Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Minciu napisał:

A kto ma dzisiaj prad po 55gr?

3080 z pokoju robi saune, chyba ze masz pokoj ze 40m2.

Znaczy, że według Twojej opinii mining nie ma sensu ?

Masz wode na sprzęcie... klimę w domu i dalej trujesz, że mining jest stratny :hmm:

Co jest grane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze ze iest stratny. Twierdze ze kopanie solo na 20-30hasza to bez sensu robota.  Ale rozumiem ze nawet jak ktos mialby zarobic 10zl na miesiac to powie ze przeciez sie placa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, War_MachinE napisał:

  

..  I tym bardziej nie powinien tego robić jeśli się stresuje kursami ETH przy takim kopaniu xD  I gdzie ty tu widzisz marnowanie życia w kopaniu? Uruchamiasz i zapominasz. Więcej czasu marnujesz tutaj pisząc posty bo to wymaga jednak twojej uwagi. Kopanie na jednej karnie zdecydowanie nie. 

 

Widze ze edytowales i wywaliles fragment o tym, jak integra pomaga radzic sobie z utrata hasza.. 

To jest Twoja wersja tego jak kopiac na jednej karcie masz w nosie kurs? A uzywanie kompa nie przeliczasz na utrate hasza?

Daj linka do oferty na 50gr 1kWh a chetnie zmienie dostawce.

Wrzuc swoje statystyki kopania jak wyciagasz 4.5usd dzisiaj. 

 

3 godziny temu, leven napisał:

Znaczy, że według Twojej opinii mining nie ma sensu ?

Masz wode na sprzęcie... klimę w domu i dalej trujesz, że mining jest stratny :hmm:

Co jest grane ?

? Chodzi Ci o ALF2 na procu? Klime w domu mam z koparki? Zaskocze Cie, ale kopiac po godzinach od ponad roku nie zarobile na klime i cutom LC nawet mimo tego, ze poczatkowo wychodzilo wiecej niz dzisiejsze waciki. 

Czy truje ze jestem stratny? Nie. Ale jak chcesz kopac dzisiaj karta z 20-30 hasza to szkoda zachodu. 

Wyszloby z tego jakies 50centow za dobe. Z 50zl na miesiac. Chyba ze bedziesz chcial grac kilka h dziennie, to jeszcze mniej. Stratny jeszcze nie jestes z takim ale czy warto wtedy nawet zaczynac? Podatek wypadaloby tez oplacic, a to daje na czysto ile? Ze 30zl za miesiac? Wyjecie tego z gieldy to prowizja chyba 20zl? Zostaje Ci 10zl na miesiac. A w przyszlym roku co miesiac bedziesz doplacal w abonamencie min 6zl do rachunku. Nie wiem na ile wycenia to za rok. Zostaje 4zl tak realnie. Jesli nic sie nie zmieni i bedziesz kopa z takim kursem jak jest teraz. 

Kto sie nie schyli po 5zl na ulicy? No kazdy pewnie sie schyli XD Ale jesli mialbym takie kokosy trzepac z kopania to nie wiem... No nic r mam pomyslu co moglbym sobie kupic za to procz klimy i wody na sprzet. Moze jacht ? 

Ale to za 20lat jak mi sie ROI za karte zwroci tylko.

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, toolpusher napisał:

Dodatkowo te 1660S z GDDR5. U nas były/są w podobnej cenie - około 1800zł.

image.gif

X-men znów się prosi żeby to kupować, bo nikt nie chce.

Gtx1660ti w promo za 1799zł KFA2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Minciu napisał:

? Chodzi Ci o ALF2 na procu? Klime w domu mam z koparki? Zaskocze Cie, ale kopiac po godzinach od ponad roku nie zarobile na klime i cutom LC nawet mimo tego, ze poczatkowo wychodzilo wiecej niz dzisiejsze waciki. 

Czy truje ze jestem stratny? Nie. Ale jak chcesz kopac dzisiaj karta z 20-30 hasza to szkoda zachodu. 

Wyszloby z tego jakies 50centow za dobe. Z 50zl na miesiac. Chyba ze bedziesz chcial grac kilka h dziennie, to jeszcze mniej. Stratny jeszcze nie jestes z takim ale czy warto wtedy nawet zaczynac? Podatek wypadaloby tez oplacic, a to daje na czysto ile? Ze 30zl za miesiac? Wyjecie tego z gieldy to prowizja chyba 20zl? Zostaje Ci 10zl na miesiac. A w przyszlym roku co miesiac bedziesz doplacal w abonamencie min 6zl do rachunku. Nie wiem na ile wycenia to za rok. Zostaje 4zl tak realnie. Jesli nic sie nie zmieni i bedziesz kopa z takim kursem jak jest teraz. 

Kto sie nie schyli po 5zl na ulicy? No kazdy pewnie sie schyli XD Ale jesli mialbym takie kokosy trzepac z kopania to nie wiem... No nic r mam pomyslu co moglbym sobie kupic za to procz klimy i wody na sprzet. Moze jacht ? 

Ale to za 20lat jak mi sie ROI za karte zwroci tylko.

ALF na grafice leci 99% GPU  - memki są tylko do podtrzymania działania programu.

Twój komputer jak widziałem fotkę, jest  zwodowany i piękny - tam nie możliwości do przegrzania.

Skąd takie pesymistyczne wnioski u Ciebie ?

Minciu inaczej pisał :hmm:

Znaczy ? - nie kopiemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej generacji nie mam zwodowanej. A na procu mam Arctic Liquid Freeze2 (ALF2).

Moje wnioski są jakie są, adekwatne do aktualnego stanu eth, trudności kopania i kursu który jest jaki jest. Plus ceny prądu i realnego zużycia z gniazdka a nie odczyt programowy samego GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Minciu napisał:

to jest problem kalkulatorów, estymacja vs realia ;)

Ty mówisz 4,5USD na dobę. Ja widzę 3.84USD na dobę.

Ty mówisz 55 gr za kWh. Ja widzę średnią cenę 80gr w pl za 1kWh ( plus bonus w przyszłym roku do rachunków co miesiąć, za nabite kW za zeszły rok z kopaniem )

Ty mówisz 225w, ja na mierniku widzę solidne 300w ze ściany. 

Wyjęcie tego z kopalni to prowizja.

Wyjęcie tego później z giełdy to prowizja.

Realnie wyjdzie z tego w okolicy 10zl na dobę na czysto. I to zakłądając, że na tej jednej karcie nie będziesz później sobie żałował dotknąc komputera, bo przecież urobek spadnie jak pograsz kilka godzin. A niedaj boże z 8h grania, to z 10zl/ dobę zrobi się z 7zl. Jak dojdzie do tego klima to nawet 5zl nie zostanie ;) 

A jakbyś chciał to zalegalizować, to jeszcze rozlicz to z US.. 

Pytanie było od ilu mhs opłaca się kopać, bo rzuciłem temat, że z 20-30Mhs to sens jest żaden. Nie wiem czy ktoś widzi sens w kopaniu jedną słabą kartą ? Te 20-30Mhz to Ci da na czysto może snikersa na dzień, ale z biedronki żeby za drogi nie był. Czy się opłaca wówczas stresować kursem EHT, marnować czas i życie za snikersa? 

image.thumb.png.b17000a81d8e486c1b03bdecd0a79c2b.png

W przypadku riga dochodzą jeszcze koszty jego zakupu, w przypadku zwykłego kompa - ogromne obciążenie (mój ryzen 2700 32GB ramu bierze 100W z gniazdka).

Natomist w Twoich obliczeniach jest problem, pewnie przypadkowy - masz kilka razy zjazd hashrate do 0 i w estymownych zyskach uwzględnia to kopalnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjazd do zera wiem że tam mam. Z godzine sobie chyba wtedy pograłem. Nie kilka razy a raz - wykres active worker. To i tak lajtowe podejście, bo zazwyczaj zjazdy są znacznie dłuższe.

A estymacja z godzinną przerwą na wykresie z 36h pracy to nie wiem, 1/36 zaniżona estymacja ? 10 centów mniej w szacunkach? 4,5 i tak by nie wbiło. A już na pewno nie z nicehash gdzie zawsze jest mniej niż z czystego ETH.

Normalnie jakbym siedział na kompie a nie akurat na Netflix/AppleTV to byłoby w estymacji 2-3USD ;) Z prawie 100haszy. Jakbym miał coś z 20 haszami to wychodziłoby po 50 centów z kopania w między czasie. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kopanie 3080 10GB vs 12GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Wu70 napisał:

A jak wygląda kopanie 3080 10GB vs 12GB?

Youtube :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ma, jedynie stare filmy gdzie wersja nie jest najlepiej rozpoznawana i kopie słabiutko ale cen przecież nie ma niższych niż 10GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Minciu napisał:

Widze ze edytowales i wywaliles fragment o tym, jak integra pomaga radzic sobie z utrata hasza.. 

To jest Twoja wersja tego jak kopiac na jednej karcie masz w nosie kurs? A uzywanie kompa nie przeliczasz na utrate hasza?

Daj linka do oferty na 50gr 1kWh a chetnie zmienie dostawce.

Nie rozumiem? U mnie wszystko się wyświetla.

Mam normalną taryfę G12w PGE.  Na zrzucie masz rachunek i sobie policz. Wychodzi średnio 57gr obecnie  ;) 

 

rachunek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmieniam taryfę na G12W w PGE i obecnie średnio wychodzi 0,67 zł za kWh (przy założeniu, że liczymy tylko koparki chodzące 24/7 + trzeba doliczyć koszty stałe, ale to będą groszowe kwestie, chyba, że ktoś kopie na jednej karcie ;). Ale to i tak mniej niż w G11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od PGE dostajecie też rachunki za dystrybucję, zieloną energię, jakościowe i całą resztę opłat czy tylko jest to energia czynna? 

A i cos o PV wspominales.. czyli wrzucasz ogol jeszcze z PV?

Tak czy siak i tak nie da się zmienić dostawcy prądu. A średnio 55gr za 1kWh w Polsce na pewno nie wychodzi ;) Pozatym to i tak naciągana cena, ustrzelona w wygodnym okresie obniżonego VATu na 8% z 23%. Dwa miesiące złudzeń zostało.. A w trakcie tych złudzeń u mnie już podnieśli kolejne koszta netto za energię. I tak nikt nie zauważy bo płaci mniej :) 

 

 

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, djcargo napisał:

Właśnie zmieniam taryfę na G12W w PGE i obecnie średnio wychodzi 0,67 zł za kWh (przy założeniu, że liczymy tylko koparki chodzące 24/7 + trzeba doliczyć koszty stałe, ale to będą groszowe kwestie, chyba, że ktoś kopie na jednej karcie ;). Ale to i tak mniej niż w G11.

z tego co wiem to G12w, nizsza taryfa w sob/nied i czesc godz w tyg, pozostale wyzsza niz g11. gdzie sens, a gdzie logika jak cos ma dzialac 24/7? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens i logika jest, bo obliczenia wykazują, że przy pracy ciągłej koszt 1kWh przy taryfie G12W jest niższy niż przy taryfie G11.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że górnicy kopią i realizują zyski wtedy, gdy im odpowiada.

Czyli dziś kurs 3k, ale realizacja w momencie 5,6,10k. Wtedy  magicznie dzienny ukop jest przemnażany. Mały odsetek realizuje zyski na bieżąco, bo to sensu nie ma..

 

 

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz spekulowac to kup eth i czekaj, po co tracic czas na kopanie?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba to oczywiste, że realizują wtedy kiedy chcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Wu70 napisał:

Jak chcesz spekulowac to kup eth i czekaj, po co tracic czas na kopanie?

How I feel with an extra $1 profitability lately

Post image

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, zozolek napisał:

A ja myślałem, że górnicy kopią i realizują zyski wtedy, gdy im odpowiada.

Czyli dziś kurs 3k, ale realizacja w momencie 5,6,10k. Wtedy  magicznie dzienny ukop jest przemnażany. Mały odsetek realizuje zyski na bieżąco, bo to sensu nie ma..

 

 

A jak ukopiesz 50zl w miesiac, to pozniej masz nie spac po nocach i obserwowac rynek? XD 

Ale tak. Masz racje tak to dziala. Gowno sie nakopie, a pozniej szczypanie czy juz czy jeszcze czekac. Pisalem yo wczoraj ale juz sprostowanie dostalem ze nie, XD

Zreszta juz wiem ze komputer z rtx 3080 je 210w ze sciany. Nie ogrzewa pokoju. Nie wyje po nocach tylko przyjemnie uspokaja bialym szumem. Nie zuzywa sie podczas kopania. Odstresowuje posiadacza krypto na gieldzie. Omija prowizje i podatki. I chyba jeszcze cos pominalem.. nie wazne XD

15 godzin temu, War_MachinE napisał:

  Jak ktoś kopie na jednej karcie czy to 20Mhs  czy nawet 120Mhs to raczej nie robi tego by zarobić na tym kokosy :P  Przynajmniej nie powinien xD  I tym bardziej nie powinien tego robić jeśli się stresuje kursami ETH przy takim kopaniu xD  I gdzie ty tu widzisz marnowanie życia w kopaniu? Uruchamiasz i zapominasz.

 

47 minut temu, zozolek napisał:

A ja myślałem, że górnicy kopią i realizują zyski wtedy, gdy im odpowiada.

 

34 minuty temu, foxymf napisał:

No chyba to oczywiste, że realizują wtedy kiedy chcą.

 

Normalne. Zero stresu XD 

Ktora godzina? Musi nie wiem sprawdze w telefonie. 

Jaki kurs ETH? Z pamieci maluje wykres godzinowy za ostatni tydzien XD

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Minciu napisał:

Od PGE dostajecie też rachunki za dystrybucję, zieloną energię, jakościowe i całą resztę opłat czy tylko jest to energia czynna? 

A i cos o PV wspominales.. czyli wrzucasz ogol jeszcze z PV?

Tak czy siak i tak nie da się zmienić dostawcy prądu. A średnio 55gr za 1kWh w Polsce na pewno nie wychodzi ;) Pozatym to i tak naciągana cena, ustrzelona w wygodnym okresie obniżonego VATu na 8% z 23%. Dwa miesiące złudzeń zostało.. A w trakcie tych złudzeń u mnie już podnieśli kolejne koszta netto za energię. I tak nikt nie zauważy bo płaci mniej :) 

 

To co na zrzucie to cały koszt razem ze wszystkimi opłatami. Nic więcej nie ma ponad to.   

Jeśli chodzi o fotowoltaikę  to mam na drugim adresie i tam za prawie takie samo zużycie przychodzi mi ok 3k pln ale za 6 miesięcy, a nie jak tutaj za 2 :D 

Dlatego nie mówię że każdy musi sobie sam przeliczyć czy mu sie opłaca czy nie. Ale to co piszesz że ogólnie się nie opłaca to nie jest prawdą. Każdy ma inne warunki ;) 

Nie każdy też trzyma komputer w sypialni ;)  Jak masz jedną kartę i się stresujesz urobkiem to dobrze robisz że nie chcesz kopać . No i po co uogólniasz i wszystkich do siebie porównujesz? To że tobie psychika siada przy urobku z jednej karty to nie znaczy że innym też xD 

Więc ostatecznie możemy ustalić że tobie się nie opłaca. 

No i mega ta naciąga cena na rachunku xD Zadzwonię do PGE i powiem że mi na forum napisał ktoś że jest naciągana i proszę mi podać realna xD Już szkoda pisać bo i tak sobie coś dopasujesz po swojemu :P 

 

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi psycha nie siada. Kurs sprawdzam raz na kilka dni albo raz na tydzień ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często oglądam kanał na YT Sebs FinTech i z jednego z filmów pobrałem tabelkę w celu porównania opłacalności kupna konkretnego GPU w funkcji, wartości, osiągów,  efektywności, ekonomiki. Sens samego kopania pomijam.

Ceny dałem polskie takie jakie ja je widzę każdy może wsadzić swoje (szkoda że u nas niema takich cen jak w USA - RTX 3060Ti FE $620 ?). GPU w pliku są posortowane wg najlepszej opłacalności dla wymienionych w nim wszystkich coinów (średnia) oprócz ETH (żółta kolumna na końcu)  w związku z przejściem na POS. Ale każdy może oczywiście sortować jak chce.  Arkusz robiłem w Open Office ale zapisany jest jako .xls. Mam nadzieję że jak otworzycie w Win Office to nic się nie pomiesza.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1cXv4GyhM1ZfqitNJHB28pKy-OhaqjCZN/edit?usp=sharing&ouid=115648239714352064072&rtpof=true&sd=true

A tu jego filmik: 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...