Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
35 minut temu, War_MachinE napisał:

Na dzień dzisiejszy rtx 3080 v1 generuje 100Mhs co jest warte ok 4,5 USD /24H = czyli jakieś 18zł na dzień 

Niezle bzdury :E W ktorej krainie?

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, Minciu napisał:

to jest problem kalkulatorów, estymacja vs realia ;)

Ty mówisz 4,5USD na dobę. Ja widzę 3.84USD na dobę.

Ty mówisz 55 gr za kWh. Ja widzę średnią cenę 80gr w pl za 1kWh ( plus bonus w przyszłym roku do rachunków co miesiąć, za nabite kW za zeszły rok z kopaniem )

Ty mówisz 225w, ja na mierniku widzę solidne 300w ze ściany. 

Wyjęcie tego z kopalni to prowizja.

Wyjęcie tego później z giełdy to prowizja.

Realnie wyjdzie z tego w okolicy 10zl na dobę na czysto. I to zakłądając, że na tej jednej karcie nie będziesz później sobie żałował dotknąc komputera, bo przecież urobek spadnie jak pograsz kilka godzin. A niedaj boże z 8h grania, to z 10zl/ dobę zrobi się z 7zl. Jak dojdzie do tego klima to nawet 5zl nie zostanie ;) 

A jakbyś chciał to zalegalizować, to jeszcze rozlicz to z US.. 

Pytanie było od ilu mhs opłaca się kopać, bo rzuciłem temat, że z 20-30Mhs to sens jest żaden. Nie wiem czy ktoś widzi sens w kopaniu jedną słabą kartą ? Te 20-30Mhz to Ci da na czysto może snikersa na dzień, ale z biedronki żeby za drogi nie był. Czy się opłaca wówczas stresować kursem EHT, marnować czas i życie za snikersa? 

image.thumb.png.b17000a81d8e486c1b03bdecd0a79c2b.png

Mądrego to i przyjemnie posłuchać.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Niezle bzdury :E W ktorej krainie?

Kalkulatorow internetowych. A prad to jak sie z kimś zrzucamy 50/50.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Gdyby ktoś szukał.

1660S 1800 u Somsiadów dostępne nówki

Ten model zawsze ma pamięci Hynixa (niestety nie działają bios mody, czyli karta kopie 31.88 MHS- przynajmniej u mnie tyle kopią :D)

https://www.notebooksbilliger.de/evga+geforce+gtx+1660+sc+ultra+gaming+6gb+gddr5+grafikkarte+616698/eqsqid/4a978618-326a-4876-a8ec-95b774840a98

Edytowane przez zienio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, zienio napisał:

Gdyby ktoś szukał.

Ten model zawsze ma pamięci Hynixa (niestety nie działają bios mody, czyli karta kopie 31.88 MHS- przynajmniej u mnie tyle kopią :D)

https://www.notebooksbilliger.de/evga+geforce+gtx+1660+sc+ultra+gaming+6gb+gddr5+grafikkarte+616698/eqsqid/4a978618-326a-4876-a8ec-95b774840a98

Dobre karty choć trochę bez przyszłości.

Miałem dwie. Dobrze, że udało się opylić obie po pół roku kopania za 2300/szt :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Minciu napisał:

Ty mówisz 55 gr za kWh. Ja widzę średnią cenę 80gr w pl za 1kWh ( plus bonus w przyszłym roku do rachunków co miesiąć, za nabite kW za zeszły rok z kopaniem )

Czytaj ze zrozumieniem. Nie daję danych z kalkulatora. Ty wrzucasz na zrzucie przewidywane zarobki na podstawie obecnego kursu, trochę się wachnie i juz sie zmienia.  Ja podaję Ci z mojego Nicehasha dane, i moją cenę prądu. Ty bierzesz średnią cenę prądu z internetu, a mi średnio wychodzi 55gr za 1kWh . I to nie licząc paneli :P 

Też mam miernik i podałem Ci zużycie realne na jeden  komputer z jedną kartą. Przeczytaj jeszcze raz ;)  Wiadomo że jak grasz to spada wydajność, ba nawet jak przeglądasz neta to spada. Ale na to też są sposoby, wystarczy mieć integrę w procku :) 

Nie będę przecież Cię na siłę przekonywał że się opłaca bo nie mam w tym interesu. Ale to ty sobie teraz naginasz pod to że się już nie opłaca. Nie opłaca to się grać na karcie za 9-10k :F 

Niech sobie każdy sam przeliczy, każdy ma inne ceny prądu oraz ustawienia sprzętu, oraz w innej cenie kupił . Dlatego jak mówisz że się nie opłaca to może i tak. Ale to tobie się nie opłaca, a mi jeszcze tak. ;) Co będzie za miesiąc dwa? Nie wie nikt 

Nawet jeśli brać twoją wersję wyliczeń to i tak jesteś jakieś 300zł do przodu po opłaconym prądzie. Więc nawet jak grasz, a w przerwach kopiesz to jesteś do przodu. 

