Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Spadek ETH moze dać nam szanse na zakup kart w msrp w przyszłym tygodniu. ( zainteresowani wiedza ock). 

Czy warto?. Inwestuje i kupuje się gdy jest strach, wieszcze głoszą konieć świata.. 

Edytowane przez aleXIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, shoque88 napisał:

Dzięki za próbę pomocy ale to nie to :)

Temperatury pamięci są w normie.

Nie masz za bardzo wykręconych pamięci? Mi dzisiaj hashrate spadł z 47 do 9, pojawił się błąd (nie pamiętam kodu), mimo restartu na msi afterburner nadal hashrate był w okolicy 9, restart nbminera - to samo. Trzeba było fizycznie zrestartować system i zadziałało, po obniżeniu taktowania na pamięciach błąd już nie występował. A temperatura gdzie wywaliło błąd oscylowała w okolicy 40 stopni. Może masz tak samo, tylko przegapiłeś komunikat o błędzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, aleXIO napisał:

Spadek ETH moze dać nam szanse na zakup kart w msrp w przyszłym tygodniu. ( zainteresowani wiedza ock). 

Mógłbyś napisać o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

Gdzie Ty widziałeś 3060Ti za 2200zl?  

To jest rzeczywista wartość tej karty i  tyle płaciło się w styczeń/luty początek marca 2021.  Potem ceny zwariowały. 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, lepiej zasilacz 2x Corsair RM850X za 400zl sztuka z okablowaniem czy zasilacz serwerowy 1975 Emersona za 1000zl?

Chodzi o Cisze bo ma byc w mieszkaniu?

Ogolnie co sadzicie o serwerowkach a ATX do kopania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej 2xCorsair wg mnie, serwerówki są zazwyczaj dużo głośniejsze (oczywiście w standardzie, bez modyfikacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Jundori napisał:

Panowie, lepiej zasilacz 2x Corsair RM850X za 400zl sztuka z okablowaniem czy zasilacz serwerowy 1975 Emersona za 1000zl?

Chodzi o Cisze bo ma byc w mieszkaniu?

Ogolnie co sadzicie o serwerowkach a ATX do kopania?

Gdzie są rmx850 po 400zl ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy one na pewno są z kablami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, JDM napisał:

Nie masz za bardzo wykręconych pamięci? Mi dzisiaj hashrate spadł z 47 do 9, pojawił się błąd (nie pamiętam kodu), mimo restartu na msi afterburner nadal hashrate był w okolicy 9, restart nbminera - to samo. Trzeba było fizycznie zrestartować system i zadziałało, po obniżeniu taktowania na pamięciach błąd już nie występował. A temperatura gdzie wywaliło błąd oscylowała w okolicy 40 stopni. Może masz tak samo, tylko przegapiłeś komunikat o błędzie?

3090 leci w PC na +750 a w koparce leciała bez trudu na +1300 :) Także na pewno nie pamięć jest tutaj problemem.
Okazuje się, że faktycznie chodziło o stery bo teraz jest spokój. No chyba, że za szybko się cieszę i zaraz znowu błąd wywali :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie akcesorium o wartości 20 zł:
Kabel zasilający Silver Monkey

13 minut temu, JDM napisał:

Czy one na pewno są z kablami?

z jednym kablem. Resztę trzeba za 300zl dokupić ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, koczkodan27 napisał:

To jest rzeczywista wartość tej karty i  tyle płaciło się w styczeń/luty początek marca 2021.  Potem ceny zwariowały. 

Ja moją RTX 3080 Vision kupiłem za 4300 zł i nie sądzę, żeby chodziły drożej, jak będę oddawał za 3 kwartały przed premierą RTX 40xx.

Tak też wyceniam swojego kompa na 8400 zł (z i9-9900kf i dobrą pamięcią). Obecne ceny są surrealistyczne i nie biorę ich na poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, JDM napisał:

Czy one na pewno są z kablami?

Hmm, ciężko powiedzieć, zero info o tym... 

Na alledrogo za 450zl jest rm1000i z gw do 27r 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie, zasilacz Seasonic PX1300 popalil mi wtyki i kable. Czy jak go odesle na gwarancje to uznaja taka reklamacje?

received_1040556203391368.jpeg

Edytowane przez Jundori
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na gwarancji to próbuj, teoretycznie powinni uwzględnić - bo dlaczego nie? Oczywiście nie pisz, że działał w koparce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, koneser napisał:

Już total hashrate na poziomie 850 TH/s jeszcze nie dawno było 950

nie wiem jak hashrate ale trudność wróciła. Przykre, może jeszcze raz prąd wyłączą? Fajnie by było gdyby mining był nielegalny.

 

 

17 godzin temu, koczkodan27 napisał:

Ten mechanizm zawsze działa tak samo.  Pojawia się zaczątek bańki, górnicy kupują tanie karty i kopią (dla przypomnienia RTXy 3060 Ti były po 2200). Po kilku miesiącach zaczynają przybywać nowi, którzy już przepłacają  za karty. Wyraźnie to widać, że wzrost trudności kopania ETH zaczyna wzrastać od kwietnia i właśnie wtedy nastąpił napływ nowych górników.  Jestem przekonany, że oni jeszcze nie spłacili swoich kart. 

 

W kwietniu dobra cena za 3090 to było 10k, nie liczyłem tego ale obstawiam, że przy obecnym nędznym kursie się spłaci do czerwca.

Co do reszty weź pod uwagę, że część ludzi ogrzewa dom kartami, część chce zostać holderami i zostawią sobie te karty aby nadal kopały.

16 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

Gdzie Ty widziałeś 3060Ti za 2200zl?  

Ja mam trzy szt. kupione po 2500 zł.

 

12 godzin temu, Jundori napisał:

Ogolnie co sadzicie o serwerowkach a ATX do kopania?

Kolega kupił taką serwerówkę, ja nie mówię, że każdy ale kable odpadły od samego trzymania od zasilacza, wszystko pospinane na skrzynki elektryczne (takie co się w domu montuje). Dodatkowo nie wymiarowy, cięzko to przywierdzić do stelaża.

Gwarancja? Niby mówią, że dożywotnia ale czy faktycznie tak będzie? Padł mi używany bequiet dark power P11 1000W kupiony za 350 zł. Według moich obliczeń gwarancja zaraz się kończyła. Be quiet wymienił mi na nowy na podstawie tylko numerów seryjnych na dark power 12 1000W o wartości 1100 zł. Czyli za 350 zł mam nowego dark power 12 1000W + kable po poprzednim zasilaczu które pewnie za 100-200 zł sprzedam. Finalnie wychodzi za 200 zł dark power 12 1000W.

Zaleta jest jedna takiego zasilacza serwerowego, masa wtyczek do podpinania kart. Nie trzeba kombinować z customami albo splitterami. Ale z ww. powodów bym nie kupił nigdy serwerówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jundori napisał:

Panowie pytanie, zasilacz Seasonic PX1300 popalil mi wtyki i kable. Czy jak go odesle na gwarancje to uznaja taka reklamacje?

received_1040556203391368.jpeg

jeśli masz do tego pasujące popalone oryginalne kable . to muszą uznać, bo kable  producenta/gniazdo nie wytrzymało obciążenia , a jak by twierdzili że obciążenie było za duże , to ripostujesz , w takim razie wina zasilacza , bo zabezpieczenia przeciwprzeciążeniowe , odpowiednio nie działały , jak nie masz to stwierdzą że użyłeś nieoryginalnych słabej jakości kabli i stracisz gwarancję

Edytowane przez SylwesterI.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany czy też tak macie że inaczej wam pokazuje wasz pool a inaczej Whattomine a propo  prognozowanego uzysku ?

Mam 720 Mh/s na Ethermine na teraz pokazuje mi tylko 32.67 $ na dobę, a na stronce pokazuje 35.57.

 

Edytowane przez zienio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zienio napisał:

Pany czy też tak macie że inaczej wam pokazuje wasz pool a inaczej Whattomine a propo  prognozowanego uzysku ?

Mam 720 Mh/s na Ethermine na teraz pokazuje mi tylko 32.67 $ na dobę, a na stronce pokazuje 35.57.

Pisz reklamacje do Ethermine, że mniej ci daje niż kalkulator pokazuje :D

19 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

Gdzie Ty widziałeś 3060Ti za 2200zl?  

Były były - sam po tyle kupowałem.

Edytowane przez Griszah
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale mam szczęście po tygodniu kopania płyta w koparce powiedziała dość i właśnie przed chwilą  zdechła. ?

Edytowane przez allas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, koczkodan27 napisał:

Wyraźnie to widać, że wzrost trudności kopania ETH zaczyna wzrastać od kwietnia i właśnie wtedy nastąpił napływ nowych górników.  Jestem przekonany, że oni jeszcze nie spłacili swoich kart. 

 

Taaaa, od kwietnia, weź się ogarnij i przestań bajki opowiadać.

MhLHhYs.png

20 godzin temu, koczkodan27 napisał:

Nie gadaj głupot, doświadczeni górnicy nie kupują drogich kart do koparek. Co najwyżej kupują ci, którzy mają sklepy, pokopią 2 -4 miesiące i wystawiają je do handlu jako nowe.  Kupowanie drogich RTXów pod długoletni mining,  to nie jest inwestycja, tylko brak logicznego myslenia. 

Co za brednie, chyba sklep Janusza sprzedaje używane jako nowe na żulix.

20 godzin temu, koczkodan27 napisał:

Kupowanie drogich RTXów pod długoletni mining,  to nie jest inwestycja, tylko brak logicznego myslenia. 

Słyszę to przynajmniej od ponad roku, a Ci co potrafią kopać, to już mają zwrócone karty kilkukrotnie i to zakupione w cenie 2 x MSRP. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już kiedyś kupiłem founders na dropie NBB, to teraz moge kupić na to samo konto czy anulacja? w sumie adres dostawy moge miec inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ZetMcKey94 napisał:

Jeśli już kiedyś kupiłem founders na dropie NBB, to teraz moge kupić na to samo konto czy anulacja? w sumie adres dostawy moge miec inny

Bez problemu możesz na ten sam adres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, koneser napisał:

Bez problemu możesz na ten sam adres

A karta płatnicza może być ta sama?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ZetMcKey94 napisał:

A karta płatnicza może być ta sama?

Tak ja kupiłem na wszystkie dane te same i bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...