Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ciekawe, jak wpłynie "Second Marshall Plan" (jak niektórzy określają planowaną/w toku pomoc USA dla Ukrainy dla jej obrony i później odbudowy) na inne aspekty w tym rynek w tymże USA.

The Guardian "How should a Marshall plan for Ukraine work?"

Reuters "Top EU official backs multi-trillion plan to rebuild Ukraine"

 

Ps. Już widzę jak Janusze Byznesu (nasze wersje znanego Claude Maximillian Overton Transpire Dibbler-a) płaczą na portalach sprzedażowych/ aukcyjnych, jak to "podcinają sobie własne gardło" sprzedając za taką niską cenę (prawdopodobnie ciągle powyżej msrp). 

 

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, zozolek napisał:

tylko tak się składa, że jeżeli kopiemy grubo ponad rok, to każdy z nas już dawno jest na + .

Jeśli się sprzedawało na bieżąco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, grzech1991 napisał:

Z tego co pamiętam to rękojmia osoby prywatnej dotyczy uszkodzeń fizycznych, dwa, że spór masz chyba do 6 miesięcy.

Dwa lata domyślnie jest rękojma, a nie wyświetla obrazu bądź wyświetla artefakty to właśnie wada fizyczna. Jeśli na spór jest sześć miesięcy, to trudno - wciąż można swego dochodzić, tylko dłużej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Minciu napisał:

No i dobrze. Niech to wszystko walnie na krzywy buzie :) W końcu kupimy sobie RTXa od górnika, bez pudełka, bez gwarancji, bez plomb ale taniej 500zł niż cena MSRP!

Dokładnie tak będzie. Dziwnym trafem miałem mnóstwo kart z koparek, jeszcze za czasów radków 270x/280x. Każdą kupiłem z pudełkiem, gwarancją i....każda działa po dziś dzień. Niesamowite!! A wysyp kart używanych na rynku wtórnym zapewne w żaden sposób nie wpłynie na rynek. No bo jak? Że tez klepiesz te posty bez myślenia...

 

9 godzin temu, Minciu napisał:

Nie wiem dokładnie o co chodzi

Dokładnie, idealne podsumowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, Minciu napisał:

kolejny nostradamus, co wiedział że będzie wojna, covid, inflacja, wibor i krach na giełdach nie tylko krypto ? XD Z taką wiedza powinieneś liczyć już miliardy waluty w swoim sejfie. Albo skreśl 6 w totka bo to też pewnie widziałeś co wypadnie 

Bzdura, Bańka pękła przy 68K, a potem nastąpiło powolne wykrwawianie się rynku.  W lutym zaliczyliśmy spadek poniżej 40k i to był czas, aby pozbyć się drogich RTX .  Następnie podbili cenę do 46K i na tym koniec.  Ludzie dalej się łudzą, że jesienią bedzie powtórka z rozrywki i osiągniemy nowe AT, ale jesienią BTC będzie po 10K - 15K.  Nostradamusem nie jestem 23 lutego pisałem, że to już koniec, a koniec w krypto nie oznacza, ze stanie sięto dzisiaj czy jutro, ale w przeciągu kilku miesięcy.  Teraz przez jakiś czas kurs utrzyma się na poziomie 25K+, a potem kolejna fala spadków.  No i przerwa na kilka lub kilkanaście lat. 

3 godziny temu, dzki_czoug napisał:

A wysyp kart używanych na rynku wtórnym zapewne w żaden sposób nie wpłynie na rynek. No bo jak?

Normalnie, gdy podaż przewyższa popyt, to ceny spadają.  Ja swoje RTxy 3060  sprzedałem po 4000 - 4500, a odkupie je po max. 1000 - 1500.

 

5 godzin temu, zozolek napisał:

Analiza wstecz zawsze dobra :E....tylko tak się składa, że jeżeli kopiemy grubo ponad rok, to każdy z nas już dawno jest na + .

Jeżeli ktoś  ukop sprzedawał na bieżąco i nie bawił się w Hodl, to w  tym czasie karty mu się nie zwróciły. Oczywiście zakładając, że karty były kupowane na przełomie marzec - czerwiec, czyli wtedy, gdy RT 3060 kosztowały ponad 4000 zł, a RTy 3080 ponad 11 000

PS. Czuje się jak sęp, który lata nad swoją ofiara czekając, aż ta się wykrwawi :)  Kopanie w końcu wróci do normalności i będą się tym zajmowac pasjonaci, a nie Janusze biznesu, którzy jedyne co zrobili to podbili ceny kart do chorych wartości. Gracze i  kopacze od zawsze żyli w symbiozie, która zachwiali własnie Janusze biznesu. 

