Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, adaloo napisał:

ETH + TON czy ETH + ALPH ?

W sumie obojętnie :) Chodzi o poprawę zysków przy kartach nonLHR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1660super palita (producent bez znaczenia bo np w niby TOPOWYM modelu czyli msi gaming X pady wygladaja podobnie)

najlepsze to ze to była skrajna karta wiec miała najlepsze temp, temp target ustawiony na 55, wiec nigdy nie miala wiecej jak 56-57*C przynajmniej u mnie



img_3475ebjr3.jpeg

 

img_3477fckzj.jpeg

 

img_3478i8jn1.jpeg

img_34664zkow.jpeg

 

img_3470fij1b.jpeg



zmienilem wszystkie pady, nawet na cewkach są, nie wiem po co ale są

img_3473vkjcn.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@duniek jak długo była w koparce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, xtn napisał:

@duniek jak długo była w koparce?

kupiona 11.10.20 wiec zamontowalem ją okolo pare dni poziej czyli jakos 15 pazdzeirnika 2020 wiec niecale 1,5 roku

kupiona za 790zł na allegro  oczywiscie, uzywana

data produkcji grudzien 2019

PS drugi znak w SN u palita to miesiac produkcji 1-9 to miesiace potem idzie od liter o october n november d december - kolejne dwie to rok czyli 1D19 to grudzien 2019

Edytowane przez duniek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po rozmowie z US są jednak zmiany - w skrócie.
1. Złożyć i zapłacić podatek 19% 
2. Jeżeli kopiemy, wystapić o indywidualną interpretację do naczelnego koszt 40zł -  czas 3 miesiące.
3. Pozytyw - wystąpić o zwrot zapłaconej  daniny
4. Negatyw - zapłaciliśmy 19% :)

Mając DG nie robią  problemów z wrzuceniem  tego  w koszty, nie spotkali sie natomiast aby osoba prywatna tak zrobiła.
Choć dysponując już wyrokami WSA jest spora szansa iz urząd nie zrobi problemów.

Nie polecają aby bez interpretacji indywidualnej twardo  sobie wliczyć w koszty, bo tak uważamy.

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zozolek napisał:

Panowie, po rozmowie z US są jednak zmiany - w skrócie.
1. Złożyć i zapłacić podatek 19% 
2. Jeżeli kopiemy, wystapić o indywidualną interpretację do naczelnego koszt 40zł -  czas 3 miesiące.
3. Pozytyw - wystąpić o zwrot zapłaconej  daniny
4. Negatyw - zapłaciliśmy 19% :)

Mając DG nie robią  problemów z wrzuceniem  tego  w koszty, nie spotkali sie natomiast aby osoba prywatna tak zrobiła.
Choć dysponując już wyrokami WSA jest spora szansa iz urząd nie zrobi problemów.

Nie polecają aby bez interpretacji indywidualnej twardo  sobie wliczyć w koszty, bo tak uważamy.

Ale nie rozumiem nad czym sie tu rozwodzic z podatkami z miningu skoro na kandze wyplacasz anonimowo kase i nikt Cie nie zlapie...

Chyba, ze robicie obroty dziennie po 200k to okej wtedy nie ma sensu co chwile do kantoru latac

  • Thanks 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma zamiar wydawać tyle gotówki co ty :) Niektorzy chcieli by jednak wykorzystać tę kasę inaczej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jundori napisał:

Ale nie rozumiem nad czym sie tu rozwodzic z podatkami z miningu skoro na kandze wyplacasz anonimowo kase i nikt Cie nie zlapie...

Chyba, ze robicie obroty dziennie po 200k to okej wtedy nie ma sensu co chwile do kantoru latac

 

Godzinę temu, Yedi napisał:

Nie każdy ma zamiar wydawać tyle gotówki co ty :) Niektorzy chcieli by jednak wykorzystać tę kasę inaczej. 

Wystarczy że chciałbyś spłacić  np. hipotekę za 200 tyś i mieć to udokumentowane.

podatku  masz 40 tys., a odsetek od kredytu dobre 100  - przykład.

Kasą na koncie można obracać dalej, gotówka dobra na małe wydatki. I realnie wypłacając w kantorze masz-7-8% potrącenia.

Chodzi mi tylko o to,  że Urzędy  zmieniają podejście na podstawie wydawanych coraz to częściej wyroków sądów.

 

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2022 o 12:52, grzech1991 napisał:

Mamy największe obciązenie podatkami wśród krajów wschodu, czyli podatki zachodnie, a pensje wschodnie

https://obserwatorgospodarczy.pl/2022/02/07/oecd-polska-ma-drugie-najwyzsze-podatki-z-panstw-postkomunistycznych-wykres/

Po drugie podatki trzeba płacić, nawet jeśli zainwestowałeś w sprzęt kupe kasy i jesteś na stracie.

Po trzecie 19% to jakieś nieporozumienie, skoro i tak z tych podatków później kupuje wszystko na 23%, a dopuszczalny VAT w ue to z tego co kojarzę to 25%.

Większość krajów chyba nie ma podatków od krypto. Więc ja to w pełni rozumiem, nie chcę być okradany, nie "dostaje" bo to tak naprawdę moje pieniądze, ani nic na dziecko, ani żadnej pomocy. Dlatego ja mam dosyć co raz to nowych podatków (a to cukrowy, a to paliwo po ponad 6 zł), a moja pensja nie rośnie. Tymczasem oglądam w TV jak rodzina bierze 10k zasiłków 

 

Ale mnie ten materiał zbulwersował..

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co w związku z tym? Szybciej krypto kopie czy temperartury Ci spadły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3070 lhr są droższe niż 3070 TI - masakra...

Co wybrać? Ti zużywa dużo więcej prądu....

Czy jednak 1660ti za 1800zł nowki MSI na dożywocie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, adaloo napisał:

3070 lhr są droższe niż 3070 TI - masakra...

Co wybrać? Ti zużywa dużo więcej prądu....

Czy jednak 1660ti za 1800zł nowki MSI na dożywocie....

Brać model z dobrym chłodzeniem na pamięciach , nie ważne jaki producent . W MSI GTX 1660 omijać Ventusa dwie kości prawie nie mają kontaktu z radiatorem.

Edytowane przez allas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, zozolek napisał:

 

Wystarczy że chciałbyś spłacić  np. hipotekę za 200 tyś i mieć to udokumentowane.

podatku  masz 40 tys., a odsetek od kredytu dobre 100  - przykład.

Kasą na koncie można obracać dalej, gotówka dobra na małe wydatki. I realnie wypłacając w kantorze masz-7-8% potrącenia.

Chodzi mi tylko o to,  że Urzędy  zmieniają podejście na podstawie wydawanych coraz to częściej wyroków sądów.

 

nie oplaca sie kredytu splacac, lepiej np rozbudowac instalacje PV , lub jakies inne inwerstycje poczynić (PV to tak naprawde najmniejsza linia oporu) 
jest wiele innego badziewia gdzie mozna wieksza kase robic

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, zozolek napisał:

Wystarczy że chciałbyś spłacić  np. hipotekę za 200 tyś i mieć to udokumentowane.

podatku  masz 40 tys., a odsetek od kredytu dobre 100  - przykład.

Kasą na koncie można obracać dalej, gotówka dobra na małe wydatki. I realnie wypłacając w kantorze masz-7-8% potrącenia.

Chodzi mi tylko o to,  że Urzędy  zmieniają podejście na podstawie wydawanych coraz to częściej wyroków sądów.

