Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Masz racje, nigdy nie mów nigdy ale póki co długo się to nie stanie i nie zwiastuje póki co żadne krypto, które będzie opłacalne i uciągnie taka ilość górników bo nawet takie ECT jest dużo mniej opłacalne od nieopłacalnego ETH a jak widać na wykresie im więcej się podłącza osób tym dochód z kopania spada kiedy ETC wgl nie jest opłacalne. Ja wróżbita nie jestem, po prostu bazuje na dostępnych danych i robię prosta kalkulacje.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Ale ty bzdury piszesz, kopanie od dawna juz pada co zreszta widac po spadku i dostpenosci kart, a Ty piszesz ze jak odetna kopanie eth na gpu to nic nie da ? Takiego kryoto jak ETH juz nie bedzie. To wlasnie da, ze rynek gpu wroci do normalnosci, a co bedzie kiedys to bedziemy sie martwic jak cos nastpi a nie wrozyc. Pseudo inne waluty jakos furory nie zrobily przez tyle lat. Obecnie przy innych walutach jakby sie wszyscy rzucili na cos innego to diff by tak wyskoczyl ,ze nie byloby to oplacalne. Caly rynek krypto sie wywraca do gory nogami, a Ty piszesz, ze to nic nie da jak sie skonczy kopanie na gpu :lol2:

To czy pisze bzdury to czas pokaże, finlanie większym zagrożeniem dla POW mogą okazać się rosnące ceny energii. 
Z tym POS na ETH też może być różnie, jest już na rynku kilka eth-kilerów działających w opraciu o POS i nie jest tak różowo. 
Jeśli migracja ETH pójdzie bez problemów to prawdopodonie będzie wielki bałagan,  przez jakiś czas kopanie stanie się nieopłacalne dla zdecydoanej większości górników, bo moc jaka przejdzie na inne coiny kopalniane zabije diff-em.

W dniu 16.08.2022 o 13:11, Krzkra napisał:

albo czekają na wojnę Chiny - Tajwan i będą sprzedawać pokoparkowe karty w cenie jak za nowe :D 

... i jeszcze do tego moga dość 7,8,9,10 fala covida + 1 fala małpiej opsny albo innego gówna, nie wiadomo jak się też rozwinie woja na ukr. 
Chyba każdy pamięta jak w 2020 mniej więcej w tym czasie ludzie pozbywali się 2080ti za 2,5k by nabywć Ampera, jak się to skonczyło wiadomo. 
 

Edytowane przez Griszah
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szklaną kulę. Jak górnicy się przerzucą na kopanie czegoś innego, to wszytko będzie ok do momentu jak będą chcieli sprzedać to co wykopali. Wtedy każda wykopana waluta będzie lecieć w dół na złamanie karku.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Griszah napisał:

Z tym POS na ETH też może być różnie, jest już na rynku kilka eth-kilerów działających w opraciu o POS i nie jest tak różowo. 

Jest także ciekawy aspekt,jeśli się spełni w przyszłości. Otóż,jeśli ETH będzie jako PoS ,przetrwa trochę czasu w takiej postaci i zacznie długoterminowo jego kurs wzrastać,to może popchnąć pozostałe krypto na PoS jak Cardano, Solana, Polkadot, Avalanche i wiele wiele innych do góry.
Dotychczas liderami krypto z PoS był Cardano albo Solana,za niedługo takim liderem i to zdecydowanym będzie ETH. Sam ETH ma w sobie potencjał prawie tak ogromny jak BTC. Dopóki nie było sporych spadków na krypto,to krypto z PoS nawet radziły sobie dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Spl97 napisał:

Jest także ciekawy aspekt,jeśli się spełni w przyszłości. Otóż,jeśli ETH będzie jako PoS ,przetrwa trochę czasu w takiej postaci i zacznie długoterminowo jego kurs wzrastać,to może popchnąć pozostałe krypto na PoS jak Cardano, Solana, Polkadot, Avalanche i wiele wiele innych do góry.
Dotychczas liderami krypto z PoS był Cardano albo Solana,za niedługo takim liderem i to zdecydowanym będzie ETH. Sam ETH ma w sobie potencjał prawie tak ogromny jak BTC. Dopóki nie było sporych spadków na krypto,to krypto z PoS nawet radziły sobie dobrze ;)

One nie są ze sobą skorelowane. W praktyce największy wpływ na kryptowaluty na POS ma i tak Bitcoin, który POS nie jest. ETH nie ma takiego wpływu na rynek i raczej mieć nie będzie, bo nie ma do tego podstaw. Nawet więcej, teoretycznie to on może być nawet zagrożeniem dla innych krypto POS, bo przy znaczącym spadku opłat transakcyjnych, przyspieszeniu sieci itd. ludzie mogą przerzucić swoje projekty z innych sieci, bo ETH jest lepiej znane na ulicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BlindObserver napisał:

Nawet więcej, teoretycznie to on może być nawet zagrożeniem dla innych krypto POS, bo przy znaczącym spadku opłat transakcyjnych, przyspieszeniu sieci itd. ludzie mogą przerzucić swoje projekty z innych sieci, bo ETH jest lepiej znane na ulicy. 

Ano właśnie też jestem podobnego zdanie, ale zanim opłaty tansakcyjne spadną i sieć będzie lepiej skalowalna to jeszcze trochę czasu minie, sami twórcy mówią, że w tej kwestii póki co nic się nie zmieni. 
Jendnak jeśli faktycznie migracja ETH dobiegnie konca to pośle do piachu np. tą ułomną Solanę która to co chwila się zatyka. 

https://coingape.com/just-in-the-merge-will-not-impact-gas-fees-transaction-speed-eth-staking/

image.png.23fe27a3fa455898719041c005b1454e.png

 

36 minut temu, Krzkra napisał:

Niedługo pewnie na sztuki :D

Tak, niby od niedzilengo gracza :D

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Sprzedałem ogromne zasoby ETH (aż 0.06 xd) i powiem, że nie wieżę w giełdowców.

Maklerzy, jak "Phoenixsuple"  muszą mieć wyrzuty sumienia za obrazy/naciąganie  ludzi.

Zobaczymy, co pokaże POS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rynek nie toleruje próżni. Przestano kopać na GPU bitcoina, to zaczęto eth. Teraz skończy się kopanie eth, to pojawi się coś innego. To wszystko to i tak na razie tylko cyfrowa piramida finansowa, jeszcze bardziej oderwana od rzeczywistości niż giełdy akcji. Wilekie fundusze mają masę kasy które gdzieś musi zarabiać. Po raz kolejny napiszę, że nie wieże w koniec kopania na gpu, ewentualnie kilku miesięczną przerwę. Przecież wystarczy powołać do życia kolejną kryptowalutę, opartą na pow i ją napompować do odpowiedniej wilekości, przy tym zaprojektować trudność na wzór eth. Kopanie to jest za duży rynek żeby się nagle skończył. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze musi być ktoś, kto zechce ją napompować, a górnicy to nie będą. Kopanie może być i dużym rynkiem, ale na pewno od początku jest też owiany dużym ryzykiem, więc póki co alternatywy nie ma i nie koniecznie powstanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xtn napisał:

Ogólnie rynek nie toleruje próżni. Przestano kopać na GPU bitcoina, to zaczęto eth. Teraz skończy się kopanie eth, to pojawi się coś innego.

Oczywiście już teraz są alternatywne waluty do kopania. Jednak nie oznacza to, że po przejściu ETH na POS kopanie innych coinów będzie rentowne przy standardowej cenie prądu. Od jesieni 2018 r. do początku 2020 r. kopanie było nieopłacalne z powodu niskich cen walut i jakoś nie dochodziło do pompowania cen, aby górnicy mogli zarobić. Tak samo teraz, jak górnicy przejdą na inne coiny i trudność wzrośnie to też kopanie tych coinów będzie opłacalne tylko dla farm na fotowoltaice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. osobiscie malo sie tym interesowalem ale tak sobie mysle ze mam 3 pc w domu i moze jakkolwiek sie oplaci cokolwiek kopac w pojedynke na RX6600? ak zeby sobie 24/7 PC chodzil caly miesiac. Jest opcja ze zarobi to na siebie I NA MNIE pare zlotych  taka solo GPU ? Oczywiscie po odliczeniu kosztow pradu ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto.

Za 3 tygodnie koniec kopania, no i prund + słaba akcja ETH  = NIE.

 

23 godziny temu, xtn napisał:

Też tak myśle, że kilka miesięcy może być ciszy, a potem coś zastąpi ETH do kopania. Nie wiem, czy dobrze pamietam ale w 2021 kopanie dało przychód 17 mld $. To jest olbrzymi rynek. 

Dokładnie.

Ogromne pieniądze zainwestowane, co by oznaczało, że jedno zastąpi drugiego.

Benzyna jest ? ... jest, a straszyli, że glony i inne cuda zastąpią 95/98

Krypto jest w wielu formach i to się uruchomi po POS dla ETH.

ETH nie jest Bogiem

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, leven napisał:

Ogromne pieniądze zainwestowane, co by oznaczało, że jedno zastąpi drugiego.

Benzyna jest ? ... jest, a straszyli, że glony i inne cuda zastąpią 95/98

Krypto jest w wielu formach i to się uruchomi po POS dla ETH.

ETH nie jest Bogiem

Na pewno czeka nas ciekawy okres - wcześniej ludzie poustawiali sobie koparki i o nich w zasadzie zapominali, bo 99% kopało ETH. A teraz będzie różnorodnie (przynajmniej początkowo) i trzeba będzie trochę grzebać, konfigurować, przestawiać, zakładać wallety itd. Ja akurat to lubię i w jakiś sposób będzie to na pewno czas nowych doświadczeń. A co z tego wyniknie za jakiś czas - to się dopiero okaże. Ja jestem dobrej myśli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, foxymf napisał:

Na pewno czeka nas ciekawy okres - wcześniej ludzie poustawiali sobie koparki i o nich w zasadzie zapominali, bo 99% kopało ETH. A teraz będzie różnorodnie (przynajmniej początkowo) i trzeba będzie trochę grzebać, konfigurować, przestawiać, zakładać wallety itd. Ja akurat to lubię i w jakiś sposób będzie to na pewno czas nowych doświadczeń. A co z tego wyniknie za jakiś czas - to się dopiero okaże. Ja jestem dobrej myśli. 

Koparki już działające na pewno będą dalej "kopać"

ETH zmieni się na inną walutę, więc ten cały POS to straszenie.

 

Edytowane przez leven
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, leven napisał:

Koparki już działające na pewno będą dalej "kopać"

ETH zmieni się na inną walutę, więc ten cały POS to straszenie.

 

Wiesz - tu problemem jest tylko (albo aż) aktualna rentowność kopania innych walut. Ale jeśli ktoś kopie bardziej po to, żeby je holdować czyli traktuje jako inwestycję długoterminową to przez jakiś czas można również nawet co nieco dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, foxymf napisał:

Ale jeśli ktoś kopie bardziej po to, żeby je holdować

Pytanie czy taniej wyjdzie wykopanie i opłata za prąd, czy zwyczajnie zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, qrek1 napisał:

Pytanie czy taniej wyjdzie wykopanie i opłata za prąd, czy zwyczajnie zakup.

No mam nadzieję, że każdy z nas umie liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Największa na świecie kopalnia ethereum, Ethermine, ogłosiła, że planuje całkowicie zrezygnować z wydobywania ethereum (PoW). Sugerują, że użytkownicy mogą kontynuować wydobywanie innych aktywów w ich pulach, takich jak: Ethereum Classic (ETC), Ravencoin (RVN), Ergo (ERGO), Beam (BEAM)."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowy business decision - przecież po POSie się to kompletnie nie będzie opłacało nikomu. Pewnie ludzie będą kopać to solo ostatecznie.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2022 o 18:22, xtn napisał:

Też tak myśle, że kilka miesięcy może być ciszy, a potem coś zastąpi ETH do kopania. Nie wiem, czy dobrze pamietam ale w 2021 kopanie dało przychód 17 mld $. To jest olbrzymi rynek. 

Każdy rynek może się skończyć. Tym bardziej, że nie zależy na nim politykom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, kogut199109 napisał:

Każdy rynek może się skończyć. Tym bardziej, że nie zależy na nim politykom.

a kiedyś zależało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2022 o 19:50, wamak napisał:

Są już ceny msrp. Zobacz: https://www.purepc.pl/test-kart-graficznych-geforce-rtx-3070-vs-geforce-rtx-2080-ti?page=0,24

Sugerowana cena 2359zł w październiku 2020, kiedy dolar kosztował 3,77

Dziś dolar kosztuje 4,6

2359*4,6/3,77= 2878. Po tyle są najtańsze RTX 3070 w sklepach dziś.

Błędne założenie. 

MSRP za wersje Founders Edition. GeForce RTX 3070 w cenie 499 dolarów oraz GeForce RTX 3080 w kwocie 699 dolarów

499 $ x 4,6 = 2295,4 tyle powinna dzisiaj kosztować, a to co podajesz to cena sklepowa w tamtym okresie więc nawet wysoki kurs dolara nie zmienia faktu, że to dalej za wysoko, w szczególności za kilkuletnią kartę (teoretycznie nową).

Oczywiście nie uwzględniamy innych czynników wpływających na cenę końcową.

 

 

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,że ceny MSRP są to ceny bez podatków? Do ceny MSRP należy u nas dodać VAT 23%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...