Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś kopie w dualu Alph i chce się tego pozbyć i jeszcze dopłacić to polecam giełdę "Gate.io" Testowo dałem tam 5 ALPH i zamieniłem na USDT. Przy wypłacie 2.5$ chcą 5$ Fee.

Tak więc nie warto sobie zawracać 4 liter dualem.

Edytowane przez BoloX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, BoloX napisał:

Jak ktoś kopie w dualu Alph i chce się tego pozbyć i jeszcze dopłacić to polecam giełdę "Gate.io" Testowo dałem tam 5 ALPH i zamieniłem na USDT. Przy wypłacie 2.5$ chcą 5$ Fee.

Tak więc nie warto sobie zawracać 4 liter dualem.

Uzbieraj 50 USDT i prześlij w sieci TRON na BINANCE. Przelew po TRX jest z Gate.io z free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podatek się płaci z chwilą(w roku) wypłaty środków z giełdy na konto bankowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mariuszgs napisał:

Panowie, podatek się płaci z chwilą(w roku) wypłaty środków z giełdy na konto bankowe?

Podatek od walut cyfrowych płacisz raz w roku wypełniając PIT-38. Przychody to suma wszystkich wyjść do FIAT w ubiegłym roku. Jeśli wychodziłeś do FIAT w USD lub EUR to do wyliczenia wartości w PLN należy przyjąć kurs danej waluty z dnia poprzedzającego wyjście do FIAT. Koszty ,to koszty zakupu (i nie tylko, dotyczy górników, są na to wyroki sądów) walut cyfrowych. Przychody minus koszty to twój ZYSK (LUB STRATA, DE FACTO BRAK ZYSKU).Od zysku musisz zapłacić 19% podatku.

Edytowane przez Sebo49
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odp. Ale tak prostymi słowami. Wyjście do FIAT to przelanie środków z giełdy na konto bankowe, czy sprzedanie krypto i zamiana ich na zł, ale bez wypłaty z giełdy. Rozum podpowiada mi to pierwsze, ale wiem że rozum nie zawsze podpowiada ustawodawcom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mariuszgs napisał:

Dziękuję za odp. Ale tak prostymi słowami. Wyjście do FIAT to przelanie środków z giełdy na konto bankowe, czy sprzedanie krypto i zamiana ich na zł, ale bez wypłaty z giełdy. Rozum podpowiada mi to pierwsze, ale wiem że rozum nie zawsze podpowiada ustawodawcom.

Nie.

Wyjście do FIAT to nie przelanie środków z giełdy na konto. Wyjście do FIAT to sprzedaż walu cyfrowych na giełdzie za pieniądze fiducjarne .

Waluty FIAT czyli legalne środki płatnicze czyli pieniądze fiducjarne czyli PLN, USD, EUR itd.

DECYDUJE MOMNET SPRZEDAŻY A NIE MOMENT PRZELANIA NA KONTO

Obowiązek podatkowy powstaje w momencie sprzedaży a nie w momencie przelania z giełdy na konto. Po to istnieją  stablecoiny (USDT; USDC;UST itp) by, gdy chcesz  sprzedać jedną kryptowalutę i kupić inną kryptowalutę (jeśli np. nie da się wymienić jednej na drugą), móc to robić bez każdorazowego wychodzenia do walut FIAT.  Jak kupisz kawę za kryptowalutę to też jest to wyście do FIAT i musisz to uwzględnić w zeznaniu rocznym.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak to drugie.

Jak zrobię 1000 transakcji rocznie kupna/sprzedaży na giełdzie, gdzie sprzedaż odbędzie się do waluty fiducjarnej to od każdej transakcji mam odprowadzić podatek? Przecież to jest nierealne do spełnienia/policzenia.

Jak mniemam po to powstały USDT... Dla tych co handlują krypto codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, duniek napisał:

272211136_532547694684skou.jpg:E

:E:E

Coś tam zmajstrowal tym razem )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolejne głupie pytanie. Bo niektórzy widzę kopią tylko ETH - a tam z tego co mi wiadomo liczą się pamięci. A chyba można jeszcze kopać coś co używa GPU. Jak wtedy ustawić taktowanie? Czy można wtedy normalnie korzystać z kompa? tzn filmy/net? Chciałbym wycisnąć z 3090 maksymalny możliwy zarobek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj tak 6 ostatnich  stron zaraz po poprzednim Twoim pytaniu. Dyskutowaliśmy o tym. Ja kopię dual ale wtedy nie obniżam rdzenia tak bardzo albo zostawiam na nominale i power limit też wyżej. Tylko tak jak kolega Minciu pisał jajka można smażyć na backplate.

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak potrzebujecie coś wysłać/wypłacić po eth to jest najniższy gas od bardzo dawna (transakcja wychodzi mniej niż 2$)

 

 

eth.png

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ile chodzą FHR 3070 teraz? Zastanawiam się czy sprzedać Gigabyte 3070 Vision OC.

Wiem - sprawdź OLX i ALLEGRO. Nie ma specjalnie ofert z tą konkretną kartą a poza tym rozstrzał cenowy jest duży. 

Szukam info od kogoś, kto ostatnio sprzedał lub kupił podobną kartę.

Gwarancja, pudło - wszystko jest. Karta z marca 2021.

Edytowane przez shoque88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max 5k za taką wersję to i tak będzie sukces biorąc pod uwagę ile kosztują dzisiaj 3080

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest na prawdę bardzo dobry filmik robiący parodię reklamy kryptowalut:

Wylicza ich głupie i złe strony, tak jakby jednak miały sens.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, DeIntegroo napisał:

Od dziś można składać pity. Uwzględniacie panowie dochód z eth? :D

Tak, było to wałkowane.

Koparki, prąd jak wliczysz będą Cię ciągać 3 lata po sądach :). + nierejestrowaną DG i  inne przeboje po drodze :E

Czysta wpłata kasy na giełdę jest kosztem. Kilka tyś im zapłącę, czasu na batalię nie mam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, zozolek napisał:

Tak, było to wałkowane.

Koparki, prąd jak wliczysz będą Cię ciągać 3 lata po sądach :). + nierejestrowaną DG i  inne przeboje po drodze :E

Czysta wpłata kasy na giełdę jest kosztem. Kilka tyś im zapłącę, czasu na batalię nie mam.

 

Pamiętasz może mniej więcej w jakim okresie była dyskusja w tym temacie? Chciałem sobie poczytać.

Czy w ogóle jako osoba fizyczna interesuje mnie rubryka kosztów uzyskania przychodów? Jeśli tak to mam kilka pytań poniżej.

Czy jeśli wypłacam regularnie zysk ze sprzedaży ETH na Zonda (Bitbay) na swoje konto bankowe. To czy kosztem uzyskania przychodu jest ta stała opłata za transakcję? Chyba to było 6 zł za transakcję. O dziwo w szczegółach nie ma tego kosztu.. Czy fee jest kosztem który mam przeliczyć z $ na PLN i wpisać to jako koszt? (Nie mam DG), a więc czy w ogóle mnie te kwestie obchodzą czy po prosty wpisać przychód i tyle?

Edytowane przez DeIntegroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę dokupić 2-3 karty.
Wydaję mi się że najbardziej opłacalne będą 1660ti ale proszę o doradzenie. 

1660TI  30mh/s 75 watt (Gigabyte czy Asus TUF) - 1899zł
lub
3060 v2 34mh/s 115 watt (EVGA GeForce RTX 3060 XC Gaming 12G LHR + zasilacz modularny EVGA 850 GQ) - 2800 zł
lub
3060TI LHR  44mh/s 140 watt - MSI Gaming X trio - 3500 zł 

3070 LHR 45 mh/s 107 watt (EVGA FTW3 + zasilacz 750 watt) - 4300zł 

Dodatkowo zasilacz 

Oferty z dziś.

 

Edytowane przez adaloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast 3070 moim zdaniem trochę lepiej wychodzi 3070Ti. Jest niewiele droższa, a i oczekiwany zwrot jest trochę krótszy.

Pod kątem szybkości zwrotu zdecydowanie najlepiej wypadają 1660 Ti (z uwzględnieniem prądu), ale trzeba by policzyć całościowy koszt zakupu karty + rig.

No i dochodzi jeszcze kwestia zajmowanego miejsca i hałasu, jeżeli dla kogoś jest to istotne. 9x 1660 Ti + zasilacze będą zapewne głośniejsze niż 3x 3080 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem ale 3070ti przy 57 mh/s potrzebuje 190 watt co jest dla mnie bezsensowne... 1660 ti x 2 to 62mh/s i 140 watt

Edytowane przez adaloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że jak ETH przejdzie na POS to fajnie będzie kopać inne coiny za 2x mniejszą kasę (jak RVN) - dotyczy to 1660ti

Po to się kupuje 3060ti lub nowsze zeby redukować rig oraz miec jakąś dywesyfikację w kopaniu innych coinów .. Kart nie kupujesz na 3 miesiące na raczej na rok/lata .. 

