Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
23 minuty temu, MPro napisał:

Głównie co mnie interesuje, to jaki moglby byc obecnie zysk na czysto z kopania inwestując w koparkę taką kwotę

Żeby inwestować to trzeba mieć przekonanie że inwestycja się zwróci. Nie ma czegoś takiego jak wiedza jaki mógłby być zysk. Zysk może być -99% albo +ileśtam%

Edytowane przez qrek1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, MPro napisał:

Witam. Chciałbym bardzo wstępnie zapytać o sens inwestowania w koparkę ok. 40 tys. zl przy obecnych cenach kart graficznych ? Głównie co mnie interesuje, to jaki moglby byc obecnie zysk na czysto z kopania inwestując w koparkę taką kwotę? 

Wejdź na whattomine lub minerstat, zobacz aktualne przybliżone dzienne profity i sobie policz. Nikt tego za Ciebie nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Yedi napisał:

Ja też nie mogę się doczekać używanych RTXów za 40% ceny MSRP 🤣

Jeszcze z rok i next gen. Ciekawe co będzie pierwsze? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, qrek1 napisał:

Żeby inwestować to trzeba mieć przekonanie że inwestycja się zwróci. Nie ma czegoś takiego jak wiedza jaki mógłby być zysk. Zysk może być -99% albo +ileśtam%

A kolega chyba nie słyszał o inwestycjach wysokiego ryzyka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, foxymf napisał:

A kolega chyba nie słyszał o inwestycjach wysokiego ryzyka?

kazdy by chciał zwrot w 1-2 lata bez ryzyka, a to nie ma tak dobrze

przykladowo
małe ryzyko - nieruchomosci - zwrot 25-30lat
srednie ryzyko - fotowoltaika - 4-8 lat( ale tu trzeba troche bardziej pomyslec)
duze ryzyko - koparki - zwrot na te chwile jakies 2 lata

z tym ze np jesli wszytko bedzie stabilne to z kart mozesz wyjsc np po pol roku i zrealziowac czesciowy zysk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, qrek1 napisał:

Jesteś trollem, który nie czyta co się pisze i brnie w głupoty dalej. Mało tego wytłuścilłem Ci co napisałeś a co porownujesz. Bo pisząc, że 12600k jest minimalnie wydajniejsze od 10400 a porownujesz 10400 do 12400 to chyba coś jest nie halo. Także tak jak pisałem nie kompromituj się i czytaj co piszesz i co ktoś do Ciebie pisze. Tyle w temacie. Mam nadzieję , że tym  wyjaśniałem Ci dokładnie gdzie strzeliłeś gafę i przestaniesz wymyślać. Jaśniej już się nie da. F

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z moich wyliczeń wynika, że pomijając wpływ trudności kopania, to jeżeli ktoś kupuje prąd po 0,8 zł, to na kopaniu wyjdzie na 0 (urobek będzie równy kosztowi prądu) przy kursie ok. 1000 dolarów za ETH. W tym momencie mamy ok. 2400 dolarów, więc naprawdę nie ma się jeszcze czym stresować.

Sam sprzedawałem koparkę ze stycznia 2018 w drugiej połowie 2019 za (chlip, chlip) ułamek ceny po 1,5 roku kopania, w czasie gdy ETH spadło z 1440$ na 180$ (a chodziło nawet po 80$). Więc spadki były po 80-95% od ATH. Teraz nie obraziłbym się za podobny spadek, bo odkupiłbym sobie to, co wtedy z łezką w oku i brakiem nadziei sprzedawałem.

Co lepsze - urobek dzielnie trzymałem do 2020 roku. Sprzedałem gdzieś w pierwszym kwartale, uznając, że już nic z tego nie będzie. Co było dalej, wszyscy wiemy. W samym 2021 ETH poszło z 700$ na 4900$, a przypomnę, że chodziło nawet po 80 dolarów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Pitt_34 napisał:

Bo pisząc, że 12600k jest minimalnie wydajniejsze od 10400

Nie pisałem trolu że jest minimalnie wydajniejsze. Nie konfabuluj, zresztą czego ja mogę od trola oczekiwać. Napisałem że w grach nie ma dużej różnicy między tymi procesorami i żeby te różnice zauważyć, trzeba mieć kartę rtx 3080. Zresztą każdy może sobie to sprawdzić i od razu wyjdą twoje kłamstwa.

