Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, leven napisał:

Jest 22.24 i widzę, że kopalnia nie widzi mojej super koparki :E

12.jpg

 

Widzę, że też zielona linia spada czasem do zera, jakby była przerwa. Też tak miałem i zmieniłem T-Rex na GMiner. Na Gminer 2.49, raz, że mogę bardziej podkręcić karty, a dwa, zielona linia jest płaska i w sumie urobek też ciut lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, leven napisał:

To będzie mój dochód dodatkowy, a jak rozwinę kopanie do zysków dwa razy większe, niż minimalna krajowa na łeb miesięcznie, to robotę fizyczną będę mieć w poważaniu.

Krypto  nie umrze, tak samo jak komputery.

 

Nie rozpedzal bym sie tak z tymi marzeniami?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto ezila kopać - wychodzi  10% więcej.

Można odrazu na binance zilke wysyłać z eth i odrazu finalizować.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, wamak napisał:

Widzę, że też zielona linia spada czasem do zera, jakby była przerwa. Też tak miałem i zmieniłem T-Rex na GMiner. Na Gminer 2.49, raz, że mogę bardziej podkręcić karty, a dwa, zielona linia jest płaska i w sumie urobek też ciut lepszy.

Te duże przerwy, to grałem i musiałem kopanie wyłączyć :E

Ale to co pokazałem dotyczy włączonej kopary, a jednak pool mnie nie widzi [:|]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zainwestować w 2x  1660 super zotaca ? W dodatku w fajnej kasie jak na chwile obecna bo po 2k sztuka nowe nieruchane bo się pochwale złożyłem podstawowy set up do miningu bo tak wyskoczyły promocje jedna za druga ze się poskładalo prime z490-p silentiumPC 750w +G pentiumek 6400 SSD ramki 8GB  i stelarz będzie w pon na 6GPU i 2psu nawet nie wiem czy nie zrobić downgrade głównego PC i doinwestować w 4/5 kart na start ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ko4lapl napisał:

Panowie zainwestować w 2x  1660 super zotaca ? W dodatku w fajnej kasie jak na chwile obecna bo po 2k sztuka nowe nieruchane bo się pochwale złożyłem podstawowy set up do miningu bo tak wyskoczyły promocje jedna za druga ze się poskładalo prime z490-p silentiumPC 750w +G pentiumek 6400 SSD ramki 8GB  i stelarz będzie w pon na 6GPU i 2psu nawet nie wiem czy nie zrobić downgrade głównego PC i doinwestować w 4/5 kart na start ? 

10zł na dzień przy jednej karcie...

Zbuduj na razie co masz i kop.

Będzie kasa, to się rozwiniesz.

1.jpg

https://gamerhash.com/pl/calculator

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, leven napisał:

10zł na dzień przy jednej karcie...

Zbuduj na razie co masz i kop.

Będzie kasa, to się rozwiniesz.

1.jpg

https://gamerhash.com/pl/calculator

 

Właśnie żeby zbudować trzeba zainwestować :) po czym rozbudowuje się bo samo z siebie i za darmo się to nie weźmie a ze miałem „luźna gotówkę” zacząłem pomalutku inwestować w sprzęt  który skompletowałam do kopania i teraz zagwostke mam na etapie gpu co wybrać jakie i ile bo na tej 3080 to nie mam zamiaru kopać ja wole zostawić sobie do grania a zwłaszcza ze się już spłaciła i wystarczy kupiłem ja za bezcen 3600zl wiec nawet mi szkoda sprzedać dla zysku jeszcze jak opanowałem krzywa wentow i trzyma mi temp na pamięciach 74C w pokoju który ma 26C a riga trzymałbym w piwnicy gdzie chłodno cały rok wiec tam sobie GDDR 6 moga śmigać na fullu :D i jak patrzę na zarobki 2x 1660S to wychodzi z 600stowek msc wiec inwestycja zwraca się po około 10/9 msc całego sprzętu i wtedy zacząć upgrade na więcej gpu 

Edytowane przez Ko4lapl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarła dziś do mnie evga ftw3 ultra. Chciałem sobie trochę odbić ten zakup i pokopać. Power limit na 60% ustawiony. Rdzeń -502, a +1000 ustawione na pamięciach. Karta osiąga 50 stopni, zaś hotspot w hwinfo pokazuje 84-86 stopni maksymalnie. Coś zmienić jeszcze tutaj można? Na tych ustawieniach mam ok. 96 mhs. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, DUDSON napisał:

Dotarła dziś do mnie evga ftw3 ultra. Chciałem sobie trochę odbić ten zakup i pokopać. Power limit na 60% ustawiony. Rdzeń -502, a +1000 ustawione na pamięciach. Karta osiąga 50 stopni, zaś hotspot w hwinfo pokazuje 84-86 stopni maksymalnie. Coś zmienić jeszcze tutaj można? Na tych ustawieniach mam ok. 96 mhs. 

