Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

img_04513kkmq.jpeg

 

img_0453a5k23.jpeg

 

img_0454euj44.jpeg

 

5x 3060v1 240mhash 600W

bolą troche kable z enermaxa ale nic nie zrobie z tym niestety

jutro zrobie taki drugi na full modu to bedzie lepiej

 

 

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, duniek napisał:

img_04513kkmq.jpeg

 

img_0453a5k23.jpeg

 

img_0454euj44.jpeg

 

5x 3060v1 240mhash 600W

bolą troche kable z enermaxa ale nic nie zrobie z tym niestety

jutro zrobie taki drugi na full modu to bedzie lepiej

 

 

To są karty z lhrem? Szukam czegos co osiągałoby 50-60 mhs, coś na wzór 3060 bez lhru, niestety cena troszke zaporowa w opcji bez. Myślicie, że lepiej zamiast 1 3060 bez lhru dać 2 które wyciągną ok. 30-34 mhs? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, duniek napisał:

33zł do przodu dzis 

pv10aje0.png

Wczoraj i 42 kWh? Jaka moc instalacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Minciu napisał:

Aerograf. Przedmuchanie syfu. Pompowanie kół. Nie wiem czy coś jeszcze da się tym ogarnąć. Ewentualnie pomalowanie lusterka w aucie jakimś zaprawkowym pistoletem XD

Nie chodzi o to, że się nie da ale u mnie:
- ryk ostry z tego, nie przyjemne, do bloku się nie nada
- za ciężkie do noszenia, dla mnie
- zbiornik za mały aby coś sensownego zrobić

O wiele bardziej wolę wrzuconą tutaj dmuchawę i pompkę xiaomi, cena mniejsza, robi lepszą robotę niż kompresor i wygodniejszą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rog006 napisał:

To są karty z lhrem? Szukam czegos co osiągałoby 50-60 mhs, coś na wzór 3060 bez lhru, niestety cena troszke zaporowa w opcji bez. Myślicie, że lepiej zamiast 1 3060 bez lhru dać 2 które wyciągną ok. 30-34 mhs? 

 

to są 3060 v1 czyli bez typowego lhr - chodza dev drivererach, v2 lhry to max chyba 33mhash eth i nie ma znaczenia czy win czy hive

51 minut temu, Konradox napisał:

Wczoraj i 42 kWh? Jaka moc instalacji?

dzis 50kWh rowne - 10kWp 

mysle ze w lecie do 90 bede dobijał w dobre dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, duniek napisał:

to są 3060 v1 czyli bez typowego lhr - chodza dev drivererach, v2 lhry to max chyba 33mhash eth i nie ma znaczenia czy win czy hive

dzis 50kWh rowne - 10kWp 

mysle ze w lecie do 90 bede dobijał w dobre dni

90 nie ma szans. max 70 jak masz dobre panele i inwerter dobrej klasy w świetny długi i chłodny dzień. Ja wczoraj miałem 53 kwH na 9.5. Dziś 48 pokazuje bo było trochę chmur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Konradox napisał:

90 nie ma szans. max 70 jak masz dobre panele i inwerter dobrej klasy w świetny długi i chłodny dzień. Ja wczoraj miałem 53 kwH na 9.5. Dziś 48 pokazuje bo było trochę chmur.

sasiad ma 8,8 i w szczycie miał 75-77, a on ma na dachu a na na gruncie, a dokladnie to 10125Wp  ;)

ale to nie wazne, dopiero mi zalozyli i sie ciesze jak cyferki w gore idą

 

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chwal się tymi 10125, bo Ci obetną upusty na 0,7:D i rozłóż sobie koparki na 3 fazy jak chcesz mieć lepszą auto konsumpcję, ja mam tauron i potrafi w tym samym czasie pobierać i oddawać prąd(traci się 20%) Szkoda że dopiero od lipca mam 10kw, największe produkcje dzienne to 82KWh a byłoby lepiej z bifacjalami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w końcu ta ustawa jest klepnięta, że w przyszłym roku trzeba będzie sprzedawać po 20gr, a kupować po 60gr? W życiu takiego spreadu nie widziałem.

 

XFX Speedster SWFT309 AMD Radeon RX 6700 XT Core Gaming Grafikkarte mit 12 GB GDDR6 HDMI 3xDP, AMD RDNA 2 RX-67XTYJFDV: Amazon.de: Komputery i akcesoria

 

779E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Adriand2 napisał:

nie chwal się tymi 10125, bo Ci obetną upusty na 0,7:D i rozłóż sobie koparki na 3 fazy jak chcesz mieć lepszą auto konsumpcję, ja mam tauron i potrafi w tym samym czasie pobierać i oddawać prąd(traci się 20%) Szkoda że dopiero od lipca mam 10kw, największe produkcje dzienne to 82KWh a byłoby lepiej z bifacjalami.

100% autokonsumpcja wiec nic nie oddaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, duniek napisał:

sasiad ma 8,8 i w szczycie miał 75-77, a on ma na dachu a na na gruncie, a dokladnie to 10125Wp  ;)

ale to nie wazne, dopiero mi zalozyli i sie ciesze jak cyferki w gore idą

 

To ciekawe co sąsiad mówi ale wydaje mi się że trochę fantazjuje lub ma jakiś chiński inwerter, a one znane są z "podkręcanych" parametrów.

Niemniej najlepiej wejdź sobie na https://pvmonitor.pl/index.php i znajdź w okolicy instalacje o mocy 10kWp. Przejrzyj urobki dzienne z maja/czerwca ew lipca i jestem ciekawy czy wogóle znajdziesz coś co osiągnęło 70 kWh dziennie. Jak znajdziesz daj znać - chętnie sam popatrzę.

Generalnie nawet jak coś o takiej mocy wyprodukuje te 70 kWh w ciągu jednego dnia to są 1-2 dni w ciągu roku kiedy są idealne do tego warunki. Generalnie przy Twojej instalacji licz około 10Mwh rocznie - średnio 28kWh dziennie :)

Edytowane przez Konradox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdemu kopiacemu w normalnej obudowie szczerze polecam wentylatory od arctica p14 badz p12. Po zmianie fabrycznych wentyli od nzxt 3x120mm na 2x p14 temperatury na kartach spadly miedzy 4-5 stopni . GTX 1060 jak i 1070 przy kopaniu mialy 62c,obecnie 57-58. Do tego ta cisza,rewelacja

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, duniek napisał:

mysle ze w lecie do 90 bede dobijał w dobre dni

Ja mam też 10KWh i jak są temperatury po 30 stopni to moc spada nawet o 20 %. 
Najlepiej mi wychodził Czerwiec, ale chyba 85 KWh miałem najwięcej w ciągu jednego dnia. 
To masz tylko pod koparki czy prądem też dom grzejesz ?
image.thumb.png.f59ebbdde42a82a2443b85ef60753ddc.png
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wzrosty hashrate na ethermine, chyba o 10 ths podskoczyło w ciągu tygodnia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Konradox napisał:

To ciekawe co sąsiad mówi ale wydaje mi się że trochę fantazjuje lub ma jakiś chiński inwerter, a one znane są z "podkręcanych" parametrów.

Niemniej najlepiej wejdź sobie na https://pvmonitor.pl/index.php i znajdź w okolicy instalacje o mocy 10kWp. Przejrzyj urobki dzienne z maja/czerwca ew lipca i jestem ciekawy czy wogóle znajdziesz coś co osiągnęło 70 kWh dziennie. Jak znajdziesz daj znać - chętnie sam popatrzę.

Generalnie nawet jak coś o takiej mocy wyprodukuje te 70 kWh w ciągu jednego dnia to są 1-2 dni w ciągu roku kiedy są idealne do tego warunki. Generalnie przy Twojej instalacji licz około 10Mwh rocznie - średnio 28kWh dziennie :)

niewazne
wazne ze dziala i 100% autokonsumpcji jest wiec nie oddaje nic do sieci, prad w dzien mam po 79gr wiec oszczednosci widac odrazu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tufie 3090 i bloku bykski mam na pamieciach 90C (oddysey 1.5mm wymieniane pol roku temu. Zostawic jeszcze czy wymieniac? Pamietam jak zalozylem to chyba zawsze bylo ponizej 80C. 
 

kopie caly czas na nanopoolu , warto zmienic na cos innego?

Edytowane przez blue1920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, blue1920 napisał:

Na tufie 3090 i bloku bykski mam na pamieciach 90C (oddysey 1.5mm wymieniane pol roku temu. Zostawic jeszcze czy wymieniac? Pamietam jak zalozylem to chyba zawsze bylo ponizej 80C. 
 

kopie caly czas na nanopoolu , warto zmienic na cos innego?

Ethermine, flexpool wypadaja lepiej. 

 

Ja osobiście używam ethermine 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś potwierdzić, że 3060 v1 i v2 nie ograniczają miningu erg i innych coinow? Słyszałem kilka wersji, wiec najlepiej jakby ktoś kto posiada sie wypowiedział. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzałem, ale z tego co czytałem to v2 ogranicza przy czym mi gdzieś migło, że ograniczenia na ERG są już złamane przez minera całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rog006 napisał:

Czy może ktoś potwierdzić, że 3060 v1 i v2 nie ograniczają miningu erg i innych coinow? Słyszałem kilka wersji, wiec najlepiej jakby ktoś kto posiada sie wypowiedział. 

 

Kopałem na 3070 Ti i 3080 Ti czyli LHR, jeszcze zanim były softy z trybel LHR dla ergo:

gBgqgOI.jpeg

Patrzyłem pobieżnie filmiki o tych nowych wersjach minerów z niby odblokowanym ERG i żaden lepiej nie kopał, więc jak dla mnie LHR nie ogranicza tych kart w ERGO (ale może nie wszystko widziałem :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Moze poratujecie informacją. Porzebuje zakupic 3x 3090 w dobrej cenie. Z .EU na fakture 0%VAT z dostawa do PL. Znacie moze jakis dobrze zaopatrzony sklep online? Czy to w dzisiejszych czasach juz nierealne? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, blue1920 napisał:

Na tufie 3090 i bloku bykski mam na pamieciach 90C (oddysey 1.5mm wymieniane pol roku temu. Zostawic jeszcze czy wymieniac? Pamietam jak zalozylem to chyba zawsze bylo ponizej 80C. 
 

kopie caly czas na nanopoolu , warto zmienic na cos innego?

Tez mam tufa 3090 i temperatury pamieci mnie dobijaja...

Co to jest blok bykski?

Polecasz wymienic pady? Daja cos?

Edytowane przez Jundori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przyszedł dziś do mnie Rtx 2060S od Msi Ventus Oc czy da rady zjechać z poborem prądu niżej jak 124w?,PL mam na 71,Core Clock -502,Memory Clock +975 i kopie mi stabilnie 43,7Mh/s 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...