Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

1zzjri.jpeg 2nujkr.jpeg 3hpkh2.jpeg 4zdk1f.jpeg 5f6j3i.jpeg 6drj9l.jpeg 789j5q.jpeg 84tjv4.jpeg 

giada6vkms.png 

 

pobor prądu bazy 8,5W


EDIT/
Pytanie:

co zrobic zeby DOMYSLNIE po starcie od nowa koparki ledy na gpu byly wylaczone, jedno gpu ma tak zrpobione (tak kupilem) a na 3 pozostalych sie swieca i musze klikac ten guzik na backplate zeby je wylaczyc

PS ledy na 4 kartach biorą łacznie 10-12W

 

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, leven napisał:

Nie wiem, jak się wpisuje w .bat komendy do taktowania GPU, pamięci, napięcie, wentylator i pl w Lolminerze.

Jak możesz, pokaż ścieżkę z tymi danymi z jakiejkolwiek karty Pascal (mam starą 1060 6gb)

Spróbuję też na Lolu pobawić się 3060ti lhr.

lolminer ma tylko corelock, pamięci nie ma. Reszty nie znam. Nawet nie wiedziałem, że napięcie da się t-rexem regulować.

15 godzin temu, duniek napisał:

co zrobic zeby DOMYSLNIE po starcie od nowa koparki ledy na gpu byly wylaczone, jedno gpu ma tak zrpobione (tak kupilem) a na 3 pozostalych sie swieca i musze klikac ten guzik na backplate zeby je wylaczyc

obstaiwam, że zapamiętuje wyłączenie w programie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem na dłużej t-rexa żeby zobaczyć realną średnią i na stronie cruxpool pokazuje 3h avg 87.04 MH/s a 24h avg 85.50 MH/s ale w ogóle mi się to nie zgadza z tym co widzę w logach programu (nie przekracza 81), kto pokazuje poprawne dane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

for what its worth

u mnie nowy trex to średnio z 45 na 48/49 MH do raportowanej na 3060ti GOC PRO i z 74/75 na 78/79 na  3080 tuf

wartości z ethermine zgadzają się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, duniek napisał:

1zzjri.jpeg 2nujkr.jpeg 3hpkh2.jpeg 4zdk1f.jpeg 5f6j3i.jpeg 6drj9l.jpeg 789j5q.jpeg 84tjv4.jpeg 

giada6vkms.png 

 

pobor prądu bazy 8,5W


EDIT/
Pytanie:

co zrobic zeby DOMYSLNIE po starcie od nowa koparki ledy na gpu byly wylaczone, jedno gpu ma tak zrpobione (tak kupilem) a na 3 pozostalych sie swieca i musze klikac ten guzik na backplate zeby je wylaczyc

PS ledy na 4 kartach biorą łacznie 10-12W

 

Co to za mobo w tym zestawie ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@duniek Ty skladasz te koparki dla siebie czy na zamowienie? Potrzebowalbym pomocy przy pierwszej koparce.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Wu70 napisał:

Zostawiłem na dłużej t-rexa żeby zobaczyć realną średnią i na stronie cruxpool pokazuje 3h avg 87.04 MH/s a 24h avg 85.50 MH/s ale w ogóle mi się to nie zgadza z tym co widzę w logach programu (nie przekracza 81), kto pokazuje poprawne dane?

To zależy od kondycji kopalni.

Patrz na raportowany hashrate - różowa linia.

A średnia w tym wykresie jest trudna do określenia.

Raz kopalnia widzi kartę wyżej niż raportuje, a za chwilę niżej.

Tak czy siak, Cruxpool ma najlepsze wyniki w kopaniu dla małych górników.

W tamtym roku raz kopałem na Ethermine, a raz na Cruxpoolu i zawsze na Cruxpoolu miałem lepsze wyniki.

A na 2miners wypłacono mi połowę urobku i na dodatek potrącono za GAS i otrzymałem 2 centy na portfel :E

Druga połowa urobku z 1060 gtx przepadła - złodzieje.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle od rana jeszcze mi wzrosło, teraz widzę 3h avg 92.22, 24h avg 87.17 a różowa jest praktycznie stała i mniej więcej pasuje ale wydaje mi się że to niebieska (mocno lata góra dół) jest najważniejsza bo widzę powiązanie między niebieską i 24h shares na wykresie słupkowym niżej a z tego co przeczytałem to te shares to to do czego się te kopanie faktycznie przyczyniło i z tego chyba obliczają te realne 3h/24h avg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta krzywa jasnoniebieska, to kondycja kopalni i ona decyduje o całości wydobycia.

Ogólnie wychodzi dobrze, chociaż wygląda okropnie.

Czasem średnia z 3 godzin to 110% a czasem 90% dla tego patrzę na 24h średnią.