RTX 3080 ? Jaka temperatura pamięci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, JF5ebastian napisał:

Dla zakończenia tematu:

A więc to był zasilacz. Kupiłem nowy i już gtx1070 wrócił do gry... tzn. pracy :-)

No i miałem racje z zawodu nie jestem informatykiem, tylko się znam na kompach.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Doamdor napisał:

RTX 3080 ? Jaka temperatura pamięci ?

Pomyliłem hotspot z temperaturą pamięci. Tak więc na pamięciach mam te 84-86 stopni na tych ustawieniach.

 

 

Edytowane przez DUDSON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kaczorex26 napisał:

Zasilacz 650W odda 650W zawsze (no chyba, że totalne krapiszcze), może jedynie ze ściany więcej pobrać, zależy od sprawności. Dobry 650 to i 700 odda.

Ano, prawda. Jak zasilacz gówniany to watów z etykiety pewnie nie wypluje. A nawet jeśli to za długo nie pociągnie w takim stanie. Przykładowo taki syf syfów to zasilacze Corsair VS :-D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, wamak napisał:

Jak ETH przejdzie na POS, to cała moc z ETH pójdzie na inne krypto i trudność na nich wzrośnie masakrycznie. Jak karty 4GB przestały się nadawać do ETH, to ich moc poszła na ETC i trudność na ETC wzrosła w ciągu miesiąca o 100%. A trudność na ETH wcale nie spadła, co oznacza, że karty 4GB i tak stanowiły mały procent. Jak cała moc z ETH przejdzie na inne coiny, to ich trudność wzrośnie z automatu znacząco.

Jedynie ASICi pójdą na śmietnik.

Asici może i tak, dlatego ciekawsze są fpga gdzie można kopać różne altcoiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem zobaczyć ile mam ETH na poolu i co widzę ?

1.jpg

U Was też pool Ethermine robi takie jaja ?

Nie ma urobku, nie ma mojej koparki, na portfelu nie ma przelewu.

Coraz lepiej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś się stało z ethwrmine.org? bo go nie widzę na https://miningpoolstats.stream/ethereum#

 

5 minut temu, leven napisał:

Właśnie chciałem zobaczyć ile mam ETH na poolu i co widzę ?

1.jpg

U Was też pool Ethermine robi takie jaja ?

Nie ma urobku, nie ma mojej koparki, na portfelu nie ma przelewu.

Coraz lepiej :E

Tak mam dokładnie to samo nie wiem gdzie kopię

 

Jaki jest dobry pool żeby się przerzucić?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, dinozaur50 napisał:

Czy coś się stało z ethwrmine.org? bo go nie widzę na https://miningpoolstats.stream/ethereum#

 

Tak mam dokładnie to samo nie wiem gdzie kopię

 

Jaki jest dobry pool żeby się przerzucić?

 

Wrócił Ethermine.

Ale jutro przechodzę na Cruxpoola.

https://www.cruxpool.com/eth/miner/0x91E462ee6DE249c8C271f0C2669E193bF411F627

Wpisz sobie swój adres portfela w pole adresowe i pobierz program Phoenix.

Na nim kopie na Cruxpoolu.

Średnia wydobycia praktycznie taka sama, jak na Ethermine, tylko krzywe na wykresach są bardziej pagórkowate :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, leven napisał:

Wrócił Ethermine.

Ale jutro przechodzę na Cruxpoola.

https://www.cruxpool.com/eth/miner/0x91E462ee6DE249c8C271f0C2669E193bF411F627

Wpisz sobie swój adres portfela w pole adresowe i pobierz program Phoenix.

Na nim kopie na Cruxpoolu.

Średnia wydobycia praktycznie taka sama, jak na Ethermine, tylko krzywe na wykresach są bardziej pagórkowate :E

Trzeba sięv rejestrować czy można anonimowo. A jak anonimowo to jak ma wyglądać liniina w pliku bat? Bo na sparkpool nie udało mi się uruchomić kopania anonimowego Coś żle wpisalem

Edytowane przez dinozaur50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, dinozaur50 napisał:

Trzeba sięv rejestrować czy można anonimowo. A jak anonimowo to jak ma wyglądać liniina w pliku bat? Bo na sparkpool nie udało mi się uruchomić kopania anonimowego Coś żle wpisalem

Może być anonimowo.

Ja się zarejestrowałem, bo kopalnia ma taka opcję.

Plik bat: PhoenixMiner.exe -pool eu.cruxpool.com:5555 -wal 0x91E462ee6DE249c8C271f0C2669E193bF411F627 -worker leven

Phoenix: https://www.sendspace.com/file/38m274

Tylko sobie swój adres portfela wpisz i swoją nazwę koparki.

 

 

 

Edytowane przez leven
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, leven napisał:

Właśnie chciałem zobaczyć ile mam ETH na poolu i co widzę ?

 

U Was też pool Ethermine robi takie jaja ?

Nie ma urobku, nie ma mojej koparki, na portfelu nie ma przelewu.

Coraz lepiej :E

Jak bym miał tyle problemów co ty i tyle miał skakać z kopalni na kopalnie itp, to mnie by się nie chciało kopać .
Serio

Od 3 miechów moim jedynym problemem to czy jest w chacie prąd i net. 

Kopaniem zajmuje się nicehasch + nbminner, kasa z portfela nicehasha leci na coinbase.
Stamtąd  przelew w euro na konto kantoru walutowego Aliora i już można wydawać ;-)

0 problemu, stresu i kombinowania- może kopiąc samodzielnie zarobił bym więcej, ale potem coś dojdzie, coś nie dojdzie itp itd.
Jaki ma to sens przy 1-2 kartach?

 

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się złego dzieje z poolem Ethermine.

Wydajność kopania spada, są przerwy w połączeniu z kopalnią, przeczekam te problemy na innym poolu.

Znowu krzywa wydobycia leci na pysk, w takim tempie śnieg spadnie zanim dokopię się do 0.01 ETH :E

1.jpg

1 minutę temu, Tomcat napisał:

Jak bym miał tyle problemów co ty i tyle miał skakać z kopalni na kopalnie itp, to mnie by się nie chciało kopać .
Serio

Od 3 miechów moim jedynym problemem to czy jest w chacie prąd i net. 

Kopaniem zajmuje się nicehasch + nbminner, kasa z portfela nicehasha leci na coinbase.
Stamtąd  przelew w euro na konto kantoru walutowego Aliora.

0 problemu, stresu i kombinowania- może kopiąc samodzielnie zarobił bym więcej, ale potem coś dojdzie, coś nie dojdzie itp itd.
Jaki ma to sens przy 1-2 kartach?

 

To zabawa, uczę się tematu.

Jak to ogarnę, to się bardziej poważnie zaangażuje w mining.

Wtedy przejdę na Binanse albo Coinbase (na obu mam zarejestrowane konta, tylko nie mam wykonanego KYC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim to ogarniesz to bańka pęknie i dochodowe kopanie się skończy ;-)

Poza tym moim zdaniem przy urobku z gtx 1060, to wszelkie kalkulacje dochodowości danej kopalni, minnera itp. mieszczą  się w granicach błędu pomiaru. 

Kopiąc na 2x3070 tym samym minnerem i na identycznych taktach mam wahania opłacalności kopania od 9,6$ do 12-13$ na dobę.
Nawet średnia z tygodnia nic nie mówi.  
Przy takiej zmienności nie podjął bym się oceniania różnych kopalni i to po kilku , kilkunastu dniach kopania na jednej karcie bo to i tak nie ma sensu.


ps. na prąd chociaż starcza tego urobku ?

Edytowane przez Tomcat
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że każda godzina jest inna od następnej i wydobycie się waha, ale nie pisz mi, że nie mogę określać, jakie jest w przybliżeniu wydobycie na tej lub innej kopalni.

Są dni, kiedy jest dość stabilny urobek i wtedy mogę śmiało sobie kalkulować wydobycie na poolach.

Wystarczy średnia doby i to wystarczy, żeby podjąć decyzję.

Ważne też jest to, co opisałem, czyli kondycja kopalni, która upada na Ethermine patrząc na ostatnie dni.

A bańka nie pęknie, bo kryptowaluty dopiero się rozwijają.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Predix napisał:

Corsair vs650 da radę z 2x 3060ti ? Podpięty kablem dual psu do płyty więc zasila tylko karty. Risery na osobnych wiązkach sata, 8pin tylko jedna wiązka do obu kart (po 1 wtyczce), karty na power limicie 65% będą pracować (130W każda)

W życiu bym tego nie podpiał do normalnego komputera, a co dopiero koparki. Nie podłączone wentylatory, brak zabezpieczenia termicznego i grupowa regulacja napięć.

 

  

13 godzin temu, leven napisał:

Na razie zabawa, ale krypto idzie do przodu.

To jest "moneta" która dopiero raczkuje i będzie coraz popularniejsza.

Na razie nie mam funduszy, ale to się zmieni i wtedy zainwestuję w kopanie.

To będzie mój dochód dodatkowy, a jak rozwinę kopanie do zysków dwa razy większe, niż minimalna krajowa na łeb miesięcznie, to robotę fizyczną będę mieć w poważaniu.

Krypto  nie umrze, tak samo jak komputery.

 

na razie idzie, na ten moment gwarancję zarobienia mają Ci co zaczęli w grudniu. Im zostało z 2-3 miesiące kopania i mają wszystko spłacone. Biorąc pod uwagę kupowania kart, z tego co kopiesz to kolejną sensowna kupisz pewnie za dwa lata.

  

13 godzin temu, wamak napisał:

Jak ETH przejdzie na POS, to cała moc z ETH pójdzie na inne krypto i trudność na nich wzrośnie masakrycznie. Jak karty 4GB przestały się nadawać do ETH, to ich moc poszła na ETC i trudność na ETC wzrosła w ciągu miesiąca o 100%. A trudność na ETH wcale nie spadła, co oznacza, że karty 4GB i tak stanowiły mały procent. Jak cała moc z ETH przejdzie na inne coiny, to ich trudność wzrośnie z automatu znacząco.

Jedynie ASICi pójdą na śmietnik.

w statystykach hiveos 4GB nie są uwzględnione albo nic nie stanowią...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, grzech1991 napisał:

na razie idzie, na ten moment gwarancję zarobienia mają Ci co zaczęli w grudniu. Im zostało z 2-3 miesiące kopania i mają wszystko spłacone. Biorąc pod uwagę kupowania kart, z tego co kopiesz to kolejną sensowna kupisz pewnie za dwa lata.

  

 

 

 

Ale ja nie kopię, żeby zarobić z tego na nową kartę :)

To dopiero początek z miningiem, dla tego tak dużo piszę i wypytuję.

Każde sensowne wypowiedzi są dla mnie cenne, dla tego tutaj na razie siedzę.

Przy okazji mogę pomóc nowym górnikom założyć podstawowe sety do ETH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, leven napisał:

 

A bańka nie pęknie, bo kryptowaluty dopiero się rozwijają.

Serio? 
Ja bym sobie z tym planów życiowych nie wiązał bo się przejedziesz...

Jak dla mnie kwestia czasu czy to będzie lipiec,  grudzień czy nieco później i to pierdyknie- nie wiadomo tylko czy przy 70, 80 czy 300k za btc.
Jakbym wiedział , to bym sukcesywnie nie sprzedawał urobku czekał na ostatnią górkę...

5 minut temu, grzech1991 napisał:

na razie idzie, na ten moment gwarancję zarobienia mają Ci co zaczęli w grudniu. Im zostało z 2-3 miesiące kopania i mają wszystko spłacone. Biorąc pod uwagę kupowania kart, z tego co kopiesz to kolejną sensowna kupisz pewnie za dwa lata.

Kopie od stycznia  na 1x3070, od lutego na 2x3070.
Do końca miesiąca obie karty  się spłacą i jeszcze z 1,5 tyg będę kopać na prąd a potem już zyski.
Kokosów nie ma ale na waciki jest.

Jak ktoś teraz miał by w to wejść, to nie wiem czy do końca roku wyjdzie na swoje o ile bańka nie pęknie...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No i oczywiście, że obcina detale bo wszystko rozświetla. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
    • Jw. jeżeli zmieniamy i dostajemy 10% różnicy i ciut więcej vramu, ale musimy np dopłacić tysiaka albo więcej - to niestety ale się to średnio kalkuluje. Najoptymalniej byłoby się z kimś wymienić z ew. dopłatą, lub karta za kartę (strix to topowy model), ale tutaj możesz się naciąć na kulturę pracy jakiegoś golasa   Poczekałbym, 4070 jeszcze w wersji Ti to wciąż bardzo kompetentny sprzęt do grania. Nie żłopie bóg wie ile prądu a jest wydajna w 1440p. Wyjdzie seria 5070 to sprzedasz tego strixa i kupisz coś wyraźnie szybszego. Supki to zapychacze dziur a nie realne przyrosty, szczególnie dla posiadających modele bez S.
    • Wygląda na to, że Gigabyte inaczej podszedł do kwestii krzywej EOTF. Połączył tryby 400 i 1000 (pierwszy od 10-100%, drugi 1-10%) i uniknął spadku jasności w trybie 1000, który miał np. Asus.   
    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...