Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

A ja myślałem, że górnicy kopią i realizują zyski wtedy, gdy im odpowiada.

Czyli dziś kurs 3k, ale realizacja w momencie 5,6,10k. Wtedy  magicznie dzienny ukop jest przemnażany. Mały odsetek realizuje zyski na bieżąco, bo to sensu nie ma..

• Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak chcesz spekulowac to kup eth i czekaj, po co tracic czas na kopanie?

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No chyba to oczywiste, że realizują wtedy kiedy chcą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, Wu70 napisał:

Jak chcesz spekulowac to kup eth i czekaj, po co tracic czas na kopanie?

How I feel with an extra $1 profitability lately

Post image

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
42 minuty temu, zozolek napisał:

Czyli dziś kurs 3k, ale realizacja w momencie 5,6,10k. Wtedy  magicznie dzienny ukop jest przemnażany. Mały odsetek realizuje zyski na bieżąco, bo to sensu nie ma..

A jak ukopiesz 50zl w miesiac, to pozniej masz nie spac po nocach i obserwowac rynek? XD 

Ale tak. Masz racje tak to dziala. Gowno sie nakopie, a pozniej szczypanie czy juz czy jeszcze czekac. Pisalem yo wczoraj ale juz sprostowanie dostalem ze nie, XD

Zreszta juz wiem ze komputer z rtx 3080 je 210w ze sciany. Nie ogrzewa pokoju. Nie wyje po nocach tylko przyjemnie uspokaja bialym szumem. Nie zuzywa sie podczas kopania. Odstresowuje posiadacza krypto na gieldzie. Omija prowizje i podatki. I chyba jeszcze cos pominalem.. nie wazne XD

15 godzin temu, War_MachinE napisał:

Jak ktoś kopie na jednej karcie czy to 20Mhs  czy nawet 120Mhs to raczej nie robi tego by zarobić na tym kokosy :P  Przynajmniej nie powinien xD  I tym bardziej nie powinien tego robić jeśli się stresuje kursami ETH przy takim kopaniu xD  I gdzie ty tu widzisz marnowanie życia w kopaniu? Uruchamiasz i zapominasz.

47 minut temu, zozolek napisał:

34 minuty temu, foxymf napisał:

No chyba to oczywiste, że realizują wtedy kiedy chcą.

Normalne. Zero stresu XD 

Ktora godzina? Musi nie wiem sprawdze w telefonie. 

Jaki kurs ETH? Z pamieci maluje wykres godzinowy za ostatni tydzien XD

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Minciu napisał:

Od PGE dostajecie też rachunki za dystrybucję, zieloną energię, jakościowe i całą resztę opłat czy tylko jest to energia czynna? 

A i cos o PV wspominales.. czyli wrzucasz ogol jeszcze z PV?

Tak czy siak i tak nie da się zmienić dostawcy prądu. A średnio 55gr za 1kWh w Polsce na pewno nie wychodzi ;) Pozatym to i tak naciągana cena, ustrzelona w wygodnym okresie obniżonego VATu na 8% z 23%. Dwa miesiące złudzeń zostało.. A w trakcie tych złudzeń u mnie już podnieśli kolejne koszta netto za energię. I tak nikt nie zauważy bo płaci mniej :) 

To co na zrzucie to cały koszt razem ze wszystkimi opłatami. Nic więcej nie ma ponad to.   

Jeśli chodzi o fotowoltaikę  to mam na drugim adresie i tam za prawie takie samo zużycie przychodzi mi ok 3k pln ale za 6 miesięcy, a nie jak tutaj za 2 :D 

Dlatego nie mówię że każdy musi sobie sam przeliczyć czy mu sie opłaca czy nie. Ale to co piszesz że ogólnie się nie opłaca to nie jest prawdą. Każdy ma inne warunki ;) 

Nie każdy też trzyma komputer w sypialni ;)  Jak masz jedną kartę i się stresujesz urobkiem to dobrze robisz że nie chcesz kopać . No i po co uogólniasz i wszystkich do siebie porównujesz? To że tobie psychika siada przy urobku z jednej karty to nie znaczy że innym też xD 

Więc ostatecznie możemy ustalić że tobie się nie opłaca. 

No i mega ta naciąga cena na rachunku xD Zadzwonię do PGE i powiem że mi na forum napisał ktoś że jest naciągana i proszę mi podać realna xD Już szkoda pisać bo i tak sobie coś dopasujesz po swojemu :P 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi psycha nie siada. Kurs sprawdzam raz na kilka dni albo raz na tydzień ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Często oglądam kanał na YT Sebs FinTech i z jednego z filmów pobrałem tabelkę w celu porównania opłacalności kupna konkretnego GPU w funkcji, wartości, osiągów,  efektywności, ekonomiki. Sens samego kopania pomijam.

Ceny dałem polskie takie jakie ja je widzę każdy może wsadzić swoje (szkoda że u nas niema takich cen jak w USA - RTX 3060Ti FE $620 😎). GPU w pliku są posortowane wg najlepszej opłacalności dla wymienionych w nim wszystkich coinów (średnia) oprócz ETH (żółta kolumna na końcu)  w związku z przejściem na POS. Ale każdy może oczywiście sortować jak chce.  Arkusz robiłem w Open Office ale zapisany jest jako .xls. Mam nadzieję że jak otworzycie w Win Office to nic się nie pomiesza.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1cXv4GyhM1ZfqitNJHB28pKy-OhaqjCZN/edit?usp=sharing&ouid=115648239714352064072&rtpof=true&sd=true

