Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

leven po t-rex.exe wpisujesz -d 1  , jak nie grasz to kasujesz lub robisz dwa pliki z i bez -d 1

Edytowane przez AlBundyXXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Albundy... komenda działa, ale ja mam dwie różne karty z innymi ustawieniami OC dla każdej i po wpisaniu komendy -d 1 T-rex krzyczy, że ustawienia pamięci są nieprawidłowe i zamyka mining.

Toolpusher... nie utworzyłem pliku gram.bat, bo do niego nie doszedłem, ale Twoja podpowiedź  naprowadziła mnie na rozwiązanie :)

Utworzyłem plik .bat, wpisałem w niego ścieżkę .bat z T-rexa dla miningu - tylko dla karty  d0 - i to działa :)

Teraz, jak chcę grać i kopać, zamykam mining z obu kart, uruchamiam mining tylko na karcie  d0 i mogę grać na karcie d1 :)

Zaraz to jeszcze w praktyce na dłuższej rozgrywce sprawdzę, bo później do roboty muszę dymać :E

Dzięki obu panom za sugestie :pijacy:

 

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kopie na Win jak in Hive OS. Tylko dlaczego na HiveOS mam stale shares na poziomie 4% (Windows 0,45%) i to okresowo na tym samy pool?

1f9e8adb13b229e1gen.png

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ten sposób działa :)

Pograłem z 3 godzinki i wszystko bangla jak ta lala.

Teraz znowu wrzuciłem mining na obie karty z wspólnego pliku .bat i jest OK.

Czyli taki sposób na kompromis pomiędzy równoczesnym graniem i połowicznym kopaniem  jest do polecenia innym graczo-górnikom :E

A teraz: arbeit macht frei

Ktoś w tej Polsce musi robić :E

 

 

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, duniek napisał:

PFFFF
z moich znajomych
1. 12BTC -zgubiony pendrive
2. 300LTC - brak hasła
3. 50 LTC - zgubione wszystko

:E 

ja sam mialem gdzies troche btc (max kolo 0,5) bo zostaly ochłapy sprzed 10 lat, ale juz nawet sam nie wiem gdzie tego szukac

 

 

Ja mam jakoś poniżej 0.5 BTC na starym pliku wallet i nie mogę tego dziadostwa teraz odczytać

Cholera wie czy sam ten plik wystarczy żeby to odzyskać

Edytowane przez diggerx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, leven napisał:

Chodzi o to, że na jednej bym sobie grał, a druga by sobie kopała w tym czasie :P

 

Możesz użyć jednego minera i bawić się parametrami poprzez baty. Pod jedną kartę jeden bat, pod dwie drugi. Ja tak mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, leven napisał:

Dobra, ten sposób działa :)

Pograłem z 3 godzinki i wszystko bangla jak ta lala.

Teraz znowu wrzuciłem mining na obie karty z wspólnego pliku .bat i jest OK.

Czyli taki sposób na kompromis pomiędzy równoczesnym graniem i połowicznym kopaniem  jest do polecenia innym graczo-górnikom :E

A teraz: arbeit macht frei

Ktoś w tej Polsce musi robić :E

 

 

Jak byś nie grał tyle to byś więcej zrobił.?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Miał ktoś z Was taki problem, że UPC blokowało hiveos? Udostępniłem internet po USB z telefonu i działa. Po lanie z routera UPC nie mam internetu w hiveos. Po komendzie net-test otrzymuję komunikat: check firewall rules.

Tylko co i jak mam zmienić w routerze?:) Pomoże ktoś? Próbowałem ustawić statyczny DHCP i dalej brak internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, lukaszop napisał:

Cześć. Miał ktoś z Was taki problem, że UPC blokowało hiveos? Udostępniłem internet po USB z telefonu i działa. Po lanie z routera UPC nie mam internetu w hiveos. Po komendzie net-test otrzymuję komunikat: check firewall rules.

Tylko co i jak mam zmienić w routerze?:) Pomoże ktoś? Próbowałem ustawić statyczny DHCP i dalej brak internetu.

Nie mam akurat UPC ale tak - mój dostawca h mu w d tak robi. Odpowiedź ->  VPN (na poziomie routera w moim przypadku ).

https://www.reddit.com/r/EtherMining/comments/n0fvqo/ok_guys_i_will_explain_you_how_to_use_nordvpn_on/

https://hiveon.com/forum/t/openvpn-tutorial-for-hiveos/3837

https://www.reddit.com/r/HiveOS/comments/jpoxcn/can_you_connect_your_hiveos_rig_to_a_vpn/

https://www.purevpn.com/download/linux-vpn

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HiveOS, Lolminer, ETH (autotune) -> Giguś 3080 LHR vbios 94.02.71.40.C4 (GV-N3080GAMING OC-10GD 2.0) od x-komu za 3769.00 zł (po prawie roku czekania).  Temp poniżej po 6 m-cach kopania.

Daje radę o dziwo rewelacyjnie - lepiej niż posiadane TUF-y (temp mem). Może egzemplarz się taki trafił ale zadowolony w sumie jestem. I konstrukcyjnie łatwiej i taniej wymieniać w gigusiach termopady niż w TUF-ach. Chociaż - jak na załączonym obrazku widać - nie trzeba chyba że rekreacyjnie, dla św. spokoju.

Edit: Na lato trzeba będzie chyba jednak - albo przejście na ergo (mniej papu, mniejsze temp, mniejszy zysk).

AS-Gig-2022-03-30.jpg

 

Co do Tufów -  tam to dopiero nakombinowali :/ Dwuelementowy radiator, w cholere gównopadów do wymienienia... I do tego plomba oczywiście Asusowa.

https://thermalpad.eu/thermal-pad-sizes/asus-tuf-gaming-geforce-rtx-3080-oc-edition/  ?

Tuf jest lepszy dla grania. Fabrycznie. Giguś do kopania. Chociaż power/hashrate znowu lepiej wypada na TUF-ach...

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że tak.

POS to straszak.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, lukaszop napisał:

Cześć. Miał ktoś z Was taki problem, że UPC blokowało hiveos? Udostępniłem internet po USB z telefonu i działa. Po lanie z routera UPC nie mam internetu w hiveos. Po komendzie net-test otrzymuję komunikat: check firewall rules.

Tylko co i jak mam zmienić w routerze?:) Pomoże ktoś? Próbowałem ustawić statyczny DHCP i dalej brak internetu.

UPC w ogóle nie ingeruje sieć (a np. orange tak - ma cybertarczę, co jest dobre - ale ingeruje). Masz compala albo arrisa?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, grzech1991 napisał:

UPC w ogóle nie ingeruje sieć (a np. orange tak - ma cybertarczę, co jest dobre - ale ingeruje). Masz compala albo arrisa?

Compal CH7465LG ConnectBox. Masz jakiś pomysł?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lukaszop napisał:

Compal CH7465LG ConnectBox. Masz jakiś pomysł?:)

u mnie czasami po resecie rutera koparki są online ale ZZZ uśpione i nie hashują

przelaczam na inne łacze, mam swicher fizyczny na guzik, tylko musze jakos go ogarnac na radio bo łazic na strych to srednio wygodne

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evga 3090 px1

ETH 123mhash - 1150/2500 mem 277W miner
realny pobor pradu

poborwtfbok44.jpg

Edytowane przez duniek
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak piszą - przez riser idzie do 75w. Ja mam MSI RTX 3080 Gaming Z  i ma trzy gniazda. Tak się zastanawiam po co jak PL ma chyba 240 albo 260W.

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, duniek napisał:

u mnie czasami po resecie rutera koparki są online ale ZZZ uśpione i nie hashują

przelaczam na inne łacze, mam swicher fizyczny na guzik, tylko musze jakos go ogarnac na radio bo łazic na strych to srednio wygodne

 

Wyczerpały mi się pomysły. Przez mobilny internet po USB z telefonu wszystko działa. Po lanie z UPC check firewall rules or connection settings. Instałowałem nawet dnscrypt i nic z tego. Może być tak że hiveos nie ma sterowników do karty sieciowej z płyty głównej? Dla testów zamówiłem kartę sieciową LAN Ethernet na USB.

 

pobrane.png

Edytowane przez lukaszop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować jeszcze odpiąć kabel lan od koparki i dopiero wtedy (bez kabla) ją włączyć. Gdy już załaduje wszystko podpiąć kabel lan. Czasami to pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lukaszop napisał:

Wyczerpały mi się pomysły. Przez mobilny internet po USB z telefonu wszystko działa. Po lanie z UPC check firewall rules or connection settings. Instałowałem nawet dnscrypt i nic z tego. Może być tak że hiveos nie ma sterowników do karty sieciowej z płyty głównej? Dla testów zamówiłem kartę sieciową LAN Ethernet na USB.

 

pobrane.png

 

Przez www HiveOS wejdź na  farmę -> workera -> settings -> przejedz na dół i tam Mirror Select.

Workera miej wtedy podpiętego (online) przez fona/mobile.

Zmień wtedy na www Mirrora. Zacznij od http://paris.hiveos.farm

Jak dasz (pamiętaj żeby dać!) "Set" mirrora, poczekaj z 10 sekund, wejdz przez np. remote Access -> Hive Shell Start -> twój worker (zakładam że wiesz co i jak) - lub jak masz podpiety monit do workera fizycznie + klawiaturę i mysz to zwyczajnie wejdź na niego.

I teraz wpisz: net-test  

Ja sam mam dla np. msk.hiveos.farm / amster.hiveos.farm / ca1.hiveos.farm / ap.hiveos.farm - FAIL. I to pomimo VPN-a (z tym też różnie - zależy przez jaki kraj leci / gdzie wychodzisz).

 

Mirror-select-hiveos.jpg

Teraz przepnij sieć na LAN fizycznie (i odepnij usb/mobile). I sprawdź.

Daj zresztą zrzut ekranu co ci wywali.

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Permanenta_Invigilacja napisał:

 

Przez www HiveOS wejdź na  farmę -> workera -> settings -> przejedz na dół i tam Mirror Select.

Workera miej wtedy podpiętego (online) przez fona/mobile.

Zmień wtedy na www Mirrora. Zacznij od http://paris.hiveos.farm

Jak dasz (pamiętaj żeby dać!) "Set" mirrora, poczekaj z 10 sekund, wejdz przez np. remote Access -> Hive Shell Start -> twój worker (zakładam że wiesz co i jak) - lub jak masz podpiety monit do workera fizycznie + klawiaturę i mysz to zwyczajnie wejdź na niego.

I teraz wpisz: net-test  

Ja sam mam dla np. msk.hiveos.farm / amster.hiveos.farm / ca1.hiveos.farm / ap.hiveos.farm - FAIL. I to pomimo VPN-a (z tym też różnie - zależy przez jaki kraj leci / gdzie wychodzisz).

 

Mirror-select-hiveos.jpg

Teraz przepnij sieć na LAN fizycznie (i odepnij usb/mobile). I sprawdź.

Daj zresztą zrzut ekranu co ci wywali.

Niestety nic z tego :/ U góry z telefonu, na dole z UPC. Z tym dnscrypt też kombinowałem i nic :/ DOH też miałem włączone na enabled/disabled. Tak do końca leci na czerwono. Odpinałem kabel, także nie działa.

Pnhb9Pw.jpg

Edytowane przez lukaszop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, lukaszop napisał:

Niestety nic z tego :/ U góry z telefonu, na dole z UPC. Z tym dnscrypt też kombinowałem i nic :/ DOH też miałem włączone na enabled/disabled. Tak do końca leci na czerwono. Odpinałem kabel, także nie działa.

Pnhb9Pw.jpg

a czy sprawdzałeś w ogóle tego neta po kablu np. na laptopie? czy na pewno jest ok? czasem nawet tak błaha sprawa jak kabel LAN jest przyczyną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...