U mnie aby ogrzać najmniejszy pokój do 20*C o powierzchni 17m2 potrzeba mi 2 x 3060Ti , 1x 3090 :) Więc to też indywidualna sprawa wielkości, ocieplenia i miliona innych zmiennych. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dodatkowo te 1660S z GDDR5. U nas były/są w podobnej cenie - około 1800zł.

image.gif

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

3 godziny temu, Minciu napisał:

Pytanie było od ilu mhs opłaca się kopać, bo rzuciłem temat, że z 20-30Mhs to sens jest żaden. Nie wiem czy ktoś widzi sens w kopaniu jedną słabą kartą ? Te 20-30Mhz to Ci da na czysto może snikersa na dzień, ale z biedronki żeby za drogi nie był. Czy się opłaca wówczas stresować kursem EHT, marnować czas i życie za snikersa? 

Jak ktoś kopie na jednej karcie czy to 20Mhs  czy nawet 120Mhs to raczej nie robi tego by zarobić na tym kokosy :P  Przynajmniej nie powinien xD  I tym bardziej nie powinien tego robić jeśli się stresuje kursami ETH przy takim kopaniu xD  I gdzie ty tu widzisz marnowanie życia w kopaniu? Uruchamiasz i zapominasz. Więcej czasu marnujesz tutaj pisząc posty bo to wymaga jednak twojej uwagi. Kopanie na jednej karnie zdecydowanie nie. 

Odpowiedź na twoje pytanie od ilu mhs się opłaca kopać jest bardzo prosta: Nie ma odpowiedzi bo każdy ma inne podejście do opłacalności. Jednemu się nie chce schylać po 100zł, a inny będzie miał z nich dużo radości ;) 

2 godziny temu, zienio napisał:

Gdyby ktoś szukał.

W xkom też cały czas dostępne 1660Ti za 1999zł ;)  https://www.x-kom.pl/p/492974-karta-graficzna-nvidia-kfa2-geforce-gtx-1660-ti-1-click-oc-6gb-gddr6.html

Edytowane przez War_MachinE
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Minciu napisał:

A kto ma dzisiaj prad po 55gr?

3080 z pokoju robi saune, chyba ze masz pokoj ze 40m2.

Znaczy, że według Twojej opinii mining nie ma sensu ?

Masz wode na sprzęcie... klimę w domu i dalej trujesz, że mining jest stratny :hmm:

Co jest grane ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie twierdze ze iest stratny. Twierdze ze kopanie solo na 20-30hasza to bez sensu robota.  Ale rozumiem ze nawet jak ktos mialby zarobic 10zl na miesiac to powie ze przeciez sie placa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, War_MachinE napisał:

..  I tym bardziej nie powinien tego robić jeśli się stresuje kursami ETH przy takim kopaniu xD  I gdzie ty tu widzisz marnowanie życia w kopaniu? Uruchamiasz i zapominasz. Więcej czasu marnujesz tutaj pisząc posty bo to wymaga jednak twojej uwagi. Kopanie na jednej karnie zdecydowanie nie. 

Widze ze edytowales i wywaliles fragment o tym, jak integra pomaga radzic sobie z utrata hasza.. 

To jest Twoja wersja tego jak kopiac na jednej karcie masz w nosie kurs? A uzywanie kompa nie przeliczasz na utrate hasza?

Daj linka do oferty na 50gr 1kWh a chetnie zmienie dostawce.

Wrzuc swoje statystyki kopania jak wyciagasz 4.5usd dzisiaj. 

3 godziny temu, leven napisał:

Znaczy, że według Twojej opinii mining nie ma sensu ?

Masz wode na sprzęcie... klimę w domu i dalej trujesz, że mining jest stratny :hmm:

Co jest grane ?

? Chodzi Ci o ALF2 na procu? Klime w domu mam z koparki? Zaskocze Cie, ale kopiac po godzinach od ponad roku nie zarobile na klime i cutom LC nawet mimo tego, ze poczatkowo wychodzilo wiecej niz dzisiejsze waciki. 

Czy truje ze jestem stratny? Nie. Ale jak chcesz kopac dzisiaj karta z 20-30 hasza to szkoda zachodu. 

Wyszloby z tego jakies 50centow za dobe. Z 50zl na miesiac. Chyba ze bedziesz chcial grac kilka h dziennie, to jeszcze mniej. Stratny jeszcze nie jestes z takim ale czy warto wtedy nawet zaczynac? Podatek wypadaloby tez oplacic, a to daje na czysto ile? Ze 30zl za miesiac? Wyjecie tego z gieldy to prowizja chyba 20zl? Zostaje Ci 10zl na miesiac. A w przyszlym roku co miesiac bedziesz doplacal w abonamencie min 6zl do rachunku. Nie wiem na ile wycenia to za rok. Zostaje 4zl tak realnie. Jesli nic sie nie zmieni i bedziesz kopa z takim kursem jak jest teraz. 

Kto sie nie schyli po 5zl na ulicy? No kazdy pewnie sie schyli XD Ale jesli mialbym takie kokosy trzepac z kopania to nie wiem... No nic r mam pomyslu co moglbym sobie kupic za to procz klimy i wody na sprzet. Moze jacht ? 

Ale to za 20lat jak mi sie ROI za karte zwroci tylko.

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, toolpusher napisał:

Dodatkowo te 1660S z GDDR5. U nas były/są w podobnej cenie - około 1800zł.

image.gif

X-men znów się prosi żeby to kupować, bo nikt nie chce.

Gtx1660ti w promo za 1799zł KFA2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Minciu napisał:

? Chodzi Ci o ALF2 na procu? Klime w domu mam z koparki? Zaskocze Cie, ale kopiac po godzinach od ponad roku nie zarobile na klime i cutom LC nawet mimo tego, ze poczatkowo wychodzilo wiecej niz dzisiejsze waciki. 

Czy truje ze jestem stratny? Nie. Ale jak chcesz kopac dzisiaj karta z 20-30 hasza to szkoda zachodu. 

Wyszloby z tego jakies 50centow za dobe. Z 50zl na miesiac. Chyba ze bedziesz chcial grac kilka h dziennie, to jeszcze mniej. Stratny jeszcze nie jestes z takim ale czy warto wtedy nawet zaczynac? Podatek wypadaloby tez oplacic, a to daje na czysto ile? Ze 30zl za miesiac? Wyjecie tego z gieldy to prowizja chyba 20zl? Zostaje Ci 10zl na miesiac. A w przyszlym roku co miesiac bedziesz doplacal w abonamencie min 6zl do rachunku. Nie wiem na ile wycenia to za rok. Zostaje 4zl tak realnie. Jesli nic sie nie zmieni i bedziesz kopa z takim kursem jak jest teraz. 

Kto sie nie schyli po 5zl na ulicy? No kazdy pewnie sie schyli XD Ale jesli mialbym takie kokosy trzepac z kopania to nie wiem... No nic r mam pomyslu co moglbym sobie kupic za to procz klimy i wody na sprzet. Moze jacht ? 

Ale to za 20lat jak mi sie ROI za karte zwroci tylko.

ALF na grafice leci 99% GPU  - memki są tylko do podtrzymania działania programu.

Twój komputer jak widziałem fotkę, jest  zwodowany i piękny - tam nie możliwości do przegrzania.

Skąd takie pesymistyczne wnioski u Ciebie ?

Minciu inaczej pisał :hmm:

Znaczy ? - nie kopiemy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tej generacji nie mam zwodowanej. A na procu mam Arctic Liquid Freeze2 (ALF2).

Moje wnioski są jakie są, adekwatne do aktualnego stanu eth, trudności kopania i kursu który jest jaki jest. Plus ceny prądu i realnego zużycia z gniazdka a nie odczyt programowy samego GPU

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Minciu napisał:

Wyjęcie tego z kopalni to prowizja.

Wyjęcie tego później z giełdy to prowizja.

Realnie wyjdzie z tego w okolicy 10zl na dobę na czysto. I to zakłądając, że na tej jednej karcie nie będziesz później sobie żałował dotknąc komputera, bo przecież urobek spadnie jak pograsz kilka godzin. A niedaj boże z 8h grania, to z 10zl/ dobę zrobi się z 7zl. Jak dojdzie do tego klima to nawet 5zl nie zostanie ;) 

A jakbyś chciał to zalegalizować, to jeszcze rozlicz to z US.. 

image.thumb.png.b17000a81d8e486c1b03bdecd0a79c2b.png

W przypadku riga dochodzą jeszcze koszty jego zakupu, w przypadku zwykłego kompa - ogromne obciążenie (mój ryzen 2700 32GB ramu bierze 100W z gniazdka).

Natomist w Twoich obliczeniach jest problem, pewnie przypadkowy - masz kilka razy zjazd hashrate do 0 i w estymownych zyskach uwzględnia to kopalnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Zjazd do zera wiem że tam mam. Z godzine sobie chyba wtedy pograłem. Nie kilka razy a raz - wykres active worker. To i tak lajtowe podejście, bo zazwyczaj zjazdy są znacznie dłuższe.

A estymacja z godzinną przerwą na wykresie z 36h pracy to nie wiem, 1/36 zaniżona estymacja ? 10 centów mniej w szacunkach? 4,5 i tak by nie wbiło. A już na pewno nie z nicehash gdzie zawsze jest mniej niż z czystego ETH.

Normalnie jakbym siedział na kompie a nie akurat na Netflix/AppleTV to byłoby w estymacji 2-3USD ;) Z prawie 100haszy. Jakbym miał coś z 20 haszami to wychodziłoby po 50 centów z kopania w między czasie. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak wygląda kopanie 3080 10GB vs 12GB?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, Wu70 napisał:

A jak wygląda kopanie 3080 10GB vs 12GB?

Youtube :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic nie ma, jedynie stare filmy gdzie wersja nie jest najlepiej rozpoznawana i kopie słabiutko ale cen przecież nie ma niższych niż 10GB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Minciu napisał:

Widze ze edytowales i wywaliles fragment o tym, jak integra pomaga radzic sobie z utrata hasza.. 

To jest Twoja wersja tego jak kopiac na jednej karcie masz w nosie kurs? A uzywanie kompa nie przeliczasz na utrate hasza?

Daj linka do oferty na 50gr 1kWh a chetnie zmienie dostawce.

Nie rozumiem? U mnie wszystko się wyświetla.

Mam normalną taryfę G12w PGE.  Na zrzucie masz rachunek i sobie policz. Wychodzi średnio 57gr obecnie  ;) 

rachunek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie zmieniam taryfę na G12W w PGE i obecnie średnio wychodzi 0,67 zł za kWh (przy założeniu, że liczymy tylko koparki chodzące 24/7 + trzeba doliczyć koszty stałe, ale to będą groszowe kwestie, chyba, że ktoś kopie na jednej karcie ;). Ale to i tak mniej niż w G11.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Od PGE dostajecie też rachunki za dystrybucję, zieloną energię, jakościowe i całą resztę opłat czy tylko jest to energia czynna? 

A i cos o PV wspominales.. czyli wrzucasz ogol jeszcze z PV?

Tak czy siak i tak nie da się zmienić dostawcy prądu. A średnio 55gr za 1kWh w Polsce na pewno nie wychodzi ;) Pozatym to i tak naciągana cena, ustrzelona w wygodnym okresie obniżonego VATu na 8% z 23%. Dwa miesiące złudzeń zostało.. A w trakcie tych złudzeń u mnie już podnieśli kolejne koszta netto za energię. I tak nikt nie zauważy bo płaci mniej :) 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
47 minut temu, djcargo napisał:

Właśnie zmieniam taryfę na G12W w PGE i obecnie średnio wychodzi 0,67 zł za kWh (przy założeniu, że liczymy tylko koparki chodzące 24/7 + trzeba doliczyć koszty stałe, ale to będą groszowe kwestie, chyba, że ktoś kopie na jednej karcie ;). Ale to i tak mniej niż w G11.

z tego co wiem to G12w, nizsza taryfa w sob/nied i czesc godz w tyg, pozostale wyzsza niz g11. gdzie sens, a gdzie logika jak cos ma dzialac 24/7? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sens i logika jest, bo obliczenia wykazują, że przy pracy ciągłej koszt 1kWh przy taryfie G12W jest niższy niż przy taryfie G11.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi