Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, amsztel napisał:

Jasna sprawa. Tyle, ze to wszystko opiera sie na zalozeniu, ze ETH bedzie wciaz mocno parlo w gore. Dzieki za odpowiedzi panowie.

Nawet jak ETH nie bezie parło do góry dalej będzie opłacalne, nawet jak zaliczy głębsza korektę to też dalej będzie opłacalne, tylko ze zwrot będzie dużo dłuższy niż jest teraz. Jak ktoś kupił sprzęt za 2x 3x msrp to się może zdziwić, zwłaszcza przy tym gorszym scenariuszu. Pamiętam czasy jak 100Mh dawało może z 2usd ukopu, a teraz jak spadało poniżej 8usd to co u niektórych "panika".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Griszah napisał:

widać, że żal pupkę ściska.

ale o co żal? Każdy sobie może nawet bez kopania zagrać przykładowo na forksie na wzrost lub spadek kryptowalut czy dowolnych innych aktywów, akcji walut itp. Kopanie do tego nie jest wcale potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Melon102 napisał:

Nawet jak ETH nie bezie parło do góry dalej będzie opłacalne, nawet jak zaliczy głębsza korektę to też dalej będzie opłacalne, tylko ze zwrot będzie dużo dłuższy niż jest teraz. Jak ktoś kupił sprzęt za 2x 3x msrp to się może zdziwić, zwłaszcza przy tym gorszym scenariuszu. Pamiętam czasy jak 100Mh dawało może z 2usd ukopu, a teraz jak spadało poniżej 8usd to co u niektórych "panika".

No tak, ale jak kolega @Griszah juz wspomnial - dla ETH nadchodzi POS w tym roku, wiec to nie bedzie tak, ze nagle kopanie stanie sie mniej oplacalne. Po prostu nastapi jego koniec. A mimo to znikaja karty typu 3080 w cenach 10+k ze sklepow :E Czegos tu nie ogarniam :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, amsztel napisał:

No tak, ale jak kolega @Griszah juz wspomnial - dla ETH nadchodzi POS w tym roku, wiec to nie bedzie tak, ze nagle kopanie stanie sie mniej oplacalne. Po prostu nastapi jego koniec. A mimo to znikaja karty typu 3080 w cenach 10+k ze sklepow :E Czegos tu nie ogarniam :hmm:

Bitcoin też spadał. Cały myk polega na tym że kryptowaluty miały za duży wzrost. Za wysoko urosły, dzięki czemu pokazały że można na nich zarobić mega hajs. Więc jak spadnie, to Ci co sprzedali, kupią dwa razy tyle co mieli sztucznie nakręcając rynek. I jedziemy na nowo z koksem. To szaleństwo się nie zatrzyma. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, amsztel napisał:

A mimo to znikaja karty typu 3080 w cenach 10+k ze sklepow :E Czegos tu nie ogarniam

to się nazywa spekulucja. Jak ktoś się nie wycofa w porę to straci

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
24 minuty temu, amsztel napisał:

No tak, ale jak kolega @Griszah juz wspomnial - dla ETH nadchodzi POS w tym roku, wiec to nie bedzie tak, ze nagle kopanie stanie sie mniej oplacalne. Po prostu nastapi jego koniec. A mimo to znikaja karty typu 3080 w cenach 10+k ze sklepow :E Czegos tu nie ogarniam :hmm:

EHT "może" przejść na POS "najwcześniej" pod koniec roku, ale jak ktoś w krypto trochę dłużej to wie ile te daty były już w przeszłości przekładane :E, poza tym na ETH świat się nie kończy i będzie powtórka z rozrywki, nowe coiny wystrzela z konopi. BTC też kiedyś się kopało się na GPU.

Ja też tego nie rozumiem dlaczego 3080 znikają ze sklepów za 10k, nie wiem, może do pracy ludzie potrzebują. W grudniu w sumie też nie rozumiałem, dlaczego ludzie skąpili przepłacić 2-3 stówki na karte i woleli czekać na mityczne msrp.?‍♂️

Edytowane przez Melon102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, panzar01 napisał:

To szaleństwo się nie zatrzyma. 

historia uczy że się zawsze zatrzymuje, bańki z definicji pękąją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, panzar01 napisał:

Bitcoin też spadał. Cały myk polega na tym że kryptowaluty miały za duży wzrost. Za wysoko urosły, dzięki czemu pokazały że można na nich zarobić mega hajs. Więc jak spadnie, to Ci co sprzedali, kupią dwa razy tyle co mieli sztucznie nakręcając rynek. I jedziemy na nowo z koksem. To szaleństwo się nie zatrzyma. 

No tak, ale mowimy o kopaniu na GPU a nie o tradowaniu/hodlowaniu. Poza tym z tego co mozna wyczytac w tym watku wiekszosc osob traktuje to jako dorabianie sobie do pensji. To co wykopia od razu wyplacaja wiec raczej nie nalezy tego traktowac jako inwestycje dlugoterminowa. Krypto sie zalamie/wejdzie POS to wystawia karty na allegro i tyle ich widzieli w tym temacie :P 

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, qrek1 napisał:

historia uczy że się zawsze zatrzymuje, bańki z definicji pękąją

Tylko że kryptowalutami typu eth czy btc raczej nikt nie spekuluje. To nie myk jak z dogecoinem. 

1 minutę temu, amsztel napisał:

No tak, ale mowimy o kopaniu na GPU a nie o tradowaniu/hodlowaniu.

To też się unormuje. BTC pokazał że nawet jak spada urobek, to nikogo nie wzrusza. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, panzar01 napisał:

[...]

To też się unormuje. BTC pokazał że nawet jak spada urobek, to nikogo nie wzrusza. 

O tu sie mylisz - zobacz ile pokoparkowych uzywek pascali/polarisow pojawilo sie na rynku wtornym po zalamaniu sie krypto w 2018 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, amsztel napisał:

O tu sie mylisz - zobacz ile pokoparkowych uzywek pascali/polarisow pojawilo sie na rynku wtornym po zalamaniu sie krypto w 2018 roku.

A teraz BTC jest za 60k USD. Kto przetrwał ten zyskał :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, panzar01 napisał:

A teraz BTC jest za 60k USD. Kto przetrwał ten zyskał :)

To mnie akurat bardzo cieczy, ze po tyle jest :D Nie mniej jednak przyszlosc kopania na GPU jest bardzo krotkoterminowa imho dlatego dziwia mnie wciaz horrendalne ceny kart (co oznacza, ze ludzie wciaz za tyle kupuja :E ). Moze nie wiedza, ze juz niedlugo kopanie ETH bedzie niemozliwe, choc z drugiej strony kazdy kto kopie jest chyba na tyle ogarniety zeby takie rzeczy wiedziec :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, amsztel napisał:

To mnie akurat bardzo cieczy, ze po tyle jest :D Nie mniej jednak przyszlosc kopania na GPU jest bardzo krotkoterminowa imho dlatego dziwia mnie wciaz horrendalne ceny kart (co oznacza, ze ludzie wciaz za tyle kupuja :E ). Moze nie wiedza, ze juz niedlugo kopanie ETH bedzie niemozliwe, choc z drugiej strony kazdy kto kopie jest chyba na tyle ogarniety zeby takie rzeczy wiedziec :E 

No ale nie jest przypadkiem tak że ethereum jest zaprojektowany tak że będzie kopany tylko na GPU? W odróżnieniu od większości krypto, można w nim zmienić algorytm eliminując kopanie na ASIC? Chyba o to w nim chodziło, przecież. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, amsztel napisał:

To mnie akurat bardzo cieczy, ze po tyle jest :D Nie mniej jednak przyszlosc kopania na GPU jest bardzo krotkoterminowa imho dlatego dziwia mnie wciaz horrendalne ceny kart (co oznacza, ze ludzie wciaz za tyle kupuja :E ). Moze nie wiedza, ze juz niedlugo kopanie ETH bedzie niemozliwe, choc z drugiej strony kazdy kto kopie jest chyba na tyle ogarniety zeby takie rzeczy wiedziec :E 

Spokojnie przyjdzie czas no popularyzacje kolejnej kryptowaluty.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, panzar01 napisał:

No ale nie jest przypadkiem tak że ethereum jest zaprojektowany tak że będzie kopany tylko na GPU? W odróżnieniu od większości krypto, można w nim zmienić algorytm eliminując kopanie na ASIC? Chyba o to w nim chodziło, przecież. 

Przeciez bylo pisane wczesniej, w momencie kiedy ETH przejdze z POW na POS to kopanie z dnia na dzien przestanie po prostu istniec. Obojetnie na czym :) A to juz sie zbliza wielkimi krokami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, amsztel napisał:

Przeciez bylo pisane wczesniej, w momencie kiedy ETH przejdze z POW na POS to kopanie z dnia na dzien przestanie po prostu istniec. Obojetnie na czym :) A to juz sie zbliza wielkimi krokami.

No to się powtórzyć mogę. BTC też miał takie momenty (liczba mnoga!) A dalej kosztuje 60k USD za jednego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, panzar01 napisał:

No to się powtórzyć mogę. BTC też miał takie momenty (liczba mnoga!) A dalej kosztuje 60k USD za jednego. 

Nie wiem czy rozumiesz do konca o co kaman... :E  BTC zawsze mozna bylo kopac jak i mozna kopac teraz, wiec nic sie pod tym wzgledem nie zmienilo. ETH zawsze mozna bylo kopac ale w tym roku nastapi aktualizacja POS i jego kopanie bedzie niemozliwe juz na zawsze. Pozostanie jedynie zyczeniowe myslenie, ze akurat jakis inny altcoin tak wyskoczy w gore z cena, ze jego kopanie stanie sie super oplacalne. Jesli tak sie nie stanie to wszystkie karty poleca do sprzedazy na rynku wtornym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eth po prostu zostanie wykopane. Oryginalne 72 miliony coinow. Co nie oznacza że zamkną biznes. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopanie ETH też nie zawsze było super opłacalne. Teraz jest, a za kilka miesięcy może być coś innego bardziej opłacalne. Skończy się kopanie ETH to będzie się kopać ETC, rvn czy cokolwiek innego co w danym momencie będzie najbardziej opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień nr 16 w przeliczeniu na 100mh/s. Pomiar z 22:00

Flexpool +2% względem ethermine

Liczone od początku pomiaru flexpool -3,6% względem ethermine.

Pomiar wykonywany kilkoma koparkami, moce sumaryczne są zbyt różne stąd przeliczenie na 100mh/s. Nie dodaję benchmarku w postaci whattomine bo moim zdaniem nie o to tu chodzi. Miner to T-rex, 1% donacji na obydwu poolach, stale shares poniżej 1%. Jak nie opadnie mi zapał to w którymś momencie wrzucę excela. Cytując lecimy dalej

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, lukadd napisał:

Kopanie ETH też nie zawsze było super opłacalne. Teraz jest, a za kilka miesięcy może być coś innego bardziej opłacalne. Skończy się kopanie ETH to będzie się kopać ETC, rvn czy cokolwiek innego co w danym momencie będzie najbardziej opłacalne.

Obstawiam ETC, no chyba że twórcy samego ETH mają coś w zanadrzu. 

Edytowane przez panzar01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie (i panie), przepłacona o dobre 500zł w grudniu karta mi się właśnie zwróciła. :D Teoretycznie, bo jeszcze nie przelałem na PLNy... Ale taki miałem plan. Odkopać koszt karty, przelać i kopać dalej juz na 'trzymanie'...ale nie powiem, trochę kusi wizja przyszłości i trzymania tego urobku (wykopałem ok 0.19 ETH od bodajże końca lutego) w dłuższej perspektywie. :E

Trzeba być jednak twardym i uczciwym wobec własnego słowa. Powiedzcie tylko prosze bo jeszcze nigdy nie przelewałem, choć mniej więcej procedurę mam 'obcykaną'. Jak to z tym 'gazem' teraz jest? Opłaca się teraz przelewać?

Bo widzę, że opłaca się teraz bardzo kopać (normalnie mam est miesieczy ok <0.05 ETH, dzisiaj jest grubo ponad 0.06),a to z tego co kojarzę powiazane jest ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 minut temu, Vorathiel napisał:

No panowie (i panie), przepłacona o dobre 500zł w grudniu karta mi się właśnie zwróciła. :D Teoretycznie, bo jeszcze nie przelałem na PLNy... Ale taki miałem plan. Odkopać koszt karty, przelać i kopać dalej juz na 'trzymanie'...ale nie powiem, trochę kusi wizja przyszłości i trzymania tego urobku (wykopałem ok 0.19 ETH od bodajże końca lutego) w dłuższej perspektywie. :E

Trzeba być jednak twardym i uczciwym wobec własnego słowa. Powiedzcie tylko prosze bo jeszcze nigdy nie przelewałem, choć mniej więcej procedurę mam 'obcykaną'. Jak to z tym 'gazem' teraz jest? Opłaca się teraz przelewać?

Bo widzę, że opłaca się teraz bardzo kopać (normalnie mam est miesieczy ok <0.05 ETH, dzisiaj jest grubo ponad 0.06),a to z tego co kojarzę powiazane jest ze sobą.

HODOR, HODL THE DOOR 

Sam kopię i zamierzam trzymać circa about przez najbliższych 6-7 lat...

Edytowane przez Martinique

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, amsztel napisał:

Nie wiem czy rozumiesz do konca o co kaman... :E  BTC zawsze mozna bylo kopac jak i mozna kopac teraz, wiec nic sie pod tym wzgledem nie zmienilo. ETH zawsze mozna bylo kopac ale w tym roku nastapi aktualizacja POS i jego kopanie bedzie niemozliwe juz na zawsze. Pozostanie jedynie zyczeniowe myslenie, ze akurat jakis inny altcoin tak wyskoczy w gore z cena, ze jego kopanie stanie sie super oplacalne. Jesli tak sie nie stanie to wszystkie karty poleca do sprzedazy na rynku wtornym.

Musisz spojrzeć na pewne rzeczy szerzej. Bo patrząc co się dzieje to  crypto będą dalej rosły. I będą nowe coiny do oplacalnego kopania. Niestety świat w kryzysie covid odpalił drukarki FIAT i nadrukowal masę pieniędzy.  Gdzieś te pieniądze trzeba ulokować. I crypto teraz jest taką lokatą bo fiat się dewauluje a na szczęście crypto jest niezależne od jakiegoś tam rządu. Popatrz chociażby na projekt Chia na starcie obstawiano że będzie kosztował 20-100 usd. Kosztował  1000 USD.  U nas nieruchomości drożeją w tempie piorunującym sprzedają się szybko jak ktoś ma  coś atrakcyjnego do sprzedania. Karty graficzne na całym świecie schodzą na pniu po horrendalnych cenach. Dyski HHD większe pojemnosci stają sie niedostępne i drożeją. Jedna z największych kopalni na świecie, kart gpu do kopania kilka tygodni temu zamówiła za 30 mln dolców  z dostawą na lipiec.- nie licżą na ETH-myślisz że są to filantropii. A  oni z wielkich nie są jedyni co karty zamówili. I jest jeszcze wiele innych rzeczy wskazujących że FIAT musi zostać zamieniony na   towary lokacyjne.

Edytowane przez dinozaur50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Vorathiel napisał:

 Opłaca się teraz przelewać?

Zdecydowanie nie. Dzisiaj gaz jest najdroższy od bardzo dawna: https://etherscan.io/gastracker

Ostatnio było po 30 - 40 gwei, teraz jest po 188.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @lokiju tak weryfikowałem to co mówi zychowicz i Żebrowski , zychowicz to kłamca i mitoman
    • Właśnie o to mi chodzi. Tzn ja wiem że nie mogę oczekiwać 14-14-14 na tych goodramach tylko o tym, że nie wiem dlaczego ludzie ustawiają równe wartości a nie minimum które jest stabilne. No ale teraz podałeś przykład że żeby X miało sens na 8 to Y też musi być na 8 a nie więcej. Nie znalazłem po prostu nigdzie informacji czy każdy timing warto dać najmniej ile się da, czy są między nimi powiązania i nie ma sensu dawać najniższych, bo jak nie będą równe z innymi wartościami to nic nie zmieni.
    • Tyle teorii. A gdy idziesz miastem i neony dają 1100 nit zamiast 600-700 to różnica jest kosmiczna
    • Monitory qd oled w oknie 10% nie przekraczają 500 nitów, gdzie oledy od LG serii C w oknie 10% mają 700-800 nitów, więc sorry ale się nie zgadzam. Mam w domu DW (po 2 latach ten monitor jest wciąż w topce najbardziej ogarniętych hdr na monitorach) i C3 42 - ten drugi lepiej wypada w hdr (jasność w oknie 10% i większy ekran robią swoje). Co do  Cyberpunk to też obecnie gram w 4k i polecam te dwa mody i ustawienia (wklejam poniżej). Dzięki nim ta gry wygląda lepiej jak nigdy. I highly recommend Cyberpunk 2077 Nova LUT Mod (HDR variant under the Update section + Optional ENV File "Raster", even if you use PT in-game) + setting in-game HDR10PQ + Midpoint 3 + Max HDR Luminance 25% more than your actual display luminance in nits (e.g. 2.000 nits if you have a 1.500 nits TV) + Saturation 0. Then you can also install HD Reworked Project Mod for much better textures (Ultra Quality if you have 16GB VRAM, otherwise Balanced). Performance may take a small hit but you can recover it by just lowering both in-game Volumetric Clouds and Ambient Occlusion settings to Medium (with no noticeable differences).
    • To przy następnym wywaleniu sprawdzę. Jak nie mam internetu to w menadżerze urządzeń nie widać pozycji Intel i225 i w sumie to nic nie mogę zrobić z kartą wtedy.    win 11
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...