Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Po banie na kopanie krypto, w Chinach były wystawione elektrownie wodne na sell. Co z tego, że masz nadwyżkę prądu jak nie ma osoby po drugiej stronie transakcji i ten prund to co najwyżej do wiadra można ładować - w sumie elektrownia szczytowa to takie wielkie wiadro :D

Z Chinami chodzi tylko i wyłącznie o cyfrowego Yuana, nie chcą konkurencji. Przecież to jest potężna kasa czy to w podatkach czy właśnie w opłatach za prąd, żadne państwo nie pluje na hajs, chyba że chodzi o ideologię.

#może kogoś zaciekawi#

Z innej beczki testuje namiot do uprawy roślin w celu "złapania" ciepła w jednym miejscu i wywalenia poza dom, dam znać jak się temat rozwija za kilka dni, czekam na kilka rzeczy do zupgrejdowania tego małego projektu i podzielę się wynikami. Wiem, że jest spora grupa górników, którzy mają spore problemy z ciepłem w mieszkaniach. Może komuś się przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, Z3Z3 napisał:

Bardzo  lubię tą opcję - jest tam pokaźna grupa :D

Akurat tak się składa,że ja także lubię tą opcję,nieźle się uzbierało :E i że kogoś tam wrzucam to nie bez powodu to robię. Każdy z nich kogo wrzucałem miał konkretny powód,że byłem zmuszony do tego kroku :D

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę że drop 3060ti FE na nbb był, chętnie przygarnę w scalperskiej cenie jak ktoś jest niezdecydowany :D

Jak płacicie na tych dropach nbb ? O ile z adresem bym nie miał problemu do DE to nie wiem jak ogarnąć płatność i czy zamawiać na swoje dane czy osoby mieszkającej tam ? (Imię, nazwisko)

Edytowane przez Predix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Predix napisał:

Widzę że drop 3060ti FE na nbb był, chętnie przygarnę w scalperskiej cenie jak ktoś jest niezdecydowany :D

Jak płacicie na tych dropach nbb ? O ile z adresem bym nie miał problemu do DE to nie wiem jak ogarnąć płatność i czy zamawiać na swoje dane czy osoby mieszkającej tam ? (Imię, nazwisko)

Ja legitnie polskim revolutem. Na papierach są dane osoby do której była zamawiana paczka a nie osoby która płaciła. Niestety z obawy przed problemami wysyłam na legitne dane odbiorcy a nie np moje dane i adres odbiorcy. Jak masz możliwość kupna na kogoś to możesz czatować na 3070. Spodziewam się dropu jutro lub w środę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Restock na NBB jest wielce prawdopodobny -  wczoraj nawet jakieś monity waliło - puste baity, ale coś jest na rzeczy 

image.png.7a44c7547694218e02e68e54effe99aa.png

Sam bym obstawiał czwartek - piątek  i drop 3080 / 3070.  Tych  nie widziano od 40 dni . . . Mam nadzieję, że kupię choć jedną :)

Było też sporo  anulacji, więc kto  wie może pełna pula wpadnie :D

Edytowane przez Z3Z3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Z3Z3 napisał:

Restock na NBB jest wielce prawdopodobny -  wczoraj nawet jakieś monity waliło - puste baity, ale coś jest na rzeczy 

image.png.7a44c7547694218e02e68e54effe99aa.png

Sam bym obstawiał czwartek - piątek  i drop 3080 / 3070.  Tych  nie widziano od 40 dni . . . Mam nadzieję, że kupię choć jedną :)

Było też sporo  anulacji, więc kto  wie może pełna pula wpadnie :D

Na part alercie jest tabelka z historią dropów i spodziewałem się że tak jak w czerwcu drop będzie podzielony na piątek/poniedziałek ale dzisiaj nie było nic rzuconego. W każdym razie spodziewam się 3070//3080 w tym tygodniu lub podobnie jak na LDLC dropu 3090/3080 i 3070 po dłuższej przerwie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ladnie leci w dół :) Po chwilowych wzrostach.

obraz.thumb.png.bfcf2fbed09b172342831a3ef49b5c31.png

Edytowane przez Vullcan
  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, Vullcan napisał:

Ladnie leci w dół :) Po chwilowych wzrostach.

obraz.thumb.png.bfcf2fbed09b172342831a3ef49b5c31.png

Albo chwilowo spada po ładnych wzrostach. Ile ludzi tyle opinii.

Btw każdy ma dostęp do wykresów nie wiem po co zaśmiecać forum

Edytowane przez Lurdyfeld

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na spadkach też można zarobić :D Jak koniec bańki to nic tylko oszczędności ładować w shorty :D Polecam futures na binance - dźwignia x125 :D Niecałe 10k włożysz i grasz za milion :D (Ostrzegam szybko zmiecie z planszy) :D 

Wyłączacie swoje koparki podczas burzy ? Bo u mnie za oknem biało dzisiaj :D

Edytowane przez Predix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, krzysztoft30 napisał:

Apropos kart bez LHR, one są jeszcze produkowane czy już całkowicie zostały zastąpione tymi z LHR?

Widziałem jakieś artykuły że NV wciąz sprzedaje stare czipy bez blokady. Na pewno są jeszcze foundersy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Skyline_ napisał:

Amazon zdementował wiadomość o potencjalnym przyjmowaniu płatności w btc.
Ale kto miał zarobić to zarobił, a kto łyknął to łyknął :rotfl:

A widzisz,nawet ludzie na tym forum to łyknęli jak pelikany :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak. Gdyby to był prawdziwy news, że najwieksza firma daje portfel BTC to to wszystko nie wzrosłoby w ciągu 24h o 15% tylko spokojnie o 30% ... w sumie gdyby to byl niefejk news to spokojnie moznaby wchodzić na dźwignię btc x25 ... 

w sumie gdy poszło info że Paypal robi portfel BTC też nie ruszyło od razu, dopiero za kilka dni 

ogolnie mówiąc, nikt nic nie wie, nic nie jest pewne, trza miec tylko wlasny rozum i z lat wypracowaną strategię, inaczej nie ma szans na miliony (tysiące to każdy jakoś tam zarobi) : ]

gdyby to był news podany gdzieś na stronie Amazona to jak mówię od strzała trzeba wklepać dźwignię na bitmexie chociażby x25 a gdy zaczynałoby z minutami ładnie rosnąć to spokojnie i x100 ... tak można zarobić kupe kasy : ]

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cierpliwość panowie to klucz do sukcesu ;) trading na krypto to czysta loteria bo jest tyle zmiennych że nie da się nic przewidzieć, jeden tweet i albo 50% w górę albo w dół... Za to w długim terminie prędzej czy później się zarobi 

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tydzien temu kurs był 1720$

EXTREME FEAR 

nagle w ciagu tygodnia leci na 2450 (tyle max widzialem na moich wykresach)
nawet jakby był jakis news to nie ma opcji ze taki wzrost sie utrzyma caly czas, zawsze musi byc korekta 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
59 minut temu, duniek napisał:

tydzien temu kurs był 1720$

EXTREME FEAR 

nagle w ciagu tygodnia leci na 2450 (tyle max widzialem na moich wykresach)
nawet jakby był jakis news to nie ma opcji ze taki wzrost sie utrzyma caly czas, zawsze musi byc korekta 

oczywiście, lewar wchodzi x25 x50 teraz na shorcie.  Ukop jest na stałym poziomie od miesiąca - czyli bardzo  zadowalającym.

Drobne wyjście zrobię przy kursie 4k - wcześniej tylko spoglądam ;)

warto zamienić na usdt i wypłacić we flayingu - wtedy możemy się zrealizować po oczekiwanym kursie lub sumarycznie wypłacić większa ilość $$$ ;) . Prowizja od eth czy usdt taka sama.

Edytowane przez Z3Z3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, Spl97 napisał:

Ja akurat jako jeden z nielicznych chwalę się kartą z LHR,bo mam gdzieś wasze kopanie krypto ;) 214 dni czekania jak cieć na GPU nikt mi nie odda :D

Reszta chyba się wstydzi przed wami,panami Górnikami :E

to po co tu piszesz? xD

20 godzin temu, Lurdyfeld napisał:

Z innej beczki testuje namiot do uprawy roślin w celu "złapania" ciepła w jednym miejscu i wywalenia poza dom, dam znać jak się temat rozwija za kilka dni, czekam na kilka rzeczy do zupgrejdowania tego małego projektu i podzielę się wynikami. Wiem, że jest spora grupa górników, którzy mają spore problemy z ciepłem w mieszkaniach. Może komuś się przyda :)

widziałem gdzieś zdjęcia na fb, gość wydał 1200 zł. Klimatyzacja drugie tyle. Nie wiem jaki jest tego sens. Przenośna nawet tańsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, grzech1991 napisał:

widziałem gdzieś zdjęcia na fb, gość wydał 1200 zł. Klimatyzacja drugie tyle. Nie wiem jaki jest tego sens. Przenośna nawet tańsza.

Póki co połowa tego i mam komplet, cały szkopuł w tym żeby nie angażować do tego klimy i zbić temperatury wymuszoną wymianą powietrza. 

Z klimatyzacją jest tak, ze większość z nas kupywała ją dobraną do pomieszczenia, czasem nawet niedowymiarowaną aby sprężarka nie musiała co chwilę się załączać. Cała wydajność klimy bierze w łeb gdy dodasz 2,5 kw oddanego ciepła od 3 koparek

Klimatyzacja przenośna to nawet się nie nadaje do pokoju 20m, a co dopiero + 850 w z jednej tylko koparki przy zużyciu prądu takim jakie ma 1,5 koparki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale jak na dworze będzie ciepło, to wywiewanie ciepła na zewnątrz równa się zasysanie takiej samej objętości ciepłego powietrza z zewnątrz. 

Albo dedykowane pomieszczenie z wentylacją in out.

Albo chłodnice i LC.

Albo garaż.

Albo piwnica.

Tylko że do garażu i tak trzeba dodać przeciąg. Piwnica może ogarnie jak będzie miała kilkadziesiąt m2.

42 minuty temu, Lurdyfeld napisał:

Klimatyzacja przenośna to nawet się nie nadaje do pokoju 20m, a co dopiero + 850 w z jednej tylko koparki przy zużyciu prądu takim jakie ma 1,5 koparki

Ciekawe. Bo jak miałem przenośna klimę to ogarniała mieszkanie 40m2. Ale niestety w łazience piekło bo ciąg w kominie odwracała XD. I to chata była w warunkach ekstremalnych. Poddasze, blok, płaski dach, okna od południa i wschodu. W sumie 9 sztuk. 

Bez klimy było tak, że pół województwa zjeździliśmy z żoną 3 dni po rozpoczęciu fali ciepła.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, Minciu napisał:

Ale jak na dworze będzie ciepło, to wywiewanie ciepła na zewnątrz równa się zasysanie takiej samej objętości ciepłego powietrza z zewnątrz. 

Albo dedykowane pomieszczenie z wentylacją in out.

Albo chłodnice i LC.

Albo garaż.

Albo piwnica.

Tylko że do garażu i tak trzeba dodać przeciąg. Piwnica może ogarnie jak będzie miała kilkadziesiąt m2.

Ciekawe. Bo jak miałem przenośna klimę to ogarniała mieszkanie 40m2. Ale niestety w łazience piekło bo ciąg w kominie odwracała XD. I to chata była w warunkach ekstremalnych. Poddasze, blok, płaski dach, okna od południa i wschodu. W sumie 9 sztuk. 

Bez klimy było tak, że pół województwa zjeździliśmy z żoną 3 dni po rozpoczęciu fali ciepła.

na zewnątrz 31 stopni, w namiocie 33 - all karty zakres 52-58 stopni - to przy 850 w, docelowo ma być 2.5kw testy trwają i podzielę się wynikami. 

Drugim rozwiązaniem, które rozważam to garaż i wywiercenie otworu na wentylator kanałowy plus uchylone okno. Póki co bez niczego stoi tam jedna koparka z kartami które mają najwydajniejsze chłodzenia - było 34 stopnie w środku przy 31 na zew. Karty 51-54 stopnie.

Piwnica zakładam wynik będzie podobny co do garażu, bo o ile na początku będzie niekwestionowana przewaga o tyle później się wszystko nagrzeje, no i nie mam piwnicy aby przetestować. 

Chłodzenie LC to dla mnie ksozty przewższające montaż i użytkowanie klimy przez 3 miechy w lecie i nie rozwiązuje problemu ciepła w pomieszczeniach, temp kart przy pełnym rigu pewnie bedzie 5 stopni mniej niż mój garaż.

Idealnym rozwiązaniem byłaby instalacja z wentylacją mechaniczną gdzie ciepłe powietrze jest schładzane przez rury puszczone poniżej warstwy przemarzania, plus wyrzucenie ciepłego na zewnątrz - ale DREAM ON :D

Co do klimy przenośnej mamy różne doświadczenia, nie zmienia to faktu że żadna przenośna w sensowych kosztach poniżej montażu stacjonarnej nie schłodzi mi dodatkowwego 2.5kw ciepła

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ktoś mówił aby chłodnice z LC trzymać w domu ? 

Co do piwnicy. Skoro znajduje się 1.5 do 2m pod ziemią, to jakim cudem chcesz w niej warunki jak w garażu? Coś nawet napisałeś o strefie przymarzaniu i wentylacji kanałowej.  No to piwnica jest trochę jak taka sytuacja. Ale nie 2m x 2m. A taka pod domem 50-70m i więcej.

Bo w bloku piwnica się nie nadaje. Wakacji koparka pewnie by nie przetrwała nawet.

I tak najlepsza jest klima. Jak się ma w chacie koparek. Jak profit pokryje pobór mocy klimy to spoko.

Jak nie to kopara off bo się kopac nie opłaci.

1kW dla klimy z gniazdka ogarnie kopare 2.5kW i jeszcze chatę schłodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, Minciu napisał:

A ktoś mówił aby chłodnice z LC trzymać w domu ? 

Co do piwnicy. Skoro znajduje się 1.5 do 2m pod ziemią, to jakim cudem chcesz w niej warunki jak w garażu? Coś nawet napisałeś o strefie przymarzaniu i wentylacji kanałowej.  No to piwnica jest trochę jak taka sytuacja. Ale nie 2m x 2m. A taka pod domem 50-70m i więcej.

Bo w bloku piwnica się nie nadaje. Wakacji koparka pewnie by nie przetrwała nawet.

I tak najlepsza jest klima. Jak się ma w chacie koparek. Jak profit pokryje pobór mocy klimy to spoko.

Jak nie to kopara off bo się kopac nie opłaci.

1kW dla klimy z gniazdka ogarnie kopare 2.5kW i jeszcze chatę schłodzi.

Z chłodnicą LC to oczywiście trafna uwaga, znaczenie ma pewnie też suma długości przewodów.

Z piwnicą to co piszesz jest prawdą tylko na starcie, po kilku dniach masz mury  i posadzkę nagrzane, dalej zostajesz z kwestią ekstrakcji ciepła, więc albo kończysz z wentylatorem wywiewnym będąc zmuszonym do zaciągania ciepłego powietrza w czasie upałów z zewnątrz, albo zostawiasz uchylone okno i masz temat jak w garażu. Zdaje sobie sprawę, że ma to prawo działać przy odpowiednio dużej powierzchni piwnicy, ale takowej piwnicy 95% nowo budowanych domów  w pl nie ma, temat trochę utopia jak z kanałami wentylacyjnymi poniżej strefy przemarzania. 

Klima jest okej rozwiązaniem, ale to nie o to chodzi. Za 1/4 kosztów startowych masz inne rozwiązania, w dodatku praktycznie znikome koszty użytkowania i utrzymania. Zdaje sobie sprawę, że od pewnej ilości koparek temat jest nie do przeskoczenia i trzeba klimatyzować pomieszczenie. 

Co do klimy przenośnej co mi po tym że na papierze zniweluje mi ciepło wydzielane przez koparkę jak pomieszczenie nagrzewa się jeszcze od innych rzeczy i skoncze z temp 28-29 w pomieszczeniu płacąc dodatkowo 500 pln miesięcznie na klimę. Klima przenośna to jest tylko półśrodek, który został wmówiony masom jako realna alternatywa dla klimy zawiesoznej na ścianie. Ktokolwiek miał obydwa urządzenia, uśmiecha się słuchając wychwalania rozwiązań przenośnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam stacjonarna klimę. Miałem przenośna. Przenośna nie ogarnie zbyt mocnej koparki. Jest głośna. Nie fajna. 

Stacjonarna klima to jakieś 3k PLN. Za 1/4 kosztów to możesz sobie najwyżej wiatrak kupić albo dwa. XD

No chyba że chcesz łopatka z piaskownicy wykopać 100ton ziemi w ogrodzie i położyć kibel rury z odzysku. Bo na nowe nie wiem czy starczy kasy XD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, Minciu napisał:

Ja mam stacjonarna klimę. Miałem przenośna. Przenośna nie ogarnie zbyt mocnej koparki. Jest głośna. Nie fajna. 

Stacjonarna klima to jakieś 3k PLN. Za 1/4 kosztów to możesz sobie najwyżej wiatrak kupić albo dwa. XD

No chyba że chcesz łopatka z piaskownicy wykopać 100ton ziemi w ogrodzie i położyć kibel rury z odzysku. Bo na nowe nie wiem czy starczy kasy XD.

https://www.amazon.de/gp/product/B07KM46T6W/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

https://allegro.pl/oferta/wentylator-kanalowy-emax-150-eberg-530-m3h-cichy-7427744041

https://allegro.pl/oferta/wentylator-kanalowy-680-m3-h-sr-150mm-vkv-150-new-9386261340

Rura spiro 3m, 150mm średnicy 20 zł

ew. szara taśma wzmacniania 8zł - nie była mi nawet potrzebna

Jestem na etapie testów wentylatora, a mianowicie ile koparek da radę mi utrzymac w namiocie w znośnej temp, możliwe że skończy się albo na mocniejszym, albo całkiem na dwóch wentylatorach. Jak widzisz da się zamknąć w 1/4 ceny nowej klimy.

Nie rozumiem czemu ma służyć komentarz o kopaniu 100 ton ziemi łopatką z piaskownicy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi