Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa, powietrze w pokoju po nocy kopania było okropne, nie wiem jak to opisać, ale wietrzenie konieczne.

 

suche po prostu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjonizowane powietrze to bym sie zgodził

ale suche - w jaki sposób ? komputer to pochłaniacz wilgoci?

podniesienie temp. o 2-3C niewiele zmienia wilgotność wzgledną RH

i tak dla RH50%@20C po podniesieniu do 23C mamy RH42%.

Warunki komfortowe dla wiekszości ludzi to około 35-65%, trudno było by wyczuć zmiane 7% RH.

Edytowane przez droolmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NiceHack niech się wali:D obstawiam że większość tam nie wróci. Prowizje spore. Kopiesz niby najbardziej opłacalna walutę ale ale czekasz na bitcoiny kupę czasu. Mrozisz tam urobek i patrzysz jak Cię okradają przez cały dzien. Jakby nie mogli serwerów odpiąć od sieci jak mieli atak.

 

Mnóstwo ludzi czeka, żeby wrócić, bo nie potrafią sobie teraz poradzić lub mają dużo mniejszy albo wręcz zerowy profit na poolach PPLNS. Na NiceHash przynajmniej mieli regularne wypłaty. Nie wiem co rozumiesz przez "kupę czasu". Przecież kopiąc na 1 karcie miałeś wypłatę co 2-3 dni na portfel w NH. To długo?

 

Przy okazji: 3 godziny temu pojawił się na Reddicie post z którego wynika, że NiceHash rozsyła maile, w których obiecują zwrócić klientom skradzione pieniądze. Chwilę później informację potwierdził CMO Andrej Skraba, a w ciągu godziny wszystkie posty zostały skasowane. Dziwna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 2-3 dniach wypłata ręczna z konta nie była raczej opłacalna, bo byłeś w progu wysokiej prowizji.

 

0.0005 BTC - prowizja

0.00045 BTC - na dzień - maksymalne co można ugrać jedną kartą 1080TI

 

Po dwóch dniach wypłacić 0,0004BTC, przy tym płacąć 0,0005BTC januszowego chyba nie brzmi jak rozsądny deal ? :) Pieniążki są tam mrożone na kontach/portfelach NiceHack'a. Nie nadają się do obrotu po 2 dniach kopania.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Jak ktoś jest amebą i potrafi tylko robić wszystko automatami to i tak nie wróżę mu sukcesu.   :P

 

Zastój w robocie jak to w tym okresie zwykle bywa, odpaliłem kopanie na Ripperze i Fury Nano, w porywach mam 2.5 KH/s, ale komp trochę muli wtedy      :E

Przy ustawieniu obciążenia proca na 70% mam około 1.9-2.0 KH/s i wszystko śmiga płynnie.

Jeden wątek Rippera generuje średnio około 70 H/s, przypuszczam że da się więcej jakby podbić parametry minera bo proc pracuje na 2/3 TDP, ale nie ma ciśnienia bo po prostu się bawię.

Edytowane przez Karol_G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 2-3 dniach wypłata ręczna z konta nie była raczej opłacalna, bo byłeś w progu wysokiej prowizji.

 

0.0005 BTC - prowizja

0.00045 BTC - na dzień - maksymalne co można ugrać jedną kartą 1080TI

 

Po dwóch dniach wypłacić 0,0004BTC, przy tym płacąć 0,0005BTC januszowego chyba nie brzmi jak rozsądny deal ? :) Pieniążki są tam mrożone na kontach/portfelach NiceHack'a. Nie nadają się do obrotu po 2 dniach kopania.

 

Dziennie kopiesz 0,00045 BTC, więc w 10 dni masz 0,0045 BTC. Po 10 dniach przelewasz na własny portfel, płacąc 0,00005 BTC prowizji. Zostaje 0,004 BTC, które w ciągu 10 dni prawie na pewno zyskało na wartości. Nie rozumiem po co miałbyś wypłacać to wcześniej, przecież to i tak niewiele warte.

 

Kopiąc do poola dobrym programem masz 1-2% dev fee. Poole w większości naliczają wypłaty w systemie PPLNS, dużo zależy od szczęścia, ale z reguły 10-20% wykopanych udziałów przepada. Są rundy, gdy nie dostajesz nic, bo się akurat zlazła armia górników. Jeśli już zaczynasz dostawać kasę, to za każdy udział pool potrąca prowizję, zwykle 1% fee. Zanim będziesz mógł to wypłacić, też musisz parę dni pozbierać, bo będzie bezwartościowe. Potem płacisz prowizję sieciową za transfer na portfel lub giełdę. Jeśli kopiesz coś dużego, np. ETH i zostawiasz, to z reguły jesteś dobrze zarobiony. Jeśli kopiesz shitcoiny i wymieniasz, to znowu tracisz na transakcji. Finalnie często wychodzi gorzej, niż kopanie BTC w NiceHash.

 

Z mojego doświadczenia, przy dużych spadkach kursów BTC, bardziej opłaca się kopać w NiceHash, bo zarabia się więcej. Jeszcze lepiej płacą, gdy na rynek wchodzi głośna waluta kopalna i wszyscy na gwałt kupują moc, żeby dużo jej zdobyć. W czasach stabilności i wzrostu BTC, lepiej kopać do poola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziennie kopiesz 0,00045 BTC, więc w 10 dni masz 0,0045 BTC. Po 10 dniach przelewasz na własny portfel, płacąc 0,00005 BTC prowizji. Zostaje 0,004 BTC, które w ciągu 10 dni prawie na pewno zyskało na wartości. Nie rozumiem po co miałbyś wypłacać to wcześniej, przecież to i tak niewiele warte.

 

np po to, żeby znowu nie rozkradli :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używajcie Poloniex, wydymali trochę osób w ciągu ostatnich 3dni i wypłaty stoją w miejscu, w tym moja na ltc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np po to, żeby znowu nie rozkradli :E

 

A to na innych poolach albo giełdach masz pewność, że nie rozkradną? Właśnie Youbit ogłosił upadłość po ataku hackerów sprzed dwóch dni. Podobny los może spotkać każdą giełdę i każdy wallet. Skoro używa się ogromnych mocy do kopania walut, to równie dobrze można ich używać do łamania haseł i seedów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poolach nie masz wewnętrznego walleta, zwykle jest niski payout więc nawet jeśli shackuja poola to mało tracisz. Na nicehashu można było trzymać ile się chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale argumenty wymyślasz...

Pool nie musi mieć portfeli dla użytkowników. Wystarczy, że jest baza danych, a cała wykopana kasa spływa na jeden portfel i potem jest rozdzielana pomiędzy górników. Włam do poola oznacza czystkę całej kasy. A zanim cokolwiek z poola wyciągniesz, też musisz parę dni pokopać i też bulisz opłatę za transfer, więc wypłacanie drobnych kwot jest bez sensu. To samo masz na NiceHashu. Wypłacasz wtedy gdy uznasz, że już się opłaca kasę zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poole już nie jeden raz były rozkradane.

 

Kiedyś był taki rosyjski pool jeden z największych i najlepszych pooli do kopania LTC. Już nie pamiętam jego nazwy to było z 5 lat temu.

 

Cała akcja była dość śmieszna bo pool został okradziony przez jego użytkowników :E Pewnego dnia pojawił się błąd na poolu i ludziom co mieli np. 3 LTC na koncie pojawiło się 300 LTC :E. Akcja trwała godzinę czy dwie i każdy kto w tym czasie się zalogował na konto mógł wypłacić te środki. Oczywiście ludzie sobie nie żałowali i wypłacali aż wypompowali wszystko :lol2:

 

Później były prośby do tych co powypłacali nie swoje LTC aby zwrócili i może 10% zawiniętych ltc wróciło z powrotem na konto kopalni :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne chmury nad kryptowalutami...

Sieć BTC się zapchała. Unikajcie przelewów w tej walucie, bo możecie je stracić.

Poza tym... Charlie Lee nie chce już więcej być twarzą Litecoina i sprzedał wszystkie swoje zasoby LTC. Pozostaje pytanie jak mocno LTC spadnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa na BTC była długa i bezsensowna, BTC ugiął się pod własnym ciężarem - prowizje, powolne przelewy, zapchana sieć. Wartość użytkowa BTC jest w tym momencie żadna, przelewy rywalizują z visą/sepą o tytuł najbardziej irytującego systemu :E

 

Litecoin, DASH, ETH, ZEC czy nawet znienawidzony BCH - wszystko ma lepszy tech użytkowy, niż BTC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chodzilo mi o to, ze na poolach automatycznie ci wyplacaja na wallety zewnetrzne, wiec strata jest znikoma, 4-6 usd (flypool), gdzie na NH ludzie traktowali wewnetrzny wallet jako podstawowy, jak np wallet na exchangach.

 

Nicehash juz dziala, maja ponoc przywrocic stany sprzed hacka do konca stycznia. Dodali F2A do loginu i operacji na koncie, ale to chyba nie ma znaczenia skoro shackowany byl wewnwtrzny wallet samej firmy.

 

Kto ma ochote przetestowac jak teraz wyglada profit z NH:)?

 

Btw, dodali do Awesome Minera kapacza na cryptonight dla obu kart AMD i NV - Xmr-stak, trzeba dodac przez external miner.

Edytowane przez Devilwrath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę sprawdzić jak oddadzą te grosiki, które "przepadły". Deklarację mogą sobie wsadzić w nos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ma ochote przetestowac jak teraz wyglada profit z NH:)?

 

Ja testuję od 10:00 rano na dwóch koparkach, na których wczoraj kopałem ZEN i XMR. Póki co fajnie płacą. W ciągu 13 godzin zarobiłem już 80% tego, co wczoraj przez całą dobę, chociaż prognozy mam tylko o 20% większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś wie co się dzieje z bitcoinem ? :E To już? Czy chwilowe :question:

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już z nowu idzie w górę. To był dołek dla tych, którzy czekali na moment w którym dobrze jest w to wejść. Pewnie poleci gdzieś do 80k zł i znowu będzie jakiś dołek i tak w kółko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś wie co się dzieje z bitcoinem ? :E To już? Czy chwilowe :question:

 

Ja wiem, ja wiem! Bitcoin spada! ;-)

 

Warto zerkać na największe giełdy na świecie.

Na Bitfinexie ma spore wsparcie w okolicy 13500$, ale jednak sprzedaż przeważy szalę, więc będzie spadał niżej:

https://www.bfxdata.com/orderbooks/btcusd

 

Na Bitstampie równia pochyła w dół, ale sporo bidów przy 12500$:

https://www.bitstamp.net/market/tradeview/

 

Na Bittrexie również ściana bidów przy 12500$ i zacznie się spory wykup.

https://bittrex.com/Market/Index?MarketName=USDT-BTC

 

Jest jeszcze gigantyczny GDAX/Coinbase i sporo giełd z dużymi zasobami BTC. Jakoś nigdzie nie widać, żeby bańka pękła. Raczej panika po kilku wypowiedziach wielkich tego świata. Sporo spadnie i znowu będzie odbijał małymi kroczkami.

 

Edit:

Odnośnie NiceHash - w ciągu pierwszej doby wykopałem o 47% więcej niż na innych poolach. Początek był znakomity, ale nocne spadki na giełdach powstrzymały inwestorów przez szaleństwami. Teraz jest dramat i nie ma czego tam szukać.

Edytowane przez Sniper10000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na czym kopiecie?

Zastanawiam się, czy nie zainwestować 10k w jakąś kopareczkę (GPU).

Myślałem o zestawie pod 4x1070Ti.

Wg kalkulacji uwzględniając 18% podatku powinno się zwrócić w jakieś 5-6 miesięcy.

A później profit(?)

 

W handel nie chcę się bawić, nie mam na to nerwów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy nie zainwestować 10k w jakąś kopareczkę (GPU).

Myślałem o zestawie pod 4x1070Ti.

 

Najlepszy wybór o ile dorwiesz karty w cenie ok. 2000 PLN.

 

Wg kalkulacji uwzględniając 18% podatku powinno się zwrócić w jakieś 5-6 miesięcy.

 

Dużo zależy od tego czy kursy walut wrócą na dobre tory, ale można szacować, że w kilka miesięcy się zwróci... lub wyjdzie bokiem. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doswiadczen z Nvidia i AMD lepiej mi sie kopie na AMD niz Nvidia. Z jednej strony Nvidia latwiej jest ustawic, nie ma biosow, tylko miner i Afterburner, z drugiej strony lepsze wyniki sa na AMD ze wzgledu na wlasnie biosy, dokladniejsze dopasowanie i AMD uzywa wiecej algorytmow.

 

Nvidia - szybkie set and forget, drogie.

AMD - duzo dlubania, ustawiania, wiadomo, wtedy sie nie kopie.

 

Takie moje 3 gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...