Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, konkuter napisał:

Kopać bezpośrednio na giełdę, albo nie przelewać kiedy mamy boom. Lepiej stracić 5$ niż 20$ na fee to chyba proste ;) wpisz sobie eth gas price w google, albo sprawdź na portfelu ile by cie teraz kosztował transfer

 

3 minuty temu, wamak napisał:

https://etherscan.io/gastracker#historicaldata

Wysyłać urobek z kopalni od razu na giełdę, czyli ustawić adres wpłat z giełdy. Portfel jest od chomikowania dużych ilości ETH, a nie takiej drobnicy.

czyli w zasadzie w moim przypadku (kopie na osobistym rtx 3070) okolo 16h dziennie  60MH/s to wypłaty na portfel MEW walet (albo każdy inny portfel) są nieopłacalne tak?
 

lepiej to co wykopie wrzucić na giełde (i tam od razu sprzedać? czy moge tam przychomikować? )a z giełdy na konto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kacpi278 napisał:

czyli w zasadzie w moim przypadku (kopie na osobistym rtx 3070) okolo 16h dziennie  60MH/s to wypłaty na portfel MEW walet (albo każdy inny portfel) są nieopłacalne tak?

To jest nieopłacalne, jeśli chcesz każdą wypłatę z kopalni od razu sprzedawać.

Giełda jest lepsza do regularnego sprzedawania ETH i przelewania dalej na konto/revolut.

Portfel ze względu na bezpieczeństwo jest lepszy, jak chcesz zbierać cały czas ETH i np. po kilku miesiącach sprzedawać.

Przelew ETH kosztuje zwykle od 4 do 7 $, nawet jak się przelewa ETH o wartości 1 centa. W MEW sprzedając ETH dla Euro koszt przelewu ETH też będzie doliczony.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wamak napisał:

To jest nieopłacalne, jeśli chcesz każdą wypłatę z kopalni od razu sprzedawać.

Giełda jest lepsza do regularnego sprzedawania ETH i przelewania dalej na konto/revolut.

Portfel ze względu na bezpieczeństwo jest lepszy, jak chcesz zbierać cały czas ETH i np. po kilku miesiącach sprzedawać.

czyli jak to generalnie najlepiej robić?  obecnie mam Unpaid Balance 0.01112 ethermine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, wamak napisał:

Przelew ETH kosztuje zwykle od 4 do 7 $, nawet jak się przelewa ETH o wartości 1 centa. W MEW sprzedając ETH dla Euro koszt przelewu ETH też będzie doliczony.

Przesył miedzy portfelami też ostatnio skoczył, teraz wynosi coś koło 0,01ETH czyli na dzień dzisiejszy ponad 60zł - sporo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ustawić limit gazu na 21000 i powinno wyjść w okolicach 5$. Przelew trwa wtedy dłużej, ale jest taniej. Jak przelewałem na giełdę to szło 30min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty dostały wspomagania przy chłodzeniu - takie przedmuch nawet na najniższych obrotach czyni cuda z temp na GPU, szczególnie jeśli koparka pod sufitem.

image.png

Edytowane przez Griszah
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jaka giełdę polecacie wypłacać eth? 

I co ile to tam wplacac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem zapytać o wasze opinie na temat ostatnio wspomnianego tutaj shitcoins.club? Korzystał ktoś do wypłaty gotówki?

Przeczytałem dokładnie wszystkie informacje na ich stronie. Piszą, że transakcje są sprawdzane pod kątem prania brudnych pieniędzy. Przeprowadzana jest wtedy weryfikacja, wymagane są skany dokumentów, wyjaśnienia. Czy taka sytuacja może wystąpić przy wypłacie wykopanej krypto i zamienionej na ETH, np. 3000 zł? Tym, że robione jest zdjęcie twarzy przy wypłacie to chyba nie ma co się przejmować?

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, kacpi278 napisał:

Na jaka giełdę polecacie wypłacać eth? 

I co ile to tam wplacac

Ja kopię na CoinbasePro. Gdybym miał zmienić na inną - to na Binance

Co ile to nie Ty określasz, tylko pool/kopalnia gdzie kopiesz.

Czemu nie spróbujesz na NiceHash ?

Edytowane przez JF5ebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, jack.alderr napisał:

Wystarczy ustawić limit gazu na 21000 i powinno wyjść w okolicach 5$. Przelew trwa wtedy dłużej, ale jest taniej. Jak przelewałem na giełdę to szło 30min

Według tej: https://etherscan.io/gastracker stronki minimum GWEI wynosi 167.00 czyli niżej w portfelu nie ustawiać, bo transakcja nie przejdzie ?

210.00 GWEI  to ponad 7 dolców.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, JF5ebastian napisał:

Gdybym miał zmienić na inną - to na Binance

Ta giełda w ostatnich tygodniach to porażka, przy większych ruchach w sieci zawiesza się, ostatnio nawet na kilka godzin sczyściło mi konto.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, leven napisał:

Według tej: https://etherscan.io/gastracker stronki minimum GWEI wynosi 167.00 czyli niżej w portfelu nie ustawiać, bo transakcja nie przejdzie ?

210.00 GWEI  to ponad 7 dolców.

jesli komus niezalezy na czasie mozna kombinowac

ja ustawilem raz minimalny gas (portfel MIST) i transakcja wisiala 5 dni i nie poszla dalej, pewnie do dzis bym czekał chociaz nie wiadomo
wiec wyslalem drugą transackje (ta sama kwota/ ten sam adres z wyzszym gasem lekko) - transakcja sie nadpisala i gas sie zsumował i transkacja poszla w godzine

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

kopie od niedawna i jeszcze sporo nie wiem ;/

 

Kopie używając rtx 3070 59MH/s

kopie na ethermine.org używając t-rex
mam obecnie 0.22 ethereum

i tu pytanie-

wypłacić to na  MEW wallet

czy może kopać dalej np cały miesiąc?

czy może wypłacić to na giełde?   tam trzeba to od razu sprzedać czy jak to wygląda? z góry przepraszam za spam i dziękuję za pomocne odpowiedzi

 

 

edit:
ps: w 24h wykopałem 0,00465 ETH

dobry wynik przy rtx 3070?

 

 

Edytowane przez belmondo211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, belmondo211 napisał:

 

i tu pytanie-

wypłacić to na  MEW wallet

czy może kopać dalej np cały miesiąc?

czy może wypłacić to na giełde?   tam trzeba to od razu sprzedać czy jak to wygląda? z góry przepraszam za spam i dziękuję za pomocne odpowiedzi

 

Przecież to zależy od Twojego modelu biznesowego  i strategii. Raczej nikt ci nie odpowie co masz wybrać. Na tym wątku znajdziesz jakie są wady i zalety poszczególnych rozwiązań. Musisz sobie postawić pytanie czy od razu chcesz mieć realny pieniądz czy inwestowanie krótko czy długoterminowe a może trading. I będziesz miał odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy RIG z 3 kart może crashowac z powodu braku załączonego 4G Decoding?

Co 6h crash - wszystko się freezuje, robi szary ekran i po jakimś czasie restart :D Szukam przyczyny.. Tylko jedna karta na riserze jest, wiec nie będzie dalszego szukania. Właśnie załączyłem 4G decoding w ustawieniach i czekam na dalszy rezultat... Dałem tez na każdej karcie po -50 overclock na pamięciach. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie były restarty przy zbyt mocnym oc pamięci. Dałem w dół i full stable :)

Od tego bym zaczął - oc mocno w dół i testuj. Jeżeli pomoże to masz odpowiedź i pozostanie szukanie maksymalnego stabilnego OC dla każdej karty po kolei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na jakiś zagraniach w stylu:

"Nawet 30 rat 0% i do sierpnia nie płacisz na wybrane, oznaczone produkty!"

Są tutaj tacy zawodnicy którzy postawili na to że 6 miechów będą kopać a potem jeszcze sprzedadzą karty z zyskiem ?

;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bry pany powiedzcie mi jedno jest nadal możliwe kopanie na kartach 4GB eth ? Czy minimum to 6gb ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JF5ebastian napisał:

A co powiecie na jakiś zagraniach w stylu:

"Nawet 30 rat 0% i do sierpnia nie płacisz na wybrane, oznaczone produkty!"

Są tutaj tacy zawodnicy którzy postawili na to że 6 miechów będą kopać a potem jeszcze sprzedadzą karty z zyskiem ?

;-)

Ja to caly czas zastanawiam sie nad druga 3070. Rozsadek mowi pasuj ciesz sie tym co masz. A druga strona raz sie zyje najwyzej na zero wyjdziesz. Grubo trzeba przeplacac za karty aktualnie stad moje obawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie portfel na BTC z myślą o długim trzymaniu?

Najlepiej jakby było coś w stylu MyEtherWallet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to tam są te wszystkie anulowane karty

Edytowane przez konkuter
  • Haha 4
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...