Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, toolpusher napisał:

Pytanie za 100pkt.  - jak długo? Jak będzie wyglądał świat po MERGE?. Kto zna odpowiedź już jest bogaty.

 

eth ponad 5k usd - 100% 

plaid zamowiony - nie ma odwrotu

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, djcargo napisał:

80 stopni po wymianie termopadów jakieś pół roku temu. Koparka stoi w dość przewiewnym garażu.

Jakie termopady? Ciekawe ile będzie w serii, jutro przyjdzie gpu to przetestuje, jak pod 100 stopni to nie ma co się zastanawiać tylko trzeba będzie zapodać lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem trochę pokopać niestety mam problem ze zrobieniem CClocka, pomoże ktoś.

Bez cclocka miner się odpala normalnie.

 

obraz.thumb.png.cf0f9794b3de418fa7e2210ebf013291.png

Edytowane przez zienio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mati17 napisał:

Jakie termopady? Ciekawe ile będzie w serii, jutro przyjdzie gpu to przetestuje, jak pod 100 stopni to nie ma co się zastanawiać tylko trzeba będzie zapodać lepsze :)

pod uwage trzeba brac delte a nie temp pamieci

jak masz 70 na rdzeniu to 100 na mem jest ok 

natomat przy 50 jak masz 100 to juz nie, delta na 3080/3080ti powinna byc max 35*C, 3090 niestety nie idzie ogarnac bo na backplate trzeba dawac radiator/nawiew a i tak delta bedzie wieksza

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zienio napisał:

Chciałem trochę pokopać niestety mam problem ze zrobieniem CClocka, pomoże ktoś.

Bez cclocka miner się odpala normalnie.

 

obraz.thumb.png.cf0f9794b3de418fa7e2210ebf013291.png

Ten błąd wskazuje na brak uprawnień administratora.

 

--lock-cclock Specifies desired locked GPU core clock speed in MHz. (default: 0 - disabled). Requires running the miner with administrative privileges. Example: --lock-cclock 1000 (applies clock 1000Mhz to all cards that support this functionality) --lock-cclock 1000,1300,0 (applies clock 1000Mhz to GPU #0, 1300MHz to GPU #1, ignore GPU #2)

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, duniek napisał:

delta na 3080/3080ti powinna byc max 35*C

Czemu tak ma nie być? Na mojej hybrydzie ciężko będzie to osiągnąć...

image.thumb.png.b9252e47900ca582240e9452fd56f9b6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, mati17 napisał:

Jakie termopady? Ciekawe ile będzie w serii, jutro przyjdzie gpu to przetestuje, jak pod 100 stopni to nie ma co się zastanawiać tylko trzeba będzie zapodać lepsze :)

Gelid GP-Extreme

 

4 godziny temu, duniek napisał:

delta na 3080/3080ti powinna byc max 35*C

U mnie to 29 stopni (GPU- 49, RAM- 80)

Ale za to mam 3080 z fabrycznym chłodzeniem wodnym typu AiO Gigabyte'a i tam mam deltę 50*C (35 GPU, 85 RAM) i za cholerę nie mogę zejść niżej z temperaturą pamięci. Zresztą nie tylko ja, przewertowałem wszystkie wątki na Reddicie na ten temat. A kombinowanie z blaszkami mi się nie uśmiecha. Jest jak jest, zimą będzie lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, djcargo napisał:

Ale za to mam 3080 z fabrycznym chłodzeniem wodnym typu AiO Gigabyte'a i tam mam deltę 50*C (35 GPU, 85 RAM) i za cholerę nie mogę zejść niżej z temperaturą pamięci. Zresztą nie tylko ja, przewertowałem wszystkie wątki na Reddicie na ten temat. A kombinowanie z blaszkami mi się nie uśmiecha. Jest jak jest, zimą będzie lepiej :)

Próbowałeś prostej metody -> otwarcie boku obudowy i jak można, dać nawiew wentylatora pokojowego do wnętrza  komputera ?

Jak temperatura pamięci nie spadnie, to masz naleśniki zamiast termopadów :E

EDIT: To jest cały blok... to nic nie da nawiew.

Tylko zmiana prędkości przepływu płynu, albo samych termopadów coś pokaże.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, toolpusher napisał:

85 stopni w lecie na GDDR6?  -  tylko pozazdrościć. 

EVGA 3080 FTW3 też polecam :)image.thumb.png.49a398bc227a0b4def59f74f2c177db1.png
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, leven napisał:

Próbowałeś prostej metody -> otwarcie boku obudowy i jak można, dać nawiew wentylatora pokojowego do wnętrza  komputera ?

Karta jest w obudowie koparki wraz z innymi kartami. Jest tam też spory wentylator nawiewający powietrze.

 

13 godzin temu, leven napisał:

Tylko zmiana prędkości przepływu płynu, albo samych termopadów coś pokaże.

Termopady zmieniłem zaraz po zakupie karty, bo było dużo, dużo gorzej. Prędkości płynu nie da się zmienić.

10 godzin temu, toolpusher napisał:

85 stopni w lecie na GDDR6?  -  tylko pozazdrościć. 

Jeżeli nie ma upału. Gdy robi się 30 na zewnątrz, temperatura rośnie do 90-92C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, djcargo napisał:

Jeżeli nie ma upału. Gdy robi się 30 na zewnątrz, temperatura rośnie do 90-92C

Co to jest 90 stopni? Wiadmo im zimniej tym lepiej ale dla GDDR6 przyjmuje się 105C dopuszczalnea wmiarę bezpieczne poniżej 100C, a poniżej 95C to już jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie ciekawie jak ludzie przestaną kopać ETH - dziś to prawie 95% rynku

 

Edytowane przez akslow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Griszah napisał:

Na oficjalnej stronie jest taka data.

Ta wiadomość jest podawana przez większość dużych portali i bazują na wypowiedziach głównych developerów ETH. W skrócie: po trzech udanych próbnych przejściach ETH na PoS w sieciach testowych została wstępnie zaproponowana data przejścia Etherum na PoS  na wrzesień tego roku - są podawane daty od 15 do 20 września. Termin ma zostać oficjalnie potwierdzony 18 sierpnia na spotkaniu developerów:

https://github.com/ethereum/execution-specs/pull/585

58750000000000000000000 to tzw TTD - Total terminal difficulty czyli blok po którym sieć przejdzie na PoS

Jeśli by się to sprawdziło to według strony pod https://bordel.wtf/ to przejście odbędzie się już 15 września 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Subman napisał:

Ta wiadomość jest podawana przez większość dużych portali i bazują na wypowiedziach głównych developerów ETH. W skrócie: po trzech udanych próbnych przejściach ETH na PoS w sieciach testowych została wstępnie zaproponowana data przejścia Etherum na PoS  na wrzesień tego roku - są podawane daty od 15 do 20 września. Termin ma zostać oficjalnie potwierdzony 18 sierpnia na spotkaniu developerów:

Zobaczymy czy tym razem też developorzy się pożrą jak ostatnio, kiedy to pomimo zapewnień przesunięcia bomby została uruchomiona z początkiem czerwca :) 
Oni mają takie wewnętrze tarcia że głowa mała.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Griszah napisał:

Zobaczymy czy tym razem też developorzy się pożrą jak ostatnio, kiedy to pomimo zapewnień przesunięcia bomby została uruchomiona z początkiem czerwca :) 
Oni mają takie wewnętrze tarcia że głowa mała.

W kodzie źródłowym ETH ten blok przejścia na PoS już został wrzucony i zatwierdzony

PS. Że też im te zera się nie pomylą ;) 

nQl8o26.png

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Subman napisał:

W kodzie źródłowym ETH ten blok przejścia na PoS już został wrzucony i zatwierdzony

Zaczyna się dymić :)

 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy masz świadomość jakie są konsekwencje tego że je sprzedajesz za grosze ? Nie będzie już można kupić grafy bo z tyłu głowy będzie świadomość - ktokolwiek może teraz grzebać w tych kartach i potem grzecznie nakleić plombę...

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Yedi napisał:

Nie wiem czy masz świadomość jakie są konsekwencje tego że je sprzedajesz za grosze ? Nie będzie już można kupić grafy bo z tyłu głowy będzie świadomość - ktokolwiek może teraz grzebać w tych kartach i potem grzecznie nakleić plombę...

szczerze mówiąc to każdy kto będzie chciał sobie je ogarnąć to i tak kupi na aliexpress, ja mam trochę na miejscu i mi zostało po trochu z każdego modelu. Może komuś się przyda i zaoszczędzi sobie czasu.

Edytowane przez koneser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ETH 2000USD - gdzie są Ci, którzy widzieli spadek do zera???

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopie ktoś ergo w rigu z 3060ti nie lhr i podzieli się oc? bo jakoś trafić dobrze nie mogę, albo hash duży i ten 1 czy 2% invalidów robię, albo mam wrażenie, że za nisko z hashem spadam żeby mieć 100% ok share'ów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne.
    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...