Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto aktualizować hiveos do najnowszej wersji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopie ktoś z was na ethermine t-rex'em ? Zmieniłem na tą najnowszą wersję i przy reported 170.5 mam average 24h 155 tylko. Czy to normalne ?

Oczywiście koparka chodzi cały czas, internet na kablu, OC dość niskie (3060 i 3060Ti +1100mem), temperatury po 50-55

Edytowane przez Predix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Predix napisał:

Kopie ktoś z was na ethermine t-rex'em ? Zmieniłem na tą najnowszą wersję i przy reported 170.5 mam average 24h 155 tylko. Czy to normalne ?

Oczywiście koparka chodzi cały czas, internet na kablu, OC dość niskie (3060 i 3060Ti +1100mem), temperatury po 50-55

Tak. Average na ethermine to ostatnie 6h, może się wahać, nie ma w tym nic dziwnego. Nie ma tam wskaźnika średniej z 24h

Edytowane przez konkuter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, wielkig napisał:

A na tym Flexpool'u, który macie serwer wybrany i jaki procent Stale Shares? Też macie Effective Hashrate cały czas poniżej Reporter? Testuję dopiero 12h, ale zapytać nie szkodzi.

Wybrałem serwer DE bo mam ping o 1ms niższy, natomiast stale shares wydaje mi się i tak wysokie, jakby serwer był przeciążony. Na początku miałem stale shares 0.5-0.6%. Teraz jest po 0.8-1.1% i według mnie to sporo.

Patrząc na minera share idzie po normalnie po 35-37ms, co któryś po 150-170ms.

10 godzin temu, n00ber napisał:

Czy warto aktualizować hiveos do najnowszej wersji? 

HiveOS - darmowy
Czas aktualizacji - ok 5 minut (przelicz ile wykopiesz przez 5 minut)
Zablokowanie rdzenia do danej wartości - u mnie oszczędność ok. 25watt, co daje 7.50 zł miesięcznie w kieszeni
Czas poświęcony na ustawienie zegarów - według uznania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnego dzisiaj w nocy z kursami ETH i BTC się stało - miały solidne spadki,ETH pon.2000$ a BTC pon.52000$.Teraz tego nie widać,gdyż część strat odrobiły.

Myślę,że to jeszcze nie ten moment,że bańka zacznie pękać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszła plotka, że mają opodatkować dodatkowo instytucje finansowe posiadające aktywa w krypto. Na szczęście wszystko mam w pisekach więc spadki mnie nie dotknęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, FataIity napisał:

Poszła plotka, że mają opodatkować dodatkowo instytucje finansowe posiadające aktywa w krypto. Na szczęście wszystko mam w pisekach więc spadki mnie nie dotknęły.

Piesek to Pump&Dump więc maj się na baczności i ustaw stop loss na plusie

Zjadłem w nocy troche czerwonego, Bitcoin przestał grać muzykę i a alty (przynajmniej większość, poza pieskiem :E ) przestała tańczyć. Nie wygląda to byczo w short termie.

Edytowane przez Melon102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Melon102 napisał:

Piesek to Pump&Dump więc maj się na baczności i ustaw stop loss na plusie

Zjadłem w nocy troche czerwonego, Bitcoin przestał grać muzykę i a alty (przynajmniej większość, poza pieskiem :E ) przestała tańczyć. Nie wygląda to byczo w short termie.

Zbyt dużo ludzi z ulicy weszło w pieska żeby teraz spadł, będzie jeszcze duża pompa conajmniej raz. Wytrzymał w miarę te spadki bitcoina więc będzie dobrze chyba, że BTC zrobi większą korektę. Nie inwestowałem wiele, jakieś +-150usd, ale już jestem 300% na plusie. Liczę na odbicie BTC i piesek w górę do jeszcze +100% i wyciągam 80% albo nawet wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ktoś pisał że na flexpool'u ma duży staleshares

Cytat

Hi @everyone - we've noticed some miners are reporting increased stales. Overall stales for the pool are still around average however we have noticed slightly increased stales on Brazil and Germany. We are upgrading our servers and further optimizing our software to correct this.

U mnie na SWE po staremu ~0.5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, aureumchaos napisał:

Moze to przez tego wieloryba... 

https://bitcoin.pl/wieloryb-z-rynku-bitcoina/

To nie to, panika była przez to:

https://bitcoin.pl/departament-skarbu-usa/

"Powodem są doniesienia, zgodnie z którymi Departament Skarbu USA może wkrótce oskarżyć szereg instytucji finansowych o wykorzystywanie aktywów cyfrowych do prania pieniędzy."

