Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Nie wiem czy to przypadek, ale zamiana TRexa na lolminer daje dużo lepszą średnią... Mimo raportowania hashrate niższego o 4MH/s. A szkoda, bo nie przepadam za lolem.

image.thumb.png.acb479db5774ea29b974574a21fef1ba.png

Edytowane przez PlesniakPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, PlesniakPL napisał:

Nie wiem czy to przypadek, ale zamiana TRexa na lolminer daje dużo lepszą średnią... Mimo raportowania hashrate niższego o 4MH/s. A szkoda, bo nie przepadam za lolem.

image.thumb.png.acb479db5774ea29b974574a21fef1ba.png

Przetestuj gminera w takim razie. Też przesiadłem się z t-rexa i powiem szczerze gminer daje radę póki co. Ciekawy jestem jak ci wyjdzie w stosunku do lol-a. Wydaje mi się że więcej i stabilniej shares  mam na nim.

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

Przetestuj gminera w takim razie. Też przesiadłem się z t-rexa i powiem szczerze gminer daje radę póki co. Ciekawy jestem jak ci wyjdzie w stosunku do lol-a. Wydaje mi się że więcej i stabilniej shares  mam na nim.

Po 24h lolowania sprawdzę gminera. W sumie miałem taki sam plan :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też przeszedłem z trex'a na gminera - jest wyższy urobek mimo niższych trochę mhs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, PlesniakPL napisał:

Nie wiem czy to przypadek, ale zamiana TRexa na lolminer daje dużo lepszą średnią... Mimo raportowania hashrate niższego o 4MH/s. A szkoda, bo nie przepadam za lolem.

image.thumb.png.acb479db5774ea29b974574a21fef1ba.png

żaden przypadek, było info wcześniej o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby LOL miał możliwość ustawiania taktowań pamięci/GPU oraz napięć GPU/pamięci oraz PL, rpm, itd. tak jak to t-rex, to też bym korzystał z Lola, jeżeli lepiej kopie.

Z drugiej strony jakim cudem program, który daje niższy hashrate może dawać wyższe wyniki wydobycia :hmm:

Grubymi nićmi szyte :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba rozumiesz, że czasami hashrate minera a hashrate na poolu to nie to samo? Papier (ekran) wszystko przyjmie.  Grzech1991 pokazywał ta tabelkę z filmiku co gościu porównywał minery.  Różnice do kilku procent. I jest jeszcze devfee.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, leven napisał:

Gdyby LOL miał możliwość ustawiania taktowań pamięci/GPU oraz napięć GPU/pamięci oraz PL, rpm, itd. tak jak to t-rex, to też bym korzystał z Lola, jeżeli lepiej kopie.

Z drugiej strony jakim cudem program, który daje niższy hashrate może dawać wyższe wyniki wydobycia :hmm:

Grubymi nićmi szyte :E

Dlatego na windowsie najlepszy jest gminer. Lol ma locka albo pamięci albo rdzenia, drugi trzeba robić afterburnerem a to jest dla mnie masakra.

Nie wiem jakimi grubymi @toolpusher napisał wyżej, to zwykłe oszustwo. Miner pokazuje zawyżony nierzeczywisty hashrate abys z niego korzystał + dochodzi devfee.

Na PC super był gminer z devfee 0.65%, ale niestety nie zrobi unlocku kart. Więc albo windows10 i stare stery i dev fee 0.65%, albo nowy windows 11 nowe stery i devfee 1%. Co prawda jest nodevfee, ale czy to działa? Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devfee  1% to 30 sekund co godzina dla pula.

AF w ogóle nie ruszam do miningu, jedynie do gier, co i tak nie ma sensu, bo bios ma PL 200Wat przy 3060ti i taktowanie oraz Vgpu  skacze sobie wedle obciążenia.

Dobre 15% wydajności karty leci na marne przy tak niskim PL.

Cegła 1060 6GB, którą mam 6 rok ma wgrany bios od Aurosa z 200Wat PL, na tej karcie nie mam mowy o jakimkolwiek spadku taktowania jeżeli nie przekroczy 60stC.

Szkoda, że RTX-y mają tak zaniżone PL.

Jedynie wersje najdroższe mają te 240Wat PL (dotyczy 3060ti) i tutaj od razu wyniki lepsze.

 

 

1 godzinę temu, grzech1991 napisał:

Dlatego na windowsie najlepszy jest gminer. Lol ma locka albo pamięci albo rdzenia, drugi trzeba robić afterburnerem a to jest dla mnie masakra.

Nie wiem jakimi grubymi @toolpusher napisał wyżej, to zwykłe oszustwo. Miner pokazuje zawyżony nierzeczywisty hashrate abys z niego korzystał + dochodzi devfee.

Na PC super był gminer z devfee 0.65%, ale niestety nie zrobi unlocku kart. Więc albo windows10 i stare stery i dev fee 0.65%, albo nowy windows 11 nowe stery i devfee 1%. Co prawda jest nodevfee, ale czy to działa? Nie wiem.

LOL nie ma żadnych komend do ustawień karty odnośnie taktowań i innych opcji.

https://lolminer.site/documentation/arguments/

T-rex ma tego aż za dużo:

https://trexminer.info/documentation/arguments/

Świetny program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MA ktoś może Asusa RTX 3080 ROG Strix i może coś powiedzieć o temperaturach Vramu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
59 minut temu, toolpusher napisał:

MA ktoś może Asusa RTX 3080 ROG Strix i może coś powiedzieć o temperaturach Vramu?

Kopie od 10 miesięcy bez wymiany termopadów. Temperatury  w zimę około 90 stopni teraz 94-96.

Wystarczy kapodaster od gitary który będzie ściskał rurkę cieplna z PCB karty, fabrycznie jest bardzo mały docisk i się mocno grzeje.

Edytowane przez koneser
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, koneser napisał:

Kopie od 10 miesięcy bez wymiany termopadów. Temperatury  w zimę około 90 stopni teraz 94-96.

no to już zapiekłeś te termopady:) mi przy 80 stopniach kazali zmieniać gumy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój TUF po wyjęciu z pudełka miał 100stopni dzięki konstrukcji chłodzenia jak to koledzy pokazywali tą ramkę. Jak w Strixie jest podobnie to nie ma co się dziwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, leven napisał:

Świetny program.

w t-rex nic świetnego nie ma, przeciętny soft z niskim hasharte i wysokim devfee. Wklejałem Ci grafikę, to dalej ciśniesz swoje i wprowadzasz innych w błąd xD

lolminer owszem, nie ma parametrów ale już gminer - tak.

13 godzin temu, toolpusher napisał:

Mój TUF po wyjęciu z pudełka miał 100stopni dzięki konstrukcji chłodzenia jak to koledzy pokazywali tą ramkę. Jak w Strixie jest podobnie to nie ma co się dziwić.

w strixie jest 100x lepsze chłodzenie pod względem pamięci niż w TUFie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, grzech1991 napisał:

w t-rex nic świetnego nie ma, przeciętny soft z niskim hasharte i wysokim devfee. Wklejałem Ci grafikę, to dalej ciśniesz swoje i wprowadzasz innych w błąd xD

lolminer owszem, nie ma parametrów ale już gminer - tak.

 

Jak dla Ciebie program, który ma tak rozwinięte możliwości jak w t-rex jest przeciętny, to nie mamy o czym gadać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - jeden woli blondynki, drugi brunetki - nie ma sensu się licytować która ładniejsza... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, leven napisał:

Jak dla Ciebie program, który ma tak rozwinięte możliwości jak w t-rex jest przeciętny, to nie mamy o czym gadać.

 

to samo w gminerze osiągniesz z linii poleceń, wydajność przeciętna -a to się głównie liczy. Resztę rzeczy ma gminer. Większość koparek to linux, gdzie te możliwości w ogóle nie mają znaczenia :)

Edytowane przez grzech1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktorys z modeli 3070TI osiaga normalne i spokojne temperatury przy kopaniu odrazu po wyjeciu z pudelka? Czy wszystkie trzeba przepastowac i zmienic pady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dashek napisał:

Czy ktorys z modeli 3070TI osiaga normalne i spokojne temperatury przy kopaniu odrazu po wyjeciu z pudelka? Czy wszystkie trzeba przepastowac i zmienic pady?

Na przykład PNY - śmigła 50% core ~44°C vram ~74°C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze prąd podskoczy o 40% i można sprzedawać karty.

Miliony ludzi starci miliony, ale co tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak pisałem o tym dosłownie z 2 miesiące temu, tutaj to mnie wyśmiali, że science fiction opowiadam... Węgry jak Węgry, ale jakby tak Turcja zrobiła taki numer (a przecież Erdogan to kumpel putlera) to zobaczymy w razie godziny W wojska natowskie z UE jak świnia niebo... Bo jakby Turcja przeszła do bloku ruskiego to każdy kraj UE zostawi sobie wojska u siebie do obrony... A nawet wystarczy pewno to, że Turcja oznajmi, że zachowuje "neutralność" to i tak kraje UE będą posrane i nikt tu nic nie przyśle...
    • A nie miałeś wyciągniętej broni? Mnie raz tak wsadzili do więzienia, ale miałem klucz i po prostu wyszedłem.   Za drugim razem, wparowałem już bocznym wejściem obok nich i nic nie zrobili. Brechtałem z tego, bo przy tym quescie jeszcze zmienia się muzyczka, aby podkręcić napięcie skradania, a ja sobie chodziłem jak u siebie.
    • @Passt A jak uzywam tego alienware DWF w 100Hz zeby miec 10 bit to w tym cru i tak daje odswierzanie 155hz a wtedy w Freesysnc 24 - 154? Czy wtedy odswirzeanie na 90hz a freesync na 24 - 89?
    • A cały ten cyfrowy syf zaczął się wraz ze startem Steam. 
    • Z tego powodu mam również takie, a nie inne zdanie o Konfederacji, że ich pomysły, typu właśnie większa "swoboda" gospodarcza nie jest realna przy polskiej mentalności, bo to skończyłoby się totalnym wyzyskiem i całkowita dyktaturą prywatnych firm. Bydgoska Prawica - start z jednej listy kandydatów z PiS i Konfederacji do wyborów samorządowych, czy spotkania Brauna i jego ludzi z tym człowiekiem https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C838557%2Cna-wniosek-abw-leonid-swiridow-ma-przedluzony-zakaz-wjazdu-do-strefy Także możesz to uznać za brak dowodów, ale to są bardzo wyraźne sygnały. Jeżeli Konfederacja nie chce być tak utożsamiana, to chyba logicznym jest, że powinni takich osób unikać w swoich szeregach.  Teraz wyobraź sobie co by było, gdyby takie informacje dotyczyły kogoś z KO, TD czy Lewicy. Z resztą przypomnij sobie ile było niedawno jojczenia bo Tusk gościł putina 16 lat temu w ramach wizyty dyplomatycznej.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...