Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Stronę temu pytałem o ledgera- tak jest ok. Na pewno lepszy niż każda giełda do trzymania na dłuższy czas.

O ile dobrze pamiętam krypto na revolucie i tak nie jest twoje, nawet tego stamtąd nigdzie nie wyślesz. Chyba, że coś zmienili 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś trzymał  dziesiątki lub setki ETH - ok portfel potrzebny.

Sam kopie od ponad roku na coinbase i jestem spokojny. Oczywiście nie można niczego  wykluczyć - ale najgorsza opcja to upadek giełdy.

2FA + autoryzacje + google auth + potwierdzenie logownaia i jest ok.

BTW.

Tak, możesz zrobić portfel coinbase i podłączyć pod giełdę.

 

 

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardziej niż kradzieży konta to się obawiam, że giełda się w czasie dołka zawinie, jak to już bywało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, zozolek napisał:

2FA + autoryzacje + google auth + potwierdzenie logownaia i jest ok.

 

Nie to nie jest ok, trzymasz kase na hot wallet, możesz mieć miliard zabezpieczeń, a nadal nie jesteś właścicielem walleta gdzie masz coiny. To jest tak, jak byś miał hasło do maila, a ja klucze do Twojego portfela. Po co takie herezje siać?

18 godzin temu, PT_TP napisał:
Jest tu jakaś mądra głowa co przerobiła temat przechowania kryptowaluty przez dłuższy okres czasu?  Nie wiem czy sprzętowy ledgera/klucz jest odpowiedni.
 

Ledger albo trezor

18 godzin temu, PT_TP napisał:
Z giełdy pro.coinbase.com trzeba wycofać ETH, aby przypadkowo nie padło łupem, no nie?
 

tak

18 godzin temu, PT_TP napisał:

Czy na coinbase.com można trzymać ETH w portfelu?

Albo na giełdzie albo w portfelu.

18 godzin temu, PT_TP napisał:
MEW wallet jest OK na dzisiaj? czy jakiś inny?
 

Nie, ja używam apki od ledgera.

18 godzin temu, PT_TP napisał:
3060ti są już odblokowane? Coś gdzieś słyszałem ale nie wiem, czy to działa. T-R czy NB jest sprawniejszy na teraz?
 

Tak, cofnij kilka stron bo o minerach było kilka razy. Żaden z nich nie jest dobry.

18 godzin temu, PT_TP napisał:
Chyba Revolut ciągle nie ma możliwości "odebrania" kryptowaluty? nic się nie zmieniło?
 

Tak, to jest kontrakt a nie zakup krypto.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.06.2022 o 08:44, kristofer_b napisał:

Zaktualizowałem HiveOS bo ciągle mnie odłączało od sieci i o ile problem z siecią zniknął to bardzo spadło mi wydobycie. Przedtem na 3060Ti wyciągałem ok 45HS a teraz przy tych samych ustawieniach max 32HS. Spadło przy tym też zużycie prądu. Ktoś wie o co chodzo?

3060ti wyciąga ponad 60mh/s dla ETH, chyba że mowa o innej kryptowalucie.

Mowa o Windowsie i kopanie ETH na np. Ethermine lub Cruxpool w T-rexie.

W t-rexie ustawiasz odpowiednio dobrane opcje OC karty, zaznaczasz, żeby startował z uprawnieniami admina i wszystko hula jak trzeba.

1.jpg

3.jpg

1.jpg

Obecnie jest poniżej 60mh/s bo mam do 3060ti lhr podłączoną betoniarkę, dla tego nieco spadł hashrate.

No i sterownik 512.77 zainstalować, bo nowe znowu mają ograniczenie lhr - idioci z Nvidii wprowadzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, zozolek napisał:

Tak, możesz zrobić portfel coinbase i podłączyć pod giełdę. 

Dzięki za odp. ale nie o to mi chodziło, chyba źle napisałem pytanie.

Moje pytanie było konkretnie o tym czy portfel na coinbase.com jest bezpieczny? (Giełda jest na pro.coinbase.com). Czy to nie ma znaczenia i oba miejsca są równie niebezpieczne? Możliwość utworzenia sejfu na coinbase.com też nie będzie miała znaczenia jeśli sam Coinbase może paść, czy źle myślę?
 
