Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

 

Tak, ale instalacja 10 kWp da "tylko" 11% prądu potrzebnego do zasilenia kopalni 10 kW :) Oczywiście stawianie większych instalacji stoi pod znakiem zapytania, nie tylko pod kątem stopy zwrotu, ale także sytuacji gdzie kopanie się kończy, a my zostajemy z elektrownią na działce (o ile było na nią w ogóle miejsce).
 

no wlasnie - wg mnie to AZ tyle

10kWp na zwykly dom jest jak znalazł, wiec nawet jakby ktos zrezygnował z kopania to zawsze to wykorzysta - no moze jak ma wiekszy dom i duza rodzine to takie 15-17kWh byloby lepsze, no ale wyżej to juz raczej malo komu potrzebne

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co kto robi ze swoimi pieniędzmi to jego sprawa. Drugorzędna nawet czasami bo najpierw trzeba je zarobić.

I jeżeli zostało to dokonane w moralnie akceptowalny sposób (bez krzywdy innych - w mikro i makro skali - czyli bez np: dilerka, handel ludźmi, wyzysk nieuleczalnie chorych, spekulacje cenami żywności i energii uderzające najbardziej w największe grono słabiej zarabiających osób, partyjne obsadzanie kluczowych stanowisk osobami bez jakichkolwiek kompetencji/nepotyzm...) to czepianie się czy ktoś wydaje własne pieniądze na jedną czy dwie instalacje solarne i czy ma to sens czy nie - jego sprawa. 

A jeżeli już koniecznie trzeba skomentować - to sam jestem za PV (tylko tańszymi, co mam nadzieje przyjdzie z czasem, a przez to dostępnymi do znacznie szerszego grona ludzi) i zmianą przepisów na bardziej korzystne dla odbiorcy indywidualnego.

Opłacalność PV wynika z wielu aspektów - i jednym się kalkuluje a innym nie. A trzeci ma bo go stać i już. Diabeł tkwi w szczegółach. 

Tak samo jestem za przydomową studnią głębinową wykonaną przez firmę zajmującą się takimi zagadnieniami 

0.jpg&f=1&nofb=1

 

 

 

+ ewentualną stacją uzdatniania wody

oraz dobrą przydomową oczyszczalnią

th?id=OIP.03BA2DVwkkH3_cauIpHKYQHaFj%26p

A do tego najprostszy wymiennik gruntowy (wężownica pozioma) współpracujący ewentualnie z tą oczyszczalnią (jedne roboty ziemne - dwie instalacje w tym samym miejscu współpracujące cieplnie) oraz z wentylacją/klimą domową. Są już całe zestawy do "prostego" montażu  -> 

Gruntowy Wymiennik Glikolowy

gwc_metalplast.jpg

 

?

A na tym instalacja PV na gruncie ... ? 

Czyli jedna część ogrodu i 3 instalacje (oczyszczalnia, wymiennik, PV) - a w drugim kącie 4ta instalacja - studnia głębinowa. 

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<1500 idzie.

Ale spokojnie, 2 lata i odbije ;)

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo hashrate może zacząć spadać, Niemcom, Austriakom się kopać nie opłaca zaraz jak u nich prąd po 50 centów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że trudność kopania rośnie głównie dlatego, że coraz więcej wykopano, a nie dlatego że coraz więcej osób kopie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Sieci sterują trudnością kopania tak, aby bloki były wykopywane co określony czas. Tenże wynika z prawdopodobieństwa i hashrate sieci. Ten drugi związany jest wprost z mocą przerobową górników, więc seci pozstaje dopasowywanie tego drugiego. Nie wiem, czy wszystkie krypto tak mają, ale na pewno wiele z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak w tamtym roku na 1060 kopałem przez około 12/13 dni 0.01 ETH przy 23mh/s :P tak teraz przy 80mh/s jadę 14 dzień i mam 0.008 ETH :zadek:

No i prund 38% do góry... przy obecnym ETH masakra:

https://pl.coinmill.com/ETH_PLN.html#ETH=0.01

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Nie. Sieci sterują trudnością kopania tak, aby bloki były wykopywane co określony czas.

Pitolenie. Przecież to jak sieci sterują zależy od ilości wykopanej kryptowaluty. Skoro jest jej określona maksymalna ilość do wykopania, to niemożliwe jest by można było kopać z taką samą trudnością i ilością w nieskończoność. Założenie jest by w przyszłości kopacze mieli urobek z opłat transakcyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem sterownik na 512.95 i spadek 50% wydobycia.

Czy może ktoś to potwierdzić u siebie?

4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest potwierdzone info, że na najnowszym sterowniku LHR znowu blokuje. Trzeba się cofnąć do 512.77 lub wcześniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

Właśnie wróciłem do 512.77 i znowu pełny mining.

Nvidia dołki sobie kopie...

4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.05.2022 o 16:59, Mateusz2PL napisał:

Jaką masz gwarancje, że cena jeszcze bardziej nie spadnie  w dół np: do 500 dolarów za ethermum za ten rok? Też żadnych. To jest jak gra na giełdzie.

W górę nie spadnie ?

A 500 dolarów chętnie bym zobaczył, a jeszcze chętniej 100 dolarów jak w 2018. Będzie się można tanio obkupić w karty graficzne i spokojnie czekać do kolejnych wzrostów.

Że nie ma żadnej gwarancji? Kiedy Ty się urodziłeś, że dopiero teraz to odkryłeś? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.05.2022 o 00:11, duniek napisał:

PV sie oplaca jak sam montujesz wtedy mozesz przewymiarowac bo kazdy 1kWp wyjdzie cie 2,5k PLN na wieksze moce (jak masz placic za robote to zaplacisz minimum 3,5k)

No tak, ale pod warunkiem, że jestes wykwalifikowanym elektrykiem lub  takiego elektryka masz w rodzinie lub wśród znajomych, bo w innym wypadku instalacje musisz zlecić fachowcowi,. Jeżeli zainstalujesz  sam, a nie masz odpowiednich uprawnień, to nie przyłączą cię do sieci. 

Godzinę temu, djcargo napisał:

A 500 dolarów chętnie bym zobaczył, a jeszcze chętniej 100 dolarów jak w 2018. Będzie się można tanio obkupić w karty graficzne i spokojnie czekać do kolejnych wzrostów.

Wszystko zależy od podejścia i przykładowo ja jestem w tej grupie ludzi, którzy nie wierzą w przyszłość ETH jako waluty, która da nam zarobić. Zakładam, że po przejściu ET Hna PoS wielu górników, którzy nie będą chcieli blokowac swojego ETH na  min. rok lub nie będą rozumieli na jakiej zasadzie to wszystko działa,  zwyczajnie zrzucą swoje ETH na giełdy. z tego co widzę ten proces już się zaczyna i zdaje się, że kopanie EtH jest już nieopłacalne lub opłacalność jest niewielkA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz. Sam robiłem instalacje PV. Elektryk tylko przyszedł zarobił mi końcówki do MC4, falownika uziomów, wpiął się przed licznik oraz podpisał papiery,  za co wziął 500zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem takiego, który chciałby mi podpisać. Rozmawiałem z kilkoma i  każdy mówił to samo, a dokładnie to, że FV ma tendencje do samozapłonu i oni nie chcą brac odpowiedzialności, bo nie wiedzą jak zainstalowałem panele. Sprawdzać im się nie chce, bo to im się nie opłaca i generalnie sami wolą robić wszystko od poczatku do końca

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 godzin temu, qrek1 napisał:

Pitolenie. Przecież to jak sieci sterują zależy od ilości wykopanej kryptowaluty. Skoro jest jej określona maksymalna ilość do wykopania, to niemożliwe jest by można było kopać z taką samą trudnością i ilością w nieskończoność.

Zamiast atakować z pitoleniem, sięgnij po informacje, będące dobrą alternatywą dla poczynania (niepoprawnych) założeń. Trudność kopania nie zależy od sumarycznej ilości wykopanych krypto. Zależy do ilości kopanej w danym czasie, czyli właśnie od hashrate. A sterowane jest to liczbą zer wiodących w nounce. Od wykopanej ilości od początku istnienia sieci zależy wielkość obecnej nagrody.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, leven napisał:

Zgadza się.

Właśnie wróciłem do 512.77 i znowu pełny mining.

Nvidia dołki sobie kopie...

 

Myśle że chcieli sprawdzić czy górnicy znowu rzucą się na karty .. nie rzucili się .. no to teraz idą w narrację - zli górnicy - dobrzy gracze - kupta grafy :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak by tak miało  być ETH już by szedł do góry. Chyba. A tak dalej pikujemy.

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Taki atak po ostatnich cudach z Terrą mógł przerazić inwestorów i stąd te mocne spadki w dniu wczorajszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2022 o 09:53, Permanenta_Invigilacja napisał:

+ ewentualną stacją uzdatniania wody

 

I pijesz ze studni własne ścieki?

W dniu 26.05.2022 o 09:53, Permanenta_Invigilacja napisał:

Gruntowy Wymiennik Glikolowy

To jest coś do pompy ciepła?

W dniu 26.05.2022 o 15:23, qrek1 napisał:

A to nie jest tak, że trudność kopania rośnie głównie dlatego, że coraz więcej wykopano, a nie dlatego że coraz więcej osób kopie?

Nie, mylisz trudność z nagrodą za blok.

21 godzin temu, leven napisał:

No i prund 38% do góry... przy obecnym ETH masakra:

 

  u mnie z 0.58 na 0.56 po obniżkach vatu itd. :D

19 godzin temu, leven napisał:

Nvidia dołki sobie kopie...

 

Bo załatała wyciek, na kartach które od poczatku były projektowane z 50% wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3500zł za kartę z średniej półki i mam być limitowany ?

Chyba żart :zadek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiedziałeś co kupujesz, skąd to zdziwienie?

Trzeba było dopłacić tysiaka i na allegro dorwać nie lhr :v

Edytowane przez konkuter
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się, ale to jest custom sieci ETH do wymuszania upgrade u górników po hard forkach, nad którym devowie mają arbitralną kontrolę. Ja pisałem wcześniej o ogólnej zależności między hashrate (bo o nim była mowa) a trudnością w sieciach PoW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...