Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Sens dodatkowego radiatora na backplate jest tylko, gdy masz dobre naleśniki na punktach lutowniczych pamięci i mosfetów pomiędzy PCB i backplate.

 

 

 

 

mam poziomo, więc leży na termopadzie 

niby lepkość jakaś jest, ale w pionie raczej by odpadł

Odpadnie, jak się nagrzeje, jeżeli jest w pionie.

W poziomie nie może, bo go grawita utrzymuje.

Tak czy siak trytytka jest potrzebna lub montaż na śrubki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

mam poziomo, więc leży na termopadzie 

niby lepkość jakaś jest, ale w pionie raczej by odpadł

Masz jakieś pomiary temp. przed i po?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamknięta buda (lian li o11)

kopiąc 3080tuf na limicie 60%

przed 88/92, teraz 82/86

tufa nie rozbierałem i nie wiem co pod backplate. coś czytałem, że pierwsze miały problem ze stykaniem, pózniej  chyba poprawiali

zresztą niedługo będzie blok wodny to zrobię fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

zamknięta buda (lian li o11)

kopiąc 3080tuf na limicie 60%

przed 88/92, teraz 82/86

tufa nie rozbierałem i nie wiem co pod backplate. coś czytałem, że pierwsze miały problem ze stykaniem, pózniej  chyba poprawiali

zresztą niedługo będzie blok wodny to zrobię fotki

Temperatury pamięci masz pokazane w GPU-Z ?

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem z nową kartą. Kupiłem 3080 Gaming Z Trio LHR. Nie potrafię ustawić locked core clock. Karta nie reaguje na ustawienie Afterburnera, core clock spada na 900 zamiast na 1350 jak ustawione. Jak wracam do ustawień defaultowych to rdzeń normalnie idzie wysoko, ale jak tylko ruszę suwakiem od pamięci, rdzeń zawsze leci na okolice 900. PL na 100%, jak zmieniam to prawie żadnej różnicy.

Kolejne dziwne zachowanie: bez oc pamięci, zablokowany zegar wskakuje na 1350 i się utrzymuje, jak oc pamięci jest w okolicach +500 to rdzeń próbuje czasem wskoczyć na zadaną wartość, ale się nie utrzymuje ciągle tylko czasem spadnie. Jak podkręcę mem na +1500 to rdzeń jest ciągle w okolicach 900. Karta zachowuje się jakby PL był obniżony, tyle że nie jest. W nowym trexie leci jedynie 67Mh/s gdzie inne 3080LHR lecą ponad 80. 
Ktoś ma może pomysł co z tym zrobić? Myślałem, że brakuje mocy z zasilacza, ale odłączyłem pozostałe karty i ta zachowywała się tak samo.oddać, czy da się ogarnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Temperatury pamięci masz pokazane w GPU-Z ?

hwinfo64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Cześć, mam problem z nową kartą. Kupiłem 3080 Gaming Z Trio LHR. Nie potrafię ustawić locked core clock. Karta nie reaguje na ustawienie Afterburnera, core clock spada na 900 zamiast na 1350 jak ustawione. Jak wracam do ustawień defaultowych to rdzeń normalnie idzie wysoko, ale jak tylko ruszę suwakiem od pamięci, rdzeń zawsze leci na okolice 900. PL na 100%, jak zmieniam to prawie żadnej różnicy.

Kolejne dziwne zachowanie: bez oc pamięci, zablokowany zegar wskakuje na 1350 i się utrzymuje, jak oc pamięci jest w okolicach +500 to rdzeń próbuje czasem wskoczyć na zadaną wartość, ale się nie utrzymuje ciągle tylko czasem spadnie. Jak podkręcę mem na +1500 to rdzeń jest ciągle w okolicach 900. Karta zachowuje się jakby PL był obniżony, tyle że nie jest. W nowym trexie leci jedynie 67Mh/s gdzie inne 3080LHR lecą ponad 80. 
Ktoś ma może pomysł co z tym zrobić? Myślałem, że brakuje mocy z zasilacza, ale odłączyłem pozostałe karty i ta zachowywała się tak samo.oddać, czy da się ogarnąć?

Wgrywaj bios od suprima,  trio ma problem z pl podczas kopania. Odbija się od pl i non stop spadają zegary co byś nie robił. Pisz na PW mam bios od suprima lhr, u mnie po zmianie kopie bez problemu

Edytowane przez TheEnter
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

 

P.S. Cytuję Jana Vincenta: Piniędzy nie ma i nie będzie ?. To było dopiero banda złodziei. Rudy ma 60 tysięcy emerytury. Co miesiąc.  8 takich  RTX 3090?

 

Pan Jan nie przewidział, że można aż tyle pożyczyć i wydrukować?

Podobno 30, a nie 60(60 być może dla widzów z TVP).

Po co inwestować takie pieniądze w jakieś radiatory za 100zł i sprawić że karta pracuje 2tyg za free, jak można przylepić na trytkę kawałek niepotrzebnego chłodzenia i mieć to samo..

 

Wam też tak urobek spada na ETH?

Edytowane przez Mariuszgs
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S0OkJad.png

z pokazanych tutaj tylko 3080 Ti miała wymienione termopady na starcie, reszta od 7 miesięcy na oryginalnych (1x Ventus 3x i 2xFE). 

Najnowszy trex daje rade ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

 

U mnie T-Rex nie przekłada się na większy urobek. Zrezygnowałem z niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Czy ktoś kiedyś próbował stosować metalowe radiatory na metalowy backplate - wiem wiem, lepsza wymiana padów ale plomba jest. Mam zamiar dla jednej karty kupić 2 radiatorki 100x50x18 i przykleić na termopadzie poziomo do backplate i dodatkowo fan 140mm na to. Na pewno pomoże tylko ile stopni? Na jednej karcie mam dużą różnicę bo core  50 stopni a JP to 96-98stopni. Wentyl na 80 i jest dość głośny - Zotac RTX 3080 i nie chce więcej dawać.

w 3080 backplate Ci nic nie da. Zotac albo nie ma problemow z gwarancja, albo uznaja bez plomb.

 


Ktoś ma może pomysł co z tym zrobić? 

wgrać hiveos, użyć corelock i memlock w minerze.

 

 

0.80 zł/kwh jest.

 

Płacę 0.56 za kwh :)

 

 

A można działalność gospodarczą założyć na kopanie krypto? I wrzucać w koszty?

P.S. Cytuję Jana Vincenta: Piniędzy nie ma i nie będzie ?. To było dopiero banda złodziei. Rudy ma 60 tysięcy emerytury. Co miesiąc.  8 takich  RTX 3090?

 

I jak go przymocowałeś? Na shopee i, i i, i,  najtańszy 136zł. Widzę że są gumki i trytki w zestawie i thermal pad.

Edit: https://pl.aliexpress.com/item/1005004181634945.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.319b5ff5xWldvR&algo_pvid=f6650809-8be8-4609-b390-b7f7781fbb08&algo_exp_id=f6650809-8be8-4609-b390-b7f7781fbb08-0&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000028305215995"}

Na Ali 95zł.

Ja myślałem o czymś takim i tak wentylator dmucha na kartę więc tańsza opcja i i kolorystycznie z kartą można zgrać.: https://pl.aliexpress.com/item/1005003381268946.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.319b5ff5xWldvR&algo_pvid=f6650809-8be8-4609-b390-b7f7781fbb08&algo_exp_id=f6650809-8be8-4609-b390-b7f7781fbb08-58&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000025516391467"}

 

Radiator 100x100 z 20-30 zł, wentylator 92mm z 15 zł, thermopad z 10 zł 0.5mm 100x100 :) Wygląda gorzej, działa podobnie. Do tego mniej obrotów = ciszej.

 

0.80 zł/kwh jest.

Zapłaciłem podatek od krypto PIT38... zero kosztów do odliczenia.

Dochód, to przychód -  pisowska banda złodziei.

da się zrobić to na dochód, mentzen opisywał jak - interpretacja do US

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, grzech1991 napisał:

da się zrobić to na dochód, mentzen opisywał jak - interpretacja do US

 

Indywidualna Interpretacja Skarbowa nie daje żadnej ochrony 100% ochrony! Jest/bywa... Pomocna o ile jest i tak długo jak jest... Lepiej mieć niż nie mieć itd... :( 

"Od 1 marca 2017 r., stosownie do postanowień znowelizowanego art. 14b § 1 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jedn. Dz.U. z 2017 r. poz. 201; dalej: O.p.), interpretacje indywidualne wydaje już nie minister właściwy do spraw finansów publicznych, ale Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej. Co ważne, w dalszym ciągu wydana interpretacja nie wiąże ani wnioskodawcy, ani organu podatkowego. Może być ona również zmieniona. Zgodnie bowiem z art. 14e § 1 O.p. Szef Krajowej Administracji Skarbowej może z urzędu zmienić wydaną interpretację indywidualną, jeżeli stwierdzi jej nieprawidłowość, uwzględniając w szczególności orzecznictwo sądów, Trybunału Konstytucyjnego lub Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Warto wiedzieć, że interpretacja może być zmieniona nawet wtedy, gdy podatnik uzyskał interpretację indywidualną potwierdzającą jego stanowisko, a interpretacja ta została wydana w wyniku wykonania wyroku sądu administracyjnego..."

 

https://www.podatki.biz/sn_autoryzacja/logowanie.php5/artykuly/skutki-zmiany-interpretacji-indywidualnej_4_34471.htm?idDzialu=4&idArtykulu=34471?idDzialu=4&idArtykulu=34471&idDzialu=4&idArtykulu=34471

PS. Jeżeli były jeszcze jakieś zmiany, to śmiem wątpić że na korzyść podatnika... 

Urząd zawsze może się wycofać z wydanej IIS nie ponosząc praktycznie żadnej odpowiedzialności. Natomiast w takich przypadkach zazwyczaj NIE NALICZA KARY I ODSETEK ZA ZWŁOKĘ (z winy podatnika) tylko wzywa do zapłacenia podatku wg "nowych/starych/innych wytycznych" :/

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, TheEnter napisał:

Wgrywaj bios od suprima,  trio ma problem z pl podczas kopania. Odbija się od pl i non stop spadają zegary co byś nie robił. Pisz na PW mam bios od suprima lhr, u mnie po zmianie kopie bez problemu

Dzięki za radę, zrobiłem jak pisałeś i leci 80Mh/s. Bios znalazłem w necie więc już nie zawracałem gitary:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki masz pobór mocy? Ja akurat wgrałem od Asusa.

 

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 3080LHR wszystkie ponad 220W na samym ETH. 3070Ti ciągną ponad 180W, a na screenie wyżej widzę poniżej 170W. TheEnter i manuelos  Jak macie ustawione OC? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual obecnie, to chwyt na kapuchę.

Pokaż proszę profity z duala.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. Dane wprowadzone dla 3060Ti bo taką masz.  Kopię Alph choć Ton jest bardziej opłacalny ale zasilacze mam już na limicie a Ton jest bardziej prądożerny. Mam PV i nadmiar prądu i  to trochę zmienia - koszt prądu wprowadzony  - 0. Pobór prądu około 150W dla ustawień HiveOS core 1400, mem clock 2200/:2

https://whattomine.com/merged_coins/77-eth-alph?hr_eth=47.0&br_eth_enabled=true&br_eth=2.04&d_eth_enabled=true&d_eth=1.306139343841854e%2B16&fee_eth=1.0&er_eth_enabled=true&er_eth=0.07336900&hr_alph=0.6&br_alph_enabled=true&br_alph=3.360064&d_alph_enabled=true&d_alph=106582061946075.52&fee_alph=1.0&er_alph_enabled=true&er_alph=0.00000463&p=0.0&cost=0.0&cost_currency=USD&commit=Calculate

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, m4ddog napisał:

Moje 3080LHR wszystkie ponad 220W na samym ETH. 3070Ti ciągną ponad 180W, a na screenie wyżej widzę poniżej 170W. TheEnter i manuelos  Jak macie ustawione OC? 

870 core, 2800 mem i masz 170W. 180 to za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam problem, chciałem utworzyć obraz hiveos na dysku SSD poprzez program balenaetcher niestety program nie widzi tego ssd, podpiąłem na próbę pendrive'a i jego widzi, jak to rozwiązać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@m4ddog rdzeń zablokowany na 1500 a pamiątki +1100 napięcie najniższe jakie idzie, bodajże 737mv afterburner zgłasza pobór 200w. Cały komp bierze ~280w z gniazdka

Edytowane przez TheEnter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pdlugi10 napisał:

Siema, mam problem, chciałem utworzyć obraz hiveos na dysku SSD poprzez program balenaetcher niestety program nie widzi tego ssd, podpiąłem na próbę pendrive'a i jego widzi, jak to rozwiązać??

Czekaj wyciągnę szklaną kulę i sprawdzę jakiego systemu używasz i czy system widzi dysk w menadżerze.

 Spróbuj sformatować dysk najpierw. Spróbuj też Rufusa.  Generalnie to zły adres. Zadaj na forum windowsa, albo ogólnym sprzętowym. To jest dział  - karty graficzne/kopanie.

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, toolpusher napisał:

Czekaj wyciągnę szklaną kulę i sprawdzę jakiego systemu używasz i czy system widzi dysk w menadżerze.

 Spróbuj sformatować dysk najpierw. Spróbuj też Rufusa.  Generalnie to zły adres. Zadaj na forum windowsa, albo ogólnym sprzętowym. To jest dział  - karty graficzne/kopanie.

Ale to właśnie system do kopania - dlatego zapytałem tutaj, windows 10, ssd było formatowane, jest normalnie widoczne w komputerze, ale nie widzi go balenaetcher. Do czego miałbym użyć rufusa?

Edytowane przez pdlugi10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...