Temu też (chyba) ludzie uciekają w inne miejsca z krypto jak np. ledger albo trezor.
 
 
 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymanie krypto na giełdach to bardzo duży błąd, gdyż w trudnych czasach giełdy same okradają swoich  użytkowników.  Na początku swojej przygody z bTC miałem okazję stracić praktycznie wszystkie krypto i jak mi giełda sugerowała BTC z giełdy zostały wysłane w legitny sposób.  Problem polegał na tym, że do logowania na giełdę używałem zupełnie innego komputera, hasła nigdzie nie zapisywałem, dostęp do komputera był zabezpieczony hasłem, a sam komputer pod net podłączałem tylko podczas logowania do giełd. 

Nie jest to niczym potwierdzone i jest to tylko moja sucha dedukcja, że  podczas bessy zwyczajnie giełdy okradają wybranych użytkowników, a robią to po to, aby minimalizowac ewentualne straty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak nie ledger, to może MEW ?

Ma się swoje prywatne hasło, które trzeba sobie zapisać najlepiej w kilku miejscach i zawsze po instalacji systemu (jeżeli jest taka konieczność) można wejść do MEW podając swój prywatny klucz.

Z innego komputera tez tak można robić.

Ale nie wiem, jak długo można trzymać ETH na MEW, bo zawsze robię zmianę na fiata.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, leven napisał:

No to jak nie ledger, to może MEW ?

Ma się swoje prywatne hasło, które trzeba sobie zapisać najlepiej w kilku miejscach i zawsze po instalacji systemu (jeżeli jest taka konieczność) można wejść do MEW podając swój prywatny klucz.

Z innego komputera tez tak można robić.

Ale nie wiem, jak długo można trzymać ETH na MEW, bo zawsze robię zmianę na fiata.

Ledger to portfel sprzętowy, MEW to zwykły interfejs webowy - jak możesz to porównywać?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam apke MEW na iOS od prawei 2 lat - nic nie zgineło, 6 cyfrowy PIN zeby sie zalogowac/przelac kase wiec nie trzeba pamietac skomplikowanych haseł

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sadzicie BTC odbije na zimę do  chociaż 50k$?

ETH przejdzie na POS w tym roku?

Jakieś alternatywy do kopania po przejściu ETH na POS lub na ten moment?

Co myślicie o zakupu kart w tym momencie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Jundori napisał:

na zimę 

Daj spokój, ludzie tu chcą normalnie kartę w "normalnych" cenach kupić po premierze.  A poza tym trochę za wcześnie, żeby szło w górę - patrząc na poprzednie cykle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jundori napisał:

Jak sadzicie BTC odbije na zimę do  chociaż 50k$?

ETH przejdzie na POS w tym roku?

Jakieś alternatywy do kopania po przejściu ETH na POS lub na ten moment?

Co myślicie o zakupu kart w tym momencie?

 

50k$ to raczej dopiero w następnym cyklu

Już zaraz, jak od kilku lat :D A tak serio to pewnie w końcu tak.

Jak chcesz sprzedawać na bieżąco żeby opłacać prąd to będziesz musiał sprawdzać whattomine albo inne kalkulatory, ciężko przewidzieć zmiany cen i trudności jak cała moc górników będzie się musiała przesiąść na inne coiny. Jak dla mnie najlepsza strategia to zagryzienie zębów, płacenie za prąd i trzymanie ukopanych coinów na kolejny cykl. A których? Ja tam chyba przez te 2-3 lata przerwy od sprzedawania pokopie po trochu "wszystkiego". No chyba, że wyłoni się jakiś oczywisty mocny następca eth.

Kupuj jeśli nie drogo, ale po przejściu na pos kiedy opłacalność spadnie mocno, dopiero wtedy zacznie się promocja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale to są dwu letnie karty, a ja piszę o kartach po premierze, która dobrze dla graczy żeby nie szła w parze z cyklem krypto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, foxymf napisał:

Ledger to portfel sprzętowy, MEW to zwykły interfejs webowy - jak możesz to porównywać?

Wiem czym jest ledger, ale pytania były odnośnie giełd i MEW.