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, qrek1 napisał:

Napisałem że w grach nie ma dużej różnicy między tymi procesorami

Dużej różnicy np. nie ma między 12600K vs 5900X a nie i5 10400. Odpuść sobie już te bzdury.

relative-performance-games-1920-1080.thumb.png.2b2fca40a37cffc47c27edf19036570f.png

I tak jak pisałem, nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
13 minut temu, Pitt_34 napisał:

Czujesz że się wygłupiłeś, tylko teraz głupi ci się do tego przyznać. To może ja dam linka by każdy sobie zobaczył jak to jest w poszczególnych grach i na jakiej podstawie wyszła ta "duża" różnica 20%. https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i5-12600k-alder-lake-12th-gen/16.html

Edytowane przez qrek1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, MPro napisał:

Witam. Chciałbym bardzo wstępnie zapytać o sens inwestowania w koparkę ok. 40 tys. zl przy obecnych cenach kart graficznych ? Głównie co mnie interesuje, to jaki moglby byc obecnie zysk na czysto z kopania inwestując w koparkę taką kwotę? 

Jakiś milion złotych rocznie. Serio.

Inwestuj, pośmiejemy się razem. 

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, Pitt_34 napisał:

Dużej różnicy np. nie ma między 12600K vs 5900X a nie i5 10400. Odpuść sobie już te bzdury.

z płaskoziemcami nie ma sensu dyskutować :thumbup:

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

18 godzin temu, duniek napisał:

chłopie, wypowiadaj sie o czyms o czym masz pojecie, kupilem 3 te zasilacze - jest komplet przewodow, srubki i nawet trytkim brak org pudełka, kabla zasilajacego EU (jest UK) oraz futerału na kable nie ma i pokrowca na zasilacz (jest w zwyklym woreczku)

Ja duniek dziękuje, dzięki Tobie wydałem bez sensu 400 zł :) Zobaczymy jak przyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
27 minut temu, grzech1991 napisał:

Ja duniek dziękuje, dzięki Tobie wydałem bez sensu 400 zł :) Zobaczymy jak przyjdzie.

Mają rok gwarancji i 2 lata rękojmi, wczoraj pytałem bezpośrednio xkom o to, bo też chciałem wziąć . Za krótka gwara żeby 4 paki kłaść za niego . 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wartość ETH spadła a trudność kopania wzrosła.
No cuda panie na kiju : ]

Jakbym miał jakiegoś bitcoina na bitmexie to jest to chyba dobry czas na dźwignię x25 na wzrost. Powinno za niedługo dobić do 4000usd. Daleko nie ujedzie ale szansa jest spora na te +10%, na pocżąrek  : ]

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, novi napisał:

Mają rok gwarancji i 2 lata rękojmi, wczoraj pytałem bezpośrednio xkom o to, bo też chciałem wziąć . Za krótka gwara żeby 4 paki kłaść za niego . 

Ja potrzebuje coś na już do testów, jak naprawiony dobrze to drugi raz usterka nie powinna nastąpić. Zobaczymy. Kalkulowałem to zgodnie z tym co piszesz.

Na GPU mam na HX1200 po 11.29V (zmierzone miernikiem), może to być powodem, że karty się wysypują?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, grzech1991 napisał:

Ja potrzebuje coś na już do testów, jak naprawiony dobrze to drugi raz usterka nie powinna nastąpić. Zobaczymy. Kalkulowałem to zgodnie z tym co piszesz.

Na GPU mam na HX1200 po 11.29V (zmierzone miernikiem), może to być powodem, że karty się wysypują?

Ło panie, na 99% to powód.  

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
20 godzin temu, Pitt_34 napisał:

Nie ma racji, stąd reakcja. 

Akurat ma racje.

1 godzinę temu, Pitt_34 napisał:

A przeczytałeś dokładnie, o jakie karty mu chodzi i jakie ja miałem na myśli?

Cytat

Najnowsze 12600k w grach jest niewiele szybsze i do tego by to zauważyć potrzeba rtx 3080

A Ty co wkleiłeś?? Przy wydajniejszej karcie to logiczne, że będzie więcej fps, może trochę więcej niż to co miał na myśli, ale bez przesady. I te uśrednione tabelki to też takie...:E

Wymienione cepy dzielą dwie generacje, sa z różnych półek cenowych a różnica....sory, ale słaba.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
25 minut temu, B@nita napisał:

Akurat ma racje.

