Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, hubio napisał:

I moje pytanie jest takie czy jest w ogóle sens na dzień dzisiejszy bawić się w mining "przy okazji" na komputerze do pracy i zabawy ? Boję się, że karta chodząca 24/h w średnim i pełnym obciążeniem, mi niedługo padnie.

Jeżeli w budzie będzie wystarczająca wentylacja, to nie padnie.

Odnośnie opłacalności, to była kilka stron temu dłuższa dyskusja na ten temat.

Pamiętaj, że karta ciągnie ok. 140 watów + ok. 80 watów sam komputer (może więcej, może mniej, to można sprawdzić watomierzem wpiętym do gniazdka), co da ok. 5,3 kWh zużycia prądu dziennie i koszt 4,2 zł przy cenie 0,8 zł za jedną kWh.

Czyli mamy ok. 6,8 zł urobku dziennie (po dzisiejszym kursie i trudności) minus 4,2 zł za prąd. Zostaje na "czysto" 78 zł miesięcznie. Nie uwzględniłem prowizji programu do kopania, prowizji kopalni, opłaty za wypłatę z kopalni, podatku dochodowego itd.

Czytaj - opłacalność jest wątpliwa, bo sam komputer bez karty zjada sporo prądu, co przejada potencjalne zyski. A już na pewno nie opłaca się wypłacać urobku z kopalni, póki nie uzbiera się tam jakaś większa kwota, co będzie trwało wieki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, leven napisał:

Nie da się ukryć przelewów na konto bankowe, a do kieszeni nikt nie da kasy :P

 

Wielkie dzięki za poradnik krok po kroku dla początkującego ! Właśnie chciałem kopać ETH, ale nie wiedziałem jak się za to zabrać. Co do kwestii podatkowych to może dobrym rozwiązaniem byłoby przelewanie bezpośrednio na adres bitcomatu i wypłata w bitcomacie w zł ? Tylko tam jest chyba spora prowizja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, djcargo napisał:

 + ok. 80 watów sam komputer (może więcej, może mniej

Trochę odpłynąłes

Kiedyś sprawdzałem na 3060ti i ze ściany sama buda oscylowała w okolicy 160-165w

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, leven napisał:

Nie da się ukryć przelewów na konto bankowe, a do kieszeni nikt nie da kasy :P

Na konto bankowe nie, ale można wypłacić BLIK-iem z bankomatu, daje taką opcję Kanga. Oczywiście trzeba potem to zgłosić skarbówce.

3 minuty temu, Tornado3 napisał:

Trochę odpłynąłes

Kiedyś sprawdzałem na 3060ti i ze ściany sama buda oscylowała w okolicy 160-165w

No to sama buda czy z odpalonym 3060Ti? :)

Mój biurowy komputer z zintegrowaną kartą graficzną, i9-9900k, 32 GB RAM, dwoma dyskami SSD ciągnie z gniazdka przy otwartym Chrome 65 Watów, patrzę właśnie na watomierz. Sam komputer, bez monitora.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, djcargo napisał:

No to sama buda czy z odpalonym 3060Ti?

Przeciez karte trzymam w budzie a nie w szafie?Nie uwzględniłem tylko monitora

Procesor w hwinfo 5-8w plus wiatraki plus straty i wyszlo 165w

Sama karta 120-125w

Zgaszony monitor to kilka W mniej

I jeszcze kwestia ilosci wentylatorow i ich prędkosci bo przy 4-5 na max obrotach moze byc nawet 20-30w więcej

Edytowane przez Tornado3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tornado3 napisał:

Przeciez karte trzymam w budzie a nie w szafie?

A to mówisz w tę stronę, zacytowałeś tylko fragment tego co napisałem, więc myślałem, że sam komp bez karty 160W.

No to już każdy musi sprawdzić sam dla siebie. I nie mówię o poborze podanym w programie, tylko ile realnie zasilacz ciągnie z gniazdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Przy jednej karcie może to wszystko nie za bardzo być opłacalne. Nawet przy założeniu kopania np ETH po za NiceCash, ale po odliczeniu prądu, prowizji i podatku może u mnie wyjść max 120 - 150zł albo mniej miesięcznie...

Najlepiej to zainwestować 60k  w koparkę i po roku się zwróci, a potem czysty zysk. Tylko jednak zawsze pozostaje obawa, że crypto padnie... Choć mnie do przyjrzenia się temu tematowi na serio skłoniło to ile mld przeznaczyły na to wielkie korporacje. A one nie dadzą sobie zrobić krzywdy... :) Zeszły rok to był rok kiedy po raz pierwszy na wielką skalę z ogromnymi pieniędzmi weszły w to korporacje.

I jednego wciąż nie rozumiem. Na co tak naprawdę idzie ta cała moc obliczeniowa z całego świata od wszystkich górników ? Chodzi mi w tym sensie, że prawdziwa kopalnia wydobywa jednak coś realnego typu złoto, które jest, a potem się skończy. Natomiast tutaj tylko jedni ludzie umówili się z innymi ludźmi, że coś jest ograniczone i się skończy. Po za tym mam takie myśli, że za tym wszystkim stoi ktoś lub coś gdzie np. cała ta moc obliczeniowa idzie na stworzenia sztucznej inteligencji lub odkrycia życia w kosmosie :) Przecież te kopalnie z setkami tysięcy mocnych GPU mają taką moc obliczeniową zdolną zrobić wszystko ? Ale może głupie te moje wywody ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz musi byc komp to jedynie co przychodzi mi do glowy to tzw benchtable bez wiatrakow z jednym dyskiem

Wtedy moze bedzie 140-150w max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, hubio napisał:

Na co tak naprawdę idzie ta cała moc obliczeniowa z całego świata od wszystkich górników?

Głównie na generowanie ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, hubio napisał:

No właśnie... Przy jednej karcie może to wszystko nie za bardzo być opłacalne. Nawet przy założeniu kopania np ETH po za NiceCash, ale po odliczeniu prądu, prowizji i podatku może u mnie wyjść max 120 - 150zł albo mniej miesięcznie...

Najlepiej to zainwestować 60k  w koparkę i po roku się zwróci, a potem czysty zysk. Tylko jednak zawsze pozostaje obawa, że crypto padnie... Choć mnie do przyjrzenia się temu tematowi na serio skłoniło to ile mld przeznaczyły na to wielkie korporacje. A one nie dadzą sobie zrobić krzywdy... :) Zeszły rok to był rok kiedy po raz pierwszy na wielką skalę z ogromnymi pieniędzmi weszły w to korporacje.

I jednego wciąż nie rozumiem. Na co tak naprawdę idzie ta cała moc obliczeniowa z całego świata od wszystkich górników ? Chodzi mi w tym sensie, że prawdziwa kopalnia wydobywa jednak coś realnego typu złoto, które jest, a potem się skończy. Natomiast tutaj tylko jedni ludzie umówili się z innymi ludźmi, że coś jest ograniczone i się skończy. Po za tym mam takie myśli, że za tym wszystkim stoi ktoś lub coś gdzie np. cała ta moc obliczeniowa idzie na stworzenia sztucznej inteligencji lub odkrycia życia w kosmosie :) Przecież te kopalnie z setkami tysięcy mocnych GPU mają taką moc obliczeniową zdolną zrobić wszystko ? Ale może głupie te moje wywody ? ?

Hubio... u Ciebie jest jeden problem, chodzi o to, że kopać będziesz okazjonalnie a nie całodobowo.

Ale jak sam nie sprawdzisz, jak to się ma do realnych zysków na jednej karcie, to nigdy się nie dowiesz z czym to jeść :P

Pokop z dwa miechy ETH, gromadź ETH w portfelu MEW i po tym czasie - oby kurs ETH był jak najwyższy  :) sprzedaj w kantorze/giełdzie - wtedy uzyskasz walutę fidjucjarną, którą będziesz musiał opodatkować 19% dla US :) w przyszłym roku.

To będzie drobna kwota pod warunkiem, że nie zmieni się stopa procentowa od dochodu z kryptowalut.

A może zmieni się rząd i podatek zostanie zmniejszony, a nawet zniesiony  ?

Przecież lepiej dać uzyskać człowiekowi przychód i pozwolić obracać kapitałem na swoim rynku, niż go gnębić wysokim podatkiem i zniechęcać do dalszego wydobywania krypto.

https://bitcoin.pl/11-krajow-ktore-nie-nakladaja-podatku-na-zyski-z-bitcoina

 

EDIT: no i oczywiście pazerny PIS nie pozwala na zwolnienie od podatku z dochodu od kryptowalut, chociaż istnieje dla dochodów zwolnienie tak ?

U Nas w Polszcze jest raj jak skór... żyć nie umierać normalnie.

Brawo Polska !!

Wyprzedzamy Rumunię !!  :rotfl:

f.jpg

https://silverhand.eu/kwota-wolna-od-podatku-w-polsce-i-na-swiecie/

 

 

Edytowane przez leven
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wykres kwoty wolnej jest nieaktualny. Obecnie jest 30k PLN, co i tak nie ma znaczenia, bo ona dotyczy PITa na zasadach ogólnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, leven napisał:

Hubio... u Ciebie jest jeden problem, chodzi o to, że kopać będziesz okazjonalnie a nie całodobowo.

Ale jak sam nie sprawdzisz, jak to się ma do realnych zysków na jednej karcie, to nigdy się nie dowiesz z czym to jeść :P

Pokop z dwa miechy ETH, gromadź ETH w portfelu MEW i po tym czasie - oby kurs ETH był jak najwyższy  :) sprzedaj w kantorze/giełdzie - wtedy uzyskasz walutę fidjucjarną, którą będziesz musiał opodatkować 19% dla US :) w przyszłym roku.

To będzie drobna kwota pod warunkiem, że nie zmieni się stopa procentowa od dochodu z kryptowalut.

A może zmieni się rząd i podatek zostanie zmniejszony, a nawet zniesiony  ?

Przecież lepiej dać uzyskać człowiekowi przychód i pozwolić obracać kapitałem na swoim rynku, niż go gnębić wysokim podatkiem i zniechęcać do dalszego wydobywania krypto.

https://bitcoin.pl/11-krajow-ktore-nie-nakladaja-podatku-na-zyski-z-bitcoina

 

EDIT: no i oczywiście pazerny PIS nie pozwala na zwolnienie od podatku z dochodu od kryptowalut, chociaż istnieje dla dochodów zwolnienie tak ?

U Nas w Polszcze jest raj jak skór... żyć nie umierać normalnie.

Brawo Polska !!

Wyprzedzamy Rumunię !!  :rotfl:

f.jpg

https://silverhand.eu/kwota-wolna-od-podatku-w-polsce-i-na-swiecie/

 

Jeszcze raz dziękuję za poradnik !

Kopię już jakieś 3 dni i mam ok 12zł na Nicecash :) Więc już wiem jak to działa. Oprócz samych obaw o kartę, które mi w miarę rozwialiście pozostaje kwestia tego, że jednak wolniej lub szybciej chodzą mi te wentylatory, a komp mam w salonie gdzie mam zarówno centrum pracy jak i rozrywki. Nie da się też kopać jak się gra (próbowałem - gry się wywalają albo spada fps). Więc jestem skazany non stop na jakiś hałas no chyba, że śpię albo mnie nie ma :) Jeśli by to miało być za np. 500 czy 600zł miesięcznie jeszcze by szło przecierpieć, ale nie za 80zł. Karty RTX 3090, które są bez LHR, ale kosztują teraz ok 12 tyś mogłyby być jakimś rozwiązaniem i mogło by to mieć większy sens... Więc tak naprawdę to nie jest okazjonalne kopanie tylko kopanie 24/h (z wyjątkiem grania) na jednym kompie. Nawet w czasie pracy nie bardzo idzie się skoncentrować z tym hałasem. Do tego wszystkiego ETH wejdzie za chwilę się skończy... Więc w obecnej konfiguracji zawieszam temat...

Natomiast na wiosnę/lato poważnie rozważę albo kupno koparki albo np (o ile stanieje) tego 3090 i wtedy też pomyślę albo nad tym, żeby taka koparka stała w innym pomieszczeniu albo kupię np. to 3090 i będę korzystał do wszystkiego... W ciągu ostatnich paru lat podejmowałem dosyć pochopne decyzje finansowe, a potem żałowałem więc tu chcę zrobić wszystko bardzo dokładnie i z dużą analizą. Pierwszy kroczek już wykonałem i mi się bardzo podoba... Najważniejsze, że obecnie stoję na takiej pozycji, że krypto mają sens (przekonało mnie wejście w to czołowych korporacji)... Tak naprawdę można sobie zrobić całkiem niezły dodatkowy, a nawet główny dochód.... Oczywiście nie przeznaczę 100% środków jakie będę mieć na to, ale w jakimś procencie chcę w to wejść pozostawiając sobie główny biznes jaki mam obecnie...

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Naprawdę pod każdym względem to forum jest bardzo fajne. Jeśli będziecie tak mili znów się odezwę jak ostatecznie się zdecyduję na to, na wiosnę/lato. Na razie bardzo mi się ten pomysł podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, hubio napisał:

Kopię już jakieś 3 dni i mam ok 12zł na Nicecash

a ile kwh zużyłeś?

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, qrek1 napisał:

a ile kwh zużyłeś?

A nawet nie wiem... Zupełnie amatorsko podszedłem... Sama karta średnio mi pobierała na początku ok 190W, po UV ok 150W średnio więc oczywiście te 12zł trzeba pomniejszyć o zużycie prądu. Tak naprawdę łącznie to może pracowała 48h licząc łączny czas. Czyli 6zł na dzień (bez prądu) co mniej więcej pokryło się z kalkulatorem jak wcześniej sprawdzałem na tych 3060 Ti LHR.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena 1kwh to 60gr. 200W to dziennie koło 3zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, qrek1 napisał:

cena 1kwh to 60gr. 200W to dziennie koło 3zł...

Ciekawe? kiedyś to było 60 gr,za Grudzień 21r było po 79gr u mnie za 1Kwh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, qrek1 napisał:

cena 1kwh to 60gr. 200W to dziennie koło 3zł...

Chyba bez dodatkowych opłat... Energa g11 ~72gr

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PGE lubelskie obecnie 0.68 a było 0.65 za 1 kwh

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, leven napisał:

Nie da się ukryć przelewów na konto bankowe, a do kieszeni nikt nie da kasy :P

Flyingatom. A czy Pani z urzędu jakoś dojdzie do tego, że krypto miałeś, ale wysłałeś na inny adres i broń Boże za to gotówki nie dostałeś to się zobaczy za parę lat jak zaczną(albo nie) wypływać takie historie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy taryfie G12W wyjdzie przy kopaniu 24/7 niższa stawka za kWh. Ale mając G11 raczej bliżej 0,8 zł.

To przy jednej, dość słabej karcie nie ma żadnego znaczenia. W tym sensie, że czy to będzie 0,6 zł czy 0,8 zł to i tak wyjdzie marny zarobek.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy ciagłbym poborze 1kW koparki wychodzi jakos 40-45zł mniej na rachunku miesiecznym (stawki 2021) 
teraz nie znam stawek ale procentowo bedzie pewnie podobnie, kwotowo moze nawet wiecej

z tym ze kazdy ma inaczej zuzycie dzienne, ja praktycznie cale zuzycie przerzucilem na tanszy taryfe (gotowanie/pranie/grzanie wody) i do tego mam PV wiec wygrywam potrojnie

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, qrek1 napisał:

cena 1kwh to 60gr. 200W to dziennie koło 3zł...

60gr to kreatywna matematyka (zresztą oto chodzi rządowi i dystrybutorom) nie mająca nic wspólnego z rachunkiem który dostajesz gdzie są już wszystkie dodatkowe opłaty.

Realna średnia cena 1kwh to +/- 77gr (dzięki tarczom może wyjdzie +/- 75gr)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, leven napisał:

Pierwsza sprawa, to zostaw w spokoju NiceCash - po co Ci dodatkowy program ?

No ok wszystko jasne do momentu wypłaty, sam jeszcze tego nie robiłem i to jest dla mnie czarna magia. Teraz wytłumacz koledze jak spieniężyć urobek co to jest gas, blockchainy, swapy, tokeny, wallety, sieci testowe, nano, weth, matic itd  itp.  I tu się zaczynają schody. W Nicehashu masz od razu BTC które łatwo możesz zamienić na Euro w ich kantorze jednym kliknięciem.

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=120&t=36172&sid=4d095166d8532985e4b007f557d7a9bc

Edytowane przez toolpusher
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy opłata za gas z przesyłu z walleta na giełdę ETH jest kosztem w pit 38? 

2. W ogóle jako osoba fizyczna warto się bawić w te odliczanie kosztów czy po prostu odliczyć 19% i tyle?

3. Mam w historii wpłatę na giełdę (tam gdzie mam dochód z krypto) ze swojego konta 100 zł bo chciałem tam coś zakupić ale od razu zrezygnowałem i to wypłaciłem z powrotem na konto. Wpisywać to w pit czy to olać?

Edytowane przez DeIntegroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...