Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.06.2022 o 19:20, diggerx napisał:

29 czerwca ma być zmniejszona trudność

Niby ma wrócić czas bloku do ok. 13sek., ale jak to będzie to nikt nie wie, bo mataczą po całości. 
Niby ta cała operacja miała być na testowej, a widać że idzie na głównej warstwie.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Ile tak realnie jest dla was warta taka karta rtx a2000? Ktoś to jeszcze kupuje? W jeśli tak to jaka cena byłaby do przyjęcia?  Chodzi o nową kartę, nieużywaną. Za 1500 sprzedam, czy jest ona nic nie warta już?

Edit 

zamówiłem trzy nowe sztuki po 400 złotych, ale nie ma terminu realizacji . Teraz się zastanawiam co z tym fantem zrobić.

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany - kopie ktoś na 3060ti TUF - ale takim w miarę nowym ? (z tego roku) ? Ile żre W na ETH i ERGo ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Yedi napisał:

Pany - kopie ktoś na 3060ti TUF - ale takim w miarę nowym ? (z tego roku) ? Ile żre W na ETH i ERGo ? 

128W na ETH, 62mh - ale na ERG nie sprawdzałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Yedi napisał:

Pany - kopie ktoś na 3060ti TUF - ale takim w miarę nowym ? (z tego roku) ? Ile żre W na ETH i ERGo ? 

https://whattomine.com/gpus/52-nvidia-geforce-rtx-3060-ti?cost=0.3&cost_currency=USD&button=

128W + reszta komponentów PC + sprawność zasilacza = 190-230wat ??

Czyli można wrzucić w kalkulatorze koszt energii 70-80gr/1kwH = 0,20USD. Ale że mamy realnie nie 128W a ze 200W to najprościej jest wpisać 0,30USD i tak optymistycznie. Realnie zarobek z jednym takim GPU będzie zerowy jak dobrze pójdzie.. A że krypto ostatnio raczej nie drożeje, to zanim coś wypłacisz jeszcze straci na wartości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, grzech1991 napisał:

Ktoś wie czemu diff jest zmniejszany?

Bo czas na wydobycie bloku  ma się zmniejszyć o 1s :E

Wiec trudność, co pisaliśmy o tym tutaj spadnie -  pewnie na miesiąc, dwa ale zawsze to dobrze :)

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Minciu napisał:

https://whattomine.com/gpus/52-nvidia-geforce-rtx-3060-ti?cost=0.3&cost_currency=USD&button=

128W + reszta komponentów PC + sprawność zasilacza = 190-230wat ??

Czyli można wrzucić w kalkulatorze koszt energii 70-80gr/1kwH = 0,20USD. Ale że mamy realnie nie 128W a ze 200W to najprościej jest wpisać 0,30USD i tak optymistycznie. Realnie zarobek z jednym takim GPU będzie zerowy jak dobrze pójdzie.. A że krypto ostatnio raczej nie drożeje, to zanim coś wypłacisz jeszcze straci na wartości. 

Ja mówiłem o karcie zainstalowanej w koparce (HiveOS), a nie pojedynczej karcie w pececie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to spoko. To powinno wyjść na zero bez strat. Dobry biznes. A w pokoju sauna. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

A to spoko. To powinno wyjść na zero bez strat. Dobry biznes. A w pokoju sauna. 

Jeśli kopiesz na tu i teraz - to bez strat - ale ja tak na to nie patrzę, jak  i wielu innych kopię jako inwestycja na przyszłość. A jeśli się nie opłaci - trudno, czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz paneli, lepiej sprzedać złom elektroniczny kupić walutę na giełdzie. Przynajmniej chłodniej latem w chacie.

Edytowane przez Minciu
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Minciu napisał:

Jak nie masz paneli, lepiej sprzedać złom elektroniczny kupić walutę na giełdzie. Przynajmniej chłodniej latem w chacie.

Pozwól, że każdy sam będzie decydował co dla niego lepsze.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, foxymf napisał:

Pozwól, że każdy sam będzie decydował co dla niego lepsze

A jakim prawem każdy sam ma decydować.

A tak na poważnie, to trzeba by policzyć czy to co się wydaje na prąd, jak by przeznaczyć na zakup cryptowaluty, czy by się nie miało więcej jej niż z kopania.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, foxymf napisał:

Pozwól, że każdy sam będzie decydował co dla niego lepsze.

Ja napisałem co lepiej. Nie co masz zrobić. Każdy swój rozum ma ;) 

12 minut temu, qrek1 napisał:

A tak na poważnie, to trzeba by policzyć czy to co się wydaje na prąd, ..

najlepiej z watomierza a nie odczytów programowych ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Minciu napisał:

Jak nie masz paneli, lepiej sprzedać złom elektroniczny kupić walutę na giełdzie. Przynajmniej chłodniej latem w chacie.

Sam tak zrobiłem, ale mimo wszystko te "kilka" sztuk zostawiłem i niech kopią, aż im luty puszczą :E

 

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, zozolek napisał:

mimo wszystko te "kilka" sztuk zostawiłem i niech kopią, aż im luty puszczą

Ile wykopujesz miesięcznie i ile wat prądu ciągnie koparka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, qrek1 napisał:

Ile wykopujesz miesięcznie i ile wat prądu ciągnie koparka?

za prund może  teraz 1500zł na miecha :E  a wykopie z "pół etera".  Ostatni wykop sprzedawałem jak dawali po 4500USD, wiec tego się trzymam ?.

Ogólnie nawet dziś jest lekka pasywka z tego, wiec niech sobie kopie..

Edytowane przez zozolek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak teraz mają się wielkie kopalnie zasilane własnymi elektrowniami np. w USA takie są, krypto leci na łeb, to już rentowności takiej nie ma, a tam nie chodzi o 1500zł za prąd, ale powiedzmy zainwestowane 10 mln dolarów. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Stjepan666 napisał:

Ciekawe jak teraz mają się wielkie kopalnie zasilane własnymi elektrowniami np. w USA takie są, krypto leci na łeb, to już rentowności takiej nie ma, a tam nie chodzi o 1500zł za prąd, ale powiedzmy zainwestowane 10 mln dolarów. :E

te kopalnie uwierz brały pod uwagę okresy bessy również...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glapa mówi, że jak spada to rośnie a jak rośnie to spada ;) taka to już jest.

 

Ja kopię w dzień z PV na kilku kartach reszta w czyszczeniu i odpoczywa.

 

Mam problem z 3060 LHR v1  na PhoenixMiner 6.2c - AMD+NVIDIA GPU Miner [2022]

Wymuszone przejście na nowy soft z v 5.5.  Teraz ledwo co kopie,  co jest grane?

Nowe stery są potrzebne od NV, nie te dotychczasowe czy co? Windows 10.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już urobek fajnie skoczył, block time na 13s total hashrate na 700 TH/s i może starczy na życie do 1 :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, PT_TP napisał:

Mam problem z 3060 LHR v1  na PhoenixMiner 6.2c - AMD+NVIDIA GPU Miner [2022]

Wymuszone przejście na nowy soft z v 5.5.  Teraz ledwo co kopie,  co jest grane?

Nowe stery są potrzebne od NV, nie te dotychczasowe czy co? Windows 10.

 

 

Nowe stery w ogóle nie pozwalają na odblokowanie LHR.

Tak mi wczoraj wyskoczyło, gdy zainstalowałem na próbę stery 516.xx

Wróciłem do 512.77 i działa na 100% mocy karty.

Ale ja mam T-rexa 0.26.4 i tylko karty NV.

Możesz na próbę kopać na AMD w programie Phoenix, a na Nvidii na T-rexie.

Tylko trzeba odpowiednie komendy wpisać do ścieżki comandline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć Panowie, zastanawiam się jak ze swojej koparki zrobić potwora do grania, jako ze siedzi tam i7 9700k ze starego kompa nie chce budować nowej platformy. 
Jednak nie wiem czy chipset z390 ogarnie kartę 3080 ti na riserze taśmowym x16 i 8 kart na zwykłych riserach. Ktoś bardziej obeznany jest w stanie mi powiedzieć czy to będzie działać chociaż na Pcie x8 na 3080 ti ?Dysk ssd na zwykle Sata.

Edytowane przez koneser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Te 8 kart na allegro.

3080ti wpiąć w pierwszy port płyty.

3090 maja nv link i tutaj dałoby się spiąć dwie karty w SLI jeżeli miałbyś płytę z podziałem pierwszych 16 linii na na dwa porty x8 + x8.

Jak chcesz puścić 8 kart na riserach przez chipset, który jest spięty z CPU przez DMI 3.0 x4, to tak jakbyś chciał puścić GPU na PCIe 2.0 x1..

Link z CPU 32x wolniejszy od PCI3 3.0 x16. Albo inaczej, 64x wolniej niż fabryczna szyna Twoich GPU pcie 4.0 x16.

Kopać etherum możesz. Ale do grania to zwykła graciarnia.

Od biedy można by jednej z dodatkowych kart zapiąć obsługę physix. Wtedy chipset by to ogarnął. Albo PHYSIX plus streemowanie live. Tylko po pierwsze musiałbyś streemować. Po drugie physix z GPU wykorzystuje śladowa ilość gier. Po trzecie za te 8 kart możesz mieć dwa PC dedykowane do grania + drugi z graberem do streemowania. Zostałoby jeszcze na oświetlenie, dobry aparat, mikrofon i inne bzdety. 

Możesz też sprzedać te karty i postawić sobie jakiś fajny NAS przerzucając się na chia. Jeśli chciałbyś dalej krypto kopać aby coś szło do przodu a nie tylko na rachunki za prąd. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
35 minut temu, Minciu napisał:

Te 8 kart na allegro.

3080ti wpiąć w pierwszy port płyty.

3090 maja nv link i tutaj dałoby się spiąć dwie karty w SLI jeżeli miałbyś płytę z podziałem pierwszych 16 linii na na dwa porty x8 + x8.

Jak chcesz puścić 8 kart na riserach przez chipset, który jest spięty z CPU przez DMI 3.0 x4, to tak jakbyś chciał puścić GPU na PCIe 2.0 x1..

Link z CPU 32x wolniejszy od PCI3 3.0 x16. Albo inaczej, 64x wolniej niż fabryczna szyna Twoich GPU pcie 4.0 x16.

Kopać etherum możesz. Ale do grania to zwykła graciarnia.

Od biedy można by jednej z dodatkowych kart zapiąć obsługę physix. Wtedy chipset by to ogarnął. Albo PHYSIX plus streemowanie live. Tylko po pierwsze musiałbyś streemować. Po drugie physix z GPU wykorzystuje śladowa ilość gier. Po trzecie za te 8 kart możesz mieć dwa PC dedykowane do grania + drugi z graberem do streemowania. Zostałoby jeszcze na oświetlenie, dobry aparat, mikrofon i inne bzdety. 

Możesz też sprzedać te karty i postawić sobie jakiś fajny NAS przerzucając się na chia. Jeśli chciałbyś dalej krypto kopać aby coś szło do przodu a nie tylko na rachunki za prąd. 

Chyba mnie nie zrozumiałeś :) mam koparkę z 9 różnymi kartami w tym najlepsza to 3080 ti, w wolnym czasie chce wyłączyć na niej kopanie i pograć sobie w 4K. Zastanawiałem się tylko czy będzie to działać na obecnej płycie głównej z390, ale raczej nie. Wiec chyba zostaje kupić jakaś tania płytę procek ram obudowę i zasilacz, zamienić to z obecnymi i7 9700k +z390 w koparce i do obudowy wepchać 3080 ti. Po prostu zastanawiałem się czy mogę obejść kupowanie nowej bazy żeby karta działała na pełnej mocy podczas grania.
 

Sprzedawania i kupowania innych kart nie biore pod uwagę :)

Edytowane przez koneser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...