Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, duniek napisał:

eip1559 moze wprowadzic blokade asicow ale tego nie wiadomo

Kiedy ten nowy protokół wchodzi ? Ponoć ma uderzyć po kieszeni górników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z gruberj rury jesst sens teraz kupować karty po 2 do 3 krotnosci MSRP  do miningu?

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, moralez69 napisał:

Mam pytanie z gruberj rury jesst sens teraz kupować karty po 2 do 3 krotnosci MSRP  do miningu?

Nie.

  • Haha 4
  • Sad 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie gdyż dodałem dzisiaj do swojego RTX 3080 GAMING OC termopady te z linku poniżej (2mm na pamięci, a na resztę układów ze zdjęcia 1,5mm) i poprawa zaszła, ale niemal niezauważalna bo przy wentylatorach działających na 75% z jakichś 62MH/s zrobiło się 65MH/s i wciąż na pamięciach pokazuje 110^C więc prosiłbym o rady bo może robię coś źle albo przy pomocy złych termopadów. Dodam też, że zakładałem je bez odłączenia chłodzenia od płytki bo nie miałem narzędzia do odłączenia pinów, a bez niego nie szło totalnie ich odczepić, ale myślę, że to i tak nie ma większego znaczenia.

Tak do u mnie wygląda:
https://imgur.com/a/82qro9G

Termopady, których użyłem:
https://allegro.pl/oferta/termopad-termopady-thermopad-100x15x1-5mm-6w-mk-6752252186?fromVariant=6964368473

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
53 minuty temu, LUK3000 napisał:

Mam pytanie gdyż dodałem dzisiaj do swojego RTX 3080 GAMING OC termopady te z linku poniżej (2mm na pamięci, a na resztę układów ze zdjęcia 1,5mm) i poprawa zaszła, ale niemal niezauważalna bo przy wentylatorach działających na 75% z jakichś 62MH/s zrobiło się 65MH/s i wciąż na pamięciach pokazuje 110^C więc prosiłbym o rady bo może robię coś źle albo przy pomocy złych termopadów. Dodam też, że zakładałem je bez odłączenia chłodzenia od płytki bo nie miałem narzędzia do odłączenia pinów, a bez niego nie szło totalnie ich odczepić, ale myślę, że to i tak nie ma większego znaczenia.

Tak do u mnie wygląda:
https://imgur.com/a/82qro9G

Termopady, których użyłem:
https://allegro.pl/oferta/termopad-termopady-thermopad-100x15x1-5mm-6w-mk-6752252186?fromVariant=6964368473

Napisz jeszcze raz ile miałeś MH/s, bo 3080 robi 100MH/s a nie 62.
Termopady za 4,90PLN mogą nie być wiele lepsze niż to co miałeś oryginalnie
Co do odłączenia wtyczek od wentyli to można to zrobić łatwo dwoma szerokimi śrubokrętami. Choć ta najmniejsza wtyczka faktycznie jest upierdliwa...
https://youtu.be/HXEc2BGhYTc?t=283

Edytowane przez JF5ebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6w/mk to taka sobie wydajność. Ustaw power limit na 65% i baw się pamięcią. To tak najprościej jak się da i sprawdź temperatury pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.03.2021 o 12:24, dinozaur50 napisał:

Ale zawszem jakiś limit masz który można Ci zakosić a Ty nawet nie będziesz wiedział kto. A niech się zdarzy że zapomnisz zmienić limit .  Stąd bezpieczniejsza gotówka.

Możesz mi wytłumaczyć czy Ty tak serio piszesz. Jam mam od wielu lat kartę w Citi jak tylko weszły. Wiesz co to jest akceptacja transakcji kodem SMS? No chyba nie zwiną Ci karty i telefonu jednocześnie. Do tel. jeszcze musisz jakoś się dostać, aby odczytać kod. Chyba, że jest możliwość transakcji bez autoryzacji w jakichś dziwnych bankach. REVOLUT nie ma czegoś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przez dwa dni używałem Phoenix Miner w kopalni sparkpool i była dziwna sprawa: w ciągu tego czasu kilka razy kopalnia pokazywała zerowy hashrate, jakby miner w tym czasie nie działał. Podejrzewam, że wtedy było kopanie na inny adres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, wamak napisał:

Niedawno przez dwa dni używałem Phoenix Miner w kopalni sparkpool i była dziwna sprawa: w ciągu tego czasu kilka razy kopalnia pokazywała zerowy hashrate, jakby miner w tym czasie nie działał. Podejrzewam, że wtedy było kopanie na inny adres.

A teraz jakiego minera używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas lecę na Phoenixie na 2 kompach , pobrałem z serwera ze 1 miesiąc temu kiedy jeszcze linki normalnie działały, dziś widzę ze działa tylko mirror. wersja minera 5.5 c ta sama.

Nic niepokojącego z z koparka się nie dzieje , kopie tyle co ma kopać,  regularnie wypłaty na portfel MEW przychodzą. Bez Paniki.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ethermine pokazuje current hashrate 70mhs

Mimo ze moja karta wydobywa max 61 mhs ktos wyjaśni dlaczego pokazuje więcej? 

Ps. Jest jakis powód dlaczego cena eth znowu rosnie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dinozaur50 napisał:

A teraz jakiego minera używasz?

T-Rex i MBMiner.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, duniek napisał:

czemu trudnosc rosnie czyli wydobycie spada?

bo chinczycy kopią od kilkunastu dni a moze i dluzej na asicach 2000mhash @ 2500W

koszt tego asica to 21500 euro, zeby uzyskac taka moc wydobycia trzeba by miec 33 sztuki 3060ti/3070 co przelozyloby sie na pobor pradu minimum 4kw, czyli 60% wiecej

juz nie mowie o tym ze 33 sztuki  gpu to praktycznie 3 koparki po 11 kart ktore zajmują 10x wiecej miejsca niz jeden asic

 

eip1559 moze wprowadzic blokade asicow ale tego nie wiadomo

Nawet jeżeli wprowadzi, to najwcześniej za kilka miesięcy.

Innosilicon A11 Pro 8GB 2000Mh  realnie teraz opłacałoby się sprzedać karty z 100% zyskiem i dołożyć do minera w poolu a alokacją.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIP 1559 ma być wydane w aktualizacji London w lipcu. Spadek ilości wykopanego ethera ma wynosić od 20 do 40 procent. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak eip1559 jest zaplanowany na lipiec, niestety dostawy są dopiero na czerwiec tych innosiliconow a chinczycy i co zaplacą wiecej (o wiele) to pewnie maja szanse dostac je wczesniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, samsungs6 napisał:

Ps. Jest jakis powód dlaczego cena eth znowu rosnie? 

Dziś niedziela, ktoś musiał dać na msze w intencji wzrostów, ksiądz się pomodlił no i ETH rośnie. 

Edytowane przez Griszah
  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, samsungs6 napisał:

Ps. Jest jakis powód dlaczego cena eth znowu rosnie? 

Bo komuś zależy żeby rosła, podpompują troszkę i znowu na ryj, i zabawa trwa dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię test minerów, zastanawiają mnie tylko prawidłowości ktróre zauważyłem na t-rexie (ale na gminer chyba też).

Odpalam minera i wykres jest niemal idealnie prosty na kopalni 1:1, praktycznie wartość hashrate taką jaką pokazuje miner.

Na drugi dzień cały lata góra-dół, średnia spada o 2-5MH/s (zależy od minera) na kopalni. Mam tylko dwie karty, ale dziwi mnie ta prawidłowość. System to hiveos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

NiceHash zaleca natychmiastowe wyłączenie PhoenixMiner-a. Miner może być "podmieniony" tj. nie jest to oryginalna wersja wypuszczona przez autora. Nicehash zaleca reinstalację OS i zmianę haseł jeśli miner był używany na głównym PC.

https://www.youtube.com/watch?v=weC_Ugrxh1w

 

Edytowane przez andriejek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zaczac od sprawdzenia checksum u siebie zanim zacznie sie panikowac. U mnie sie zgadza, mam zanim sie "zmienilo".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

po 13 dniach od startu kopania na rtx 3070 dostałem "wypłate" z ethermine na portfel MEW wallet
mam 0.0457 ETH  co mogę z tym dalej zrobić? od tego etapu juz moge to spieniężyć?> jak tak to w jaki sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, samsungs6 napisał:

Witam

po 13 dniach od startu kopania na rtx 3070 dostałem "wypłate" z ethermine na portfel MEW wallet
mam 0.0457 ETH  co mogę z tym dalej zrobić? od tego etapu juz moge to spieniężyć?> jak tak to w jaki sposób?

Albo przerzucasz urobek na giełdę np Coinbase  i sprzedajesz, potem kasę przelewasz na konto walutowe do swojego banku. Inna opcja to sprzedaż bezpośrednia z MEW na konto walutowe w EURO lub CHF (tylko przez przeglądarke na stacjonarce). Przelewy maja prowizje uzależniona od ceny GWEI czyli paliwa (tzn GAS FEE).  Cenę gazu możesz wybrać lub ustalić samemu. Od czego zależy  też czas w jakim zostanie dokonana transakcja(od sekund do kilkudziesięciu minut).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Vullcan napisał:

Albo przerzucasz urobek na giełdę np Coinbase  i sprzedajesz, potem kasę przelewasz na konto walutowe do swojego banku. Inna opcja to sprzedaż bezpośrednia z MEW na konto walutowe w EURO lub CHF (tylko przez przeglądarke na stacjonarce). Przelewy maja prowizje uzależniona od ceny GWEI czyli paliwa (tzn GAS FEE).  Cenę gazu możesz wybrać lub ustalić samemu. Od czego zależy  też czas w jakim zostanie dokonana transakcja(od sekund do kilkudziesięciu minut).

dziękuje ❤️ a co jest najbardziej opłacalne? bo pewnie i przez giełde i przez MEW są prowizje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...