A przeczytałeś dokładnie, o jakie karty mu chodzi i jakie ja miałem na myśli?

A Ty co wkleiłeś?? Przy wydajniejszej karcie to logiczne, że będzie więcej fps, może trochę więcej niż to co miał na myśli, ale bez przesady. I te uśrednione tabelki to też takie...:E

Wymienione cepy dzielą dwie generacje, sa z różnych półek cenowych a różnica....sory, ale słaba.

Napisał o porównaniu 10400 vs 12600K, że różnica miedzy tymi procesorami jest niewielka w grach  i żeby to wykazać trzeba użyć 3080, następnie wrzuca porównanie 10400 vs 12400, też nie kumasz o co chodzi ?

Btw. Sprawdź sobie wyniki w grach tych procesorów np. z 3060Ti i na tym zakończmy tą dyskusję, 

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, Pitt_34 napisał:

następnie wrzuca porównanie 10400 vs 12400, też nie kumasz o co chodzi ?

Następnie wrzuciłem film youtuba 10400 vs 12600K. Może miej trochę przyzwitości i nie kłam. Zresztą to chyba za duże wymaganie jak na ciebie.

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
22 godziny temu, qrek1 napisał:

ok na youtube kłąmią. Rozumiem.

Twoja wrzutka ? bo z tego co widzę to Twój nick.

2 godziny temu, qrek1 napisał:

Następnie wrzuciłem film youtuba 10400 vs 12600K. Może miej trochę przyzwitości i nie kłam. Zresztą to chyba za duże wymaganie jak na ciebie.

I na tym pozwolę sobie  zakończyć z Tobą dyskusję

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, RickiBB napisał:

No, chyba spore spadki crypto walut powodują mocniejsze podgrzewanie atmosfery na forum 😈.  Owszem jest słabo ale tragedii jeszcze nie ma. Na razie trza kopać dalej. 

Krypto leci, więc idealny temat na kłótnie o procki  :thumb:

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Pitt_34 napisał:

Btw. Sprawdź sobie wyniki w grach tych procesorów np. z 3060Ti i na tym zakończmy tą dyskusję, 

Większość testów jest robiona właśnie z tym najmocniejszymi kartami, typowe zagranie marketingowe, do tego w rozdziałce 1080p bo w wyższej wyjdzie mniejsza różnica. Klasyczne rycie beretów. Ale takie zadanie maja gwiazdy z YT sponsorowane przez sklepy czy importerów.

1 godzinę temu, Pitt_34 napisał:

Na tym zakończę dyskusję z Tobą.

To jeden z tych durnych filmików które maja tylko nabić oglądalność?:E

Według takich gwiazdorów z YT to na swoim 9400 już pewno tylko sapera bym odpalił.

W cajberpanku na 1800p róznica 1fps(jeden), w 1440p już kilkanaście % a w 4k znów taka sama wydajność...no test wiarygodny jak przemowa morawieckiego:rotfl:

Edytowane przez B@nita
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, B@nita napisał:

Większość testów jest robiona właśnie z tym najmocniejszymi kartami, typowe zagranie marketingowe, do tego w rozdziałce 1080p bo w wyższej wyjdzie mniejsza różnica. Klasyczne rycie beretów. Ale takie zadanie maja gwiazdy z YT sponsorowane przez sklepy czy importerów.

To jeden z tych durnych filmików które maja tylko nabić oglądalność?:E

Według takich gwiazdorów z YT to na swoim 9400 już pewno tylko sapera bym odpalił.

W cajberpanku na 1800p róznica 1fps(jeden), w 1440p już kilkanaście % a w 4k znów taka sama wydajność...no test wiarygodny jak przemowa morawieckiego:rotfl:

tylko, że weryfikacja CPU na granicy wydajności GPU też nie ma sensu. Zastanawiałeś się dlaczego użycie CPU jest niższe w 4k niż 1080p? Zresztą to temat o kopaniu. Dawno nie było tak słabego urobku 14zł/100mhs :)

Edytowane przez akslow
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi