Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Z kartami tak łatwo nie będzie. Cały czas jest ich niedobór u producentów, przez najbliższy rok lub nawet dłużej sytuacja ma się niestety utrzymać. Nie sądzę, żeby były jakieś większe spadki cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, JDM napisał:

Czy ktoś wie, jak skonfigurować nBminera, żeby korzystał tylko z 2 kart, a trzecią zostawił w spokoju ;) ?

https://www.reddit.com/r/EtherMining/comments/lefh54/nbminer_trex_command_to_select_which_gpu_to_mine/

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, jacktheripper napisał:

Pytanie kiedy zobaczymy spadki cen gpu, na razie sklepy w ogóle nie zareagowały. Sytuacja może się zmieni w następnym tygodniu. 

Właściciele sklepów kopią tak jak my, a więc raczej spadków cen nie będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, foxymf napisał:

Z kartami tak łatwo nie będzie. Cały czas jest ich niedobór u producentów, przez najbliższy rok lub nawet dłużej sytuacja ma się niestety utrzymać. Nie sądzę, żeby były jakieś większe spadki cen.

Jasne, że będą spadki, ale musi krypto jeszcze bardziej spaść, bo to dalej są wysokie liczba i dalej bardzo się opłaca kopać nawet na lhr.

 

A co do dostępności, to ta się już poprawiła i karty typu 3060, 3060 ti zalegają w sklepach. Jak widać nikt już z normalnych graczy nie ma zamiaru dawać za te karty 4000-4500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 tys. za 3060Ti? Zobacz chociażby na alle ile tych kart schodzi w cenach grubo powyżej 4 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak bedzie wygladac cena  3050 czy hashrate bedzie jak np 1660S tylko cena zakupu na poczatku w miare atrakcyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe karty pewnie  pojawią się już  w bessie i wtedy nikogo z was Haserate nie będzie interesował.  Wielu z was pozostanie ze sprzętem, którego nigdy nie spłacicie, czyli będzie jak zawsze na koniec bańki.  

Nie chce nikogo obrażać, ale trzeba być wariatem, aby po EIP kupować karty z HS 60 (lub mniej) po 4500

Edytowane przez koczkodan27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UUU, już tu wieszczy mamy :) koniec bańki etc... w zeszłym roku mówiono to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi to że we wrześniu GPU były tańsze niż teraz mimo że spadek ETH był mniejszy niż obecnie. Czyżby górnicy zmężnieli, a może po prostu spadek jest zbyt wolny więc nie ma tego oddziaływania psychologicznego tzw. FUD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest wręcz banalna do wytłumaczenia. 
Dobrze, bede sie powtarzał:

1. Jakieś 70% górników kopie już około 10 miesięcy i już zarobiło, dobrze wyszło na swoje i kopie dalej, więc nie wychodzą a i czasami dokupują nowe karty by inwestować w siebie dalej : ]

2. Witajlik czy jak mu tam podobno ogłosił że 2.0 ETH będzie może w 2023. Oznacza to nie mniej nie więcej że wszystkim górnikom (również tym świeżym) znacznie poprawił się nastrój, który ciężko będzie zepsuć, nawet gdyby ETH zjechało do 2500 USD : ]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3080lhr kopie na dziś dzień słabo i to bardzo :E . Niby gwei skoczył zauważalnie a ukopu nie ma więcej ... Dziś mam wypłatę za parę godzin, to akurat zwijam interes . Ale co ze mnie za górnik, skoro od lutego do teraz nie kopałem na 6800xt, gdzie przez prawie cały okres do nie dawna, dała radę ukopywac 5 dolców na dobę, teraz przy 80mh mam 3.6 z rtx3080lhr przy poborze o 140w większym :E . To jest dopiero patologia z mojej strony ... Ale cóż, miałem w kopalni niewypłacone saldo , nie wiem skąd się wzięło, i szkoda było go nie wypłacić . A niestety miałem za mała ilość do wypłaty, żeby móc to zrobić wcześniej bez kopania. 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, jacktheripper napisał:

Mnie ciekawi to że we wrześniu GPU były tańsze niż teraz mimo że spadek ETH był mniejszy niż obecnie. Czyżby górnicy zmężnieli, a może po prostu spadek jest zbyt wolny więc nie ma tego oddziaływania psychologicznego tzw. FUD.

Spadek zbyt wolny + zawsze sklepy reagują z opóźnieniem. Jak trend spadkowy się utrzyma, to za dwa-trzy tygodnie będą spadki. Podobnie było w czerwcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, koczkodan27 napisał:

Właściciele sklepów kopią tak jak my, a więc raczej spadków cen nie będzie. 

Chyba masz rację, bo ten KFA2 z xkomu który dostałem ma...charczące wentyle, normalnie jakby łożyska były już trochę zjechane. Sprawdzałem, nic nie haczy, żaden kabelek/plastik, także wygląda to na łożyska. Ciekawe czy sklep kopał, producent czy może dystrybutor :E Wszystko w oryginalnych foliach więc...

Swoją drogą karty od szwajcarskiego dystrybutora Also group. XKom zaiste ściąga z całej europy, zamiast od rodzimych dystrbutorów :E 

Edytowane przez jacktheripper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Also to jeden z większych dystrybutorów w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
Może ktoś z Was spotkał się z podobnym przypadkiem i wie, jak mu zaradzić:
1. Kopię pod Windowsem 10.
2. Problem nie dotyczy zasilacza ani karty - na dwóch osobnych zasilaczach i kartach występuje to samo.
3. Miner też nie jest problemem, gdyż sprawdzałem zarówno TREX jaki i NBMiner.

