Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Minciu napisał:

6h kopania na RTX3080 vs ryzen 5900X.

Moze ktoś to wytłumaczyć? :) 

Przechwytywanie.png

 

A może to co @leven napisał, że przez vardiff na flockpoolu udziały na różnych maszynach mają różną wartość

 

 

napisał,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, killer500 napisał:

A czy to dobry wybór do kopania CPU? Czy może wziąć inny procesor pod tą płytę główną ?

Nie widzę najmniejszego sensu zmieniać. Pamietaj że w kopaniu robi się undervolting a nie overclocking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złe pytanie zadałem.

Posiadam płytę główna Tomahawk Max II  B 450   i mam do niej podpięte 5 kart graficznych.

Chciał bym kupić maksymalnie wydajny procesor do tej płyty głównej.  Jaki procesor będzie najwydajniejszy na tej płycie ?  Wiadomo że na tym B450 nie podkręcę procka więc który z procesor da mi największy wynik w kopaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, killer500 napisał:

Wiadomo że na tym B450 nie podkręcę procka więc który z procesor da mi największy wynik w kopaniu ?

Tak jak mówiłem, do kopania nie robisz OC więc to praktycznie bez znaczenia jaką masz płytę główną. OC procesora nie zwiększy ci hashrate w RTM na tyle żeby to było warte grzania proca i palenia prądu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, manuelos napisał:

Tak jak mówiłem, do kopania nie robisz OC więc to praktycznie bez znaczenia jaką masz płytę główną. OC procesora nie zwiększy ci hashrate w RTM na tyle żeby to było warte grzania proca i palenia prądu. 

A ja znalazłem inne info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Rafik7 napisał:

No i sam sobie odpowiedz na pytanie czy 10-15% większy zarobek warto jest trzymania procesora na wysokim napięciu i odbierania ciepła z niego co wiąże się z dodatkową inwestycją w chłodzenie czy lepsza płytę główną która to obsłuży. A procesor ma kopać 24/7 mając jak największą żywotność , to nie OC do gierki w którą grasz może z 8 h dziennie. 

Swoją drogą gość nawet nie robił swoich pomiarów, tylko zerżnął wartości o których mówi prosto od innego youtubera i wielce teoretyzuje , także legitnie bardzo xD Tutaj link do filmu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, manuelos napisał:

No i sam sobie odpowiedz na pytanie czy 10-15% większy zarobek warto jest trzymania procesora na wysokim napięciu i odbierania ciepła z niego co wiąże się z dodatkową inwestycją w chłodzenie czy lepsza płytę główną która to obsłuży. A procesor ma kopać 24/7 mając jak największą żywotność , to nie OC do gierki w którą grasz może z 8 h dziennie.

Po pierwsze, zmieniasz temat.  Napisałeś, że hash rate się nie zwiększa wraz z OC na tyle by było to warte. Gościu pokazuje na kalkulatorze, że nawet przy absurdalnej cenie $0,25 za kWH (1 PLN za kWH) i tak masz zysk z większego hash ratu. Film był wrzucony 30 października gdzie cena za 1 RTM była około 6 razy niższa niż teraz ! Jakim cudem wyliczyłeś, że nie opłaca się maksymalizować hash ratu, kosztem większego poboru prądu ?

Po drugie, ja pokazałem jak zrobić undervolting z użyciem PBO2, który przy tym samym poborze mocy (140W) zwiększa hashrate.

Po trzecie, undervolting z PBO2 nie zmienia power limitu więc o jakim wysokim napięciu i dodatkowym cieple mówisz ?

To co piszesz zupełnie się nie klei. Nie widziałem byś podał jakiekolwiek liczby. Kilka razy napisałeś to samo bez żadnych danych.

Edytowane przez Rafik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Rafik7 napisał:

Napisałeś, że hash rate się nie zwiększa wraz z OC na tyle by było to warte. Gościu pokazuje na kalkulatorze, że nawet przy absurdalnej cenie $0,25 za kWH (1 PLN za kWH) i tak masz zysk z większego hash ratu.

Nie napisałem że się nie zwiększa, tylko ze nie jest to warte trzymania proca na takich temperaturach.

  

18 minut temu, Rafik7 napisał:

 Film był wrzucony 30 października gdzie cena za 1 RTM była około 6 razy niższa niż teraz ! 

Trudność też w międzyczasie urosła 6x więc co to zmienia ?

  

18 minut temu, Rafik7 napisał:

Po drugie, ja pokazałem jak zrobić undervolting z użyciem PBO2, który przy tym samym poborze mocy (140W) zwiększa hashrate.

A kto mówi że nie zwiększa ? Mówisz o tym, ze warto robić OC a argumentujesz teraz o undervoltingu.

  

18 minut temu, Rafik7 napisał:

To co piszesz zupełnie się nie klei. Nie widziałem byś podał jakiekolwiek liczby. Kilka razy napisałeś to samo bez żadnych danych.

Podałem ci link do filmu w którym są dane, wcześniej wrzucałem link do arkusza gdzie są wszystkie wyniki procesorów z danymi na jakich ustawieniach.  Nie będę na twoje potrzeby testował różnych ustawień bo to nie ethereum że wystarczy minuta do sprawdzenia wydajności. Słuchaj sobie kogo chcesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, manuelos napisał:

Nie napisałem że się nie zwiększa, tylko ze nie jest to warte trzymania proca na takich temperaturach.

  

Trudność też w międzyczasie urosła 6x więc co to zmienia ?

  

A kto mówi że nie zwiększa ? Mówisz o tym, ze warto robić OC a argumentujesz teraz o undervoltingu.

  

Podałem ci link do filmu w którym są dane, wcześniej wrzucałem link do arkusza gdzie są wszystkie wyniki procesorów z danymi na jakich ustawieniach.  Nie będę na twoje potrzeby testował różnych ustawień bo to nie ethereum że wystarczy minuta do sprawdzenia wydajności. Słuchaj sobie kogo chcesz ;)

Chyba jesteś zbyt zmęczony, odpocznij bo wszystko mieszasz (zero złośliwości).

Masz porównanie dla zaktualizowanej trudności i ceny. Porównałem różnicę między rigiem po OC i rigem CL14 stock dla tego filmu, który podałeś. W dalszym ciągu maksymalizowanie hash ratu się opłaca. Żeby było ciekawiej to ja mam pobór 142W i też mam 3,3 kH/s, więc jeszcze bardziej się to opłaca.

obraz.thumb.png.20ff1a677ce37f6f8a26bb302443cb29.png

Edytowane przez Rafik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Rafik7 napisał:

Chyba jesteś zbyt zmęczony, odpocznij bo wszystko mieszasz (zero złośliwości).

Wszędzie piszę, że nie warto robić OC tylko UV. Co lepiej - sam podajesz przykład, że zrobiłeś UV (zmniejszony pobór prądu i większy hashrate. Więc co takiego mieszam mówiąc, że nie interesuje cię jaka to płyta bo i tak robisz takie UV, że sekcja zasilania nie ma praktycznie znaczenia ? Ewidentnie mylisz pojęcia czym jest UV czym OC a czym maksymalizacja hashrate. 167W które jest omawiane na filmach to wartość STOCK a nie OC a ja ciągle mówię, że nie warto robić OC ! PBO i to co zrobiłeś to nic innego jak undervolting.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wzmiankę o RTM. Dawno mnie tu nie było i musiałem przeczytać z kilkanaście stron, ale już udało mi się zaprząc do pracy mojego X5950. Zobaczymy co z tego wyjdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, manuelos napisał:

Wszędzie piszę, że nie warto robić OC tylko UV. Co lepiej - sam podajesz przykład, że zrobiłeś UV (zmniejszony pobór prądu i większy hashrate. Więc co takiego mieszam mówiąc, że nie interesuje cię jaka to płyta bo i tak robisz takie UV, że sekcja zasilania nie ma praktycznie znaczenia ? Ewidentnie mylisz pojęcia czym jest UV czym OC a czym maksymalizacja hashrate. 167W które jest omawiane na filmach to wartość STOCK a nie OC a ja ciągle mówię, że nie warto robić OC ! PBO i to co zrobiłeś to nic innego jak undervolting.

Albo trolujesz, albo totalnie nie ogarniasz. Weź przeczytaj moje posty jeszcze raz bo zaczynasz zmyślać. I obejrzyj ze zrozumieniem film, który sam linkujesz. Koleś wyraźnie mówi, że 167W to jest 'full tune', a nie żaden stock. Tak naprawdę tam nic nie jest stock, bo on sam zmienia napięcia na sztywno i częstotliwość na sztywno.

Do tego nie wiesz nawet jak działa undervolting na PBO2. Nie zamierzam Ci tego tłumaczyć filmik, który wrzuciłem dobrze pokazuje o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, manuelos napisał:

Tak jak mówiłem, do kopania nie robisz OC więc to praktycznie bez znaczenia jaką masz płytę główną. OC procesora nie zwiększy ci hashrate w RTM na tyle żeby to było warte grzania proca i palenia prądu. 

 

3 godziny temu, Rafik7 napisał:

No to jakie to inne info ? Że warto robić OC ? bo na razie nie pokazałeś żadnych danych po OC tylko po PBO2 czyli po UV a nie OC czyli potwierdzasz moją teorię którą cytuję wyżej. 

26 minut temu, Rafik7 napisał:

Do tego nie wiesz nawet jak działa undervolting na PBO2. 

Ciekawe na jakiej podstawie to stwierdzasz xD bo ja na przykład robiłem wielogodzinne testy PBO vs override i lepsze wyniki i efektywność uzyskiwałem na ręcznie ustawionych taktowaniach i napięciach niż na PBO. A ty robiłeś jakieś testy czy łykasz jak pelikan co powiedzą w internecie ? Edit: żeby nie było - PBO jest jak najbardziej polecanym przez całą społeczność RTM sposobem, oczywiście ten sposób propsuję, jednak sam dla swojego procesora i płyty znalazłem lepsze rozwiązanie.

 

Ps. aktualnie wygląda to tak, nie mam teraz dostępu do koparki bo jest jakiś problem z anydeskiem a od kilku dni kopę na W10 zamiast HiveOS więc nie pamiętam dokładnie jakie napięcie, na pewno taktowanie to 4,4GHz. literówka w nazwie, to oczywiście 5900X. R5 3600 to mój PC z którego cały czas korzystam i praktycznie po kilka godzin dziennie odpalony jest NewWorld . R5 1600 to tylko część procesora udostępniona dla virtualki:

C3LZwye.jpeg

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie proszę dlaczego udziały w kopaniu RVN czy BTG mają tak bardzo poszarpany wykres, zdarza się że nawet przez ponad godzinę nie mam zgłaszanych udziałów do kopalni, a np XMR w tym samym czasie ma bardzo płynny wykres i udziały co kilkanaście sekund.

rvn_cr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łącze wygląda tak:

ping.jpg.d96661dd62d09a6dde55ee45788fecdb.jpg

878995297_po.jpg.b3254d4289871bcd862219b21c9a2a1c.jpg

Na takim jest ten sam efekt

ping1.jpg.f5d487a90d42b6f39acc75992fb95a2a.jpg

 

poł.jpg

Edytowane przez tbik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tbik napisał:

Powiedzcie proszę dlaczego udziały w kopaniu RVN czy BTG mają tak bardzo poszarpany wykres, zdarza się że nawet przez ponad godzinę nie mam zgłaszanych udziałów do kopalni, a np XMR w tym samym czasie ma bardzo płynny wykres i udziały co kilkanaście sekund.

rvn_cr.jpg

No właśnie tak to wygląda, ponieważ program dostaje z sieci różne algo do obróbki - tyle widziałem z programu cpuminer:

Fast Turtle Lite

Fast Turtle Turtlelite

Fast Darklite Lite

Darklite Dark Turtlelite

Darklite Fast Turtlelite

Dark Lite Darklite

Dark Fast Turtle

Turtle Tuirtlelite Fast

Turtlelite Darklite Dark

Turtle Darklite Lite

Turtlelite Fast Dark

Turtlelite Lite Darklite

Lite Fast Dark

Aaaa... zaraz, ty kopiesz RTM na GPU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, a to źle że na GPU?

Czyli to tak ma wyglądać, że omijają mnie nagrody z bloku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na kurs RTM, to jeden RTM=2PLN

Jak w jedną dobę (24h) mam na moim 8700 - 5 RTM, to warto się pobawić.

Ale jeszcze nie wiem, jak wymienić RTM na Fiata :E

2 minuty temu, tbik napisał:

Tak, a to źle że na GPU?

Czyli to tak ma wyglądać, że omijają mnie nagrody z bloku?

Nie, że źle, tylko po co, skoro na GPU możesz kopać ETH, a na CPU RTM :)

Razem to idzie robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Został poruszony temat ETH więc się podłącze. Czy jest opcja normalnych wypłat z kopalni na wallet czy trzeba kombinować z jakimiś meta czy innymi wynalazkami ? O co z tym chodzi bo nie ogarniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, tbik napisał:

ETH nie chce ruszyć przy VRAM 4GB

Nie ruszy,bo plik DAG przekracza 4GB,a dokładniej wynosi ~4,55 GB i zwiększa się powoli wraz z każdym wykopanym blokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, BoloX napisał:

Został poruszony temat ETH więc się podłącze. Czy jest opcja normalnych wypłat z kopalni na wallet czy trzeba kombinować z jakimiś meta czy innymi wynalazkami ? O co z tym chodzi bo nie ogarniam.

Kopalnia wypłaca automatycznie urobek, gdy jest on równy lub większy od ustawionego.

Od razu polecam portfel MEW - nie pobiera opłat za przelew z kopalni na portfel - np. destkopowy Atomic pobiera normalny GAS.

ETH z MEW można Swapować w portfelu lub wysłać ETH na np. kantor, gdzie zostanie zmieniony na np. PLN.

Ja korzystam z kantoru "bitcantor"

https://kantorbitcoin.pl/ethereum-zakup-i-sprzedaz-eth/

38 minut temu, tbik napisał:

ETH nie chce ruszyć przy VRAM 4GB

Spróbuj RVN (raven coin)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...