Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
6 godzin temu, adaloo napisał:

@toolpusher   Lolminer czy t-rex miner to dosowskie programy pod Windowsa które używałem nie raz... Szukam programu do ustawiania power limit, mem itd pod windows z obrazka - napiszesz wprost ? Czy dalej będziesz owijał ???

OMG. Sam nie wiesz czego chcesz i nie wiesz co piszesz:  "Szukaj minera pod windowsa który obsłuży 3060 v1 eth + ton łącznie z ustawieniem power limit i mem."
Jest jakiś nie-dosowski miner pod windows?

Napisałeś że szukasz minera a nie programu  do obsługi GPU z obrazkiem.  Podałem ci minery bo chciałeś a teraz piszesz co innego. W każdym z tych minerów masz możliwość ustawiania żądanych przez ciebie parametrów.  Moja odpowiedź spełnia podane przez Ciebie kryteria.

Pewnie Ci chodzi o MSI Afterburner lub podobne. Chciałbym Ci napisać, że taki Trex ma WEB UI i możesz sobie ustawiać parametry z przeglądarki takie jakie chcesz w formie numerycznej - jest to bardziej stabilne rozwiązanie.
5970a08c4305aa7amed.png

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie.

Zostawcie tą agresję do momentu aż będziemy mieli za oknami Putinowskie (lub Łukaszenki) czołgi.

Wtedy każdy będzie mógł pokazać, z czego ulepiony.

Czyli daj boże na świętego "nigdy".

Chociaż dzisiaj już bym się nie zakładał o to.

 

My "Tutaj" pokornie i spokojnie kopiemy sobie.

PS. Nie każdy też ma czas być/nadaje się na "przewodnika po miningu". Chociaż i tak podziwiam za cierpliwość i w sumie za pomoc zgromadzonych w tym temacie forumowiczów.

 

Trochę jeszcze czarnego humoru - "korzystajcie z google póki nie będziecie musieli z yandexu..." :E 

 

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest najważniejsze tutaj, że krypto leci w górę. I tego się trzymajmy.  Szkoda tylko, że powody tego są takie jakie są?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.03.2022 o 05:29, adaloo napisał:

@toolpusher   Lolminer czy t-rex miner to dosowskie programy pod Windowsa które używałem nie raz... Szukam programu do ustawiania power limit, mem itd pod windows z obrazka - napiszesz wprost ? Czy dalej będziesz owijał ???

T-rex działa pod Windowsem i pozwala na ustawienia pl, gpuvcore, taktowanie gpu i pamięci,  wentylatory, itp.

Używam go idziała jak nalezy.

Kopie też duala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, leven napisał:

T-rex działa pod Windowsem i pozwala na ustawienia pl, gpuvcore, taktowanie gpu i pamięci,  wentylatory, itp.

Używam go idziała jak nalezy.

Kopie też duala.

wydaje mi sie ze nikt nie rozumie czego gosc potrzebuje

gosc chce miner GRAFICZNY jako osobna aplikacja ze bedzie mogl sobie tam zmieniac ustawienia itp
szczerze mowiac to nie wiem czy cos takiego jest, ale przydaloby sie, wyswietlałoby kazda karte z osobna z nazwą
o wiele wiecej osob zaczeloby kopac, do tego do krotkich testow dobre bo zamiast bawic sie w komendy to ustawiasz i podnosisz takty w czasie rzeczywistym i wystarczy jeden programik ktory dodatkowo sam by sie aktualizował

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@duniek dokładnie o to mi chodzi ;) Mając mix różnych kart ciężko ustawić więcej modeli pod windowsem....

Ostatnio pod hivem padł mi jeden riser z 1660 która miała ustawiony power limit na 75 watt i w jej miejsce po restarcie minera wpadła 3070 ale nie mogła zejść do jej ustawień czyli 75 watt bo jej minimum to 100 watt i zaczęła hulać na defaultach na 250 watt przez kilkanaście godzin... watchdog nie wiem czemu był wyłączony a karta very very hot... dlatego szukam jakiegoś interfejsu pod windowsa gdzie mógłbym ręcznie robić ustawienia dla każdej karty. 

Edytowane przez adaloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, duniek napisał:

gosc chce miner GRAFICZNY jako osobna aplikacja ze bedzie mogl sobie tam zmieniac ustawienia itp
szczerze mowiac to nie wiem czy cos takiego jest, ale przydaloby sie, wyswietlałoby kazda karte z osobna z nazwą
o wiele wiecej osob zaczeloby kopac, do tego do krotkich testow dobre bo zamiast bawic sie w komendy to ustawiasz i podnosisz takty w czasie rzeczywistym i wystarczy jeden programik ktory dodatkowo sam by sie aktualizował

t-rex ma masę ustawień przez przeglądarkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, grzech1991 napisał:

t-rex ma masę ustawień przez przeglądarkę :)

?

nie wiem nie znam sie
hiveOS FTW!!

chociaz do 3060v1 moze bym pomyślał


PS 3060v1 złowiona za 2180zł :E 

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, trex pod windows ma webową fukcję i z poziomu przeglądarki sterujesz sobie koparką i OC nawet z telefonu (o ile jest w tej samej sieci co koparka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

PRZED I PO
img_383248ktf.jpeg

 





img_383848jme.jpeg

Edytowane przez duniek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

2 godziny temu, duniek napisał:

PRZED I PO
 

Jakie tam MoBo siedzi?

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, toolpusher napisał:

Jak tam płyta jest wsadzona

Jakie tam MoBo siedzi?

medion h81 + splitter

aktualnie nie dokupienia, ale nie ma ona sensu, ja wzialem bo byly tanie + nadaje sie do riserow tasmowych bez zasilania - 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, duniek napisał:

medion h81 + splitter

aktualnie nie dokupienia, ale nie ma ona sensu, ja wzialem bo byly tanie + nadaje sie do riserow tasmowych bez zasilania - 

Płyta pod koparkę musi spełniać jakieś wymagania? Poszukuję coś na LGA 1150. Każda byle tańsza z minimum 2 złączami PCIe pod spittery PCIe?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, toolpusher napisał:

Płyta pod koparkę musi spełniać jakieś wymagania? Poszukuję coś na LGA 1150. Każda byle tańsza z minimum 2 złączami PCIe pod spittery PCIe?

 

h81 mialem kilka- dziala 6 lub max 7 gpu
mozesz probowac z chipsetami b85/z87 ale tez nie ma gwarancji ze wiecej gpu zadziala

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że pewnie limitem jest ilość wolnych linii PCie Chipsetu/CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, toolpusher napisał:

Płyta pod koparkę musi spełniać jakieś wymagania? Poszukuję coś na LGA 1150. Każda byle tańsza z minimum 2 złączami PCIe pod spittery PCIe?

 

Ja polecam np coś takiego + riser i masz mobo na 6 gpu.

Sam mam taką płytę plus riser + adapter atx za 20 zł,

Kupiłem to mobo od tego samego sprzedawcy za 80 zika z tym że moja ma uszkodzony port USB, ale działą tak w miningu od 2 mc.

 

Cos takiego, z tym że tutaj jeden port pcie x nie działą, ale dasz riser za 100 i tak masz wyjścia na 6 gpu  (a czy kupisz taką uszkodzoną czy inna to już twoja kwestia, osobiście nie miałem z tym problemu za taką cenę :D)

https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-h81h3-em2-1150-hdmi-dp-14pin-atx-wada-10852592332

+ adapter (taki działą u mnie na tym mobo) lub Custom od @duniek

https://allegro.pl/oferta/adapter-atx-24pin-do-14pin-ibm-lenovo-q77-b75-a75-9506985786   

Edytowane przez zienio
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, toolpusher napisał:

Płyta pod koparkę musi spełniać jakieś wymagania? Poszukuję coś na LGA 1150. Każda byle tańsza z minimum 2 złączami PCIe pod spittery PCIe?

 

Jak chcesz mam na sprzedaż na LGA 1155 H61 Pro BTC +procesor z box chłodzeniem. Oddam za 250zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No za 80zł nie ma co wybrzydzać. Dzięki. A ten adapter/splitter  PCIe czy ma znaczenie czy jest pcie x USB czy pcie x pcie. Na tym configu ostatnim by Duniek jest ten drugi. Pytam w sensie stabilności. Wydawało by się że USB jest stabilniejsze bo masz tylko jeden adapter - mniej połączeń elektroniki. W przypadku adaptera 1x4pcie to masz adapter i dodatkowo 4 risery wpięte w niego.

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, allas napisał:

Jak chcesz mam na sprzedaż na LGA 1155 H61 Pro BTC +procesor z box chłodzeniem. Oddam za 250zł.

 Dzięki za propozycję. Sęk w tym, że mam stary procek w szufladzie na LGA1150 i chcę go wykorzystać.  Ale zerknę na płytę. 

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, toolpusher napisał:

Rozumiem, że pewnie limitem jest ilość wolnych linii PCie Chipsetu/CPU?

Patrząc po konstrukcjach płyt, to limitem nie jest raczej liczba linii tylko socket/chipset/technologia. Więcej producenci oferują dopiero od b250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo tanich płyt... czy ujarzmił ktoś kiedyś płytę dell'a 0GDG8Y / mih61r ? Kupiłem ostatnio dla zabawy okazyjnie, za 80zł już z procesorem G630.

Przeszukałem już pół internetu, udało mi się ustawić tak zworki, aby przy starcie nie było błędów front panelu, ale mam problem z wentylatorem. Mam oryginalny dellowy do procka, ale ten wyje jak szalony. Jak tylko uruchomię płytę (z zasilaczem atx), to wejście do biosu oznacza max obroty. Dopiero po odpaleniu hiveos obroty spadają na przyjemny poziom, ale gdy tylko temperatura cpu wzrośnie powyżej 40 stopni, to obroty znowu na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, zienio napisał:

Ja polecam np coś takiego + riser i masz mobo na 6 gpu.

Sam mam taką płytę plus riser + adapter atx za 20 zł,

Kupiłem to mobo od tego samego sprzedawcy za 80 zika z tym że moja ma uszkodzony port USB, ale działą tak w miningu od 2 mc.

 

Cos takiego, z tym że tutaj jeden port pcie x nie działą, ale dasz riser za 100 i tak masz wyjścia na 6 gpu  (a czy kupisz taką uszkodzoną czy inna to już twoja kwestia, osobiście nie miałem z tym problemu za taką cenę :D)

https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-h81h3-em2-1150-hdmi-dp-14pin-atx-wada-10852592332

+ adapter (taki działą u mnie na tym mobo) lub Custom od @duniek

https://allegro.pl/oferta/adapter-atx-24pin-do-14pin-ibm-lenovo-q77-b75-a75-9506985786   

jesli lecisz na riserach USB wystarczy 7-8 zyłowy atx tak naprawde a przy przejsciowce masz cały kabel atx 60cm + jeszcze adapter

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pytanie do specjalistów :-)

Czy na takiej płycie jak Lenovo Thinkcentre IH61M można by zbudować mała koparke bo mam kilka w firmie zbędnych starych jednostek :-).. Wiadomo to zabytek z jakimś Pentium G na LGA 1155 ale na koparke chyba starczy... 

 

Edytowane przez Ddaro83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z grubsza na wszystkim co ma PCIe da się zrobić koparkę ;) im więcej złącz PCIe to lepiej bo więcej GPU podepniesz. Na start te lenovo jak znalazł skoro już je masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...