Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mariuszgs napisał:

A wypłacając kasę nie podajesz nr tel? Jeżeli tak(bo nie wiem) to już po anonimowości;)

Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, grzech1991 napisał:

Kanga pozwala na kredyt zastawić swoje tokeny :) Chyba na 10%, wtedy legalnie kupujesz co chcesz.

Tu się w pełni z Tobą zgadzam, ale np. denuvo łamią. Do tej pory nie było powodu aby to robić, teraz jest

Denuvo to zupełnie inna bajka.  Na skompilowanej wersji sterowników nawet mega mózg nie dokona takiej modyfikacji by usunąć LHR to są poważne zmiany w sterowniku. Stery od NV są pisane w kilku językach ;) Żaden znany disassembler nie poradzi sobie zdekompilowaniem.

To nie jest odblokowanie Physx gdzie dochodziło do zmiany jednego bitu w hexie w pliku nvapi.dll i zablokowania wykonywania konkretnego kodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh myślałem, że kopanie na 3090 będzie lajtowe, a tu gigabyte nawet w wersji aorus extreme przyżydził na termopadach... Dopiero na power limit 65% nie ma throttlingu ale wydajność kopania ~100MH/s. Jak dam 75% to mam 120MH/s ale co z tego jak pamięci mają 110 stopni.

No nic, trzeba będzie kopać na małym power limicie na "półgwizdka" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lukibossss napisał:

Ehh myślałem, że kopanie na 3090 będzie lajtowe, a tu gigabyte nawet w wersji aorus extreme przyżydził na termopadach... Dopiero na power limit 65% nie ma throttlingu ale wydajność kopania ~100MH/s. Jak dam 75% to mam 120MH/s ale co z tego jak pamięci mają 110 stopni.

No nic, trzeba będzie kopać na małym power limicie na "półgwizdka" 

Jaka data produkcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem że na kartach ludzie dają dodatkowe termopady po drugiej stronie PCB ale wtedy papa gwarancja. Chyba tylko jakoś obieg powietrza możesz poprawić, otworzyć obudowę i tyle pewnie. Jam na RTX 3080 Msi Trio mam temperatury 55/90 i PL ustawiony na 70. Karta na stelażu. Karta leci na dual miningu i mam OC zamiast UV - mem +1400 core+150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukibossss napisał:

Ehh myślałem, że kopanie na 3090 będzie lajtowe, a tu gigabyte nawet w wersji aorus extreme przyżydził na termopadach... Dopiero na power limit 65% nie ma throttlingu ale wydajność kopania ~100MH/s. Jak dam 75% to mam 120MH/s ale co z tego jak pamięci mają 110 stopni.

No nic, trzeba będzie kopać na małym power limicie na "półgwizdka" 

Nawet top wersje Xtreme i WF nie miały termopadów od strony backplate w pierwszych wersjach. W rev 2 i 3 podobno komuś się trafiły? Ja tego szczęścia nie miałem. Wszystkie Aorus które miałem w rękach poszły ostatecznie do sprzedania bo szkoda rozkręcać i potencjalnie tracić gwarancję jeśli można kupić już działające karty innej marki ;) 

Ale jeśli nie boisz się utraty gwarancji to zmieniaj, dokładaj termopady i będzie działać. 

BTW: Zmień sobie w opisie na xtreme rtx 3090, a nie Extreme jeśli ma być poprawnie  ;) 

Edytowane przez War_MachinE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, War_MachinE napisał:

Nawet top wersje Xtreme i WF nie miały termopadów od strony backplate w pierwszych wersjach. W rev 2 i 3 podobno komuś się trafiły? Ja tego szczęścia nie miałem. Wszystkie Aorus które miałem w rękach poszły ostatecznie do sprzedania bo szkoda rozkręcać i potencjalnie tracić gwarancję jeśli można kupić już działające karty innej marki ;) 

Ale jeśli nie boisz się utraty gwarancji to zmieniaj, dokładaj termopady i będzie działać. 

BTW: Zmień sobie w opisie na xtreme rtx 3090, a nie Extreme jeśli ma być poprawnie  ;) 

dokładnie dlatego się dziwie że ktoś kupuje w ciemno 3090 bez zapytania o pady albo wersje

u mnie to wygląda tak i nawet widać mikro ugięcie BP od padów :D temperaturki wzorowe

AV9ijS9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał, to będę miał na sprzedaż NED3080019IA-132AA (Palit GeForce RTX 3080 GamingPro 10G 10GB GDDR6X 320bit). 5400zł na FV VAT. Pytania na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojna na Ukrainie. Zbliża się koniec kopania krypto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, BoloX napisał:

Wojna na Ukrainie. Zbliża się koniec kopania krypto ?

Tak. Również koniec cywilizacji i świata - tylko data ciągle nieprecyzyjna... Ale się zbliża. 

Na pocieszenie  ? -> "W życiu pewne są tylko dwie rzeczy – śmierć i PODATKI"

 

Ps .Ostatnio podczas rozmowy ze znajomym wypełzł temat kościoła i tacy. Znajomy stwierdził, że on przestał dawać na tacę odkąd rząd stwierdził, że musi (z jego podatków) dofinansować kościół, bo mu się źle wiedzie przez pandemię... Powiedziałem mu, że już i tak on (rząd za pomocą podatków znajomego) sfinansował muzeum hydzyka... Znajomy jakby w pysk dostał... Powiedział, że w tym i chyba kolejnym miesiącu ze mną nie pije bo go wpędzam w depresję...

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

Tak. Również koniec cywilizacji i świata - tylko data ciągle nieprecyzyjna... Ale się zbliża. 

Na pocieszenie  ? -> "W życiu pewne są tylko dwie rzeczy – śmierć i PODATKI"

Z końcem kopania bardziej chodziło mi o spadek krypto i opłacalność.

Co do wojny to może być początek WWIII więc do zagłady jest bardzo blisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie new Msi 3070 Ventus 3x za 3999 zł czy Inno3D RTX 3070 Ti X3 za 3999 zł ?
Nie ukrywam iż bardziej chodzi mi na oszczędności poboru prądu a wersja TI jest dosyć prądo żerna...

Msi mam sprawdzone - używam już kilka lat i mają bardzo dobre chłodzenie, natomiast z Inno 3d nie mam doświadczenia...

chill 1.jpg

Edytowane przez adaloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kupując w ldlc jest tak samo jak w nbb, dla klienta indywidualnego nie da rady do PL ale na firmę już wysyłają?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, BoloX napisał:

Wojna na Ukrainie. Zbliża się koniec kopania krypto ?

Tam są wielkie farmy bo prąd tani, również ludzie z PL mają. Więc ciekawe co robią Ci ludzie :) diff póki co w dół. Dla kopaczy to lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic, wojna lokalna zamiast globalnej, brak poważnych  sankcji

caly risk wygrzal, ropa -10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, dlaczego właściwie wojna miałaby wpływać na kurs BTC w górę albo w dół. Właściwie to można sobie dowolną zmianę tłumaczyć na dwa sposoby, że z tego samego powodu wzrosło jaki i za chwile że z tego samego powodu spadło. Przecież to absurd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest juz aktywo obecne w profesjonalnych portfelach, ale jak widać traktowane jako ryzykowne (risk vs non-risk, bund, złoto vs giełda, dług EM)

bo sam sens łączenia crypto z EMG czy wrazliwościa na inflację sensu bezpośredniego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany z racji że gigabyte zapomniał o termopadach na ramy w moim 3090 aorus xtreme to chciałbym je dołożyć, dacie namiary na takie które na pewno będą pasować? Jakieś najlepsze, bo jak to robić to porządnie.

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...