Wypłaty na Cruxpoolu są automatyczne pomiędzy 11.00 a 12.00 w południe.

Kopalnia nie pobiera GAS za przelew na portfel, tak jak to zrobił 2miners.

Dopiero przelew ETH do kantoru generuje GAS Tracker i trzeba go obserwować.

https://etherscan.io/gastracker

Ostatnio zapłaciłem za GAS 1.5 $ :E

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne, świąteczna kondycja musi dopisywać :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, leven napisał:

Kopalnia nie pobiera GAS za przelew na portfel, tak jak to zrobił 2miners.

 

Kopalnia zawsze opłaca gas, jeśli nie ma opłaty przy przelewie to mniej dostajesz. Dlatego takie poole są obecnie w ogóle nie opłacalne. Inne poole opłaty za przelewy nie robiły dla jaj tylko właśnie z ww. względu. Polecasz ogólnie shitpool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, grzech1991 napisał:

Kopalnia zawsze opłaca gas, jeśli nie ma opłaty przy przelewie to mniej dostajesz. Dlatego takie poole są obecnie w ogóle nie opłacalne. Inne poole opłaty za przelewy nie robiły dla jaj tylko właśnie z ww. względu. Polecasz ogólnie shitpool.

Chyba mnie źle odczytałeś.

Przyrost real time balance na Cruxpoolu jest najlepszy z paru kopalni, które testowałem przez cały poprzedni rok.

I wszystko co jest ukopane leci na portfel bez GAS Tracker.

Opłata za pool to 1% który jest wykopywany w czasie miningu raz na godzinę przez zdaje się 1 minutę.

Tego nawet na wykresie nie widać.

Poza tym duże kopalnie są niedobre dla małych górników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2022 o 15:51, duniek napisał:

1zzjri.jpeg 2nujkr.jpeg 3hpkh2.jpeg 4zdk1f.jpeg 5f6j3i.jpeg 6drj9l.jpeg 789j5q.jpeg 84tjv4.jpeg 

giada6vkms.png 

 

pobor prądu bazy 8,5W


EDIT/
Pytanie:

co zrobic zeby DOMYSLNIE po starcie od nowa koparki ledy na gpu byly wylaczone, jedno gpu ma tak zrpobione (tak kupilem) a na 3 pozostalych sie swieca i musze klikac ten guzik na backplate zeby je wylaczyc

PS ledy na 4 kartach biorą łacznie 10-12W

 

Najlepiej odpiąć wtyczkę od ledów tą czarną z tyłu karty. Akurat w tych strixach jest dobry dostęp. 

Edytowane przez allas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.04.2022 o 21:50, marek7536 napisał:

 

Przecież to pajac...:rotfl: Oglądałem swego czasu kilka jego materiałów i większość okazała się bredniami które się nie potwierdziły.  Taki techno jackowski....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, allas napisał:

Najlepiej odpiąć wtyczkę od ledów tą czarną z tyłu karty. Akurat w tych strixach jest dobry dostęp. 

to jest oczywiste, jak bym chciał tak zrobic to bym nie pytał, dostepu dobrego nie ma bo akurat podswietlenie jest pod backplate tez wiec trzeba rozebrac cale chlodzenie a potem jeszcze backplate

odpada
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana z nbminera na T-Rex w Hive OS wiąże się z jakimiś dodatkowymi ustawieniami? Czy może te dwa kliknięcia wystarczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zmieniasz ustawienia flight sheet i tyle - nic więcej.

Edytowane przez foxymf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, potrzebuję porady - mam 2 karty EVGA 3070 XC3, które już ponad rok dzielnie kopią ok. 61.5MH/s każda. Jedną z nich zapisałem na step-up do 3080. Nadchodzi wielka chwila - zbliża się termin wymiany. I im bliżej tym bardziej nie wiem czy się na to zdecydować. 

Co Wy byście zrobili na moim miejscu? Dopłacili ok. 250 euro + koszt wysłania karty do Niemiec i wzięli nowiutką 3080 10GB FTW3 LHR czy olali to i zostawili 3070, żeby dalej dzielnie kopała? 3080 robi ok 80MH/s, ale kosztem ponad 2-krotnie wyższego zużycia energii (+ problem z zasilaczem, bo ma 3 wtyczki 8-pin, a nie dwie jak 3070). Nie wiem też, która karta będzie lepsza przy sprzedaży za kilka miesięcy, gdy ETH przejdzie w końcu na PoS. Jakieś rady?

Edytowane przez PlesniakPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do kopania na GPU po 4 latach przerwy, trochę się pozmieniało, Hiveos zyskał na popularności, nowe minery, LHRy...

Na początek zakupiłem dwie karty MSI TRIO 3080, z informacji  które znajduję w necie wynika iż powinny one z LHR kopać ETH ok 80MH. Natomiast ledwo udaje mi się uzyskać trochę powyżej 70MH.

