Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli zbliża sie granica opłacalności "domowego" kopania ?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tornado3 napisał:

Powoli zbliża sie granica opłacalności "domowego" kopania ?:D

https://whattomine.com/gpus/46-nvidia-geforce-rtx-3080?cost=0.2&cost_currency=USD&button=

Chyba granica jakiegokolwiek kopania.

Opłać z tego wszystkie prowizje,  podatek i wyjmij nadmiar energii z "kopalni". Sprawdź ROI vs datę premiery kolejnej generacji kart.

Zostaną tylko profesjonalne kopalnie i ludzie, którzy twierdzą, że ich jara kopanie, szum koparek i żar tropików w mieszkaniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.06.2022 o 20:47, xtn napisał:

To jest jeszcze 100 Euro powyżej msrp, czyli ok 20%. W Polsce brak mozliwości poniżej 2599zł. Jak w wakacje nie zejdzie do msrp to już raczej nie zejdzie w tym roku. 

Uwzględniłeś różnice w cenie dolara z momentu debiutu kart do obecnej ceny oraz inflacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, grzech1991 napisał:

Czekam gdzie ci krzykacze, co pisali, że to co na giełdzie jest twoje. Obecnie celcjusz wstrzymał wypłaty xD No i jak tam wasza kasa na giełdzie?

Dokładnie tak jest, a więc to co na giełdzie, to jest twoje, a to co robi celcjusz może ciebie spotkać w każdym momencie, gdy dana firma zaczyna upadać.  Jeżeli celcjusz zablokuje środki, a potem zniknie, to każdy użytkownika ma prawo oddać ich do sądu i domagać się zwrotu + rekompensaty. To nie sa już te czasy, gdy giełdy oraz firmy zwiazane z krypto były firmami krzak, które robiły sobie co chciały. 

Nie zmienia to faktu, że peknięcie banki zawsze wiąże się z problemami dla giełd dlatego trzymanie na nich srodków jest proszeniem się o problemy. Kolejnym etapem bedzie okradanie poszczególnych użytkowników i wmawianie im, że z pespektywy giełdy wszystko jest w porządku, a środki zostały wyprowadzone zgodnie ze wszystkimi zasadami oraz sugerowanie, że kradzież jest wynikiem nieodpowiedniego zabezpieczenia komputera.  

4 godziny temu, Minciu napisał:

Chyba granica jakiegokolwiek kopania.

Kopanie już dawno nie ma sensu, a kopią tylko ci, którzy mają albo wielkie kopalnie, albo oszukują na podatkach.  Zreszta jaki to jest sens płacić za  prąd 4000 celem wygenerowania zysku równego coś ponad 1000 - 1400 zł. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to chyba nikt nie kopie w nadziei na zwrot za prąd, tylko zbiera coiny na następny cykl, a za prąd do tego czasu jest w plecy

btw, EIP-5133 dostało nową wersje- przesunięcie na wrzesień :v

Edytowane przez konkuter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, konkuter napisał:

Teraz to chyba nikt nie kopie w nadziei na zwrot za prąd, tylko zbiera coiny na następny cykl, a za prąd do tego czasu jest w plecy

btw, EIP-5133 dostało nową wersje- przesunięcie na wrzesień :v

Forma inwestycji pieniędzy, czy oszczędność na prądzie da Ci jakieś zyski w przyszłości? Nie, na kopaniu... może. Ja cały czas zamieniam na stable i czekam na dołek. Na razie u mnie prąd do wykopku jakies 1:3, więc na razie kopie dalej. Granicę opłacalności mam na poziomie ok. 8000$ na BTC przy zachowaniu obecnej trudności na ETH. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy prądzie 0,8zł/KW granica opłacalności ETH to ~5tys zł.

U kogoś widziałem 700$, nie wiem jak to ktoś liczy, ale każdy ma swoją matematykę. Może ma A2000...

Oczywiście nie liczymy już zwrotu inwestycji jak ktoś nie zdążył, bo to kosmos wychodzi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, xtn napisał:

Forma inwestycji pieniędzy, czy oszczędność na prądzie da Ci jakieś zyski w przyszłości? Nie, na kopaniu... może. Ja cały czas zamieniam na stable i czekam na dołek. Na razie u mnie prąd do wykopku jakies 1:3, więc na razie kopie dalej. Granicę opłacalności mam na poziomie ok. 8000$ na BTC przy zachowaniu obecnej trudności na ETH. 

Tyle co koparka zużywa to mnie nie zbawi, a monetki niech sobie leżą i czekają na lepsze czasy

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

Ja też teraz tylko zbieram i czekam na lepsze czasy :E

ETH idzie do góry pomalutku... :notworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, konkuter napisał:

Teraz to chyba nikt nie kopie w nadziei na zwrot za prąd, tylko zbiera coiny na następny cykl, a za prąd do tego czasu jest w plecy

btw, EIP-5133 dostało nową wersje- przesunięcie na wrzesień :v

Prościej kupić niż kopać. Sprzedać te kilka rtxow czy gtxow i wejść z sianem na giełdę. 