W takiej sytuacji jak najbardziej, ale tak jak duniek kiedys powiedzial. Mieszkania, auta musisz miec udokumentowane, a reszta typu sprzet, dziwki i koks gotowka z kantoru :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, duniek napisał:

nie oplaca sie kredytu splacac, lepiej np rozbudowac instalacje PV , lub jakies inne inwerstycje poczynić (PV to tak naprawde najmniejsza linia oporu) 
jest wiele innego badziewia gdzie mozna wieksza kase robic

 

Pomysłów mozna mieć masę, ważne że coś się robi :)

12 minut temu, Jundori napisał:

W takiej sytuacji jak najbardziej, ale tak jak duniek kiedys powiedzial. Mieszkania, auta musisz miec udokumentowane, a reszta typu sprzet, dziwki i koks gotowka z kantoru :D

Dokładnie oto mi chodziło, za gotówkę można żyć i to całkiem nieźle - nikt się nie przyczepi :E. Ale można też legalnie uciec od szubienicy  banku.

Ploty chodzą, że niebawem LHR zostaną całkowicie odblokowane?.

 

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wysłać Ton'a z ori walleta TonCoina na giełdę?
Portfel wymaga adresu 48 znaków aby wysłać dalej Tona a każdy inny adres np na gieldzie gate.io posiada 42 znaki erc20. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zozolek napisał:

Ploty chodzą, że niebawem LHR zostaną całkowicie odblokowane?

Kondolencje dla sprzedających dzisiaj non lhr ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ten scam 100%LHR okaże się prawdziwy to mi kaktus na ręce wyrośnie :D

Czerwone flagi tam się mnożą...

Edytowane przez PlesniakPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne jest to że jest jakieś przygotowane łamiące chyba bios oprogramowanie itd.
Byłoby to zbyt łatwe i oczywiste i do tego to że już na tabelce pokazane ile dana karta zrobi, co również jest dziwne, gdyż jest nader zachęcające do tego żeby już teraz wszyscy to brali.

Wszystko jest możliwe, aczkolwiek kaktus jeszcze nawet nie kiełkuje : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to fake.

Trzeba złamać sterowniki by ominąć LHR, a tego nie zrobią.

W biosie to nic nie siedzi poza tym nie da się wgrać zmodyfikowanego i nieodpisanego biosu do karty nie licząc programatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tornado3 napisał:

Kondolencje dla sprzedających dzisiaj non lhr ?

Ci dżentelmeni, którzy dorwali nowego 3080 Eagle bez LHR zeszli już kilkaset złotych z marży. Zejdą jeszcze z 1500 i jakiś górnik się skusi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2022 o 14:04, zozolek napisał:

 

Wystarczy że chciałbyś spłacić  np. hipotekę za 200 tyś i mieć to udokumentowane.

podatku  masz 40 tys., a odsetek od kredytu dobre 100  - przykład.

Kasą na koncie można obracać dalej, gotówka dobra na małe wydatki. I realnie wypłacając w kantorze masz-7-8% potrącenia.

Chodzi mi tylko o to,  że Urzędy  zmieniają podejście na podstawie wydawanych coraz to częściej wyroków sądów.

 

Kanga pozwala na kredyt zastawić swoje tokeny :) Chyba na 10%, wtedy legalnie kupujesz co chcesz.

5 godzin temu, sideband napisał:

Przecież to fake.

Trzeba złamać sterowniki by ominąć LHR, a tego nie zrobią.

W biosie to nic nie siedzi poza tym nie da się wgrać zmodyfikowanego i nieodpisanego biosu do karty nie licząc programatora.

Tu się w pełni z Tobą zgadzam, ale np. denuvo łamią. Do tej pory nie było powodu aby to robić, teraz jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2022 o 13:01, Jundori napisał:

Ale nie rozumiem nad czym sie tu rozwodzic z podatkami z miningu skoro na kandze wyplacasz anonimowo kase i nikt Cie nie zlapie...

Chyba, ze robicie obroty dziennie po 200k to okej wtedy nie ma sensu co chwile do kantoru latac

A wypłacając kasę nie podajesz nr tel? Jeżeli tak(bo nie wiem) to już po anonimowości;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...