Próbowałem już lolminer i t-rex i modyfikacji Core i MEM, na chybił trafił i to max co udało mi się uzyskać. Dodatkowo myślę czy w GPU0 nie wymienić termopadów (karty nowe, a spora różnica w temperaturach).  Wszelkie sugestie mile widziane!

 

2.JPG

Edytowane przez elegant55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nowy T-Rex poniósł hashrate na 3080Ti z 90 na 97 MH, a na 3070Ti z 58 na 62 MH.

Pobór mocy się nie zmienił, temperatury też nie. Na kartach bez LHR hashrate nie wzrósł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w T-rexie wpisać w comand line takie parametry:

1.jpg

Na końcu można dopisać: --fan 55%

Wartości sobie dobierzesz sam do karty.

LHR z parametrem -1 oznacza, że program sam wykona skanowanie karty i ustawi najwyższy możliwy LHR dla niej.

U mnie T-rex dla 3060ti ustawia wartość 79.6.

Wcześniej było 74.

Jak wpiszesz w comand line parametry odnośnie taktowania gpu, taktowania mem gpu, napięcia gpu, pl i fan, to karta nie będzie już potrzebować Afterburnera do tego typu ustawień.

Jak wyłączysz koparkę, karta wróci do oryginalnych ustawień.

Świetne rozwiązanie.

Jak masz dwie karty, to trzeba to trochę inaczej skonfigurować, ale pomogę jak chcesz, tylko musisz mi podać parametry na jakich karty mają pracować, oraz która karta ma przypis 0 i 1.

To pbędzie wyświetlane w T-rexie po jego uruchomieniu.

Jak zapiszesz parametry do pliku cmd, to należy t-rexa uruchomić jako administrator.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, leven napisał:

Spróbuj w T-rexie wpisać w comand line takie parametry:

1.jpg

Na końcu można dopisać: --fan 55%

Wartości sobie dobierzesz sam do karty.

LHR z parametrem -1 oznacza, że program sam wykona skanowanie karty i ustawi najwyższy możliwy LHR dla niej.

U mnie T-rex dla 3060ti ustawia wartość 79.6.

Wcześniej było 74.

Jak wpiszesz w comand line parametry odnośnie taktowania gpu, taktowania mem gpu, napięcia gpu, pl i fan, to karta nie będzie już potrzebować Afterburnera do tego typu ustawień.

Jak wyłączysz koparkę, karta wróci do oryginalnych ustawień.

Świetne rozwiązanie.

Jak masz dwie karty, to trzeba to trochę inaczej skonfigurować, ale pomogę jak chcesz, tylko musisz mi podać parametry na jakich karty mają pracować, oraz która karta ma przypis 0 i 1.

To pbędzie wyświetlane w T-rexie po jego uruchomieniu.

Jak zapiszesz parametry do pliku cmd, to należy t-rexa uruchomić jako administrator.

Masz jakiś sposób na wyłączenie kalibracji po uruchomieniu trexa (wpisałem na stałe parametry LHR ale kalibracja i tak leci) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, elegant55 napisał:

Wróciłem do kopania na GPU po 4 latach przerwy, trochę się pozmieniało, Hiveos zyskał na popularności, nowe minery, LHRy...

Na początek zakupiłem dwie karty MSI TRIO 3080, z informacji  które znajduję w necie wynika iż powinny one z LHR kopać ETH ok 80MH. Natomiast ledwo udaje mi się uzyskać trochę powyżej 70MH.

Próbowałem już lolminer i t-rex i modyfikacji Core i MEM, na chybił trafił i to max co udało mi się uzyskać. Dodatkowo myślę czy w GPU0 nie wymienić termopadów (karty nowe, a spora różnica w temperaturach).  Wszelkie sugestie mile widziane!

 

2.JPG

Zrobiłeś błąd.  Msi trio mają bardzo ograniczony Power limit. Bez zmiany BIOSU się nie obędzie. Wiem z autopsji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie karty do kopania do 2000zł/szt najlepiej nowe, myslałem nad gtx 1660TI/S  bądz RX6600 tylko jaki model bedzie najlepszy i cichszy napewno   i   jaką np uzywaną do 2000/szt 

też myślałem nad gtx 1060 bo znajomy ma  na sprzedaż po 650zł/szt  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, BoloX napisał:

Masz jakiś sposób na wyłączenie kalibracji po uruchomieniu trexa (wpisałem na stałe parametry LHR ale kalibracja i tak leci) ?

Jak wpisuje np. 79.5 LHR, to czasem kalibruje cały czas zniżając LHR i to jest do bani.

Teraz wpisuję --lhr-tune -1 i kalibruje sam do 80 lub 79.6 czasem 79.5 i zostaje na tym poziomie.

Spróbuj tej wartości użyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...