Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Ale się bawią na BTC, 2k$ w dól teraz 2k$ w górę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepsze jest to, ze idealnie jak zacząłem sprzedawać w kantorze to eth trochę spadł, tak właśnie straciłem 1200 zł . Aż się w środku gotowałem. Patrzyłem 5 minut wcześniej 3250 a tu wypłacam i 3100 xd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Znowu dziś jakiś strzał w profit/revenue? Kolega Koneser co stracił na wymianie to se teraz odbije ze swoja stodołą koparek 😀

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

40 dni równe

profit 18,50zł/h  :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, koneser napisał:

straciłem 1200 zł . Aż się w środku gotowałem. Patrzyłem 5 minut wcześniej 3250 a tu wypłacam i 3100 xd

Czyli tak na oko mniej więcej jak byś sprzedał po kursie 6000 to nie straciłbyś 20tyś

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, toolpusher napisał:

Alephium pracuje na core jak koledzy pisali. Więc daje się max na core a Vram na minimum. 

Dlaczego niby miałbym obniżać Vram kopiąc jednocześnie ethereum ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
24 minuty temu, qrek1 napisał:

Czyli tak na oko mniej więcej jak byś sprzedał po kursie 6000 to nie straciłbyś 20tyś

A co to ma do rzeczy ? Ja mowie o wahaniu kursu w akurat tym momencie w którym sprzedawałem.

Edytowane przez koneser

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, koneser napisał:

A co to ma do rzeczy ?

Nic. Ja mówię o wahaniu kursu za ostatnie pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, manuelos napisał:

Dlaczego niby miałbym obniżać Vram kopiąc jednocześnie ethereum ?

A nic myślałem, że przeszedłeś całkowicie na ALPH.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Co do ALPH... Sam miałem nadzieję jeszcze przy Ergo, jak na LHR nie dało się sensownie rzeźbić ETH jeszcze a Ergo było po 17 dolca/sztukę, zaś złote łopaty 3080 non-lhr nawet po 9-10 tys ludzie rwali. Potem udało się kopać w dualu eth+ergo. Teraz jest to Ergo po 3.x dolca/sztukę... 

ps. Jakich driverów się trzymacie przy kopaniu (Nvidia)? Win10/11/HiveOS? 

Ciągle 4xx.xx?  Sam siedzę na stanowisku z  W11 z 470.12 Standard :E . Czas przy GoW bezpowrotnie stracony :E . Jeden plus że płynnie bez crashów, freezów itd... Chociaż po updacie którymś pojawiły się trzaski w słuchawkach...

Co do najnowszych -> NVIDIA Hotfix GeForce 511.72 driver download & Discussion | guru3D Forums - 14 stron postów... Tyle że głównie normalnych użyszkodników. Od glebo-podgryzaczy mało.

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,

takie - znów - standardowe pytanie, na dziś jaka karta/karty są najbardziej ekonomiczne, względem /poboru prądu/ /ceny/ do możliwości wydobycia?

np. 4x 3060LHR, czy może 6x 1660S, albo 1x 3090?

Pomijając tutaj dywagacje w kwestii czy 1kWh kosztuje 55, 80 czy 90gr.

Mam w jednym miejscu nadmiar energii z PV oraz miejsce o temperaturze 10 -15stC nawet w lato ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko OK, ale czy ta karta w razie chęci odsprzedaży nadaje się np. do grania ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, omaro25 napisał:

Wszystko OK, ale czy ta karta w razie chęci odsprzedaży nadaje się np. do grania ? 

Jak najbardziej, jej perf fps-vs-watt w grach po prostu WY-MIA-TA :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karta nadaje się do grania póki jest sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
18 minut temu, RyszardGTS napisał:

Jak najbardziej, jej perf fps-vs-watt w grach po prostu WY-MIA-TA :)

Ale sam FPS jest na poziomie 3050tki. Bez ETH wartość tej karty będzie taka, jak 3050tek ze słabym chłodzeniem o ile ktoś będzie to wyszukiwał na allegro. Jak hajpa nikt nie nakręci na te używki po koparkach, to nikt nie będzie tego nawet szukał ;)

