Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, foxymf napisał:

To nie jest taryfa dla gospodarstw domowych !!!

A dla kogo są taryfy G ? To są taryfy dla domu. Na firmy masz C 

3 godziny temu, zozolek napisał:

@Minciu gdzie i  jak może zniechęca do kopania i skupuje cichaczem GPU :E

Absolutnie. Łopat do grobu i wyrywanych siwych włosów mi nie potrzeba.

Jak ktoś ma stara umowę z gwarancją ceny, to zna już swój deadline. 

A reszta jak nie ma stałej ceny, to gra teraz w rosyjska ruletkę, ale wszystkie komory są pełne. 

3 godziny temu, koneser napisał:

PS: odkupie wszystkie wasze karty

Ale niektórzy mają wciąż nadzieję, że się uda i trafi niewypał XD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Minciu napisał:

Kalkulował ktoś profit z kopania przy stawce PGNIG ? :) 

 

Przecież ja z niej korzystam, obecnie mam 0.56 zł / kwh :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Źle odczytałem post.

Do usunięcia.

Edytowane przez Skyline_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zozolek napisał:

@Minciu gdzie i  jak może zniechęca do kopania i skupuje cichaczem GPU :E

A na poważnie, już 1 dostawca ( chyba Tauron) ma doliczać opłatę 150zł na miecha extra ale ma dać 50gr za 1kw/h. Więc zwykli zjadacze chleba dostają po twarzy +80% na rachunku.

Dla osób z bardzo wysokimi zużyciami to świetna oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zozolek napisał:

@Minciu

A na poważnie, już 1 dostawca ( chyba Tauron) ma doliczać opłatę 150zł na miecha extra ale ma dać 50gr za 1kw/h. Więc zwykli zjadacze chleba dostają po twarzy +80% na rachunku.

Tak, Tauron. Sprawa trafi do UOKIK - https://wysokienapiecie.pl/72945-cena-pradu-bez-zmian-za-155-zl-m-c-oferte-taurona-zbada-uokik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rośnie to  znaczy że spada, jak spada to znaczy że rośnie - Glapa na Prezydenta :E

 

 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zozolek napisał:

Jak rośnie to  znaczy że spada, jak spada to znaczy że rośnie - Glapa na Prezydenta :E

 

 

Czy ja wiem? Mamy bardzo "udaną i obiecującą wiele" młodą kadrę polityczną. Szanowny Patkowski na przykład mógłby prawdopodobnie bez trudu zastąpić ww. osobę. Może nawet swojego obecnego mentora/promotora w przyszłości.

Każdy się starzeje. Nawet politycy. I chociaż do grobu nie weźmie, to rodzinę przynajmniej ustawi i znajomych. 

A prąd... Dużemu biznesowi się nie opłacało prywatne pv (tańszy prąd dla plebsu) więc zmieniło się odpowiednie regulacje prawne i nagle z 7 lat średniego optymalnego czas zwrotu inwestycji skończyło obecnie dla net biling na ok 15cie... A gwarancji dostajemy na instalację ile? 2 lata? A dofinansowanie zakłada trwałość projektu minimum 5 lat jak się nie mylę... Zawsze chodzi o kasę.

 

Edit:

Dolar po ok 4.81 ?? Euro 4.82. Frank 4.9...Funt 5.71.

Ładnie lecimy...

 

Edit2: 

Zbieram na chorą dziką sowę... Depresja. Lata sobie nieruchawo podobno w beskidzie i chciałbym bliżej niej zamieszkać celem zapewnienia moralnego wsparcia... Z powodu kursu walut w stable coinach proszę o wpłaty...

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będzie prąd po tyle to całą ekipę rządzącą ludzie na taczkach wywiozą! pomyślcie trochę! w przyszłym roku wybory!

Edytowane przez foxymf
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2022 o 00:26, djcargo napisał:

Kto mógł przewidzieć czterokrotną podwyżkę ceny prądu

każdy ktos się interesował zielonym ładem j zamyjaniem kopapalń

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2022 o 18:15, Permanenta_Invigilacja napisał:

Dużemu biznesowi się nie opłacało prywatne pv 

To są akurat jakieś bzdury xD są po prostu problemy z instalacjami. To, że w mieście albo koło miasta jest ok, to na wsi infrastruktura leży. Inna kwestia, że my za eksploatacje tego badziewia płacimy 50% ceny prądu i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, grzech1991 napisał:

To są akurat jakieś bzdury xD są po prostu problemy z instalacjami. To, że w mieście albo koło miasta jest ok, to na wsi infrastruktura leży. Inna kwestia, że my za eksploatacje tego badziewia płacimy 50% ceny prądu i jest ok.

Bo kasę za certyfikaty energetyczne się przejadło zamiast inwestować w rozwój infrastruktury energetycznej - i teraz mamy skutki.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy stale share mogą być powodowane niestabilną kartą ?

Od paru tygodni mam sporo stale share, a karta ustawiona jak zwykle od miesięcy.

Wcześniej nie było tych odrzuconych sharesów.

Ta sama kopalnia, niczego nie zmieniałem w urządzeniach do internetu, system postawiony w tamtym roku bez ekranów śmierci...

Internet od UPC:

1.jpg
image generator

 

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież prędkość nie ma nic do rzeczy tylko ilość hopów i ping, równie dobrze kopalnia mogła zmienić serwer na inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, leven napisał:

Czy stale share mogą być powodowane niestabilną kartą ?

Od paru tygodni mam sporo stale share, a karta ustawiona jak zwykle od miesięcy.

Wcześniej nie było tych odrzuconych sharesów.

Ta sama kopalnia, niczego nie zmieniałem w urządzeniach do internetu, system postawiony w tamtym roku bez ekranów śmierci...

Internet od UPC:

1.jpg
image generator

 

Po zakładce widzę że chodzi o Ethermine? Miałem dokładnie to samo i około 2% odpadało. Teraz już wszystko jest ok... sprzedałem karty i zakończyłem zabawę z kopaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze się doczekamy w końcu PoS:

https://decrypt.co/105177/ethereum-devs-pencil-in-september-date-for-merge

Ethereum developers have set a new date for the long-awaited "Merge" on September 19. The event will see the Ethereum network merge from a proof-of-work (PoW) to a Proof of Stake (PoS) network.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to,że 19 września to na razie wstępny termin oficjalnego uruchomienia PoS,który może się jeszcze zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam POS - pompę na Firo widzieli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z 1 kartą 3060Ti.  Robi tylko 20MHs. Podniosłem limit mocy i skoczyło do 60MHs aby za chwilę spaść do z powrotem do 20MHs. W tej chwili pokazuje 180W przy 20MHs a powinno być 120W przy 60MHs. Luty się stopiły??

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak po chwili się obniża, to wygląda jakby dostawała locka od LHR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, toolpusher napisał:

Mam problem z 1 kartą 3060Ti.  Robi tylko 20MHs. Podniosłem limit mocy i skoczyło do 60MHs aby za chwilę spaść do z powrotem do 20MHs. W tej chwili pokazuje 180W przy 20MHs a powinno być 120W przy 60MHs. Luty się stopiły??

Pierwsza sprawa, to jakim programem kopiesz ?

Polecam Nbminer lub T-rex.

Druga sprawa sterownik grafiki nie może być nowszy niż 512.77

Limit mocy ustaw na 63% napięcie 0.73mV, GPU 1500mhz, Memory 1350/1450mhz, rpm wedle temperatur.

To musi działać na 60mh/s przy 125Watach poboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to coś z kartą lub z pamięciami.  Mimo obniżania nastaw cały czas albo jedzie 20MHs albo  Hive raportuje uncoverable error. Dzieje się to od pewnego czasu. Dziwne bo to Gigabyte wersja Vision więc dość wysoka. Dodatkowo Hive przestaje pokazywać odczyt wentylatora jak spada hashrate tzn. pokazuje ale 0. 

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.07.2022 o 18:37, grzech1991 napisał:

To są akurat jakieś bzdury xD są po prostu problemy z instalacjami. To, że w mieście albo koło miasta jest ok, to na wsi infrastruktura leży. Inna kwestia, że my za eksploatacje tego badziewia płacimy 50% ceny prądu i jest ok.

He? w miastach i koło masz wiekszy problem niz na zadupiach :E zgadnij dlaczego ;) 

 

na zadupiach problem sie robi jak jest za duzo farm przydomowych wtedy czesc nie moze oddawac pradu bo jest zbyt wysokie napiecie. w miastach i okolicach jest podwójnie zbyt duze "oddawanie" pardu i pobór 

 

Więcej fotowoltaiki wieksze obciazenie sieci która nie jest przystosowana.

A małe firmy maja to gdzies.... u mnie postawili dwie farmy po 50kW i maja w zadku podwyzki. 

 

Tak w temacie to możecie używac kart do kopania wegla, cena jest dobra dla górników :E 

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na wsi moge podzielic działke na 4 i na kazdej zrobic umowne 33kW czyli bezpiecznikowo 40kW lekko

czyli 160kW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...