Czy to dopiero początek to się okaże.

Edytowane przez Skyline_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieloryb też w tym pomógł.Za chwilę kurs wróci do wzrostów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Spl97 napisał:

Wieloryb też w tym pomógł.Za chwilę kurs wróci do wzrostów.

Panika jest dość solidna ? Oby coś ukopu wzrosło,  bo najbliższa realizacje mam przewidziana na koniec czerwca ew lipiec. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.04.2021 o 20:55, Sheeneek napisał:

Dasz rade lepiej, moja cos kolo 52mh i 101w karta jak dobrze pamietam, wez uv na maksa(minimum), ja mam 1250 na gpu i 750 mv. Wszystko tylko w sterowniku amd bez biosu.

RX5700xt

Dałem PL -50%, vRAM nie kręciłem. Pobiera 107-110W przy 50mh/s, temp w hw monitor na vRAM 94st-96st. Trochę ciepłe ale przy graniu latają na 104-106st.

Juz wiem dlaczego w listopadzie i grudniu te karty od ręki znikały po 1800-2200zł.

Edit: ustawiłem wentylatory na stałe 45% i temp vRAM spadła do 86-88st. :) To już chyba ok. 

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, xtn napisał:

Juz wiem dlaczego w listopadzie i grudniu te karty od ręki znikały po 1800-2200zł.

o jakich kartach mówisz, bo 3060ti były dopiero na początku grudnia a 3060 końcem lutego

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Tornado3 napisał:

o jakich kartach mówisz, bo 3060ti były dopiero na początku grudnia a 3060 końcem lutego

RX5700xt

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Nicehasha. Na aplikacji na smartfonie pokazuje mi przewidywalny przychód w 24h na poziomie 6,11 euro, a minerze na kompie w 5,8$ w tym samym czasie. 

Edit: Ok, to chyba po prostu ma inne opóźnienia, bo teraz w apce mam 4,25 Euro, a w minerze 6,5$.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak SSD,to oni biorą tylko w mniejszych pojemnościach.Tych o poj.500 GB lub więcej nie będą brali.
Odwrotnie jest z zasilaczami,biorą tylko z mocą co najmniej 1kW,na te z mniejszą mocą nawet nie spojrzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, aureumchaos napisał:

Trzeba bo dyski bedzie sie w kolejkach ustawiac jak po rtx 30xx w x kom ????

Ja już kupiłem na gry 1TB SSD Curcial MX500 i na dane WD Blue 1TB HDD, bo mam dwa stare 2x250GB HDD które muszą już iść na emeryturę. :E Oprócz tego mam jeszcze 120GB SSD na system, 3TB i 1TB na dane. :E

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanko, jak to jest riserami, czy zasilanie ich wtyczką molex jest bezpieczne? Spotkałem się z opiniami że risery powinno zasilac się wtyczka 6 pin, ale gdybym miał wykorzystać w riserach takie zasilanie to będę w stanie podłączyć tylko dwie karty graficzne, proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przede wszystkim chciałbym przywitać się na tym forum.

Zwracam się z pytaniem: mam już kartę ASUS RTX 3070 ROG Strix OC (61-62 MH/s). Ostatnio na Amazonie udało mi się upolować ASRock AMD Radeon RX 5700XT Phantom Gamer OC (przewidywany hashrate 55-56 MH/s, na kartę muszę jeszcze chwilę poczekać - nie mam jeszcze daty dostawy).

1. Czy można bez większych problemów łączyć te karty w jednym komputerze przy kopaniu na Ethermine?

2. A jeżeli chciałbym skorzystać z kompa (przeglądanie sieci, Netflix, gry etc.) - czy nie będzie z tym problemów?

3. Co trzeba wówczas zrobić, aby karty się "nie gryzły" i system działał stabilnie?

Z góry dziękuję za pomoc. 

Edytowane przez Martinique

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, pdlugi10 napisał:

Hej, mam pytanko, jak to jest riserami, czy zasilanie ich wtyczką molex jest bezpieczne?

Molex dostarcza bezpiecznie do 60W. Karty biorą z PCI-E zwykle (Mam jedną RTX 2060 Super, która ciągnie z PCI-E 68W - wyjątek.) poniżej 60W. Wtedy to jest bezpieczne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...