Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Jundori napisał:

Nie lepiej od razu na konto w euro?

 

42 minuty temu, yampik napisał:

j/w - przeciez z nicehasha mozna od razu na konto eurasy przelewac

https://www.nicehash.com/support/general-help/kyc/kyc-tiers

https://www.nicehash.com/support/general-help/kyc/what-is-kyc

Nie ma mowy bym wysłał im skan mojego dowodu/paszportu. To tylko kwestia czasu kiedy wycieknie im baza danych i wszystko będzie fruwać po internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Rafik7 napisał:

 

https://www.nicehash.com/support/general-help/kyc/kyc-tiers

https://www.nicehash.com/support/general-help/kyc/what-is-kyc

Nie ma mowy bym wysłał im skan mojego dowodu/paszportu. To tylko kwestia czasu kiedy wycieknie im baza danych i wszystko będzie fruwać po internecie.

No jasne lepiej podać więcej danych na Coinbase jak np. skan Twojego ostatniego rachunku z gospodarstwa domowego czy pchać się w Revolut gdzie podajesz dokładnie to samo i zdarzają się z nieznanych przyczyn losowe blokady konta razem z funduszami xD Pooglądaj YouTube jeśli mowa o Revolucie. Ja przelewam bezpośrednio na konto bankowe z nh. Z minusów to prowizja, a na plus mniej osób posiada moje dane

Edytowane przez Strato
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Rafik7 napisał:

 

https://www.nicehash.com/support/general-help/kyc/kyc-tiers

https://www.nicehash.com/support/general-help/kyc/what-is-kyc

Nie ma mowy bym wysłał im skan mojego dowodu/paszportu. To tylko kwestia czasu kiedy wycieknie im baza danych i wszystko będzie fruwać po internecie.

Czyli Coinbase i wyplata w euro na konto? Czy j.w pisał @mt508 pisał wyplata z Revolut'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SaltyLongshanks napisał:

Czyli Coinbase i wyplata w euro na konto? Czy j.w pisał @mt508 pisał wyplata z Revolut'a

Jak chcesz mieć najmniejsza prowizje to nicehash->Coinbase->coinbasepro->revolut->konto bankowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar zrobić tak NiceHash -> jakiś portfel -> bitomat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Strato napisał:

Jak chcesz mieć najmniejsza prowizje to nicehash->Coinbase->coinbasepro->revolut->konto bankowe

Strasznie dużo kombinacji. 

Jak to wygląda z opłatami w przypadku wypłaty w euro: nicehash vs coinbas? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SaltyLongshanks napisał:

Strasznie dużo kombinacji. 

Jak to wygląda z opłatami w przypadku wypłaty w euro: nicehash vs coinbas? 

 

Nh pobiera 1.45euro przy wypłacie do 100 euro, a przy sumie większej odpowiednio 1.45%. Mowa tu o przelewie bezpośrednio na konto walutowe w Polsce. Nie wiem jakie stawki ma Coinbase nie interesowałem się tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Rafik7 napisał:

Ja mam zamiar zrobić tak NiceHash -> jakiś portfel -> bitomat

Bitomat spoko jeśli chodzi o anonimowość. 

Z innego forum:

"Najprościej będzie założyć portfel LTC. Wchodzisz tutaj -  https://electrum-ltc.org/ ściągasz portfel (komputer musi być bezpieczny nie zawirusowany) i tworzysz portfel. Będziesz miał tam adres do otrzymywania wpłat. Ten adres podajesz na stronie nicehash. Aha, na nicehash domyślnie zarabiasz w BTC, więc sobie u nich w zakładce "exchange" zamieniasz bitcoiny w litecoiny. Gdy już uzbierasz większą ilość LTC w nicehash, wypłacasz je na ten swój portfel. Potem wchodzisz na https://shitcoins.club/ i tu możesz sprzedać je, a kasę odebrać w bitomacie. Tylko kurs jest gorszy ale robisz to w miarę anonimowo."

7 minut temu, Strato napisał:

Nh pobiera 1.45euro przy wypłacie do 100 euro, a przy sumie większej odpowiednio 1.45%. Mowa tu o przelewie bezpośrednio na konto walutowe w Polsce. Nie wiem jakie stawki ma Coinbase nie interesowałem się tym

Ok, dzięki. 

Edytowane przez SaltyLongshanks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, mateomix99 napisał:

ile kwp?
warto teraz w ogole w to isc skoro od nowego roku zmieniaja sie przepisy i bedzie to lipnie wygladac?

tylko 10, ale wiecej nie ma sensu,

dlatego robie w tym roku, bo jak zaloze w tym mam po starych przepisach jeszcze 15 lat

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, SaltyLongshanks napisał:

Z innego forum:

"Najprościej będzie założyć portfel LTC. Wchodzisz tutaj -  https://electrum-ltc.org/ ściągasz portfel (komputer musi być bezpieczny nie zawirusowany) i tworzysz portfel. Będziesz miał tam adres do otrzymywania wpłat. Ten adres podajesz na stronie nicehash. Aha, na nicehash domyślnie zarabiasz w BTC, więc sobie u nich w zakładce "exchange" zamieniasz bitcoiny w litecoiny. Gdy już uzbierasz większą ilość LTC w nicehash, wypłacasz je na ten swój portfel. Potem wchodzisz na https://shitcoins.club/ i tu możesz sprzedać je, a kasę odebrać w bitomacie. Tylko kurs jest gorszy ale robisz to w miarę anonimowo."

Nie wiem jak teraz wygląda wypłata w bitomacie shitcoins bo niedawno jakaś lipa tam była. Działają one w ogóle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Oregano rtx napisał:

1. Mam w budzie 2x3070. Wczoraj odebrałem FE3090. Lepiej podpiąć ja pod płytę razem z jedna 3070 a druga dać na riser, czy od razu lepiej pomyśleć o stelażu i wsadzić je jak człowiek w mała kopareczke?
2. Wszyscy piszą, ze 3080 i 3090 grzeją się nieziemsko i trzeba wymienić termopady. Czy w przypadku FE nie stracę w gwarancji? Jak to u was wyglada?

1. W budzie będzie gorąco tym kartom. Stelaże powstały między innymi dlatego, żeby zapewnić optymalny przepływ powietrza i zwiększyć efektywność chłodzenia. Moim zdaniem wrzucać w stelaż szczególnie taką grzałkę jak 3090. Najlepiej wszystkie 3 od razu.

2. Bez wymiany padów pamięć będzie się bardzo grzała. W teorii możesz stracić gwarancję na kartę. @ZeFe podpowiada, że można zachować stare pady i, w razie awarii, położyć je z powrotem. To może zadziałać i może nie zadziałać ale chyba i tak warto ? Ja w swojej 3090 FE wymieniłem i temperatury teraz są znośne a hasrate zadowalający. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, duniek napisał:

tylko 10, ale wiecej nie ma sensu,

dlatego robie w tym roku, bo jak zaloze w tym mam po starych przepisach jeszcze 15 lat

Z drugiej strony 10kwp produkcji chyba i tak byś wciągnął przy założeniu ze nie zrezygnujesz z miningu przez kilka lat. Wiec przy odpowiednio dobranej wielkości instalacji dalej będzie się opłacało.

Z ciekawości, długi czas oczekiwania na montaż?

Czy moze samodzielnie i tylko papier do odbioru?

Edytowane przez Lurdyfeld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.09.2021 o 01:09, leven napisał:

Hmm... Ethermine i Cruxpool:

Cruxpool jest praktycznie w rankingach na ostatnich miejscach... a to ciekawe, ponieważ mam lepsze wydobycie niż na Ethermine (mowa o jednej karcie)

Na Ethermine zawsze miałem średni H poniżej realnego i raportowanego.

Tutaj widzę, że średnia i raport, oraz realny jest bardzo stabilny.

1.jpg

Może dla tego, że to mała kopalnia i jest lepszy dostęp do urobku dla małych górników :hmm:

To taka ciekawostka dla początkujących.

Crazypool ma obecnie pierwsze miejsce pod względem wydobycia. Pytanie brzmi czy to chwilowa czy stała tendencja, drugie ma flexpool a trzecie ethermine.

W małej kopalni jest duża różnica w lucku. To nie jest żadna ciekawostka, widoczne jak byk w rankingach.

Edytowane przez grzech1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Lurdyfeld napisał:

Z drugiej strony 10kwp produkcji chyba i tak byś wciągnął przy założeniu ze nie zrezygnujesz z miningu przez kilka lat. Wiec przy odpowiednio dobranej wielkości instalacji dalej będzie się opłacało.

Z ciekawości, długi czas oczekiwania na montaż?

Czy moze samodzielnie i tylko papier do odbioru?

Pv oplaca sie jak masz pobor taki jak moc koparek, wtedy nic nie oddajesz do sieci, do tego taryfa nocna i drozszy prad w dzien daje wieksze oszczednosci

podsumowujac, jak zlozysz sam wszystko to w 3,5roku zwraca ci sie wszystko, przy placeniu za robote kolo 4-4,5

zakladam ze cena pradu jest stala, ale mysle ze w kolejnych latach bedzie drozec i wtedy bedzie wysyp płaczków bo mogli robic wczesniej

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, duniek napisał:

tylko 10, ale wiecej nie ma sensu,

dlatego robie w tym roku, bo jak zaloze w tym mam po starych przepisach jeszcze 15 lat

Jak ostatnio liczyłem to 1kwp na 120w  poboru. Założyłem w tym roku 7,5 ale w przyszłym zwiększę do 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SaltyLongshanks Jezeli chcesz robic takie ruchy to tylko coinbase pro. Zwykly coinbase ma strasznie duze oplaty. Sam zakup waluty za 10e to 99centow.Gdzie na coinbase pro nie placisz nic,a jezeli juz cos to tego nie odczuwasz 

CoinbasePro

Fiat Deposit (Add Cash) and Withdrawal Fees

  Deposit (Add Cash) Fee Withdrawal (Cash Out) Fee
ACH Free Free
Wire (USD) $10 USD $25 USD
SEPA (EUR) €0.15 EUR €0.15 EUR
Swift (GBP Free £1 GBP
Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, xtn napisał:

Jak ostatnio liczyłem to 1kwp na 120w  poboru. Założyłem w tym roku 7,5 ale w przyszłym zwiększę do 10.

liczyłeś to z auto konsumpcją ?

Musisz odliczyć 20% kwh wyprodukowanej energii. Bo produkując energie oddajesz do sieci i w tym samym czasie odbierasz. Auto konsumpcja to kłamstwo ze strony energetyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, killer500 napisał:

liczyłeś to z auto konsumpcją ?

Musisz odliczyć 20% kwh wyprodukowanej energii. Bo produkując energie oddajesz do sieci i w tym samym czasie odbierasz. Auto konsumpcja to kłamstwo ze strony energetyki

To tylko teoretyczne, uśrednione założenie. Zobaczę po roku jak w rzeczywistości wychodzi ten przelicznik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, xtn napisał:

To tylko teoretyczne, uśrednione założenie. Zobaczę po roku jak w rzeczywistości wychodzi ten przelicznik. 

 

55 minut temu, killer500 napisał:

liczyłeś to z auto konsumpcją ?

Musisz odliczyć 20% kwh wyprodukowanej energii. Bo produkując energie oddajesz do sieci i w tym samym czasie odbierasz. Auto konsumpcja to kłamstwo ze strony energetyki

Czyli na nowych zasadach 40% bedzie nasze? Nie jest tak że co w domu zjesz to z paneli tylko panelami zasilacz siec a później, znaczy na bieżąco zjadasz to dopłacając za przesyl przez licznik kilkadziesiąt % ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie martwić się tym ?

obraz.png.7f37bb364df1aa4f0a1770df0a4de110.png

 

Ustawiłem profil High. Temperatury to nie problem - karta chłodzona cieczą.

obraz.thumb.png.10f345a79c52df1a68b820a038cc348f.png

Czytałem, że na nicehash to bardzo częste.

Edytowane przez Rafik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam w swoim pc 3070
chciałbym podpiąć drugi 3070 -znalazłem taki riser 009s:
787464688afef260med.png

moje pytanie jest takie:
są 3 sloty na podłączenie zasilania -muszę podłączyć wszystkie 3 czy jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, samsungs6 napisał:

Witam

mam w swoim pc 3070
chciałbym podpiąć drugi 3070 -znalazłem taki riser 009s:
787464688afef260med.png

moje pytanie jest takie:
są 3 sloty na podłączenie zasilania -muszę podłączyć wszystkie 3 czy jak to wygląda?

Wystarczy ten z nr 1 + USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, xtn napisał:

Jak ostatnio liczyłem to 1kwp na 120w  poboru. Założyłem w tym roku 7,5 ale w przyszłym zwiększę do 10.

jesli liczysz rocznie to tak, z tym ze 20% tracisz

jak masz 5kWp i koparki 5kW, nie traciszz tych 20%, do tego taryfa nocna daje extra 15-25%

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.09.2021 o 10:20, killer500 napisał:

liczyłeś to z auto konsumpcją ?

Musisz odliczyć 20% kwh wyprodukowanej energii. Bo produkując energie oddajesz do sieci i w tym samym czasie odbierasz. Auto konsumpcja to kłamstwo ze strony energetyki

To tak nie działa. To co na bieżąco zużywasz, chociażby ładujesz rower elektryczny czy pieczesz ciasto, bierzesz prosto z falownika, a nie oddajesz do sieci. Wystarczy porównać produkcję podawaną przez falownik, z tym co pokazuje licznik energetyczny jako "energia oddana". Przy autokonsumpcji to nigdy nie będzie równe, bo właśnie "znika" od razu to co zużyłeś na bieżąco.

W dniu 12.09.2021 o 14:55, duniek napisał:

jak masz 5kWp i koparki 5kW, nie traciszz tych 20%

Słuszna uwaga, nie stracisz, bo koparki zużyją caluśką produkcję od ręki :) A że przez rok wciągną ponad 40.000 kWh to już inna sprawa :D

Edytowane przez djcargo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, djcargo napisał:

Słuszna uwaga, nie stracisz, bo koparki zużyją caluśką produkcję od ręki :) A że przez rok wciągną ponad 40.000 kWh to już inna sprawa :D

ale bez PV tez wciągaja tyle samo ;)
jesli wyprodukuje 10k kWh rocznie a produkuje w dzien gdzie mam 79groszy prąd to wychodzi mi ze 7900 oszczedze rocznie - jesli calosc koszotwala 32k to 4 lata kopania i wygrywam


jakby składac na wyrost np 20kWp to wcale nie bedzie oznaczeac to ze 7900x2 oszczedze bo nadprodukcje i tak bede musiał odkupic (dla instalacji wiekszych niz 10kwp jest wspolczynnik 0,7:1)

czyli te dodatkowe 10kWp dadzą juz tylko 5500 jakos

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...