Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Krauziak napisał:

Dokladnie. Współczuję tylko ludziom którzy wrzucaja w krypto pieniądze od których zależy ich codzienne funkcjonowanie.

Ludzie kredyty na to brali... Ja co nieco kupuję, ale to są groszowe sprawy raczej w ramach eksperymentu/ciekawostki. Jak stracę to nawet nie odczuję. 

Jedynie żałuję że nie kupiłem mocnej karty w erze kopania, bo miałbym fajny sprzęt do grania za darmo. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, galakty napisał:

Jedynie żałuję że nie kupiłem mocnej karty w erze kopania, bo miałbym fajny sprzęt do grania za darmo. 

Za dwie generacje GPU może będzie znowu szansa.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze pod postem Levena ala pisze ogólnie. Ale czy jojczenie na tym forum to jakaś forma terapii ewentualnie dla niektórych leczenia kompleksów?  Koń jaki jest każdy widzi. Mam wrażenie, że niektórzy mają satysfakcję, że sąsiadowi krowa zdechła. Nasz narodowa cecha czyli nic tak nie cieszy jak cudze nieszczęście.

  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to forum komputerowe, z jednym wątkiem miningowym? Większość tutaj to gracze, pracownicy IT, entuzjaści PC. Sam mam zainwestowane sporo w krypto-dlugoterninowo, ale jak najbardziej jestem za tym żeby w obecnej formie to zdechło jak najszybciej i nie szybciej odżyło niż po premierze GPU, albo w ogóle. W Australii minimalizuje się zużycie energii wyłączając oświetlenie na drogach w nocy, a z urządzeń pierwotnie przeznaczonych do czegoś innego marnuje się więcej niż nie jeden kraj dobowo.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Krzkra napisał:

Bo to forum komputerowe, z jednym wątkiem miningowym? Większość tutaj to gracze, pracownicy IT, entuzjaści PC. Sam mam zainwestowane sporo w krypto-dlugoterninowo, ale jak najbardziej jestem za tym żeby w obecnej formie to zdechło jak najszybciej i nie szybciej odżyło niż po premierze GPU, albo w ogóle. W Australii minimalizuje się zużycie energii wyłączając oświetlenie na drogach w nocy, a z urządzeń pierwotnie przeznaczonych do czegoś innego marnuje się więcej niż nie jeden kraj dobowo.

Tak patrząc na to można również stwierdzić, że energię marnują gracze komputerowi. Przecież mogliby zamiast grać wyjść np. na rower albo pójść pobiegać. Dlaczego nie hejtujecie graczy, przez których traci się tyle energii co pewnie nie jeden, ale wiele krajów razem wziętych? 

  • Haha 2
  • Upvote 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, toolpusher napisał:

Pisze pod postem Levena ala pisze ogólnie. Ale czy jojczenie na tym forum to jakaś forma terapii ewentualnie dla niektórych leczenia kompleksów?  Koń jaki jest każdy widzi. Mam wrażenie, że niektórzy mają satysfakcję, że sąsiadowi krowa zdechła. Nasz narodowa cecha czyli nic tak nie cieszy jak cudze nieszczęście.

"Nie mam głowy do interesów, nie zarobiłem to dobrze im tak i niech tracą!".

Typowe podejście ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

Mining na 3060ti to u mnie 119Wat.

Jak gram, PL odbija się od 200Wat.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba czas na zakupy BTC, jak ktoś się w to bawi, widać że tuzy zaczęły skupować w ostatnich dniach. podstawowa zasada w tego typu strzyżeniu owiec - pomidorów nie kupujemy zimą jak są po 20 pln aby je przytrzymać do lata i sprzedać po 2 pln :E BTC jeszcze trochę czasu na rynku będzie więc na 100% wysoko odbije.

z ETH cholera wie jaki będzie deal po tym przejściu na dowód posiadania. straci status małego brata BTC więc albo będzie superdobrze albo trafi do śmieciowych coinów

Edytowane przez ghs
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Krzkra napisał:

W Australii minimalizuje się zużycie energii wyłączając oświetlenie na drogach w nocy, a z urządzeń pierwotnie przeznaczonych do czegoś innego marnuje się więcej niż nie jeden kraj dobowo.

Aaaaaa kumam - światło świeci cały dzień, gdy jest widno a potem na noc jest wyłączane, kiedy jest ciemno. Perfekcyjna logika. 
Zainwestowałeś sporo w krypto i jesteś za tym, żeby to zdechło jak najszybciej i najlepiej się nie odrodziło. Also cool.
Cóż, następnym razem wpłać tę kasę na jakiś cel charytatywny - przynajmniej będzie jakaś korzyść.
 

Edytowane przez shoque88
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, foxymf napisał:

Tak patrząc na to można również stwierdzić, że energię marnują gracze komputerowi. Przecież mogliby zamiast grać wyjść np. na rower albo pójść pobiegać. Dlaczego nie hejtujecie graczy, przez których traci się tyle energii co pewnie nie jeden, ale wiele krajów razem wziętych? 

Pewnie dla tego, że nie gramy 24h/dobę na pierdylionie GPU ?

20 godzin temu, leven napisał:

Zgadza się.

Mining na 3060ti to u mnie 119Wat.

Jak gram, PL odbija się od 200Wat.

 

U mnie po UV tym samym na granie i kopanie GPU zjada podobnie. Okolice 300wat nie 220 jak pokazuje GPU-z. 

W twoim przypadku te 119w to bliżej 200 realnie z gniazdka.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, shoque88 napisał:

Aaaaaa kumam - światło świeci cały dzień, gdy jest widno a potem na noc jest wyłączane, kiedy jest ciemno. Perfekcyjna logika. 
Zainwestowałeś sporo w krypto i jesteś za tym, żeby to zdechło jak najszybciej i najlepiej się nie odrodziło. Also cool.
Cóż, następnym razem wpłać tę kasę na jakiś cel charytatywny - przynajmniej będzie jakaś korzyść.
 

Czytanie nie jest Twoim konikiem? Skąd wniosek, że światło tam świeci cały dzień?  Dalej - napisałem w takiej formie, czyli chodziło o formę wydobycia, tylko wystarczyło cofnąć się post wyżej. Niemniej jednak to potwierdza logikę "górników". Również jak teza, że po przejściu na POS ETH będzie śmieciowy. Aha, czyli wartość tej technologii jest uwarunkowana ludkami co "kopią" - inaczej mają włączone PC 24h/dobę? 

Nie obraź się, ale jak baranie stado, ilu ma jakiekolwiek pojęcie celu stworzenia krypto - no max. 0,1% przy czym 99,9% uważa się za przedsiębiorcę, bo kupił 3 karty i za bardzo nie wie o co w tym chodzi, ale poradnik był prosty to ogarnął :E  Ile tu jest osób na forum co rozpoczęło przygodę wcześniej - 2-3 osoby, znają temat i tłumaczyli reszcie tu na forum w 2020, co zresztą w profitach było u nich widoczne, bo 500 zł miesięcznie to raczej świeczki warte nie jest.  

Nie życzę nikomu żeby stracił, była by to hipokryzja, bo sam mam władowaną w to kasę, ale nie wciskajcie mi tu kitu, że do tego trzeba mieć głowę do interesu, bo chłop ma włączony komputer i co się tam uzbiera sprzedaje :D 

Podkreślam, szacunek dla osób które rozpoczęły przygodę przed 2020

Edytowane przez Krzkra
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Minciu napisał:

Pewnie dla tego, że nie gramy 24h/dobę na pierdylionie GPU ?

U mnie po UV tym samym na granie i kopanie GPU zjada podobnie. Okolice 300wat nie 220 jak pokazuje GPU-z. 

W twoim przypadku te 119w to bliżej 200 realnie z gniazdka.

Przy kopaniu - 121W - mam 150W z gniazdka .. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, 3060ti gaming oc pro kopał sobie spokojnie na +1200/-500 aż przestał

i na gminer i trex błędy wysypuje

cuda error illegall address ect

serwis? czy UV - zmniejszenie OC pamięci i podwyższenie PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zmniejsz OC, pamiętaj, że upały się zaczęły. Jeśli nie pomoże - to serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bofff napisał:

cześć, 3060ti gaming oc pro kopał sobie spokojnie na +1200/-500 aż przestał

i na gminer i trex błędy wysypuje

cuda error illegall address ect

serwis? czy UV - zmniejszenie OC pamięci i podwyższenie PL?

Wiadomo, że pierw sprawdź UV, może stało się niestabilne, dopiero potem myśl o serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zrobię , zmniejszę UV  na rdzeniu, OC na pamięci i zobaczę

CP2077  i fumark szły bez problemu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nie nadaje do tego, to jest narzędzie developerskie - dla programistów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bofff napisał:

To testowania pamięci w RTX 30xx potrzebujesz najnowszego Mod Mats . Słyszałem że jakaś seria pamięci hynix w RTX 3060/3060TI była wadliwa. Jaki producent pamięci na karcie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.06.2022 o 16:38, foxymf napisał:

Tak patrząc na to można również stwierdzić, że energię marnują gracze komputerowi. Przecież mogliby zamiast grać wyjść np. na rower albo pójść pobiegać. Dlaczego nie hejtujecie graczy, przez których traci się tyle energii co pewnie nie jeden, ale wiele krajów razem wziętych? 

transakcje na sieci > granie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, grzech1991 napisał:

transakcje na sieci > granie

Kopanie -> dwa razy mniejsze użycie energii, niż podczas grania -> jakiś zysk, który daje obrót giełdom i podatek dla skarbu państwa, czyli złodziei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, leven napisał:

Kopanie -> dwa razy mniejsze użycie energii, niż podczas grania -> jakiś zysk, który daje obrót giełdom i podatek dla skarbu państwa, czyli złodziei.

Oj myślę, że przemysł gier, nawet samych PC generuje większe zyski niż dochodowy który płaci mało który kopacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, konkuter napisał:

Oj myślę, że przemysł gier, nawet samych PC generuje większe zyski niż dochodowy który płaci mało który kopacz

Wycofaj 40% górników.

Straty w setkach milionów za podatek od sprzedaży prądu elektrowni + 19 % podatku od górników i jeszcze zaangażowanie górników.

20 stopień zasilania był w komunie... miałem 13 lat w stanie wojennym.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie nazywajmy użytkowników z włączonym komputerem 24 na dobre górnikami, gdyż obecnie w większości  prąd na ten włączony komputer jest uzależniony od prawdziwych górników właśnie.. jak na ironię :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...