 

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, DeIntegroo napisał:

Pamiętasz może mniej więcej w jakim okresie była dyskusja w tym temacie? Chciałem sobie poczytać.

Czy w ogóle jako osoba fizyczna interesuje mnie rubryka kosztów uzyskania przychodów? Jeśli tak to mam kilka pytań poniżej.

Czy jeśli wypłacam regularnie zysk ze sprzedaży ETH na Zonda (Bitbay) na swoje konto bankowe. To czy kosztem uzyskania przychodu jest ta stała opłata za transakcję? Chyba to było 6 zł za transakcję. O dziwo w szczegółach nie ma tego kosztu.. Czy fee jest kosztem który mam przeliczyć z $ na PLN i wpisać to jako koszt? (Nie mam DG), a więc czy w ogóle mnie te kwestie obchodzą czy po prosty wpisać przychód i tyle?

Wygenerować musisz raport z giełdy i go trzymać w razie kontroli.

Na jego podstawie tworzysz excela , w raportach  z giełdy pewnie masz pozycje windrawall - jej ostateczna wartość uwzględnia opłaty transakcyjne. Pamiętaj że kursy musisz przeliczyć na podstawie danych NBP z dnia poprzedzającego a nie tego ile ci PLN wpłynęło.

Nie pamiętem kiedy była zażarta dyskusja, ale:

1. Wypłcasz w ciągu roku do flyingów itp czyli przelewasz krypto na inny adres krypto -  Twoja sprawa co z tą wiedzą zrobisz ;)
2. Wypłacasz na konto bankowe, nic nie robisz - wtedy US może zapytać czy gdzieś tam nie posiadasz krypto:
 2a ) odpowiadasz US, że masz tu i tu - oni weryfikuja, wtedy płacisz 19% od tego co tam jest + kara kilka tyś.
 2b ) odpowiadasz US, że nic nie wiesz  - oni weryfikuja, wtedy płavisz 75% + kara + postępowanie karne.
3. Rozliczasz się twierdząc że Twoje koszta to prąd i koparki i Ty nic nie zarobiłeś
 3a ) urząd ciąga Cię przez 2-3 lata, jak dostaniesz wyrok w swojej sprawie to wygrasz. Inne wyroki dotyczą konkretnych spraw, nie ogółu.
 3b ) US sądzi, że prowadzisz nierejestrowaną DG - mas zkolejną sprawę w toku.
 

Sam zakupiłem za czystą gotówkę stablecoiny w grudniu i tyle - jedyna jakkolwiek bezpieczna droga do  zbicia / odwleczenia o rok zapłaty.

 

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, adaloo napisał:

Panowie chcę dokupić 2-3 karty.
Wydaję mi się że najbardziej opłacalne będą 1660ti ale proszę o doradzenie. 

1660TI  30mh/s 75 watt (Gigabyte czy Asus TUF) - 1899zł
lub
3060 v2 34mh/s 115 watt (EVGA GeForce RTX 3060 XC Gaming 12G LHR + zasilacz modularny EVGA 850 GQ) - 2800 zł
lub
3060TI LHR  44mh/s 140 watt - MSI Gaming X trio - 3500 zł 

3070 LHR 45 mh/s 107 watt (EVGA FTW3 + zasilacz 750 watt) - 4300zł 

Dodatkowo zasilacz 

Oferty z dziś.

 

 

Ta 3060 w paczce z zasilaczem można zawsz go sprzedać -+400 zł.

Co do RTX 3060 ti to np takie MSI X trio można dorwać z gwarancją na olx po 3100-3200.

Ja ostatnio od gościa kupiłem 2 za 6500, smigane 3 mc. (ta wersja ma super chłodzenie)

Jak koledzy piszą po przejściu ET na POS lepiej powinny kopać nowe serie RX 6000, RTX 3000

Edytowane przez zienio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, adaloo napisał:

Za 850 zł ma RM850, za 900 zł HX1200 z platinum. Ten zasilacz nie ma żadnego sensu. Jest przepłacony w opór.

4 godziny temu, Yedi napisał:

Rozumiem że jak ETH przejdzie na POS to fajnie będzie kopać inne coiny za 2x mniejszą kasę (jak RVN) - dotyczy to 1660ti

 

To raz, dwa 1660ti kto kupi? Do składaka do biura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...