No może Ryszard będzie taką szukał bo on ma zboczenie na punkcie perf/wat . Ale raczej tylko jedną sztukę, z resztą będziesz się bujał XD

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Minciu napisał:

Ale sam FPS jest na poziomie 3050tki. Bez ETH wartość tej karty będzie taka, jak 3050tek ze słabym chłodzeniem o ile ktoś będzie to wyszukiwał na allegro. Jak hajpa nikt nie nakręci na te używki po koparkach, to nikt nie będzie tego nawet szukał ;)

Jak karta "swoje wykopie bo kurs krypto będzie odpowiedni" to raczej nie będzie wielkim problemem dla górnika sprzedać ją "ze stratą" (kupił za 3400zł, sprzedał powiedzmy za 1600-1900zł) w cenie "zaledwie" 3050tki ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
51 minut temu, omaro25 napisał:

Dzień dobry wszystkim,

takie - znów - standardowe pytanie, na dziś jaka karta/karty są najbardziej ekonomiczne, względem /poboru prądu/ /ceny/ do możliwości wydobycia?

Mam w jednym miejscu nadmiar energii z PV oraz miejsce o temperaturze 10 -15stC nawet w lato ;)

W tej chwili najtaniej ok. 1800zł da się kupić GTX1660Ti/1660s (31-32mh/s) 70-80W i one są najbardziej ekonomiczne. RTX3060LHR2 robia coś ok. 34-35 mh/s a biorą ponad 100W.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Bez ETH raczej nikt nie kupi rtx3050 za 1600-1900zl i to nowej ;) Więc tym bardziej używanej łopaty A2000.

Do września ukopie tą łopatą z 1500zl na darmowym prądzie. Żeby "nie stracić" będzie musiał wyszczerbione łopaty odsprzedać za około 2000zl sztukę. Tuż przed premierą kolejnej generacji. 

Więc idąc w A2000 lepiej założyć, że jak będziemy to kiedyś odsprzedawać, to po kilka stówek za rok-dwa ;) Coś w stylu GTXów 1060 3GB po poprzedniej bańce. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe czy przed premierą serii rtx 40xx będzie ta sama sytuacja co przed premierą rtx 30xx, kiedy to właściciele rtx20xx na szybko sprzedawali swoje karty w śmiesznych niskich cenach i zamawiali nowsze. A później rok czasu na integrze bo coś nie pykło xD 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, omaro25 napisał:

Dzień dobry wszystkim,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, War_MachinE napisał:

Ciekawe czy przed premierą serii rtx 40xx będzie ta sama sytuacja co przed premierą rtx 30xx, kiedy to właściciele rtx20xx na szybko sprzedawali swoje karty w śmiesznych niskich cenach i zamawiali nowsze. A później rok czasu na integrze bo coś nie pykło xD 

Raczej większość będzie czekać na rozwój wydarzeń. Nie ma się co oszukiwać, dostępność 40xx będzie podobna, tylko może popyt będzie mniejszy (brak górników) i czas oczekiwania będzie krótszy. 

No i oczywiście ceny na dzień dobry będą x2/3. Może się uda w najlepszym wypadku, że na premierę 40xx ceny 3080 będą w okolicach cen z września 2020, ale już np. 4080 w cenie 7k? To oczywiście scenariusz patrząc na dzisiejszy trend krypto. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, War_MachinE napisał:

Ahh piękne czasy, można było 2080Ti np. asus strix za 2000zł kupić :) Ja nie zdążyłem, ale trafiłem za 2500zł.

Bo wszędzie pisali że rtx 3070 za 2.5k będzie wydajniejszy od 2080Ti xd To się nieźle zdziwili.

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, lukibossss napisał:

Bo wszędzie pisali że rtx 3070 za 2.5k będzie wydajniejszy od 2080Ti xd To się nieźle zdziwili.

dobrze pisali, bo dzisiaj jest i to wyraźnie

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Tornado3 napisał:

dobrze pisali, bo dzisiaj jest i to wyraźnie

Tja i sprzedali swoje 2080ti po 2k, a potem albo czekali 2 lata, albo kupili 3070 za 5k. Deal życia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi