Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, za ile można pogonić rtx 3080 suprim non lhr z FV? Używana pół roku w miksie praca-krypto? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na Allegro, Olx podobnych kart i wyrób sobie zdanie.  Znajdż punkt odniesienia pomnóż x współczynnik swoich oczekiwań/chciwości i będziesz miał cenę do sprzedaży. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Triairii napisał:

Panowie, za ile można pogonić rtx 3080 suprim non lhr z FV? Używana pół roku w miksie praca-krypto? 

jak ogarniesz cene daj znac, kolega szuka czegos z FV

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Triairii napisał:

Panowie, za ile można pogonić rtx 3080 suprim non lhr z FV? Używana pół roku w miksie praca-krypto? 

poszło pw, też szukam czegoś na FV na znajomego :D ale bez spiny

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma czasu składac riga, prowizorka do piątku musi byc


img_328905kg5.jpeg
 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Minciu napisał:

Zjazd do zera wiem że tam mam. Z godzine sobie chyba wtedy pograłem. Nie kilka razy a raz - wykres active worker. To i tak lajtowe podejście, bo zazwyczaj zjazdy są znacznie dłuższe.

A estymacja z godzinną przerwą na wykresie z 36h pracy to nie wiem, 1/36 zaniżona estymacja ? 10 centów mniej w szacunkach? 4,5 i tak by nie wbiło. A już na pewno nie z nicehash gdzie zawsze jest mniej niż z czystego ETH.

Normalnie jakbym siedział na kompie a nie akurat na Netflix/AppleTV to byłoby w estymacji 2-3USD ;) Z prawie 100haszy. Jakbym miał coś z 20 haszami to wychodziłoby po 50 centów z kopania w między czasie. 

Trochę brak konsekwencji, z jednej strony liczysz wszystko ale jak poleci hashrate i się zaniży, to oj tam, przecież to grosze. Jak coś robisz i wymagasz aby było dokładnie (i słusznie), to tak rób. Ethermine o ile się nie myle estymacje liczy z 6-12h.

A to co robiłeś na kompie nie ma już nic wspólnego z wątkiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, grzech1991 napisał:

Trochę brak konsekwencji, z jednej strony liczysz wszystko ale jak poleci hashrate i się zaniży, to oj tam, przecież to grosze. Jak coś robisz i wymagasz aby było dokładnie (i słusznie), to tak rób. Ethermine o ile się nie myle estymacje liczy z 6-12h.

A to co robiłeś na kompie nie ma już nic wspólnego z wątkiem :P

W takim razie godzina przerwy w EHT która miała miejsce 20h wcześniej nie wpłynęła w żaden sposób na staty z Ethermine.

Godzinna przerwa na komputerze z jednym GPU w skali 36h wykresu to i tak abstrakcja. Bo to akurat była 1h używania komputera przez 2 dni. Jak ktoś gra średnio kilka godzin dziennie, to tak jak pisałem nawet te 100haszy nie zrobi kokosów. A z 20-30haszami to będzie kilkadziesiąt centów.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T-Rex, HiveOS ( ?)  - Dual ETH+ALPH vs single ETH:

Er5mkou.jpg

Dla Dual mining skacze power w taki sposób że, przykładowo dla pojedynczej 3080 LHR,  dla ALPH pokazuje w minerze 188W a dla ETH 218W... 

Długotrwałe takie skoki power o bardzo dużej częstotliwości wydaje mi się że mogą mieć negatywny wpływ na kartę oraz resztę podzespołów (zasilacze, risery, płyta i złącza pci-e).

Tak samo skoki temp poprzez różnicę w power. Ogólnie...jest chłodniej. Ok 5-10 stopni. To na plus. 

Minusem, że hashrate spada dla ETH, co dla dużej ilości kart jest to znacząca różnica. Dla 1 GH/s daje to ok 120 MH/s mniej chociaż sądzę że tutaj zaniżam i bliżej prawdy jest ~15%. Ilość share też spada proporcjonalnie.

Za to mamy ALPH... Wychodzi mi z grubsza dla duala ALPH hashrate = 6 x (ETH Hashrate -15%). Czyli dual daje  ETH (Hashrate -15%) + ALPH (6 x (ETH hashrate -15%)).  

Bez dobrego tuningu dla każdej karty osobno (LHR) lipa. Zaś grzebanie przy dużej ilości kart żeby stuningować precyzyjnie (power + clocks mem core) to czasu w cholerę trzeba bez gwarancji, że zabangla. Przy czym wyjdzie nowa wersja minera i...

 

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam takich skoków  (Trex Eth+ALPH + Win11) ani hashrate ani mocy wszystko prawie na płasko z tym że mam rozdzielone wykresy. Przy  dual mine zawsze będzie niższy hashrate dla głównej waluty dla LHR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3x3070 Ti LHR + 3080 Ti LHR:

zamiast 261 MH/s 

245 MH/s + 1,5GH/s dla Eth+alephium

Pobór mocy niższy o jakieś 50-80W na mierniku. Bez zmiany jakichkolwiek ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie lepiej gdzie się tego ALPH pozbyć (bez skanu dowodu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, manuelos napisał:

3x3070 Ti LHR + 3080 Ti LHR:

zamiast 261 MH/s 

245 MH/s + 1,5GH/s dla Eth+alephium

Pobór mocy niższy o jakieś 50-80W na mierniku. Bez zmiany jakichkolwiek ustawień.

No dobra, pozostawiając pobór mocy na identycznym poziomie ( mierzone z gniazdka), zamieniłem 15 MH na ethereum na 2.1 GH na Alephium

Wystarczyło zdjąć po -500 na core, reszty nie ruszając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alephium pracuje na core jak koledzy pisali. Więc daje się max na core a Vram na minimum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się bawią na BTC, 2k$ w dól teraz 2k$ w górę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, ze idealnie jak zacząłem sprzedawać w kantorze to eth trochę spadł, tak właśnie straciłem 1200 zł . Aż się w środku gotowałem. Patrzyłem 5 minut wcześniej 3250 a tu wypłacam i 3100 xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu dziś jakiś strzał w profit/revenue? Kolega Koneser co stracił na wymianie to se teraz odbije ze swoja stodołą koparek ?

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, koneser napisał:

straciłem 1200 zł . Aż się w środku gotowałem. Patrzyłem 5 minut wcześniej 3250 a tu wypłacam i 3100 xd

Czyli tak na oko mniej więcej jak byś sprzedał po kursie 6000 to nie straciłbyś 20tyś

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, toolpusher napisał:

Alephium pracuje na core jak koledzy pisali. Więc daje się max na core a Vram na minimum. 

Dlaczego niby miałbym obniżać Vram kopiąc jednocześnie ethereum ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, qrek1 napisał:

Czyli tak na oko mniej więcej jak byś sprzedał po kursie 6000 to nie straciłbyś 20tyś

A co to ma do rzeczy ? Ja mowie o wahaniu kursu w akurat tym momencie w którym sprzedawałem.

Edytowane przez koneser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, koneser napisał:

A co to ma do rzeczy ?

Nic. Ja mówię o wahaniu kursu za ostatnie pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...