Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie kupisz 3070 z LHR za cenę pon. 3 kafli zł :hmm: Chyba tylko bezpośrednio u dystrybutora i to po znajomościach :E
W sklepach od 4 tys. zł i wyżej za 3070 LHR.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3070 nie sprzedawalne juz teraz

gracz nie kupi bo wol z lhrem za 4k
kopacz tez słabo bo 3060ti juz mozna spotkac po 4k

a 2x 1660 super NOWE lekko ma za 3800 (dwie)

PRAD w skali roku miedzy 2x 1660s/ti lub 1x3060ti a jedna 3070 to 100zł (bo jednak 3070 pobiera lekko mniej niz 3060ti)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, duniek napisał:

3070 nie sprzedawalne juz teraz

Może nie tak, że się nie sprzedadzą, ale cena w mojej ocenie chora :) 

Pod kopanie można inne konfiguracje ogarnąć.

 

3070 ostatnio na promce latały tanio... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, omaro25 napisał:

Przy tej cenie to już lepiej kupić 2x nowe z lhr, cena wyjdzie podobna, a i sprzedać będzie łatwiej bo cena jednostkowa niższa. A jeszcze jak ktoś ma możliwość odliczyć fakturę... 

No i LHR nie działa na wszystkich krypto :)

W grach jest pełna wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

A gdzie kupisz 3070 z LHR za cenę pon. 3 kafli zł :hmm: Chyba tylko bezpośrednio u dystrybutora i to po znajomościach :E
W sklepach od 4 tys. zł i wyżej za 3070 LHR.

Nie wiem jak w PL ale DE za 4k można szukać już topowych modeli. Ostatnio nawet noctua na alternate była po 900eur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na bardzo wysokie ceny non-lhr się juz skończył. Tak jak pisza wyżej 2xgtx1660s/ti za 4k i tyle jest warty używany RTX3070 non-lhr do kopania, bo do grania to kupi za tyle nowego RTX3070 lub za 3500zł RTX 3060 Ti LHR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, omaro25 napisał:

3070 ostatnio na promce latały tanio... 

Skoro 4 kafle za 3070 z LHR nazywasz tanio,to ja nie mam pytań :D

Podpowiem coś,od stycznia do maja 2021r. wartość 3070 wzrosła z 3 tys. do aż 7 tys. zł przez potężny wzrost kursu ETH i to były czasy,kiedy jeszcze karty nie miały LHR. Od maja do lipca krypto spadło o ponad 50% względem kursów z kwietnia/maja i naturalnym sposobem przez dużo mniejsze zainteresowanie kart wśród górników karty zaczęły tanieć i taka 3070 spadła z 7 tys. zł do ~ 3500-3600 zł (wiem,gdyż w pierwszej połowie lipca kupiłem dla siebie 3070 LHR w cenie 3599 zł). Dodatkowo na przełomie czerwca/lipca spłynęły pierwsze partie kart z LHR,co też wpłynęło na ceny.
Niestety co było piękne,tak minęło. Doszło do wzrostów na krypto i jak można było się spodziewać wrócił popyt ze strony górników oraz ceny kart poszły z powrotem do góry. W grudniu 3070 potrafiły kosztować między 5 a 6 tys. zł ze względu takiego,że też doszedł popyt ze strony zwykłych ludzi (prezenty na święta i te sprawy). Aktualnie na dzień dzisiejszy karty staniały,ale jeszcze poziomu cen z lipca 2021r. nie osiągnęły. Także jak spojrzysz na kurs krypto,to zobaczysz,że od listopada 2021r. leci na spadkach i ogólny trend wskazuje na koniec hossy,gdyż jeszcze jesteśmy przed podwyżkami stóp procentowych ze strony Fed i jeśli to zrobią w marcu oraz cykl podwyżek będzie kontynuowany ,to wszystko co jest inwestycyjne, może zostać wywrócone do góry nogyma :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętać należy, że to co umiera daje życie drugiemu.

Wydobywanie krypto nie klęknie do wartości nieopłacalnej - to jest fizycznie nie możliwe.

Rynek za bardzo został napompowany koparkami, żeby je nagle zablokować.

ETH na razie, to rodzynek, ale nie jedyny czeka w kolejce na jego miejsce.

Panika, to naturalny ludzki odruch... ale co się dziwić, skoro zainwestowane pieniądze w sprzęt i prąd nie mogą być odliczone od przychodu ?

Polityka podatkowa, to żenada naszego rządu i zamiast pomóc górnikom kryptowalut w uzyskaniu przychodu/dochodu, za który zapłaci podatek, to ogranicza się chęć do jego pozyskania nakładając kosmiczny podatek + niemożność wpisania kosztów.

 

"Polska może być państwem dobrobytu"

 

Jarosław Kaczyński przekonywał podczas konwencji, że Polska może być państwem dobrobytu. Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił. że jeśli najbliższe wybory wygra obecna ekipa rządząca, to za kilkanaście lat poziom życia w naszym kraju będzie zbliżony do tego, jaki jest na zachodzie Europy. Prezes PiS powoływał się na uczonych ze Szkoły Głównej Handlowej, którzy twierdzą, że przy obecnej polityce można w 14 lat osiągnąć przeciętną Unii Europejskiej, w 21 lat poziom Niemiec.

- My uważamy, a w szczególności nasz premier, że można to przyspieszyć - powiedział Jarosław Kaczyński. W czasie spotkania w Kaliszu prezes Jarosław Kaczyński mówił też, że to obecny rząd doprowadził do wdrożenia programów społecznych skierowanych na poprawę sytuacji polskiej rodziny. Zasługą obecnej ekipy rządzącej - jak dodał Jarosław Kaczyński - jest również uszczelnienie systemu podatkowego oraz uporządkowanie finansów publicznych. [spoiler/]

 

 

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, duniek napisał:

3070 nie sprzedawalne juz teraz
 

Niezupełnie...

IMG_20220219_165033.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no sprzedawalne jest wszyskto tylko zalezy od ceny
5200 gdzie 3060ti non lhr widuje po 4k to nie porozumienie, ocywiscie tutaj mamy visiona bialego wiec są ludzie ktorzy są skłonni doplacic, albo do chlodzenia typu msi suprim, bo wtedy karta faktyznie jest mega cicha

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spada krypto, pojawia się coraz więcej kart non LHR  - wygląda na to że kopalnie wstrzymały się z zakupami i NV pcha takie karty już w detal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, leven napisał:

Polityka podatkowa, to żenada naszego rządu i zamiast pomóc górnikom kryptowalut w uzyskaniu przychodu/dochodu, za który zapłaci podatek, to ogranicza się chęć do jego pozyskania nakładając kosmiczny podatek + niemożność wpisania kosztów

Piękny ból pupy kopacza, miód na serduszko gracza. Bo przecież kopacz krypto to PSZEDSIEMBIORDZA I CZEBA GO FSPIERAĆ! ???

  • Haha 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę skarbowy wogóle powinien dać nawyżej 5% podatku a zaraz powiem dlaczego.

A dlatego, że te wypłacane pieniądze nie pochodzą w ponad 90% z pieniędzy Polaków, czyli tak na prawdę pieniądze te są zbierane z całego świata czyli jest to najlepsza forma pozyskiwania pieniędzy (czyli z zewnątrz) która nie nabija inflacji we własnym kraju i nie tworzy innych patologii. Dlatego właśnie powinno być najwyżej 5% : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pioy napisał:

Piękny ból pupy kopacza, miód na serduszko gracza. Bo przecież kopacz krypto to PSZEDSIEMBIORDZA I CZEBA GO FSPIERAĆ! ???

Banialuki   wypisujesz.

Czy kopie, czy nie to moja brocha, a nie Twoja.

W każdej chwili mogę nie kopać, albo rozwinąć mining i to też nie Twoja brocha.

Kartę 3060ti lhr kupiłem do grania, tylko złoma dostałem i dnia nie wytrzymała - na gwarancji jest już 5 tydzień.

A, że sobie mining uruchomię w nocy, to mój wybór.

Co innego, gdybym bota używał i wykupywał karty na dziesiątki.

1 godzinę temu, marian666666 napisał:

Tak na prawdę skarbowy wogóle powinien dać nawyżej 5% podatku a zaraz powiem dlaczego.

A dlatego, że te wypłacane pieniądze nie pochodzą w ponad 90% z pieniędzy Polaków, czyli tak na prawdę pieniądze te są zbierane z całego świata czyli jest to najlepsza forma pozyskiwania pieniędzy (czyli z zewnątrz) która nie nabija inflacji we własnym kraju i nie tworzy innych patologii. Dlatego właśnie powinno być najwyżej 5% : ]

Sprzęt kupuje użytkownik bez udziału Państwa.

Prąd opłaca użytkownik bez udziału Państwa,

Opłaty - GAS, procent kopalni, procent manipulacyjny kantoru/giełdy, procent za program kopiący płaci użytkownik, nie można odliczyć tych kosztów od przychodu - złodziejstwo Panie.

Dochody z "normalnej" pracy mają rozliczenie w PIT37.

Krypto mają swój podatek i nasz kochany Premier po zmianie rządu, który wisi na włosku będzie zwiewał za granicę, bo go docenią tak jak Mussoliniego.

Na razie zwykły człowiek nic nie może zrobić, bo wszystkie instytucje sądowe są Pisowskie, ale to już końcówka ich anarchii.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.02.2022 o 06:55, kacpi278 napisał:

Ile mogę dostać za rtx 3070 TUF bez lhr

Z pudełkiem, na gwarancji? 

 

Trzymał bym tą kartę, teraz na pewno nie sprzedawał bym dopóki kurs nie powróci ponad 4200$.

Na początku roku miałem okazję kupić w dobrej cenie cały zestaw z 3070 bez LHR w dobrej cenie ale powstrzymałem się widząc spadający kurs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pioy napisał:

Piękny ból pupy kopacza, miód na serduszko gracza. Bo przecież kopacz krypto to PSZEDSIEMBIORDZA I CZEBA GO FSPIERAĆ! ???

Mamy największe obciązenie podatkami wśród krajów wschodu, czyli podatki zachodnie, a pensje wschodnie

https://obserwatorgospodarczy.pl/2022/02/07/oecd-polska-ma-drugie-najwyzsze-podatki-z-panstw-postkomunistycznych-wykres/

Po drugie podatki trzeba płacić, nawet jeśli zainwestowałeś w sprzęt kupe kasy i jesteś na stracie.

Po trzecie 19% to jakieś nieporozumienie, skoro i tak z tych podatków później kupuje wszystko na 23%, a dopuszczalny VAT w ue to z tego co kojarzę to 25%.

Większość krajów chyba nie ma podatków od krypto. Więc ja to w pełni rozumiem, nie chcę być okradany, nie "dostaje" bo to tak naprawdę moje pieniądze, ani nic na dziecko, ani żadnej pomocy. Dlatego ja mam dosyć co raz to nowych podatków (a to cukrowy, a to paliwo po ponad 6 zł), a moja pensja nie rośnie. Tymczasem oglądam w TV jak rodzina bierze 10k zasiłków 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, leven napisał:

 

Na razie zwykły człowiek nic nie może zrobić, bo wszystkie instytucje sądowe są Pisowskie, ale to już końcówka ich anarchii.

No nie teraz to pojechałeś. Najzagorzalszym Pisowcem jest sędzia Tuleya potem pewnie była przewodnicząca Gersdorf co na wiecach KODU ze zniczem stała pewnie jako dywersant/ka.?.

Napisałem bo mnie sprowokowałeś tą jawną nieprawdą,  ale moim skromnym  zadaniem wplątywanie polityki do kolejnego forum/wątku to robienie bagna, którego i tak jest wszędzie za dużo. 

Wracając do tematu: znalazłem coś takiego:

NSA potwierdził wadliwe stanowisko Dyrektora KIS odnoszącego się do ww. interpretacji indywidualnej i uznał, że za koszty uzyskania bezpośrednio związane z przychodem można uznać wydatki na nabycie sprzętu do kopania oraz energii elektrycznej użytej przez dany sprzęt w procesie kopania waluty wirtualnej.

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-waluty-wirtualne-a-wydatki-na-sprzet-i-energie-w-kosztach-podatkowych-wyrok-wsa

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Górnik tego nie kupi a gracz ma do wyboru za tą sumę 3080ti która robi mielonkę wydajnościową z 3070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało, RTX A2000 z blokiem wodnym mojej produkcji wygląda tak. A lata bardzo ładnie, maksymalnie udało się osiągnąć 45,2MH/s, co przy poborze prądu 70W jest nie do pobicia. No i karta zimna :) Na oryginalnym chłodzeniu było ok. 55C core 80C mem z wentylatorem na 100%. Hashrate w okolicach 41-42MH/s, zależy kto ma jaką temperaturę otoczenia.

 

DSC-7602.jpg DSC-7605.jpg DSC-7607.jpg DSC-7608.jpg DSC-7612.jpg DSC-7620.jpg DSC-7625.jpg DSC-7626.jpg a2000-turbo.png

EDIT: I jest nowy rekord 45,5MH/s :)

turbo-2.png

Edytowane przez _bartx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, małe pytanko

Kopanie ETH + ALPH ma sens tylko na kartach z LHR ? Czy na non LHR też warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Tornado3 napisał:

Górnik tego nie kupi a gracz ma do wyboru za tą sumę 3080ti która robi mielonkę wydajnościową z 3070

Kupi, ale nie za taką cenę :) Bo do kopania 3080 Ti też by wyszła lepiej w tym przypadku (uwzględniając prąd), także pod względem długości gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...