Edytowane przez koczkodan27
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, czemu Ty jeszcze nie pracujesz jako analityk finansowy? Zarabiałbyś krocie z taką wiedzą...

  • Like 1
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żadna analiza tylko prawidło jeżeli chodzi o krypto. Swojego pierwszego BTC wykopałem, gdy za BTC płacili 800$  1000$ i wtedy także kuppiłem ich dosyć sporo.. Tamte czasy wspominam z nostalga, bo to były normalne czasy jeżeli chodzi o kopanie. Kopało się po 10 - 15 BTC miesięcznie. 

Ostatni rok, to czas iidiotów, którzy jedyne co zrobili to podbili trudność i ceny kart, a ostatecznie i tak większość z tych ludzi poniesie straty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego idiotów? Przecież każdy ma prawo do tego, by zarobić - nie tylko Ty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, foxymf napisał:

Ale dlaczego idiotów?

Jak to dlaczego. Jak Kali ukraść krowę to dobrze. Jaj Kalemu ukradną krowę to źle.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie o o chodzi z tymi opłatami za gas ?

Pojawiło się na tym żółtym tle:

https://www.cruxpool.com/eth/miner/0x91E462ee6DE249c8C271f0C2669E193bF411F627

 

EDIT: he... he.. ale mam zapłon.

Właśnie się dowiedziałem, że zniesiono całkowicie LHR w T-rexie i Nbminerze :E

Teraz 3060ti kopie 60mh/s :)

Szkoda, bo kryptowaluta ETH spada na dno, a prąd i gas polecą do góry nie mówiąc o podatkach.

Koniec kopania niestety.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, leven napisał:

Koniec kopania niestety.

Na to liczę i cały haszrajt dla mnie?

Od czego zależy cena gas? Od ilości transakcji?

"Złamanie" LHR to nie przypadek. Takie zabezpieczenia łamie się z chwilą ich wprowadzenia(patrz zabezp gier), a nie po takim czasie. Kiedyś prawda być może wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie żadne złamanie. NVidia widząc załamanie sprzedaży kart sama wypuściła info w eter.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, foxymf napisał:

To nie żadne złamanie. NVidia widząc załamanie sprzedaży kart sama wypuściła info w eter.

Info, ale to programiści z T-rexa i Nbminera złamali LHR :)

Wcześniejsza wersja T-rexa 25.13 miała jeszcze blokadę LHR na tych samych sterownikach, które mam obecnie.

Wersja 26.1 T-rexa już LHR nie ma.

No chyba nie powiesz, że Nvidia dała kod źródłowy do oprogramowania LHR dla programistów miningu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to wszytko przypadkowe akurat teraz wykradli kiedy nvidia zaczęła mniej zarabiać, no na naprawdę w to jescze uwierzę. Pierd...one korporacje 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - to wszystko wersje oficjalne... prawda leży gdzieś pośrodku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo nowa generacja to trzeba coś zrobić żeby ludzie jeszcze kupowali starą a nie czekali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie złe jaja no nie  ? :E

Jak by zieloni nie lecieli na forsę, tylko wyszła przyjaźniej do klienta, to nikt by im nie kradł kodów.

A tak chytry dwa razy traci 8:E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, leven napisał:

Nie złe jaja no nie  ? :E

Jak by zieloni nie lecieli na forsę, tylko wyszła przyjaźniej do klienta, to nikt by im nie kradł kodów.

A tak chytry dwa razy traci 8:E

 

Kiedyś się może dowiemy jak było.

Równie dobrze zieloni mogli tajniacko dogadać się ze zdziskiem, że on przekaże/(ukradnie) tajniacko (za kasiorę) jaśkowi, a ten selnie to już supertajniacko miner-devom, a ci nagle geniusz-lvl osiągną z łamaniem LHR...

A wtedy oni (zieloni) publicznie ogłoszą że hiakerzy źli nakradli - jeszcze odszkodowanie im wpadnie... I koniunktura może się poprawi. I twarzowe lepsiejsze będą mieli.

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądają zyski z kopania na dzień dzisiejszy ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Smogsmok napisał:

Jak wyglądają zyski z kopania na dzień dzisiejszy ? 

Cały czas się opłaca kopać ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, Mateusz2PL napisał:

Podasz przykłady? Ja widze ponad 800 dni zwrotu.

"co się odwlecze to nie uciecze" 8:E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Mateusz2PL napisał:

Podasz przykłady? Ja widze ponad 800 dni zwrotu.

Mi się już zwróciło

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...