MEW nie padnie, bo to prywatny portfel ze swoim hasłem, a giełda może paść w moment patrząc co się dzieje na świecie.

Ale jak ktoś chce trzymać DUŻO ETH czy innej krypto przez dłuższy czas, bo myśli, że nie ma inflacji itp. to ledger jak najbardziej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, leven napisał:

MEW nie padnie, bo to prywatny portfel ze swoim hasłem, a giełda może paść w moment

Jak padnie duża giełda pokroju Binance, czy Coinbase to równie szybko (może  z opóźnieniem do 5 minut) padnie krypto i zewnętrzny portfel konkludując będzie również nic nie warty 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.06.2022 o 10:12, koczkodan27 napisał:

Nie jest to niczym potwierdzone i jest to tylko moja sucha dedukcja, że  podczas bessy zwyczajnie giełdy okradają wybranych użytkowników, a robią to po to, aby minimalizowac ewentualne straty.

Przede wszystkim to co masz na giełdzie to tylko cyfra, to nie są środki które są faktycznie Twoje na Twoim koncie... masa ludzi tego nie rozumie.

W dniu 9.06.2022 o 13:48, leven napisał:

Ma się swoje prywatne hasło, które trzeba sobie zapisać najlepiej w kilku miejscach i zawsze po instalacji systemu (jeżeli jest taka konieczność) można wejść do MEW podając swój prywatny klucz.

 

Portfel webowy - no kiepsko, jeśli masz nawet taki instalowany na kompie, to nadal każdy może zlecić przelew. Nawet jeśli masz założone hasło, wystarczy wirus i co Ci po tym haśle? Zestawianie MEW i portfeli instalowanych obok ledgera jest nie na miejscu. Skoro ludzie kupują ledgera masowo czy trezora, to nie robią tego dla jaj.

19 godzin temu, duniek napisał:

ja mam apke MEW na iOS od prawei 2 lat - nic nie zgineło, 6 cyfrowy PIN zeby sie zalogowac/przelac kase wiec nie trzeba pamietac skomplikowanych haseł

 

Portfel sprzętowy kosztujący po 400 zł to grosze według mnie do środków tam trzymanych, no chyba, że ktoś miesiąc w miesiąc sprzedaje. Jedną z alternatyw dla portfela sprzętowego, jest osobny stary telefon służący tylko jako portfel + seedy schowane gdzieś. Więc poniekąd masz rację, i też mi się wydaje, że taki iphone zabezpieczony jest spoko ale z drugiej strony, nigdzie nie widziałem aby ktokolwiek to rozwiązanie polecał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, grzech1991 napisał:

Przede wszystkim to co masz na giełdzie to tylko cyfra, to nie są środki które są faktycznie Twoje na Twoim koncie... masa ludzi tego nie rozumie.

To co masz na giełdzie to są twoje środki i w przypadku kradzieży możesz zgłosić ten fakt na policję i giełdy bardzo chętnie udostepnią wszystkie dane. Tylko te same giełdy dobrze wiedzą, że odzyskanie skradzionego krypt jest niemożliwe tak samo jak niemożliwe jest wykrycie sprawcy.  Dlatego trzymanie krypto na giełdzie to bardzo duży błąd. 

19 godzin temu, Krzkra napisał:

Jak padnie duża giełda pokroju Binance, czy Coinbase to równie szybko (może  z opóźnieniem do 5 minut) padnie krypto i zewnętrzny portfel konkludując będzie również nic nie wart

BTC sam z siebie nigdy nie upadnie. Mysle, że za 10 - 20 lat jego wartość podczas "bańki" będzie dobijać do 1 000 000$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecimy na 1500 dzisiaj. Realnie dno obstawiam ma 1250 stagnacja i rok dwa cumback. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwaua bedzie jak profit spadnie na minus - na te chwile inwestycja ok 100k daj i tak 4-5% zwrotu miesiecznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zozolek napisał:

Lecimy na 1500 dzisiaj. Realnie dno obstawiam ma 1250 stagnacja i rok dwa cumback. 

Ale fizycznie nie da się zrobić cumback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, toolpusher napisał:

Ale fizycznie nie da się zrobić cumback.

To znaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...