Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Panowie, czyli micron a najlepiej samsung wychodzą całkiem nieźle, w porównaniu do GTX 1660 Ti/Super- przynajmniej bardziej przyszłościowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj w końcu odbieram (niestety ) jedną A2000.
Tak się zastanawiam, używać jej? Czy może spróbować ją opchnąć jakimś narwańcom? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no 5k z przodu chyba nieuniknione :D

co  by tu kupić.... :E

Edytowane przez ZeFe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, ZeFe napisał:

no 5k z przodu chyba nieuniknione :D

co  by tu kupić.... :E

5x3070 EVGA WTF non lhr :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, duniek napisał:

jakbys powieedział za 1-2tyg temu to ok, ceny sie zmieniaja non stop, w pewnej chwili 7700k byly tez po 500-600zł i nikt nie brał a zobacz po ile sa teraz, ja sprzedalem za 900 ale i tak za tanio, mysle ze jakbym poczekał to 1000-1050 bym wyrwał

Chodzi mi o bezmyślne kupowanie R3600 za takie chore pieniądze. Rzeczywiste różnice w wydajnosci pomiędzy 1600/2600, a 3600 z nawet średnimi kartami typu rtx3060 są niewarte dokładania 100% ceny. Jak ktoś liczy każdy fps w multi to i tak powinien kupić R5600 lub zmienić platformę na i5-11400f, a nie rzucać się na R3600.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
52 minuty temu, uxie napisał:

Dzisiaj w końcu odbieram (niestety ) jedną A2000.
Tak się zastanawiam, używać jej? Czy może spróbować ją opchnąć jakimś narwańcom? 🤔

gdzie udało się kupić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś złapał kopiącego Mientusa 3080 ze szrotowni Morele za 6500 ?  :E 

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, g00dMan napisał:

gdzie udało się kupić?

Kontaktowałem się mailowo z oficjalnym dystrybutorem, ten polecił mi jeden sklep w moim mieście i tam zamówiłem karty. 
Niestety 80% wartości zamówień poszło do anulacji bo nvidia ich nie zrealizowała.
Następna dostawa (po wyższych cenach) z tego co się orientuję ma być najwcześniej w okolicy początku grudnia (info potwierdzone od 2 dystrybutorów ) :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, zienio napisał:

Pytanko jakie pamięci występują w rtx 2060 super i ile sama pamięć może  kopać ? 

Wiem tyle że Samsung w tym modelu leci 40-44 mhs. Pytanie jak inne vramki)?

jeśli są na micronach to ~+15W poboru na sztuce gdzieś a kopie raczej tak samo, ale są też szroty co nawet 40mhs nie wyciągną, loteria

Edytowane przez harygiewont

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, harygiewont napisał:

jeśli są na micronach to ~+15W poboru na sztuce gdzieś a kopie raczej tak samo, ale są też szroty co nawet 40mhs nie wyciągną, loteria

Zależy tez od producenta , msi na micronach wszystkie kopia po 44, trzeba uważać na gigabyte inno3d i palit 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie juz bylo, ale przekopac sie przez 500 stron forum to ciezka sprawa. Moze sie tez wiele zmienilo w miedzyczasie.
Mianowicie: Jak zamieniacie swoje ciezko wykopane ETH na PLN? (chodzi o droge oczywiscie jak najbardziej anonimowa).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Dashek napisał:

Pewnie juz bylo, ale przekopac sie przez 500 stron forum to ciezka sprawa. Moze sie tez wiele zmienilo w miedzyczasie.
Mianowicie: Jak zamieniacie swoje ciezko wykopane ETH na PLN? (chodzi o droge oczywiscie jak najbardziej anonimowa).

Portfel z ETH  transfer na apke KAnga i wio do kantoru na wymianę lub przelew na wygenerowany Kanga Bon i ponownie wio do kantoru.

https://kanga.exchange/pl

testowałem w Lublinie kantor wszystko legi bez problemów bez danych osobowych

Edytowane przez zienio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile teraz robi miesięcznie 3080 LHR w naszych warunkach? Zdazy sie to zwrocic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To kopie chyba realnie tyle co rtx 3070 bez locka.
Realnie to na czysto chyba  z 15 pln na dobę (chwilowo ciut lepiej średnio prawie 5$ doba - prąd więc bliżej 20pln).

Żeby to się zwróciło to raczej trzeba być długodystansowcem i mieć fuksa- ja raczej koło marca wysiadam ze swoimi kartami z tego całego miningu 

Edytowane przez Tomcat
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Imo teraz nie ma co kupwać gpu 3080 za ~7K licząc na to że się szybko zwróci. Teoretycznie to czas około 12 miesięcy. Przy założeniu że hossa będzie tyle trwać a to raczej mało prawdopodobne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
43 minuty temu, Tomcat napisał:

Żeby to się zwróciło to raczej trzeba być długodystansowcem i mieć fuksa- ja raczej koło marca wysiadam ze swoimi kartami z tego całego miningu 

Ja tam nie wysiadam, zamierzam kopać cały cykl. Tzn przez całą bessę która tuż za rogiem. Prawdopodobnie bessa będzie trwać jak będą premiery RDNA3 oraz RTX40xx. Wtedy "po taniości" wymieni się gpu na nowe. I bedzie kopane przez cały cykl. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, dadi82 napisał:

Ja tam nie wysiadam, zamierzam kopać cały cykl. Tzn przez całą bessę która tuż za rogiem. Prawdopodobnie bessa będzie trwać jak będą premiery RDNA3 oraz RTX40xx. Wtedy "po taniości" wymieni się gpu na nowe. I bedzie kopane przez cały cykl. 

I to jest dobra taktyka ). Ja właśnie PV rozbudowuje pod koparki )

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Tomcat napisał:

To kopie chyba realnie tyle co rtx 3070 bez locka.
Realnie to na czysto chyba  z 15 pln na dobę (chwilowo ciut lepiej średnio prawie 5$ doba - prąd więc bliżej 20pln).

3080lhr kopia 68-74

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, koneser napisał:

Dokonałem ciekawego odkrycia - hiveos nie pobiera opłaty za workery na flexpool, nie mam zaznaczonej opcji żeby brał 3 % wiec wychodzi na to ze kopie za free, po przełączeniu na ethermine od razu pokazuje koszt koparek.

To wiedziałem od dawna, ale, że jeszcze tego nie naprawili xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Precc napisał:

@zienio nie mam orientacji na różnice miedzy firmami od pamięci ale moje 2080 super na pamięciach osiąga oc max +1650 (9151mhz) - w T-Rexie 45,65mhs, w TBM 47,64mhs.

Jest ten miner w hiveos? TBM?

Edytowane przez lukaszop

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@lukaszop na bitcointalk jest główny wątek i wspominają o hiveos.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, dwa pytania:

1. kopiący nbminerem - czy korzystacie z jakichś bardziej rozbudowanych komend do odpalania kopania czy tylko adres portfela + nazwa maszyny?

2. jak obecnie wypłacacie ukopane eth na portfel? od kilku tygodni wisi mi przelew. W ustawieniach mam ethereum mainnet z limitem 40 gwei i przelew oczekuje bo opłata cały czas jest powyżej 40. Jest alternatywa L2 Polygon ale nie korzystałem z tego nigdy. To jakiś osobny portfel czy kie licho? Będę wdzięczny za podpowiedź jak najszybciej i bez zbędnych kosztów przelać eth z ethermine na portfel :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie,czy Nicehash quick miner zapisuje jakies logi? Od kilku dni ktoras z kart wywala mi sterownik,zawiesza sie caly komputer. Wszystko smiga elegancko az do momentu gdzie apka na telefonie podaje mi status unknown...Dzis udalo mi sie to uchwycic.Komputer ledwo reagowal,w nicehashu dziwne anomalie. GTX 1070 wykryty poprawnie z normalnym hashrate,zas gtx 1060 wszedzie pokazywal 0,albo kilka mh/s i 1000w poboru mocy :E . Po przeleceniu tego wiersza polecen finalnie gtx 1060 zniknal calkowicie. Po podlaczeniu monitora do tej karty zero reakcji. Dziwne,bo teraz katuje karte furmarkiem ,pisze ten post i wszystko jest ok 

w event viewer wyskakuje mi taki blad: 

The description for Event ID 14 from source nvlddmkm cannot be found. Either the component that raises this event is not installed on your local computer or the installation is corrupted. You can install or repair the component on the local computer.

If the event originated on another computer, the display information had to be saved with the event.

The following information was included with the event: 

\Device\Video8
0a97(2a84) 00000000 00000000

The message resource is present but the message was not found in the message table

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Boger napisał:

od kilku tygodni wisi mi przelew. W ustawieniach mam ethereum mainnet z limitem 40 gwei i przelew oczekuje bo opłata cały czas jest powyżej 40. Jest alternatywa L2 Polygon ale nie korzystałem z tego nigdy. To jakiś osobny portfel czy kie licho? Będę wdzięczny za podpowiedź jak najszybciej i bez zbędnych kosztów przelać eth z ethermine na portfel :)

Ja mam ustawione 50 i 20 października  mi wypłaciło, generalnie ustaw sobie tyle ile chcesz maksymalnie zapłacić i czekaj, na 40 to chyba nie spadnie szybko:

Widze że ostatnio to minimum co było to 90:

https://ethereumprice.org/gas/

Widzę że ten wykres to raczej pokazuje średnią, na ethermine jest bazowa czyli niższa niż ta tam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi