Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Czy ktos moze ma na sprzedaz A2000 w dobrej cenie? (z FV)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ma ktoś ktoś koparkę po wifi. Wiem że generalnie ma być po kablu ale póki co nie ma kabla tam gdzie chce umieścić koparkę. Może później. Z tego co widzę i co wyczytałem przepływ danych nie jest jakiś duży chyba bardziej chodzi o stabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wifi też działa. Kwestia stabilności twojego wifi ;)  Mam kilka koparek na bieda kartach usb tplink 722 w windows 10 i działają tak samo dobrze jak te na kablach. Pod warunkiem że samo wifi działa stabilnie. Jak sie krzaczy w systemie to i kopać nie będzie. U mnie jedynie update wiindowsa już ubiły stabilność i musiałem ze sterownikiem kombinować. Ale można powiedzieć że to moja wina bo nie chciało mi się grzebać i na stałe wyłaczyć update w windowsie ;) 

Próbuj :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet mam stabilny - światło wchodzi do domu FTH. Router Netis 2780 - AC1200 - tani a dobry 2,4 i 5Ghz.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Wifi, zero problemów, tyle, że koparka tylko 4 metry od routera przez ścianę (brak łatwej opcji dociągnięcia kabla). Wcześniej miałem po kablu, kopała tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, toolpusher napisał:

Internet mam stabilny - światło wchodzi do domu FTH. Router Netis 2780 - AC1200 - tani a dobry 2,4 i 5Ghz.

netis z backdoorami, naprawdę zacny router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo telefony, zegarki Huawei, Xiaomi, i inne chińskie ścierwo. A Google, Fb, Apple nie wspomnę.  Permanentna inwigilacja cytując klasyka Maxymiliana lub jak nick kolegi z tego forum.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, toolpusher napisał:

Mam pytanko czy ma ktoś ktoś koparkę po wifi. Wiem że generalnie ma być po kablu ale póki co nie ma kabla tam gdzie chce umieścić koparkę. Może później. Z tego co widzę i co wyczytałem przepływ danych nie jest jakiś duży chyba bardziej chodzi o stabilność.

od roku  mam na wifi jedną 12 sztukową maszynkę i działa bez zarzutu. Jedyne co  musiałem zrobić to wgrać sterowniki pod Hive OS. A wszystko dlatego, że płyta pod podłączeniu 7 sztuki wyłączała internet :D

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym se dał białe kable albo czarne albo poszedł po całości i pomarańczowe do białego stelaża . Kwestia gustu. Co to za PSU z  czerwonym paskiem?

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2022 o 23:15, toolpusher napisał:

Ja tam bym se dał białe kable albo czarne albo poszedł po całości i pomarańczowe do białego stelaża . Kwestia gustu. Co to za PSU z  czerwonym paskiem?

mam juz rigi na:
- czarnych
- białych
- czerwonych
- zielonych
- niebieskich

brakuje rigów na:
- pomaranczowych
- rózowych
- szarych
- fioletowych
- brązowych
- żółtych
- zielono zółtych (jak uziemienie)

te 3 ostatnie mam juz na stanie tylko nie mam juz chyba rigów zeby poprzerabiać to


zasilacz TT DPS G

PS
popełniłem mega fail z tymi rigami 
przyszedł mi multimetr cęgowy DC
zaczalem sprawdzac natężenie na kablach po kolei i co sie okazało ?

zasilaniem sata do splittera szło 80W (WTF) (poczatkowo myslalem ze to zasilanie układu/chipu splittera)
złączem 6pinowym szło tylko 135W

(6pin wytrzyma w praktyce nawet 250W, sata pin wg specs 5A max czyli 60W)
o dziwo dzialalo mi tak ponad 3-4miesiace i dalej działa, na termowizji nie było widac nic nie pokojącego

po dolozeniu molexa na sata zostało juz tylko 30W, molexem poszlo 66W i okolo 120W 6pin)

PS2
podłaczenie jak wyżej jest wazne tylko gdy uzywamy riserow taśmowych (ribbon riser) gdzie nie ma zasilania) przy USB bez znaczenia i pewnie na samym SATA by dzialalo bo sata zasilaloby tylko chip splittera ktory nie bierze wiecej jak 2-3W pewnie

 

Edytowane przez duniek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się sytuacja z przejściem ETH na POS? Są jakieś dementi tej wiosny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2022 o 19:20, duniek napisał:

PRZED i PO

img_4050bekjg.jpeg

 

img_4057vhkuy.jpeg

 

 

Jaki przekrój kabli  ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, allas napisał:

Jaki przekrój kabli  ??

1mm
wiecej nie ma sensu bo piny tyle nie wyttrzymają, no chyba ze robiłbyś np 2-3metrowe

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę w pececie na chipsecie X570 z procesorem Ryzen 5600X. Płyta ma dwa złącza Pcie x 16 i 3 x PCie x1.  Jeżeli wsadzę dwa GPu w złacza PCie x 16 na płycie to działają. Ale jak zapnę GPu poprzez risery to nie widzi żadnej karty w żadnym slocie  oprócz tej w głównym PCie x 16 wpiętej bezpośrednio w płytę.  Czyli na 5 kart podpiętych w tym 4 na riserach widzi jedną główną. Po użyciu splitterów PCie  1 x 4 USB w ilości 2szt. wpiętych w PCie x 1 i obciążeniu wszystkich złącz USB widzi 8 GPu (7+1) z 9szt. Czyli jednej karty nie widzi w spliterze podejrzewam że jest to max dla moje konfiguracji i 9 kart nie obsłuży (albo walnięte jedno złącze USB w spliterze).  Pytanie moje jest dlaczego nie widzi GPu bezpośrednio wpiętych na riserach tylko musi być splitter. Każdy ten mały riser w złączu PCie ma diodę czerwoną i wszystkie świecą więc zasilanie jest. W Biosie główne złącze jest ustawione na 16x (przy innych ustawieniach typu 8x8  lub 4x4x4x4 płyta nie wstaje) i wszystkie Gen ustawione na Auto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Mariuszgs napisał:

Jak ma się sytuacja z przejściem ETH na POS? Są jakieś dementi tej wiosny?

Moim zdaniem zależy kogo pytasz, ekspertów czy górników. Eksperci tak tak będzie na lato, górnicy - że są problemy w sieci i lato nie ma opcji. Większość przewidywań jest na lato - koniec roku.

Ale widziałem też artykuł, który pisał, że przy hossie nie robi się zmian na sieci. Więc tego nie wie nikt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gas price na Ethermine 11-13 Gwei - gdyby ktoś był zainteresowany przerzuceniem urobku na portfel...

Edytowane przez Martinique

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy oprócz gpu kopiecie równolegle na cpu Monero, Raptoreum lub zcach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną kartę Radeon i kopie na NH gdzie  włączam też procesor na Monero. Sam Ryzen 5600x pokazuje dzienny urobek 0.14$ - 60gr co przy tych cenach energii  wychodzi na minusie. TDP CPU to 55W (tylko 10 rdzeni używam) x24h daje nam 1.3kW pobór dobowy czyli około 1zł. Gdy bym nie miał PV i nadwyżek energii, oraz faktu że komputer i tak chodzi 24/7 to bym nie włączał.

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, adaloo napisał:

Panowie czy oprócz gpu kopiecie równolegle na cpu Monero, Raptoreum lub zcach ?

Już było nie raz
Monero - miał górki, ale ogólnie to... nie opłaca się.
Raptoreum - opłacało się przy niskim diff i sprzedać po wystrzeleniu kursu.

Z tego co czytałem to wynika z tego, że te krypto są okupowane przez ludzi co mają dostęp do serwerowni i innych procków, gdzie nic za prąd nie płacą. Cisną to jak mogą, dla zjadacza nie opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Przymierzam się do budowy pierwszej koparki. Jako, ze nie chce na wejściu inwestować dużych kwot (20-25 tys na koparkę 12 kart) chce zacząć od rozwiązania budżetowego do nauki, a po upewnieniu się co do tego ze bilans finansowy spełnia moje oczekiwania, rozbudować układ o kolejne karty.

W związku z tym mam kilka pytań, na które częściowo odpowiem, niemniej bede wdzięczny za potwierdzenie poprawnego myślenia.
1. Chce bazować na częściach używanych by obniżyć koszty. Na forum są zwolennicy i przeciwnicy.
2. Procesor na drugorzędne znaczenie i nie muszę się skupiać na wydajności.
3. Zasilacze najpewniej nowe. Tutaj mam najmniejsza wiedzę i bede wdzięczny za porady.
4. Karty jakie zamierzam zastosować to Sapphire RX 6600 8GB, jeżeli moje źródło będzie miało je dostępne. Nowe. Czy jest jakaś alternatywa?
5. Ram 8 GB używany.

Konfiguracja:
1. MSI B450-A PRO MAX obsłuży 6 kart.

https://www.olx.pl/d/oferta/ryzen-3-1200-af-b450-msi-a-pro-max-CID99-IDOhn8B.html

2. Gigabyte GA-Z170-D3H

https://www.olx.pl/d/oferta/gigabyte-ga-z170-d3h-z170-dualddr4-2133-intel-core-i3-6100-3-7ghz-CID99-IDND3iz.html

3. Rozwiązanie preferowane Wersja mocno budżetowa to Asus P8H61-M - max 4 karty

https://www.olx.pl/d/oferta/plyta-glowna-asus-p8h61-m-le-r3-0-socket-1155-CID99-IDOf7vm.html

Czy opcja 3 jest warta rozważenia? Czy odpuścić bo szkoda 120 zł? Płyta na forum była polecana.


Ram Patriot DDR4 8 GB 150 zł
Dysk SSD 120 GB 100 zł
Zasilacz Chieftec ECO 700W 300 zł

Podsumowując zestaw bez kart to koszt około:
1080 zł w wersji najdroższej (płyta MSI z Ryzen 3) lub 700 zł w wersji eko (stara płyta Asus plus celeron g620).

Do tego karty około 2200-2400 zł. Na początek jedna, docelowo 4-6 w zależności od płyty. Lub sprzedaż komponentów i montaż docelowego zestawu 12 kart 6600 (wymiana płyty i procesora + dokupienie zasilacza).

Według whattomine jedna karta to 28.5 Mh/s przy 79 W co daje urobek eth po przeliczeniu 0,64 USD dziennie, 2,82 zł, 84 zł miesięcznie netto (po odliczeniu en el).

Przy koszcie sprzętu 2980 zl czas zwrotu to 35 miesięcy.

Przy zastosowaniu 6 kart, urobek dzienny 16 zl, miesięczny 506 zl, koszt sprzętu to 12480 zl - czas zwrotu 25 miesięcy.

Dobrze to liczę?

Z góry dziekuje za wszelka pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

dziś po 4 m-cach kopania musiałem wymieniłć w jednej 3080 FE termopady gelidy extreme 2mm - karta była już 20 stopni cieplejsza niż powinna (i to w nieogrzewanym garażu) no i zaczął się thermal throttling. Włożyłem znowu gelidy, 40zł to nie majątek, ale zdziwiło mnie że wytrzymały tylko 4 miesiące. Normalnie lekko kruche się zrobiły.

Czy poleci ktoś na przyszłość inne termopady które dłużej trzymają swoje właściwości? Bo za jakiś czas kolejna 3080FE zacznie prosić o nowe pady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% fan i + nawiew na backplate - najlepiej jeszzcze zeby karta była poziomo jak w komputerze

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od maja bez problemów kopie 3080FE.

Ale w 3090 już 3 raz wymieniałem termosy :)  Szybko się usztywniają i tempy na pamięciach  rosną. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zapsu napisał:

Czesc

Przymierzam się do budowy pierwszej koparki. Jako, ze nie chce na wejściu inwestować dużych kwot (20-25 tys na koparkę 12 kart) chce zacząć od rozwiązania budżetowego do nauki, a po upewnieniu się co do tego ze bilans finansowy spełnia moje oczekiwania, rozbudować układ o kolejne karty.

W związku z tym mam kilka pytań, na które częściowo odpowiem, niemniej bede wdzięczny za potwierdzenie poprawnego myślenia.
1. Chce bazować na częściach używanych by obniżyć koszty. Na forum są zwolennicy i przeciwnicy.
2. Procesor na drugorzędne znaczenie i nie muszę się skupiać na wydajności.
3. Zasilacze najpewniej nowe. Tutaj mam najmniejsza wiedzę i bede wdzięczny za porady.
4. Karty jakie zamierzam zastosować to Sapphire RX 6600 8GB, jeżeli moje źródło będzie miało je dostępne. Nowe. Czy jest jakaś alternatywa?
5. Ram 8 GB używany.

Konfiguracja:
1. MSI B450-A PRO MAX obsłuży 6 kart.

https://www.olx.pl/d/oferta/ryzen-3-1200-af-b450-msi-a-pro-max-CID99-IDOhn8B.html

2. Gigabyte GA-Z170-D3H

https://www.olx.pl/d/oferta/gigabyte-ga-z170-d3h-z170-dualddr4-2133-intel-core-i3-6100-3-7ghz-CID99-IDND3iz.html

3. Rozwiązanie preferowane Wersja mocno budżetowa to Asus P8H61-M - max 4 karty

https://www.olx.pl/d/oferta/plyta-glowna-asus-p8h61-m-le-r3-0-socket-1155-CID99-IDOf7vm.html

Czy opcja 3 jest warta rozważenia? Czy odpuścić bo szkoda 120 zł? Płyta na forum była polecana.


Ram Patriot DDR4 8 GB 150 zł
Dysk SSD 120 GB 100 zł
Zasilacz Chieftec ECO 700W 300 zł

Podsumowując zestaw bez kart to koszt około:
1080 zł w wersji najdroższej (płyta MSI z Ryzen 3) lub 700 zł w wersji eko (stara płyta Asus plus celeron g620).

Do tego karty około 2200-2400 zł. Na początek jedna, docelowo 4-6 w zależności od płyty. Lub sprzedaż komponentów i montaż docelowego zestawu 12 kart 6600 (wymiana płyty i procesora + dokupienie zasilacza).

Według whattomine jedna karta to 28.5 Mh/s przy 79 W co daje urobek eth po przeliczeniu 0,64 USD dziennie, 2,82 zł, 84 zł miesięcznie netto (po odliczeniu en el).

Przy koszcie sprzętu 2980 zl czas zwrotu to 35 miesięcy.

Przy zastosowaniu 6 kart, urobek dzienny 16 zl, miesięczny 506 zl, koszt sprzętu to 12480 zl - czas zwrotu 25 miesięcy.

Dobrze to liczę?

Z góry dziekuje za wszelka pomoc.

Za późno już jest składać koparkę bo już w Czerwcu będzie bomba trudności kopania Eth

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...