Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

 

8 godzin temu, Mateusz2PL napisał:

Trudnosć kopania rośnie, bo przed the merge jest ustawiona bomba trudności. W lipcu trudnosc ma wzrosnąć gdzieś o 50%, czyli do 20. Od maja kopanie jest mało opłacalne, a w czerwcu zmniejszy się jeszcze bardziej.

https://ethresear.ch/t/blocks-per-week-as-an-indicator-of-the-difficulty-bomb/12120/8

 

Czy ktoś używa takich ekraników 7" do Rapsberry  i może coś powiedzieć.  Ekran jest też na filmiku np w 2:30min jak na screenshocie poniżej. Zamiast dużego monitora coś aby szybko zdiagnozować koparkę. Na Ali widzę można wyrwać za 100. 

 

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, konkuter napisał:

Trzeba było dopłacić tysiaka i na allegro dorwać nie lhr :v

Może czytać na opakowaniu albo w spec nie umiał, tak jak testów minerów? Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi to ktoś wytłumaczyć? Wstaje rano i widzę takie coś. Wieczorem puściłem Trexa w dualu.  Inna koparka tez idzie w na Trexie w dualu i nie ma czegoś takiego. Podpięta przez LAN.

b15a841ec2003cfagen.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, toolpusher napisał:

 

https://ethresear.ch/t/blocks-per-week-as-an-indicator-of-the-difficulty-bomb/12120/8

 

Czy ktoś używa takich ekraników 7" do Rapsberry  i może coś powiedzieć.  Ekran jest też na filmiku np w 2:30min jak na screenshocie poniżej. Zamiast dużego monitora coś aby szybko zdiagnozować koparkę. Na Ali widzę można wyrwać za 100. 

 

Mam taki jeden. Ekranik jak ekranik. Chyba tylko bardziej dla bajeru niz jakies wielkie udogodnienie. Wiecej bym nie kupil. Zeby cos na nim wyczytac to trzeba lornetke odpalic. Juz chyba za ta kwote lepiej sobie kupic jakis uzywany monitor 24'' (lub nieco mniejszy) z dlugim kablem hdmi, postawic posrodku wszystkiego i w razie potrzeby przelaczac sobie pomiedzy koparkami. Zreszta i tak wiekszosc rzeczy robi sie zdalnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem, SSH to standard obecnie, a później, że ten ekran jest droższy niż używany monitor jakikolwiek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiem tylko są sytuację że prze SSH nie poradzisz bo płyta staje na POST albo zawiesi się na ładowaniu HiveOS.  Albo HiveOS zgłosi brak łączności z jakiś względów co oznacza ze nic zdalnie nie możesz zrobić bo Shelina/Hive Shell się nie otworzy. Oczywiście można używany monitor nawet 15" kupić za 50zł ale to dodatkowy mebel który gdzieś trzeba postawić. A ja za dużo miejsca już nie mam, a ekranik wrzucisz do szuflady. W 8:oo minucie filmu jest zbliżenie na ekran i tam widać wszystko wyraźnie (może to prze zoom kamery) więc nie wiem skąd te problemy z czytaniem. Może masz mniejszy ekran niż 7" bo widziałem i 5" i 3,5".  Poza tym monitor kosztuje 50zł a ten IPS 120zł. Zasilanie przez USB, port HDMi. Jak trzeba będzie sprzedać to i tak swoje wezmę bo w Polsce dokładnie taki sam kosztuje 240zł.

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, toolpusher napisał:

Wiem tylko są sytuację że prze SSH nie poradzisz bo płyta staje na POST albo zawiesi się na ładowaniu HiveOS.  Albo HiveOS zgłosi brak łączności z jakiś względów co oznacza ze nic zdalnie nie możesz zrobić bo Shelina/Hive Shell się nie otworzy. Oczywiście można używany monitor nawet 15" kupić za 50zł ale to dodatkowy mebel który gdzieś trzeba postawić. A ja za dużo miejsca już nie mam, a ekranik wrzucisz do szuflady. W 8:oo minucie filmu jest zbliżenie na ekran i tam widać wszystko wyraźnie (może to prze zoom kamery) więc nie wiem skąd te problemy z czytaniem. Może masz mniejszy ekran niż 7" bo widziałem i 5" i 3,5".  Poza tym monitor kosztuje 50zł a ten IPS 120zł. Zasilanie przez USB, port HDMi. Jak trzeba będzie sprzedać to i tak swoje wezmę bo w Polsce dokładnie taki sam kosztuje 240zł.

skoro wszystko wiesz to bier, to jest dobre wlasnie do takich rzeczy o jakich mowisz na poczatku

z tym ze jak masz np 3-4 koparki obok siebie to jednak lepiej zwykly monitor powiesic + switcher hdmi - i masz wszystko w jednym
 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie polecic jakiegos sprawdzonego, rzetelnego speca/serwis od kart graficznych? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Dashek napisał:

Czy mozecie polecic jakiegos sprawdzonego, rzetelnego speca/serwis od kart graficznych? 

A co się zepsuło ??

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, allas napisał:

A co się zepsuło ??

A gdybym to ja wiedzial :)

Niby sie odpala, wiatraki kreca ale nie wykrywa system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, Dashek napisał:

A gdybym to ja wiedzial :)

Niby sie odpala, wiatraki kreca ale nie wykrywa system.

Jaka karta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, allas napisał:

 

Jaka karta ?

2070 MSI Armor OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dashek napisał:

2070 MSI Armor OC

Jak wcale jej nie wykrywa to może być problem z  jakimś  zasilaniem albo z gpu.  Pamięć raczej wykluczam , bo RTX 20xx nawet bez przylutowanych banków pamięci dają  normalnie obraz. Jak chcesz możesz mi podesłać zobaczę co da się zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile razy ten Zaorski się mylił... No ale też ostatnio spektakularnie zarobił - to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w sieci ETH wprowadzili ostatnio jakieś zmiany? Dziwne, bo niby opłacalność kopania jest znikoma,  HS spadA  i jednocześnie ukop spadł o jakieś 30%. Czy to może wina mojego internetu, który ostatnio szwankuje?

Edytowane przez koczkodan27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam pomocy,

Kopię na mieszanym rigu LHR + non LHR + 1 rx 6800.

Najnowsza wersja Hive OS, kopię na t-rex + team-redminer- jakoś tak.

 

Co jakiś czas koparka mi się wywala na czymś takim- Help??

obraz.png.7850c65ade60ff7befdf006980e8ca17.png

Edytowane przez zienio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz drivery nVidii, ale spróbuj zainstalować tę wersję: 510.68.02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ciągle ta sama karta czyli GPU 0. Próbowałeś zmniejszyć OC? Co to za karta i z jakie masz ustawione OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak, tak wiem jedna 3070 ti ma ciepło ale zazwyczaj jest na niej 96 stopni :d

 

obraz.thumb.png.d08cef8d4ee7be9fe265ecfdc86b76d4.png

9 godzin temu, foxymf napisał:

Nie wiem jakie masz drivery nVidii, ale spróbuj zainstalować tę wersję: 510.68.02

Zaciągam właśnie te stery, po testuje i zobaczymy , do testów dałem memki na 2200

Edytowane przez zienio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zienio napisał:

Wygląda to tak, tak wiem jedna 3070 ti ma ciepło ale zazwyczaj jest na niej 96 stopni :d

 

obraz.thumb.png.d08cef8d4ee7be9fe265ecfdc86b76d4.png

Zaciągam właśnie te stery, po testuje i zobaczymy , do testów dałem memki na 2200

1. Ustaw tym kartom PL na sztywno - daj wstępnie tej (gpu0 i gpu1) 3070ti 165W i zmień mem oc na 2100 lub 2000. Core 850 ? 800... 

2. Proszę, ustaw jej (gpu1) fan na 90%...

3. wpisz "apt-get update" w konsoli hiveos

4. wpisz w konsoli reboot

5. po reboocie :miner i zobacz jak hashrate się kształtuje i czy będzie wywalać dalej błędy

report

6. pomyśl o ewentualnej wymianie termopadów na tej "ciepłej"

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...