toolpusher napisał:

A jesteś w stanie rzucić jakąś przybliżoną liczbą w MH/s która wg. Twojej opinii stanowiłaby granicę opłacalności przy kopaniu na własnym PC na dzień dzisiejszy.

Dla 3090 to wygląda teraz tak (przy dual miningu):
ETH:
image.png.64c1aebfbcd7b1401a6a2c8807329f9e.png

+ TON:

image.png.2a5eb8b0b53f65d45de605150645dc25.png

3,19 (po prądzie za 0,2$/kWh * 345W) + 1,37 (na czysto bo już prąd policzony) = 4,56$ dziennie

3070(FHR):
image.png.0107cd617978cd951fe7a2f21e549d7e.png

+ TON:

image.png.5f5d6d225359a03d690bd31911c9e325.png

1,9 (po prądzie za 0,2$/kWh * 153W) + 0,77 (na czysto bo już prąd policzony) = 2,67$ dziennie

Moim zdaniem w obu przypadkach się opłaca. Oby tylko system za dużo nie żarł prądu dodatkowo. Wypłaty przy niskim gas i może Ci coś zostanie na koniec. Sugeruję hodlować ETH, bo wszyscy wiemy, że w 2030 będzie MOON :D

EDIT: A do tego prockiem jeszcze trochę RTM dokopać i na staking 35% rocznie. Skoro już i tak maszyna ciągnie prund.

Edytowane przez shoque88
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3090 jak policzyles dual mining?

Mam watpliwosci czy nie jest to troche naciagane wyliczenie. Z tego co widze to standardowo pobor energii samego GPU bez sprawnosci zasilacza i reszty osprzetu. 

Jakie GPU 3090 pociagnie 350 wat bez throtlowania pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Minciu napisał:

3090 jak policzyles dual mining?

Mam watpliwosci czy nie jest to troche naciagane wyliczenie. Z tego co widze to standardowo pobor energii samego GPU bez sprawnosci zasilacza i reszty osprzetu. 

Jakie GPU 3090 pociagnie 350 wat bez throtlowania pamieci?

Wyliczenie jest z What to mine + Miner stats

114 MH/s ETH + 2.5 GH/s TON

TON kopie rdzeń

ETH kopią pamięci

U mnie temp wyglądają 55 core / 94 mem

Founders Edition po wymianie TP. Open rig.

Pewnie dałoby radę jeszcze coś wyciągnąć ale nie będę katował mem na 100+

System niech bierze nawet +100W  to i tak zostaje parę dolców dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

Kopanie na jednym 3080 bez LHR z moca okolo 100hasza coraz bardziej traci sens. Jedyne co jeszcze to broni, to zima. Ale na wiosne - lato totalnie straci to sens jesli nie wystrzeli kurs.

Moim zdaniem kopanie jednym 3070 pozwoli jeszcze zarobic na waciki. Ale to bez szalu. Profit z kopania ciagle spada. A prad przeciwnie. Jesli od wiosny, lata bedzie trzeba jeszcze wspomagać klimat w mieszkaniu klimatyzacja, to nawet ta 3080 ledwo na waciki dociagnie. 

A bez klimy za śmieszny profit szkoda sie smażyć w chacie.

No trochę bez sensu piszesz. Albo inaczej. Jeśli już masz 3080 to nadal się opłaca kopać. Przez opłaca mam na myśli po opłaceniu prądu nadal jesteś na plus.  Natomiast wątpliwie opłacalne jest kupno dzisiaj 3080 z myślą o kopaniu i sprzedawaniu na bierząco tego co wykopiesz.

Na dzień dzisiejszy rtx 3080 v1 generuje 100Mhs co jest warte ok 4,5 USD /24H = czyli jakieś 18zł na dzień 

Prądu zużywa ok 225W czyli 5,4kWh na 24h. Dodajmy do tego resztę systemu ok 1.5kWh   . Mi średnio wychodzi ok 55gr za kWh . Koszt prądu na dobę ok 4zł. Czyli zostaje na czysto 14zł * 30 dni = 420zł msc.  Mało ?  No nie za dużo. Ale jeśli kurs pójdzie do góry, a zapewne pójdzie to już będzie lepiej. 

Wiadomo że jeszcze kwestia trudności itd. Ale na dzień dzisiejszy nadal na plus. 

A lato przy jednej dobrej 3080 nie robi różnicy. Chyba że i tak mieszkasz w pierkaniku 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto ma dzisiaj prad po 55gr?

3080 z pokoju robi saune, chyba ze masz pokoj ze 40m2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, War_MachinE napisał:

..

Na dzień dzisiejszy rtx 3080 v1 generuje 100Mhs co jest warte ok 4,5 USD /24H = czyli jakieś 18zł na dzień 

..

to jest problem kalkulatorów, estymacja vs realia ;)

Ty mówisz 4,5USD na dobę. Ja widzę 3.84USD na dobę.

Ty mówisz 55 gr za kWh. Ja widzę średnią cenę 80gr w pl za 1kWh ( plus bonus w przyszłym roku do rachunków co miesiąć, za nabite kW za zeszły rok z kopaniem )

Ty mówisz 225w, ja na mierniku widzę solidne 300w ze ściany. 

Wyjęcie tego z kopalni to prowizja.

Wyjęcie tego później z giełdy to prowizja.

Realnie wyjdzie z tego w okolicy 10zl na dobę na czysto. I to zakłądając, że na tej jednej karcie nie będziesz później sobie żałował dotknąc komputera, bo przecież urobek spadnie jak pograsz kilka godzin. A niedaj boże z 8h grania, to z 10zl/ dobę zrobi się z 7zl. Jak dojdzie do tego klima to nawet 5zl nie zostanie ;) 

A jakbyś chciał to zalegalizować, to jeszcze rozlicz to z US.. 

Pytanie było od ilu mhs opłaca się kopać, bo rzuciłem temat, że z 20-30Mhs to sens jest żaden. Nie wiem czy ktoś widzi sens w kopaniu jedną słabą kartą ? Te 20-30Mhz to Ci da na czysto może snikersa na dzień, ale z biedronki żeby za drogi nie był. Czy się opłaca wówczas stresować kursem EHT, marnować czas i życie za snikersa? 

image.thumb.png.b17000a81d8e486c1b03bdecd0a79c2b.png

Edytowane przez Minciu
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, War_MachinE napisał:

Na dzień dzisiejszy rtx 3080 v1 generuje 100Mhs co jest warte ok 4,5 USD /24H = czyli jakieś 18zł na dzień 

 

Niezle bzdury :E W ktorej krainie?

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Minciu napisał:

to jest problem kalkulatorów, estymacja vs realia ;)

Ty mówisz 4,5USD na dobę. Ja widzę 3.84USD na dobę.

Ty mówisz 55 gr za kWh. Ja widzę średnią cenę 80gr w pl za 1kWh ( plus bonus w przyszłym roku do rachunków co miesiąć, za nabite kW za zeszły rok z kopaniem )

Ty mówisz 225w, ja na mierniku widzę solidne 300w ze ściany. 

Wyjęcie tego z kopalni to prowizja.

Wyjęcie tego później z giełdy to prowizja.

Realnie wyjdzie z tego w okolicy 10zl na dobę na czysto. I to zakłądając, że na tej jednej karcie nie będziesz później sobie żałował dotknąc komputera, bo przecież urobek spadnie jak pograsz kilka godzin. A niedaj boże z 8h grania, to z 10zl/ dobę zrobi się z 7zl. Jak dojdzie do tego klima to nawet 5zl nie zostanie ;) 

A jakbyś chciał to zalegalizować, to jeszcze rozlicz to z US.. 

Pytanie było od ilu mhs opłaca się kopać, bo rzuciłem temat, że z 20-30Mhs to sens jest żaden. Nie wiem czy ktoś widzi sens w kopaniu jedną słabą kartą ? Te 20-30Mhz to Ci da na czysto może snikersa na dzień, ale z biedronki żeby za drogi nie był. Czy się opłaca wówczas stresować kursem EHT, marnować czas i życie za snikersa? 

image.thumb.png.b17000a81d8e486c1b03bdecd0a79c2b.png

Mądrego to i przyjemnie posłuchać.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Niezle bzdury :E W ktorej krainie?

Kalkulatorow internetowych. A prad to jak sie z kimś zrzucamy 50/50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał.

1660S 1800 u Somsiadów dostępne nówki

Ten model zawsze ma pamięci Hynixa (niestety nie działają bios mody, czyli karta kopie 31.88 MHS- przynajmniej u mnie tyle kopią :D)

https://www.notebooksbilliger.de/evga+geforce+gtx+1660+sc+ultra+gaming+6gb+gddr5+grafikkarte+616698/eqsqid/4a978618-326a-4876-a8ec-95b774840a98

Edytowane przez zienio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zienio napisał:

Gdyby ktoś szukał.

1660S 1800 u Somsiadów dostępne nówki

Ten model zawsze ma pamięci Hynixa (niestety nie działają bios mody, czyli karta kopie 31.88 MHS- przynajmniej u mnie tyle kopią :D)

https://www.notebooksbilliger.de/evga+geforce+gtx+1660+sc+ultra+gaming+6gb+gddr5+grafikkarte+616698/eqsqid/4a978618-326a-4876-a8ec-95b774840a98

Dobre karty choć trochę bez przyszłości.

Miałem dwie. Dobrze, że udało się opylić obie po pół roku kopania za 2300/szt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Minciu napisał:

to jest problem kalkulatorów, estymacja vs realia ;)

Ty mówisz 4,5USD na dobę. Ja widzę 3.84USD na dobę.

Ty mówisz 55 gr za kWh. Ja widzę średnią cenę 80gr w pl za 1kWh ( plus bonus w przyszłym roku do rachunków co miesiąć, za nabite kW za zeszły rok z kopaniem )

Ty mówisz 225w, ja na mierniku widzę solidne 300w ze ściany. 

 

Czytaj ze zrozumieniem. Nie daję danych z kalkulatora. Ty wrzucasz na zrzucie przewidywane zarobki na podstawie obecnego kursu, trochę się wachnie i juz sie zmienia.  Ja podaję Ci z mojego Nicehasha dane, i moją cenę prądu. Ty bierzesz średnią cenę prądu z internetu, a mi średnio wychodzi 55gr za 1kWh . I to nie licząc paneli :P 

Też mam miernik i podałem Ci zużycie realne na jeden  komputer z jedną kartą. Przeczytaj jeszcze raz ;)  Wiadomo że jak grasz to spada wydajność, ba nawet jak przeglądasz neta to spada. Ale na to też są sposoby, wystarczy mieć integrę w procku :) 

Nie będę przecież Cię na siłę przekonywał że się opłaca bo nie mam w tym interesu. Ale to ty sobie teraz naginasz pod to że się już nie opłaca. Nie opłaca to się grać na karcie za 9-10k :F 

 Niech sobie każdy sam przeliczy, każdy ma inne ceny prądu oraz ustawienia sprzętu, oraz w innej cenie kupił . Dlatego jak mówisz że się nie opłaca to może i tak. Ale to tobie się nie opłaca, a mi jeszcze tak. ;) Co będzie za miesiąc dwa? Nie wie nikt 

 

Nawet jeśli brać twoją wersję wyliczeń to i tak jesteś jakieś 300zł do przodu po opłaconym prądzie. Więc nawet jak grasz, a w przerwach kopiesz to jesteś do przodu. 

U mnie aby ogrzać najmniejszy pokój do 20*C o powierzchni 17m2 potrzeba mi 2 x 3060Ti , 1x 3090 :) Więc to też indywidualna sprawa wielkości, ocieplenia i miliona innych zmiennych. 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo te 1660S z GDDR5. U nas były/są w podobnej cenie - około 1800zł.

image.gif

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

3 godziny temu, Minciu napisał:

 

Pytanie było od ilu mhs opłaca się kopać, bo rzuciłem temat, że z 20-30Mhs to sens jest żaden. Nie wiem czy ktoś widzi sens w kopaniu jedną słabą kartą ? Te 20-30Mhz to Ci da na czysto może snikersa na dzień, ale z biedronki żeby za drogi nie był. Czy się opłaca wówczas stresować kursem EHT, marnować czas i życie za snikersa? 

 

Jak ktoś kopie na jednej karcie czy to 20Mhs  czy nawet 120Mhs to raczej nie robi tego by zarobić na tym kokosy :P  Przynajmniej nie powinien xD  I tym bardziej nie powinien tego robić jeśli się stresuje kursami ETH przy takim kopaniu xD  I gdzie ty tu widzisz marnowanie życia w kopaniu? Uruchamiasz i zapominasz. Więcej czasu marnujesz tutaj pisząc posty bo to wymaga jednak twojej uwagi. Kopanie na jednej karnie zdecydowanie nie. 

Odpowiedź na twoje pytanie od ilu mhs się opłaca kopać jest bardzo prosta: Nie ma odpowiedzi bo każdy ma inne podejście do opłacalności. Jednemu się nie chce schylać po 100zł, a inny będzie miał z nich dużo radości ;) 

 

 

  

2 godziny temu, zienio napisał:

Gdyby ktoś szukał.

1660S 1800 u Somsiadów dostępne nówki

 

W xkom też cały czas dostępne 1660Ti za 1999zł ;)  https://www.x-kom.pl/p/492974-karta-graficzna-nvidia-kfa2-geforce-gtx-1660-ti-1-click-oc-6gb-gddr6.html

Edytowane przez War_MachinE
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...