A tu jego filmik: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, za ile można pogonić rtx 3080 suprim non lhr z FV? Używana pół roku w miksie praca-krypto? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukaj na Allegro, Olx podobnych kart i wyrób sobie zdanie.  Znajdż punkt odniesienia pomnóż x współczynnik swoich oczekiwań/chciwości i będziesz miał cenę do sprzedaży. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
55 minut temu, Triairii napisał:

Panowie, za ile można pogonić rtx 3080 suprim non lhr z FV? Używana pół roku w miksie praca-krypto? 

jak ogarniesz cene daj znac, kolega szuka czegos z FV

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
59 minut temu, Triairii napisał:

poszło pw, też szukam czegoś na FV na znajomego :D ale bez spiny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie ma czasu składac riga, prowizorka do piątku musi byc

img_328905kg5.jpeg

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, Minciu napisał:

Zjazd do zera wiem że tam mam. Z godzine sobie chyba wtedy pograłem. Nie kilka razy a raz - wykres active worker. To i tak lajtowe podejście, bo zazwyczaj zjazdy są znacznie dłuższe.

A estymacja z godzinną przerwą na wykresie z 36h pracy to nie wiem, 1/36 zaniżona estymacja ? 10 centów mniej w szacunkach? 4,5 i tak by nie wbiło. A już na pewno nie z nicehash gdzie zawsze jest mniej niż z czystego ETH.

Normalnie jakbym siedział na kompie a nie akurat na Netflix/AppleTV to byłoby w estymacji 2-3USD ;) Z prawie 100haszy. Jakbym miał coś z 20 haszami to wychodziłoby po 50 centów z kopania w między czasie. 

Trochę brak konsekwencji, z jednej strony liczysz wszystko ale jak poleci hashrate i się zaniży, to oj tam, przecież to grosze. Jak coś robisz i wymagasz aby było dokładnie (i słusznie), to tak rób. Ethermine o ile się nie myle estymacje liczy z 6-12h.

A to co robiłeś na kompie nie ma już nic wspólnego z wątkiem :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
36 minut temu, grzech1991 napisał:

Trochę brak konsekwencji, z jednej strony liczysz wszystko ale jak poleci hashrate i się zaniży, to oj tam, przecież to grosze. Jak coś robisz i wymagasz aby było dokładnie (i słusznie), to tak rób. Ethermine o ile się nie myle estymacje liczy z 6-12h.

A to co robiłeś na kompie nie ma już nic wspólnego z wątkiem :P

W takim razie godzina przerwy w EHT która miała miejsce 20h wcześniej nie wpłynęła w żaden sposób na staty z Ethermine.

Godzinna przerwa na komputerze z jednym GPU w skali 36h wykresu to i tak abstrakcja. Bo to akurat była 1h używania komputera przez 2 dni. Jak ktoś gra średnio kilka godzin dziennie, to tak jak pisałem nawet te 100haszy nie zrobi kokosów. A z 20-30haszami to będzie kilkadziesiąt centów.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

image.png.2fd8638ffa5bbc21d9bb1e2a8f2461cd.png

Niski gasprice. 

Jeśli ktoś czeka z wypłatą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

T-Rex, HiveOS ( 😬)  - Dual ETH+ALPH vs single ETH:

Er5mkou.jpg

Dla Dual mining skacze power w taki sposób że, przykładowo dla pojedynczej 3080 LHR,  dla ALPH pokazuje w minerze 188W a dla ETH 218W... 

Długotrwałe takie skoki power o bardzo dużej częstotliwości wydaje mi się że mogą mieć negatywny wpływ na kartę oraz resztę podzespołów (zasilacze, risery, płyta i złącza pci-e).

Tak samo skoki temp poprzez różnicę w power. Ogólnie...jest chłodniej. Ok 5-10 stopni. To na plus. 

Minusem, że hashrate spada dla ETH, co dla dużej ilości kart jest to znacząca różnica. Dla 1 GH/s daje to ok 120 MH/s mniej chociaż sądzę że tutaj zaniżam i bliżej prawdy jest ~15%. Ilość share też spada proporcjonalnie.

Za to mamy ALPH... Wychodzi mi z grubsza dla duala ALPH hashrate = 6 x (ETH Hashrate -15%). Czyli dual daje  ETH (Hashrate -15%) + ALPH (6 x (ETH hashrate -15%)).  

Bez dobrego tuningu dla każdej karty osobno (LHR) lipa. Zaś grzebanie przy dużej ilości kart żeby stuningować precyzyjnie (power + clocks mem core) to czasu w cholerę trzeba bez gwarancji, że zabangla. Przy czym wyjdzie nowa wersja minera i...

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie mam takich skoków  (Trex Eth+ALPH + Win11) ani hashrate ani mocy wszystko prawie na płasko z tym że mam rozdzielone wykresy. Przy  dual mine zawsze będzie niższy hashrate dla głównej waluty dla LHR.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3x3070 Ti LHR + 3080 Ti LHR:

zamiast 261 MH/s 

245 MH/s + 1,5GH/s dla Eth+alephium

Pobór mocy niższy o jakieś 50-80W na mierniku. Bez zmiany jakichkolwiek ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napiszcie lepiej gdzie się tego ALPH pozbyć (bez skanu dowodu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, manuelos napisał:

3x3070 Ti LHR + 3080 Ti LHR:

zamiast 261 MH/s 

245 MH/s + 1,5GH/s dla Eth+alephium

Pobór mocy niższy o jakieś 50-80W na mierniku. Bez zmiany jakichkolwiek ustawień.

No dobra, pozostawiając pobór mocy na identycznym poziomie ( mierzone z gniazdka), zamieniłem 15 MH na ethereum na 2.1 GH na Alephium

Wystarczyło zdjąć po -500 na core, reszty nie ruszając.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Alephium pracuje na core jak koledzy pisali. Więc daje się max na core a Vram na minimum. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi