Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat tego,że PoS wprowadzą stopniowo nie czytałem. Ale wiesz,każda obsuwa zmiany konsensusu ETH jakich już wiele (tak w ogóle PoS w ETH miał być już dawno,ale ETH padło ofiarą własnego sukcesu :E) to pożywka dla górników naiwnie wierzących,że PoS to tylko "straszak" i będzie wiecznie przekładane do końca świata i jeden dzień dłużej.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z twoją wypowiedzią. Też trzeba mieć na uwadze to,że jak przejście na PoS dobiegnie końca,to pozostałe krypto,które się da kopać na GPU zaliczą spore wzrosty trudności kopania do tego stopnia,że jak na nich jeszcze szło coś z zyskiem kopać,po tych wydarzeniach w ogóle się nie będzie opłacało ich kopać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile teraz 3080 10GB lhr robi MH/s? Da radę >80?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Spl97 napisał:

Zgadzam się z twoją wypowiedzią. Też trzeba mieć na uwadze to,że jak przejście na PoS dobiegnie końca,to pozostałe krypto,które się da kopać na GPU zaliczą spore wzrosty trudności kopania do tego stopnia,że jak na nich jeszcze szło coś z zyskiem kopać,po tych wydarzeniach w ogóle się nie będzie opłacało ich kopać.

Tak, ale pamiętajcie, że gdy zacznie się kopać inne krypto to one również zaczną zdecydowanie bardziej wzrastać - identycznie było przecież z ETH. A więc jest szansa, że wyklaruje się nowy "król". Myślicie, że te miliony kart w kopalniach na całym świecie po prostu górnicy wyrzucą? Plotki też mówią, że coś ma powstać z samego Ethereum, bo wielcy gracze nie pozwolą na taki jego koniec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Wu70 napisał:

Ile teraz 3080 10GB lhr robi MH/s? Da radę >80?

Raczej nie. Ja maksymalnie widziałem 78 u siebie. Ale już niedaleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, toolpusher napisał:

Raczej nie. Ja maksymalnie widziałem 78 u siebie. Ale już niedaleko.

Najnowszy t-rex (nie wiem jak inne) daje zauważalny boost, u mnie stabilne 80.xx ale to tak tylko odpaliłem dla sprawdzenia, ciekawe ile teraz leci maks na dobrym setupie bo tam widziałem konkretne wersje sterowników też rekomendują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz podobno najnowszy Lolminer ma najwyższe LHR ratio. Ja tego używam.  Możesz masz szczęście i wygrałeś silicon lottery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Wu70 napisał:

Najnowszy t-rex (nie wiem jak inne) daje zauważalny boost, u mnie stabilne 80.xx ale to tak tylko odpaliłem dla sprawdzenia, ciekawe ile teraz leci maks na dobrym setupie bo tam widziałem konkretne wersje sterowników też rekomendują

a napszesz jakie ustawienia  i temperatury?

u mnie TUF tak to 76 dochodzi  jak mu nie przeszkadzam, PW 68, 1200 core, +1300 do pamieci. temp 44-45/82-86

Edytowane przez bofff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp nawet wyższe mam, ustawienia podobne, sprawdzałem +1300, +1500 itp ale to gdzieś koło 80.5-81 jest maks
--lhr-autotune-mode full --lhr-autotune-step-size 0.1

T-rex 0.25.9 -> 0.25.11 to spora zmiana, dajcie znać ile leci na dobrych setupach :) bo ja to tylko doświadczalnie odpalam, ciekawe ile daje 0.25.11 + sterowniki 472.?

6 godzin temu, toolpusher napisał:

Teraz podobno najnowszy Lolminer ma najwyższe LHR ratio. Ja tego używam.  Możesz masz szczęście i wygrałeś silicon lottery?

Nie sprawdzałem lolminer ale przetestuj może t-rex, na wcześniejszej wersji nie miałem nawet 78 tak jak podałeś, silicon na pewno maks średniak jak porównywałem z uv na forum

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Minciu napisał:

Z tego co wiem po weryfikacji zdjecia dokumentow sa kasowane. 

Zdecydowałem się że wyśle skan dowodu. Mam jeszcze jedno pytanie. Chciałbym mieć etc na ledger live. Na pewno mniej opłat będzie gdy kupię go bezpośrednio na giełdzie transak z oficjalnej aplikacji ledger. Myślicie że to bezpieczne? Czy lepszym, bezpieczniejszym wyborem będzie zakup etc na binance i przelanie go na ledger live?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, foxymf napisał:

Tak, ale pamiętajcie, że gdy zacznie się kopać inne krypto to one również zaczną zdecydowanie bardziej wzrastać - identycznie było przecież z ETH. A więc jest szansa, że wyklaruje się nowy "król". Myślicie, że te miliony kart w kopalniach na całym świecie po prostu górnicy wyrzucą? Plotki też mówią, że coś ma powstać z samego Ethereum, bo wielcy gracze nie pozwolą na taki jego koniec...

No wlasnie o to chodzi. Trudnosc wzrosnie, ale wartosc krypto tez pojdzie do gory. Bedziesz kopac mniej krypto, ale nadal tyle samo w dolarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wu70 napisał:

Temp nawet wyższe mam, ustawienia podobne, sprawdzałem +1300, +1500 itp ale to gdzieś koło 80.5-81 jest maks
--lhr-autotune-mode full --lhr-autotune-step-size 0.1

T-rex 0.25.9 -> 0.25.11 to spora zmiana, dajcie znać ile leci na dobrych setupach :) bo ja to tylko doświadczalnie odpalam, ciekawe ile daje 0.25.11 + sterowniki 472.?

Nie sprawdzałem lolminer ale przetestuj może t-rex, na wcześniejszej wersji nie miałem nawet 78 tak jak podałeś, silicon na pewno maks średniak jak porównywałem z uv na forum

Do tej pory zanim przeszedłem na Hive OS na windowsie używałem własnie Trexa 25.9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trex 25.12 zaniża LHR do nawet 68.

Nie wiem o co chodzi :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zrobiłeś?
Make sure you remove any --lhr-tune settings you may have in your existing configuration.
Make sure you don't have monitors connected to your LHR cards, or at least turn them off during miner start up to let it calibrate correctly. Avoid using RDP if it puts load on your LHR cards.

Edytowane przez g00dMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na nowym t-rex i 3080 lhr w trybie low power jest 77 MH/s

70 PL 1080 clock 10676MHz mem w AB

65% fan 82c max skok temp na pamięci

 

w trybie normalnym te same ustawienia  80 MH/s skoki 84-86c na pamięciach

3080 GB gamming oc lhr

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, foxymf napisał:

Tak, ale pamiętajcie, że gdy zacznie się kopać inne krypto to one również zaczną zdecydowanie bardziej wzrastać - identycznie było przecież z ETH. A więc jest szansa, że wyklaruje się nowy "król". Myślicie, że te miliony kart w kopalniach na całym świecie po prostu górnicy wyrzucą? Plotki też mówią, że coś ma powstać z samego Ethereum, bo wielcy gracze nie pozwolą na taki jego koniec...

Ktoś pisał, że w zespole od eth nie każdy chce wyłączenia pow, ze względu na stabilność sieci.

16 godzin temu, toolpusher napisał:

Teraz podobno najnowszy Lolminer ma najwyższe LHR ratio. Ja tego używam.  Możesz masz szczęście i wygrałeś silicon lottery?

lolminer najnowszy ma 78%, t-rex ok. 80%. Jak odliczysz zawyżany hashrate i do tego devfee to pewnie różnica będzie mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@duniek Ty normalnie mieszkasz w serwerowni :)  Ale coraz fajniejsze budy sklejasz na te grzejniki ? 

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nowy t-rex daje 79% urobku, czyli taki 3060ti podskoczył z 43mh/s  na 49mh/s :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, grzech1991 napisał:

Ktoś pisał, że w zespole od eth nie każdy chce wyłączenia pow, ze względu na stabilność sieci.

lolminer najnowszy ma 78%, t-rex ok. 80%. Jak odliczysz zawyżany hashrate i do tego devfee to pewnie różnica będzie mniejsza.

Czy wiecie kiedy będzie najnowszy t-rex na HiveOS? Bo na razie go nie widzę niestety....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, marek7536 napisał:

 

Już teraz w PL nie opłaca się kopać ludzie o czym my mówimy , to już nawet nie są grosze to drobniaczki :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, leven napisał:

Faktycznie, nowy t-rex daje 79% urobku, czyli taki 3060ti podskoczył z 43mh/s  na 49mh/s :)

 

 

jak wczesniej miałeś szrota t-rexa zamiast lolminera to tak

7 godzin temu, foxymf napisał:

Czy wiecie kiedy będzie najnowszy t-rex na HiveOS? Bo na razie go nie widzę niestety....

wgrywa się poprzez ssh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, grzech1991 napisał:

jak wczesniej miałeś szrota t-rexa zamiast lolminera to tak

wgrywa się poprzez ssh

Dzięki, ale właśnie się pojawił update z nowym T-rexem na HiveOS - właśnie testuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, grzech1991 napisał:

jak wczesniej miałeś szrota t-rexa zamiast lolminera to tak

 

Nie wiem, jak się wpisuje w .bat komendy do taktowania GPU, pamięci, napięcie, wentylator i pl w Lolminerze.

Jak możesz, pokaż ścieżkę z tymi danymi z jakiejkolwiek karty Pascal (mam starą 1060 6gb)

Spróbuję też na Lolu pobawić się 3060ti lhr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...