Karta kopie full speed przez jakiś czas, ale później hashrate spada o połowę. Spada również power mniej więcej o połowę. Restart minera nic nie daje, po restarcie kompa wszystko wraca do normy. Zmiana czegokolwiek w Afterburnerze nie wpływa w ogóle na kartę.

Miałem dokładnie to samo na 60ti a teraz na 90. Dodam, że dopiero od jakiegoś czasu pojawił się ten błąd i zaczyna mnie wkurzać. 

Stawiałbym raczej na software ze względu na to, że restart załatwia sprawę. Ale kto wie...

Edytowane przez shoque88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgraj starszej stery nv, na nowszych są takie jaja...

mam 472.12 i na nich jest ok 

Edytowane przez Tomcat
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tomcat napisał:

wgraj starszej stery nv, na nowszych są takie jaja...

mam 472.12 i na nich jest ok 

To może być to - faktycznie zmieniałem stery po przesiadce na 60ti, żeby lepiej się grało w CP2077 :D
Sprawdzę i dam znać. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, shoque88 napisał:

Karta kopie full speed przez jakiś czas, ale później hashrate spada o połowę.

Karta wpada ci w throttling. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, koczkodan27 napisał:

Karta wpada ci w throttling. 

Dzięki za próbę pomocy ale to nie to :)

Temperatury pamięci są w normie. 

Poza tym przy TT spadałoby o kilka % a nie o połowę i power pozostałby taki sam. Ten temat przerabiałem przy innych kartach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już total hashrate na poziomie 850 TH/s jeszcze nie dawno było 950

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobrze :) dla NAS...

Ale podejrzewam, że to przez Kazachstan, dokąd przeniesiono dużą część kopalni z Chin.

Edytowane przez foxymf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, marian666666 napisał:

Sytuacja jest wręcz banalna do wytłumaczenia. 
Dobrze, bede sie powtarzał:

1. Jakieś 70% górników kopie już około 10 miesięcy i już zarobiło, dobrze wyszło na swoje i kopie dalej, więc nie wychodzą a i czasami dokupują nowe karty by inwestować w siebie dalej : ]

Ten mechanizm zawsze działa tak samo.  Pojawia się zaczątek bańki, górnicy kupują tanie karty i kopią (dla przypomnienia RTXy 3060 Ti były po 2200). Po kilku miesiącach zaczynają przybywać nowi, którzy już przepłacają  za karty. Wyraźnie to widać, że wzrost trudności kopania ETH zaczyna wzrastać od kwietnia i właśnie wtedy nastąpił napływ nowych górników.  Jestem przekonany, że oni jeszcze nie spłacili swoich kart. 

Nie gadaj głupot, doświadczeni górnicy nie kupują drogich kart do koparek. Co najwyżej kupują ci, którzy mają sklepy, pokopią 2 -4 miesiące i wystawiają je do handlu jako nowe.  Kupowanie drogich RTXów pod długoletni mining,  to nie jest inwestycja, tylko brak logicznego myslenia. 

23 godziny temu, novi napisał:

Niby gwei skoczył zauważalnie a ukopu nie ma więcej ...

To kiedyś był główny zysk, który stanowił nawet 70%. Niestety po EIP  ETH z opłat fee jest palone, a my dostajemy tylko jakiś promil tego co dostawaliśmy wczesniej. Gdyby nie EIP to od wrzesnia do dzisiaj wszyscy mieliby pospłacany sprzęt. 

Edytowane przez koczkodan27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, koczkodan27 napisał:

Ten mechanizm zawsze działa tak samo.  Pojawia się zaczątek bańki, górnicy kupują tanie karty i kopią (dla przypomnienia RTXy 3060 Ti były po 2200). Po kilku miesiącach zaczynają przybywać nowi, którzy już przepłacają  za karty. Wyraźnie to widać, że wzrost trudności kopania ETH zaczyna wzrastać od kwietnia i właśnie wtedy nastąpił napływ nowych górników.  Jestem przekonany, że oni jeszcze nie spłacili swoich kart. 

Nie gadaj głupot, doświadczeni górnicy nie kupują drogich kart do koparek. Co najwyżej kupują ci, którzy mają sklepy, pokopią 2 -4 miesiące i wystawiają je do handlu jako nowe.  Kupowanie drogich RTXów pod długoletni mining,  to nie jest inwestycja, tylko brak logicznego myslenia. 

To kiedyś był główny zysk, który stanowił nawet 70%. Niestety po EIP  ETH z opłat fee jest palone, a my dostajemy tylko jakiś promil tego co dostawaliśmy wczesniej. Gdyby nie EIP to od wrzesnia do dzisiaj wszyscy mieliby pospłacany sprzęt. 

Gdzie Ty widziałeś 3060Ti za 2200zl?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolegę trochę poniosło .. ale osobiście kupiłem rtx 3060 nową (nie z pl) za 2300 w lipcu poprzedniego roku, także nie jest to ściema. Ceny wyraźnie spadły jak weszło LHR - oczywiście dopóki tego nie złamano na 70% i zaczęto kopać RVN/ERG .. a potem to już z górki poszło i ceny wywaliły w kosmos .. 

I fakt - teraz ROI to zasadniczo rok - tylko kto powiedział że największy sens to kopanie ETH ? 

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...