Przynajmniej będzie mozn abez obaw równowartość dzisiejszej wpłaty wybrać kiedyś bez podatku i bez obaw XD

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Minciu napisał:

Prościej kupić niż kopać. Sprzedać te kilka rtxow czy gtxow i wejść z sianem na giełdę. 

Przynajmniej będzie mozn abez obaw równowartość dzisiejszej wpłaty wybrać kiedyś bez podatku i bez obaw XD

To też jakiś pomysł jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was jest mi w stanie powiedzieć jak obecnie kształtują się ceny RTXów?  Za ile obecnie mozna sprzedać np. RTX 3060 v1 z ok. 1.5 gwarancją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, koczkodan27 napisał:

Czy ktoś z was jest mi w stanie powiedzieć jak obecnie kształtują się ceny RTXów?  Za ile obecnie mozna sprzedać np. RTX 3060 v1 z ok. 1.5 gwarancją?

Za mniej więcej tyle :

https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-karty-graficzne-260019?string=3060

Edytowane przez BoloX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Tornado3 napisał:

Powoli zbliża sie granica opłacalności "domowego" kopania ?:D

Rok temu pamiętam, że to samo było. Diff w gorę i kurs w dół. Dla mnie te teksty są już nudne, bo dokładnie porą roku 1:1 jest ten sam nastrój.

7 godzin temu, koczkodan27 napisał:

Dokładnie tak jest, a więc to co na giełdzie, to jest twoje, a to co robi celcjusz może ciebie spotkać w każdym momencie, gdy dana firma zaczyna upadać. 

to jest moje czy jednak może spotkać każdego? Przeczytałeś to co napisałeś xD?

 

 

7 godzin temu, koczkodan27 napisał:

Jeżeli celcjusz zablokuje środki, a potem zniknie, to każdy użytkownika ma prawo oddać ich do sądu i domagać się zwrotu + rekompensaty. To nie sa już te czasy, gdy giełdy oraz firmy zwiazane z krypto były firmami krzak, które robiły sobie co chciały. 

oczywiście, i jak w mt. gox będziesz czekał 5 lat i może łaskawie zwrócą. Był taki co pisał, że będzie się domagał rękojmi od osoby fizycznej.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro podwyżka stóp FED. Ciekawe czy zobaczymy mniej jak 1k na ETH. 

BTC można obstawiać <20k. 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, zozolek napisał:

Jutro podwyżka stóp FED. Ciekawe czy zobaczymy mniej jak 1k na ETH. 

0.75 jest w cenie raczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, foxymf napisał:

to kup sobie na targu

to chyba lepiej w sklepie

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Mateusz2PL napisał:

Ciekawe kedey górnicy zaczną wyprzedawać sprzet.

nie muszą :D

https://www.alternate.de/Gainward/GeForce-RTX-3060-Ti-Ghost-OC-LHR-Grafikkarte/html/product/1846130

Ceny ostro za chwilę spadną poniżej MSRP. Jakby nowy gen wszedł to by się narobiło.

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ten szał kryptowalut, nahapały się sklepy kasy po pachy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, xtn napisał:

Ni ma, bo bym wziął w tej cenie. To był outlet. 

Pojawiają się tu i tam co chwilę.

Za chwilę zderzenie z górą lodową wiec zacznie się panika.

Więc na zakup kart a chyba lepiej krypto chwilę poczekać. Choć sam kupiłem po  2 /  1.75 / 1.5 / 1.25 i pewnie za chwile za 1k.

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, zozolek napisał:

Pojawiają się tu i tam co chwilę.

Za chwilę zderzenie z górą lodową wiec zacznie się panika

Faktycznie wygląda to na ostatnie chwile (o ile już nie za późno) o myśleniu o chowaniu do "skarpety"...

A trzeba/można było węgiel kupować miesiąc temu za crypto... 

W sumie dobrze że kupiłem klaser ze znaczkami tak sprzed 40 lat (w ciemno, randomowa drobnica - od przyciśniętego rzeczywistością). Może wyjść lepiej niż krypto (trzeba będzie się zakręcić za kilka lat za wyceną)...

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

Faktycznie wygląda to na ostatnie chwile (o ile już nie za późno) o myśleniu o chowaniu do "skarpety"...

A trzeba/można było węgiel kupować miesiąc temu za crypto... 

W sumie dobrze że kupiłem klaser ze znaczkami tak sprzed 40 lat (w ciemno, randomowa drobnica - od przyciśniętego rzeczywistością). Może wyjść lepiej niż krypto (trzeba będzie się zakręcić za kilka lat za wyceną)...

Pozytyw jest taki, że toną wszystkie giełdy - witamy w 2008r. Nie jest to krach  spowodowany banem na btc itp. Jak pisałem wcześniej, teraz zaczną kupowac grubasy i  bedą za 2 lata grubsze.

Zwykli zjadacze chleba tzw "ULICA" zakup krypto ma teraz poza horyzontem ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...